Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kto z Was brał mieszkanie pod tą inwestycję na kredyt? Jak długo trwały formalności?

Czy korzystaliście z doradcy finansowego poleconego przez Murapol? Jakie opinie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z pewnych względów musieliśmy się zdecydować na częściowy kredyt w banku Pekao - paskudny bank, gdyby nie kredyt w życiu bym tam nie założył konta. Zacofany, przygłupi i obciążający klienta za rzeczy za które żaden inny bank nie pobiera pieniędzy - to tak nawiasem. Jeżeli będzie możliwość bardziej polecam ING. Decyzja w Pekao to kilka dni, potem czekanie na oficjalne potwierdzenie decyzji kredytowej około 2-3 tyg. W ING na samą decyzję wstępną czeka się miesiąc. Korzystaliśmy z doradcy z firmy Murapol i polecamy, w zasadzie nie mieliśmy żadnych uwag do naszej współpracy. Od wstępnego rozeznania zdolności kredytowej, złożenia wniosku o kredyt aż do finalnego podpisania decyzji w banku doradca z Murapolu (w zasadzie z firmy hcgroup) był bardzo pomocny. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My mamy w Milenium ze względu na mały wkład własny przez co będziemy refinansowac kredyt. 

Co do doradcy my mieliśmy spotkanie z tym z murapol ale zdecydowaliśmy się na innego. Babeczka z murapol wydaje mi się ze chciała nas załatwić "po łebkach ". Z nią spotkanie trwało 30 min i stwierdziła że wszystko nam powiedziała a z gościem z poza spotkanie pierwsze trwało 2 gdzie i nam jako laikom wszystko tłumaczył 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każdy bank jest paskudny - najlepiej mieć w rodzinie milionera który da Ci pożyczkę na 10 lat wszystko na umowie odpalisz mu za to kilka tysi on nawet nie odczuje tych 200 000 tyś z konta że pożyczył a Ty po 10 latach jesteś wolny jak ptaszek a ów milioner zadowolony że pomógł rodzinie i zarobił na waciki :D największe cholerstwo to spłacać 3/4 życia kredyt z czego połowę to spłacasz coś czego w ręce nie miałeś i mieć nie będziesz :D dlatego każdy bank to zło. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Franzz napisał:

Każdy bank jest paskudny

Moja wypowiedź generalnie dotyczyła zarządzania swoim kontem, opłat dodatkowych i ogólnego wrażenia z korzystania z tego banku. Testowałem dosyć trochę banków przy okazji różnych promocji gdzie za otwarcie konta dostawało się jakieś tam bonusy i na tą chwilę Millenium jest zdecydowanie najlepszy. Pekao tak w skrócie - warunkiem bezpłatności konta jest wpływ na konto 500 zł i wykonanie jednej transakcji KARTĄ (lub aplikacją mobilną), czyli siłą rzeczy musisz mieć kartę do tego konta bo w przeciwnym razie płacisz za konto (przelew się nie liczy, musi być płatność - nigdzie się z tym w normalnym banku nie spotkałem), kasują Cię 0,20 zł za każde potwierdzenie smsowe transakcji, zdefiniowanie stałego przelewu itp. - pierwszy bank gdzie w dzisiejszych czasach spotkałem się z taką chorą praktyką. Dochodząc do takich absurdów, że np. w bankowości internetowej nie widzisz informacji, że posiadasz kartę debetową wyrobioną do konta, ale ta karta wyświetla Ci się w aplikacji mobilnej na telefon. Sama Pani na infolinii przyznała, że to głupie ale tak to jest zrobione. Na prawdę polecam omijać jak jest możliwość. Konto w ogóle tak przewrotnie nazywa się "przekorzystne" ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć ja się kredytowałem w mbanku, Pani Małgorzata z Expandera pomogła mi z racji mojego kompletnego braku czasu (pracuje 6 dni w tygodniu zawsze). W mbanku złożyłem komplet dokumentów 26 kwietnia, wstępna decyzja była dopiero 26 czerwca, mój scoring to 75/100 (jestem singlem dlatego nie 100/100 / miałem wszystko na tak tj. zdolność / dokumenty itd.) i mimo wszystko musiałem czekać 2mc na wstępną decyzję a miesiąc dokładnie po tym byłem już w banku podpisać papiery i wypłaciłem Murapolowi pierwszą transze. 

Edytowane przez Fx1985

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 3.09.2018 o 22:53, Pi0trekus napisał:

Co do doradcy my mieliśmy spotkanie z tym z murapol ale zdecydowaliśmy się na innego. Babeczka z murapol wydaje mi się ze chciała nas załatwić "po łebkach ". Z nią spotkanie trwało 30 min i stwierdziła że wszystko nam powiedziała a z gościem z poza spotkanie pierwsze trwało 2 gdzie i nam jako laikom wszystko tłumaczył 

Potwierdzam, że pierwsze spotkanie 2h na pewno nie trwało, ale w zasadzie nie czuliśmy się w jakiś sposób niedoinformowani. Pani zrobiła symulację w kilku bankach i w zasadzie na jednej kartce a4 były wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kredytu - jaki bank, jaki koszt uruchomienia kredytu, jakie opłaty dodatkowe, okres spłaty, całkowita kwota do spłaty itp. Ale to też może zależy kto Państwa obsługiwał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pamiętam nazwiska Pani z Murapolu, która robiła nam wstępną ofertę kredytu ale po konsultacji z innym doradcą okazało się że wprowadziła nas w błąd. Ostatecznie kredyt mamy w ING, jesteśmy bardzo zadowoleni ale kto inny pomagał nam go uzyskać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My również braliśmy kredyt w Pekao i również odradzamy ten bank, ale niestety była to dla nas wtedy najlepsza opcja.

Nie mieliśmy do czynienia z doradcą Murapolu, ale miałabym obawy czy nie będą działać bardziej w interesie swoim jak klienta. Korzystaliśmy z usług doradcy Open Finance na Długiej 65 i naszego możemy szczerze polecić. Zdecydowanie doradził w wielu kwestiach i pomógł nam wybrać najkorzystniejszą ofertę. Widać było z jego strony zaangażowanie w załatwianiu formalności w możliwie jak najszybszym czasie, aczkolwiek nie pamiętam ile dokładnie to trwało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Ren napisał:

My również braliśmy kredyt w Pekao i również odradzamy ten bank, ale niestety była to dla nas wtedy najlepsza opcja.

Trzeba się będzie zainteresować kiedy i na jakich warunkach udałoby się przenieść kredyt do jakiegoś normalnego banku bez ponoszenia dodatkowych kosztów i na zbliżonych warunkach :) Całe szczęście, że robię tylko jedną transakcję miesięcznie kartą pekao (warunek bezpłatności konta) bo dzięki temu zauważyłem w historii transakcji, że złodzieje ukradli mi z konta 6zł z tytułu opłaty za konto i po jakimś czasie 3zł za nieużywanie karty. Po złożeniu reklamacji i rozpatrzeniu jej po miesiącu zwrócili mi pieniądze na konto i wysłali list z potwierdzeniem, że zwrócili pieniądze. Słowa przepraszam się nie doszukałem a tak po cichu chociaż na taki gest liczyłem. Nie spotkałem się jeszcze z takim dziadostwem jak Pekao.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście porównywaliśmy z doradcą z Murapolu kilka firm i faktycznie najkorzystniej wypadł Pekao jeżeli chodzi o całkowity "koszt kredytu".  

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy dostaliście na maila prospekt informacyjny / umowę deweloperską do wglądu przed podpisaniem umowy u notariusza? Bo chcialabym sprawdzić wszystko na spokojnie w domu ewentualnie skonsultować z prawnikiem. Do kredytu hipotecznego chyba trzeba dołączyć wypis? 

Edytowane przez monaw89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak otrzymaliśmy wszystkie potrzebne dokumenty wcześniej do wglądu :) prospekt, standard wykończenia rzut z wymiarami umowy do sprawdzenia  o wszystko jak poptosisz to dostaniesz :)

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No czasem trzeba się upomniec szczególnie teraz oddają budynki do końca więc jest zamieszanie my otrzymaliśmy chyba 2 dni przed notariuszem umowę bez danych bo dane notariusz wprowadza na miejscu. 😀

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli masz na myśli ten zapis który wrzucam poniżej to uważam że to dobrze iż nie jest prowadzone postępowanie egzekucyjne na tą czy wyższą kwotę przeciwko deweloperowi. Znaczy to chyba tyle że ma od płynność finansową- nie jest zadłużony.

IMG_20181217_004849.jpg

Edytowane przez artwer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, monaw89 napisał:

Ktoś się orientuje czy dla bloku są już księgi wieczyste by sprawdzić czy nasze roszczenie zostało wpisane? 

Powinnaś dostać list z ksiąg wieczystych. My dla budynku 1 dostaliśmy  po około 5-6 miesiącach od umowy deweloperskiej z potwierdzeniem wpisu rozczenia do ksiąg.

A kiedy podpisywałaś umowę i na który blok?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aaaa to jeszcze długo poczekam... Blok nr 2. Podpisywałam w grudniu :D

PEKAO zażyczył sobie księgi wieczystej albo dołączenia partnera do kredytu po miesiącu od złożenia wniosku i zaakceptowania. Kupujemy mieszkanie pół na pół gdzie on za swoją gotówkę więc o co chodzi... Wkurzyłam się nie miłosiernie bo do wtorku mamy przelać całą kwote. A dowiedziałam się wszystkiego wczoraj... I jeszcze chcieli kolejne zaswiadczenie o zarobkach na które muszę czekać tydzień więc by już było po terminie. Wzięłam kredyt gotówkowy w ing na tzw klik bez żadnych dokumentów i miałam w 5 minut pieniądze na koncie. A warunki wyszły jak przy hipotece. 

Odradzam szczerze bank pekao. 

Edytowane przez monaw89
Dopisanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta