Skocz do zawartości
ciekawski

Sacrum i profanum

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie na forum w dziale luźnych dyskusji, gdzie nikt nikogo nie obraża i nikogo nie nawołuje do rzeczy nie etycznych powinno być dozwolone.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uważam, że forum właśnie jest od tego aby pisać i dyskutować na przeróżne tematy. Jeśli komuś się jakiś wątek nie podoba to może na niego nie wchodzić i nie czytać :P ...a nie robić problemy ze wszystkiego  ! :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uważam, że temat typu "I Komunia święta" jest chyba nie potrzebny. Jest to informacja z ogłoszeń duszpasterskich, które dostępne są również na stronie parafii, nie ma potrzeby przeklejania takich informacji na forum. Co do ogólnego pytania czy można dyskutować - wydaje mi się, że powinna być taka możliwość. Jakby nie było katolicyzm jest cały czas dominującą religią w Polsce i nie zostaliśmy jeszcze skolonizowani przez muzułmanów jak np. nasi zachodni sąsiedzi :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednak skłaniam się ku opcji, że można takie tematy poruszać. Przecież to forum, do dyskusji o osiedlu i jak temat religii ma dotyczyć parafii to ok. Mnie to średnio interesuje to pewnie zaglądać nie będę ;) tylko czy admin nie będzie miał za dużo roboty ( różne wpisy i prośby o interwencje) bo coś czuje że będzie miał skrzynkę pełna ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jeszcze dodając. Może założyć działy "religijne" i "polityczne" ? Tam zakładać wszystkie tematy z tym związane. Jeżeli pojawią się w innym miejscu admin będzie je kasować lub przenosić do odpowiednich działów. Za tematy niech będzie odpowiedzialna osoba zakładająca wątek i wszelkie narzekania niech będą kierowane do założyciela :) Jedynie  w ostateczności niech admin interweniuje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież forów o tematyce religijnej jest pełno. Czy aby na pewno jest to potrzebne na forum dotyczącym osiedla Złocień? Uczestniczę w kilku forach i np na forum dotyczącym samochodów Ford, na forum dotyczącym Androida itp nie ma tematów dotyczacych polityki i wiary, jaka by ona nie była. Wiec moje pytanie brzmi: pewnie można, tylko po co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
53 minuty temu, Abermon napisał:

Przecież forów o tematyce religijnej jest pełno. Czy aby na pewno jest to potrzebne na forum dotyczącym osiedla Złocień? Uczestniczę w kilku forach i np na forum dotyczącym samochodów Ford, na forum dotyczącym Androida itp nie ma tematów dotyczacych polityki i wiary, jaka by ona nie była. Wiec moje pytanie brzmi: pewnie można, tylko po co?

Myślę, że wszystko co jest częścią osiedla może być opisywane lub poddane do dyskusji na bądź co bądź osiedlowym FORUM. 

Nie jest to FORUM tematyczne, można tu porozmawiać o Fordach, Androidach, Ajfonach itp.

Tym bardziej w mojej ocenie można informować o wydarzeniach kościelnych, które czy się to komuś podoba czy nie, dotyczą większości mieszkańców osiedla. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, ciekawski napisał:

Czy na tym FORUM można dyskutowac o wierze w Boga ?

Czy dyskusja o tym nie narusza zasad (regulaminu)  tego FORUM?

Regulaminu jako takiego nie ma. Więc pewnie, że można. Nawet dorzucić dział na takie ogłoszenia można. Ktoś chce? Dostanie moderatora i proszę sobie pilnować porządku tam. 

Pomijam to, że wzrost ilości ogłoszeń "z życia parafii" jest dla mnie niczym innym jak zwykłą złośliwością i dziecinnym odwetem za to, że na forum które utrzymuje na własnych serwerach, z własnych pieniędzy postanowiłem kulturalnie poprosić o to żeby forum nie było używane do promocji tej czy innej religii. Realnie nie chciałbym też żeby to forum było używane do agitacji wyborczej. Tylko, że zaraz się okaże, że ja mogę sobie nie chcieć bo przecież nie można nikomu zakazać pisać o czym mu się żywnie podoba - bo cenzura. Weźcie np. spróbujcie na forum Radia Maryja promować działalność świadków Jehowy. Uda się czy może posty zostaną usunięte w 5 minut, konto zbanowane? 

Ponawiam pytanie... ktoś bierze na siebie odpowiedzialność za dział "Religia"? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To jest forum dotyczące osiedla. A skoro mamy tutaj parafię, to rozmowy organizacyjne dotyczące parafii nie powinny być problemem.

Osoba zakładająca wątek, nie zapytała o to czy można poruszać tematy związane z parafią Złocień, tylko czy możemy dyskutować o wierze w Boga. I do tego się odniosłem. Proszę przeczytać wątek od pierwszego postu, ze zrozumieniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Abermon napisał:

Z bardzo prostej przyczyny - Osiedle Złocień ( choć płotem podzielona) to w pewnym sensie wspólnota. Na innych forach tematycznych nie umówisz się z sąsiadem na wycieczkę rowerową nie umówisz się na tenisa. 

Może trochę na wyrost😉 ale idąc tym tokiem rozumowania można by zamknąć lub zlikwidować temat Klimatyzacja - też są fora na ten temat więc poco zaśmiecać nasze. 

Forum gromadzi różnych ludzi, którzy chcą porozmawiać na różne tematy. sledzik 1984 miał urwanie kapelusza z tym tematem (między innymi przeze mnie) dlatego poprosił o pomoc. Zgłosiłem się i zostałem zaakceptowany. Od jutra jestem "opiekunem" tematu Religia. Jeżeli kogoś ten temat nie interesuje proszę nie wchodzić ale też  proszę uszanować innych, których tu chcą zaglądać i dyskutować. Osobiście jestem neutralny wobec jakiejkolwiek religii ( może dlatego dostałem moda). Postaram się przypilnować aby nikt nikogo nie obrażał. 

Pozdrawiam serdecznie.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta