Skocz do zawartości
Gave95

Klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z sąsiadów zastanawiał się nad klimatyzacją w swoim mieszkaniu? Pytałam o taką możliwość dewelopera myśląc, że uzyskanie zgody będzie tylko formalnością, lecz w odpowiedzi od LCC dowiedziałam się, że nie ma takiej możliwości. Swoją odpowiedź argumentują tym, iż "przejście pomiędzy jednostką zewnętrzną a splitem w mieszkaniu narusza warstwy elewacji oraz może powodować występowanie mostków cieplnych, dodatkowo montaż jednostki zewnętrznej do elewacji jest zabroniony ze względu na wygląd elewacji i jej naruszenie podobnie w przypadku montażu na balkonie". 

Czy nic nie da się z tym zrobić? Powiem szczerze, że nie sądziłam, iż mogą być jakieś problemy z instalacją klimy, która to jest coraz powszechniejsza w mieszkaniach w Krakowie. Nieco rujnuje to moje plany 😕

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chciałbym namieszać, ale wydaje mi się że już widzialem zewnętrzne klimatyzatory na elewacji. W którymś z mieszkań z oknami na dziedziniec. Wiec możliwość chyba jest.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Abermon napisał:

Nie chciałbym namieszać, ale wydaje mi się że już widzialem zewnętrzne klimatyzatory na elewacji. W którymś z mieszkań z oknami na dziedziniec. Wiec możliwość chyba jest.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

To ciekawe. Powiem szczerze, że wcześniej nie zwracałam na to uwagi, ale w takim razie muszę przejechać się na osiedle i zrobić rozeznanie. Dzięki za cynk! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Gave95 napisał:

Czy ktoś z sąsiadów zastanawiał się nad klimatyzacją w swoim mieszkaniu? Pytałam o taką możliwość dewelopera myśląc, że uzyskanie zgody będzie tylko formalnością, lecz w odpowiedzi od LCC dowiedziałam się, że nie ma takiej możliwości. Swoją odpowiedź argumentują tym, iż "przejście pomiędzy jednostką zewnętrzną a splitem w mieszkaniu narusza warstwy elewacji oraz może powodować występowanie mostków cieplnych, dodatkowo montaż jednostki zewnętrznej do elewacji jest zabroniony ze względu na wygląd elewacji i jej naruszenie podobnie w przypadku montażu na balkonie". 

Czy nic nie da się z tym zrobić? Powiem szczerze, że nie sądziłam, iż mogą być jakieś problemy z instalacją klimy, która to jest coraz powszechniejsza w mieszkaniach w Krakowie. Nieco rujnuje to moje plany 😕

Na szczęście w Śnieżce nie ma z tym problemu. Zgoda od spółdzielni i jednostka zewnętrzna umieszczona tak aby nie była widoczna. Dziwne, że występuje taki problem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W bloku 20. na Czeczów widziałem klimatyzator na balkonie, aczkolwiek nie był on zamontowany standardowo na ścianie (tzn. wysoko). Podejrzewam, że połączenie pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią klimatyzatora pewnie zostało zrobione w ścianie (rowek o grubości około 5-6 cm) wychodzący na balkon - i tak raczej da się obejść problem wiercenia przez ścianę i naruszania elewacji - przynajmniej teoretycznie. Kwestia dlaczego klimatyzator stoi na balkonie... pewnie dlatego, że aby go zamontować na ścianie, to potrzebne są dość długie i mocne wkręty - tam jest pewnie z 8-10 cm styropian, i sam montaż tego jest problematyczny.

