Skocz do zawartości

Kler

SuperON

Rekomendowane odpowiedzi

W prawdzie nie oglądałem, ale wydaje mi się, że film jest skierowany do ludzi mocno nakręconych przeciwko kościołowi, którzy widzą w nim samo zło. Co ciekawe najwięcej o kościele w kontekście tego filmu wypowiadają się osoby, które nie mają z nim styczności. Czytałem trochę recenzji i wywiadów między innymi z księżmi, którzy oglądali ten film i chyba szkoda by mi było wydać na niego pieniądze. Poniżej wstęp do jednej z recenzji (ateisty):

„Banda prymitywów ogląda rasistowski film ze Stanów z lat 20-tych, jak tam Murzynów leją. Oni tam wszyscy jak zwierzęta przed kamerą się drą. Bo to Ku Klux Klan. No i nie pokazuję palcami, ale tak się mniej więcej czułem w trakcie seansu >>Kleru<<”

• Like 1

Nie każde reżyserowanie przez Pana Smarzowskiego :

Wesele - wygląda wszędzie tak samo są wesela które nieco odbiegają od tego z filmu :)

Drogówka - służba wygląda wszędzie tak samo  ? można naprawdę trafić na policjanta trzeźwego i wcale nie wypadnie z radiowozu na służbie :) 

Pod Mocnym Aniołem- wszędzie życie alkoholika wygląda tak samo ? deliryczna atmosfera w biedzie smrodzie i ubóstwie  :) 

Kler- jw. dopowiedzcie sobie sami

W każdym środowisku są patologie. 

Film z którym trzeba się zmierzyć i nie można absolutnie zamiatać pod dywan pewnych spraw. Jednak sposób w jaki został nakręcony to dokładnie to samo co w produkcjach poprzednich a to już jest po prostu nudne nuda nuda i nuda ....

Kler poprostu napietnuje temat o ktorym w Polsce sie nie mowi, albo unika sie rozmowy. Przez kosciol on zostal uznany filmem anty katolickim, a moim zdaniem juz dawno ksiezxa powinni zaczac bic sie w piersi, niestety w Polsce wola walczyc z tym ze jest taka prawda. Szerzej o temacie mozna przeczytac w Tygodniku Powszechnym, gdzie ksiadz ktory w polskim kosciele odpowiada za przypadki pedofilii mowi jak to aktualnie funkcjonuje, wiec wcale sie nie dziwie ze to razi wspolczesny kosciol.

Swoja droga polecam film czerwony kapitan, a pozniej sie zastanowic ktore srodowisko w Polsce bylo najmocniej inwigilowane przez UB i ilu agentow UB z tego srodowiska znamy?