Skocz do zawartości

Janusze parkingu (publicznego)

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, maxkad napisał:

Sorry za to co napisze ale jak zobaczyłem rejestracje a konkretnie KBC to już wiedziałem wszystko. Dla mnie ta i jeszcze pare innych rejestracji to sygnał - zachowaj szczególną ostrożność. teraz możecie mnie hejtować a i tak zdania nie zmienię.

No niestety ale masz rację. Co prawda są i wyjątki w tym "szufladkowaniu", ale statystyka jest niebłagalna... Powód jest dość prozaiczny: wielowiekowe bytowanie na otwartych terenach o niskim współczynniku zabudowy (= wieś), wykształca bardzo silne mechanizmy, a nawet instynkty zachowawcze... PS. Żeby była jasność- sam również jeżdżę na pozakrakowskich numerach... ale takiej wiochy to w życiu bym nie zrobił...

ww. powiedzieli już wszystko w temacie :D kto się nie zgadza że tablica rejestracyjna potrafi powiedzieć wiele niech pierwszy rzuci kamień :D  a może w szkole jazdy uczyli aby kreskę mieć między kółkami :D próbuję znaleźć wytłumaczenie dla tego zjawiska :D 

Edytowane przez Franzz

Zgadzam się z wami. Jednocześnie w tym wątku chcę poruszyć inną kwestię. Mamy na Śnieżce mega wąskie miejsca parkingowe. Gdy otwierasz drzwi, a obok ciebie z jednej i drugiej strony stoi auto, to jest duży problem żeby wyjść lub wejść do samochodu. Od razy zaznaczę, że jestem normalnej postury :) Nie zwracałem na to uwagi dopóki nie pojechałem poza Kraków. Taki sam niby parking, a mogę swobodnie otworzyć drzwi i wyjść z auta. Okazuje się, że różnica w wielkości wynosiła kilka centymetrów z jednej i drugiej strony.

Nie zgadzam się co do szufladkowania tablicami. Prawda jest taka że gdyby to był samochód KR to nie byłoby, że Ci z Krakowa to nie umieją parkować, tylko "po prostu kolejny co źle nie zaparkował", zapomniany wcześniej niż się pojawił. A że niestety "wyróżnił" się rejestracją to od razu trafił właśnie do szufladki. To tak jak z zajechaniem drogi facetowi. Jeśli zrobi to inny facet, to po prostu źle pojechał, ale jeśli to samo zrobi "baba" (bardzo przepraszam wszystkie Panie za szowinistyczne określenie ale ono oddaje podejście wielu facetów) to nagle znalazł się powód - bo przecież "baba" za kółkiem to i od razu nie umie jeździć.

Oczywiście nie bronię nikomu mieć takiej opinii jak się przewinęły powyżej, po prostu mam inną :)

Kwesta poprawnego i rozsądnego parkowania to nie kwestia pochodzenia lecz pewnej kultury jazdy, czy może raczej parkowania w tym wypadku. Szufladkowaniu mówię - nie.

Po wprowadzeniu się na osiedle nowych mieszkańców, problem parkowania na 2 miejscach był powszechny. Na szczęście proceder ten został ukrócony, dzięki braku akceptacji społecznej. Jednak przyjeżdżają często goście z innych rejonów Polski, i ci nie zostali nauczeni kultury parkowania, stąd takie przypadki się zdarzają, jak na zdjęciu. Czyli parkujący na 2 miejscach to zwykle przyjezdni.

Sprzeciwiam się stwierdzeniu, że goście z innych rejonów Polski nie potrafią parkować. Sam pochodzę z innego rejonu Polski i mam często gości z innych rejonów Polski i nie mają problemów z parkowaniem. Problemem są mega wąskie miejsca, które obliczone są tylko na samochód, a nie zakładają, że ktoś chciałby wyjść/wejść z/do samochodu.

• Like 1

Możesz się sprzeciwiać, ale tablice rejestracyjne nie kłamią. I nie pisałem, że wszyscy przyjezdni nie umieją parkować.
Wąskie miejsca może i są niewygodne, ale za to więcej samochodów może zaparkować. Ja szczupły nie jestem, a daję radę, więc bez przesady, że nie można wyjść/wejść z/do samochodu.

No tak ale z drugie strony nie wiadomo jak wyglądała jego prawa strona gdy sam parkował. Może po prostu wjechał i poszedł, ale może stał tam inny samochód przytulony do lewej linii.

Problemem jest tu raczej to, że miejsca na SM są strasznie wąskie. Odsyłam do odpowiedzi Malachit1980 powyżej.

Dobrze ze parkuje tylem to przynajmniej wiem ze to nie moj samochód :-D ja dzisiaj na wciagnietym brzuchu wysiadalam z auta bo po obu stronach samochody i każdy przy samej linii a na wprost delikwent zajmowal dwa miejsca właściwie w tym samym miejscu co stoi to punto ( szkoda ze zdjęcia nie zrobiłam). Nie wiem czy naprawde takim problemem jest stanac prosto? Mi sie nawet zdaza odpalic auto i sie poprawic na miejscu zeby nikt obok nie mial problemu zeby otworzyć drzwi. Nie mowiąc o tym ze wala co niektórzy tymi swoimi wrotami po samochodach obok  i nie patrza. 

17 godzin temu, MarFi napisał:

Możesz się sprzeciwiać, ale tablice rejestracyjne nie kłamią. I nie pisałem, że wszyscy przyjezdni nie umieją parkować.
Wąskie miejsca może i są niewygodne, ale za to więcej samochodów może zaparkować. Ja szczupły nie jestem, a daję radę, więc bez przesady, że nie można wyjść/wejść z/do samochodu.

Z tego co rano widzialam to ten samochód jest na rejestracjach KR .... ja sama jestem z poza Krakowa nawet z innego wojewodztwa i takie tez mam rejestracje i zawsze staram sie stac tak zeby innym nie utrudniać. To zalezy od tego czy dana osoba patrzy dalej niz na czubek wlasnego nosa a nie koniecznie od tego skad pochodzi. 

• Like 2

O Parkowania na tym parkingu to można by wiele pisać.... 

Szczególnie o osobach, które parkują na wjeździe na parking(na tym szerokim chodniku przed Żabką) przez co osoby wyjeżdżające z parkingu musza jechać "na czuja" bo oczywiście stanie tam taki ciemny sedan z przyciemnianymi szybami i nic nie widać czy jedzie coś z prawej strony(od strony Euro). Najgorsze jest to ze jak komuś w końcu nie uda się wyjechać bezpiecznie to będzie wina wyjeżdżającego z parkingu, a nie tego inteligenta stającego na wjeździe. Raz ta osoba była aż tak bezczelna ze z dwukierunkowego wjazdu na parking, zrobił się wjazd jedno kierunkowy, ponieważ zaparkowała na połowie wjazdu bo już ktoś równie inteligentny zajął wcześniej ten chodnik.

• Like 1