EDIT:

Na poniższej stronie widać jak w kilku mieszkaniach fachowcy zamontowali część zewnętrzną nie robiąc dziury w ścianie elewacyjnej.

https://www.klimatop.pl/galeria-wybranych-montazy-cz-6-(2016),327.html

Edytowane przez pqn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gave w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Z tego co mi wiadomo generalnie nie wolno co sam potwierdziłeś z pierwszej ręki. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że jeszcze na SM nie mieszkasz, więc przy następnej wizycie zwróć uwagę że klimatyzatory są i generalnie jak widać zakaz ludzie mają w d... :)

Zaznaczyłem miejsca gdzie kojarzę klimatyzatory z pamięci, a pewnie jeszcze się kilka znajdzie. Ten najbardziej na północ wisi na ścianie.

image.thumb.png.0130da98e4178daab7cf14b3f458c109.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.08.2018 o 21:55, Lilka napisał:

Na szczęście w Śnieżce nie ma z tym problemu. Zgoda od spółdzielni i jednostka zewnętrzna umieszczona tak aby nie była widoczna. Dziwne, że występuje taki problem. 

A mogę zapytać, skąd takie info nt. Śniezki? Bo ostatnio byliśmy zapytać o klimę i nam powiedzieli absolutnie nie, bo "elewację szpeci". Dodam, że chodzi o nowy blok przy Agatowej na parterze (bez balkonu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, Agatowy_Wieloryb napisał:

A mogę zapytać, skąd takie info nt. Śniezki? Bo ostatnio byliśmy zapytać o klimę i nam powiedzieli absolutnie nie, bo "elewację szpeci". Dodam, że chodzi o nowy blok przy Agatowej na parterze (bez balkonu).

Bo sami mamy klimę założoną tylko na 1 piętrze Agatowa 27. Być może w Państwa przypadku są na nie dlatego, że to parter i będzie widoczna. Ale najśmieszniejsze są 2 klimy w bloku 23. Wiszą na ścianie, widać je jak cholera i ciekawe co na to spółdzielnia? 

Edytowane przez Lilka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nam Gostek przy odbiorze powiedział ze jak chcemy to możemy założyć klimę bez problemu tylko ze mają być odprowadzane skropliny do wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej bo rynny są ukryte pod elewacją i nie ma do nich dostępu, a wypuszczenie skroplin po ścianie jest niedopuszczalne bo narusza interes ludzi mieszkających na Parterze (później dopiero się skapnął ze my mieszkamy na parterze i powiedział ze jak chcemy to możemy skropliny odprowadzać na swój trawnik lub drenażu opaskowego)  oraz odprowadzenie skroplin po ścianie może negatywnie oddziaływać na elewacje budynku 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Ej ludziska kto Wam powiedział, że jest zakaz ?? :). Jest tylko ograniczenie do okresu gwarancyjnego budynku czyli 5 lat. Sam mam klimatyzator na elewacji, za zgodą zarządcy. Wystarczy zgłosić, że chcesz zamontować opisać jaki model itp. W bloku 20 jest chyba już około 10 klimatyzatorów. Nie ma żadnego zakazu ludzie mamy 21 wiek :).

Edytowane przez Rzulfrydz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Rzulfrydz napisał:

Ej ludziska kto Wam powiedział, że jest zakaz ?? :). Jest tylko ograniczenie do okresu gwarancyjnego budynku czyli 5 lat. Sam mam klimatyzator na elewacji, za zgodą zarządcy. Wystarczy zgłosić, że chcesz zamontować opisać jaki model itp. W bloku 20 jest chyba już około 10 klimatyzatorów. Nie ma żadnego zakazu ludzie mamy 21 wiek :).

Taką informację dostałam bezpośrednio od Specjalisty ds. obsługi posprzedażowej i usterek LC Corp. W takim razie będę pytać dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz
Taką informację dostałam bezpośrednio od Specjalisty ds. obsługi posprzedażowej i usterek LC Corp. W takim razie będę pytać dalej.

Tak zgadza się ale tylko przez pierwsze 5 lat. Potem już zakaz mija. :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 5.09.2018 o 16:31, Lilka napisał:

Być może w Państwa przypadku są na nie dlatego, że to parter i będzie widoczna. Ale najśmieszniejsze są 2 klimy w bloku 23. Wiszą na ścianie, widać je jak cholera i ciekawe co na to spółdzielnia? 

Tak własnie, mamy parter i za bardzo nie ma, jak ukryć. Jeśli tylko zaproponujemy im jakąś drewnianą obudowę czy coś w tym stylu. W tym roku z powodu duszności w mieszkaniu trafiłam do szpitala, no ale Spółdzielnia dla grzecznych mieszkanców jest na nie, a dla tych, co nie pytają i lecą nielegalnie - to już spoko, przymykają oczy. Tak samo z resztą jest z ogrodzeniem tarasów - zgodnie z regulaminem nie można, ale tym, co nie pytali o pozwolenie - można.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak to właśnie działa wszystko :( Agatowy_Wieloryb ale faktycznie doczytaj o okresie gwarancyjnym o którym wspomina Rzulfrydz i  może nieco przymknąć na to oko jak pisał poprzednik o XXI wieku :) przecież nie będziesz mocować klimy jak na zdjęciu które dodałem wcześniej każdy ma swój rozum,  dlaczego zabierać ludziom możliwość dodatkowego komfortu w bloku.... niedługo kasę będą chcieli za dodatkowy montaż klimy takie czasy zastaniemy :D

Pozdrawiam

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 20.09.2018 o 21:54, Franzz napisał:

przecież nie będziesz mocować klimy jak na zdjęciu które dodałem wcześniej każdy ma swój rozum

Obiecuję solennie, że nie będę :D  Samej mi się nie podoba oszpecona elewacja, a faktycznie w bloku 23 przy Agatowej para takich wisi u wszystkich na widoku... Tak samo z resztą przy bloku 25 zagrodzili plotem pół budynku wprost przy klatce, a no Spółdzielnia nic.

• Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, Agatowy_Wieloryb napisał:

Obiecuję solennie, że nie będę :D  Samej mi się nie podoba oszpecona elewacja, a faktycznie w bloku 23 przy Agatowej para takich wisi u wszystkich na widoku... Tak samo z resztą przy bloku 25 zagrodzili plotem pół budynku wprost przy klatce, a no Spółdzielnia nic.

Co do tego "ogrodzenia" to jest w regulaminie napisane że nie można tworzyć trwałych ogrodzeń. A przytwierdzenie takiej maty trzniowej lub co to tam jest do istniejących słupków raczej takim trwały ogrodzeniem nie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My dostaliśmy odpowiedź od Spółdzielni na piśmie, że nie możemy postawić maty trzcinowej i w ogóle ŻADNEGO zagrodzenia - o trwałych nie było mowy. Poza tym, w bloku 25 są z tyłu trwałe zagrodzenia z drewna - i też im nikt nic nie mówi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Agatowy_Wieloryb napisał:

My dostaliśmy odpowiedź od Spółdzielni na piśmie, że nie możemy postawić maty trzcinowej i w ogóle ŻADNEGO zagrodzenia - o trwałych nie było mowy. Poza tym, w bloku 25 są z tyłu trwałe zagrodzenia z drewna - i też im nikt nic nie mówi.

Jak dobrze zrozumiałem z poprzednich wiadomość mieszkasz na parterze w mieszkaniu (bez Balkonu = bez tarasu = bez ogródka), powiedz mi tak z czystej ciekawości jak ty chciałaś ta mate tam ustawić :)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 26.09.2018 o 12:21, Wino napisał:

Jak dobrze zrozumiałem z poprzednich wiadomość mieszkasz na parterze w mieszkaniu (bez Balkonu = bez tarasu = bez ogródka), powiedz mi tak z czystej ciekawości jak ty chciałaś ta mate tam ustawić :)?

Pani napisała, że mieszka na parterze bez balkonu. Nie ma tu mowy o tym, że ze nie ma ogródka czy tarasu. A tak się składa, że na Agatowej jest tylko 1 mieszkanie bez tych rzeczy (zresztą nikogo tam nie widać) więc Pani zapewne ma taras z ogródkiem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta