Skocz do zawartości
Krejzolek

Zapachy na osiedlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania jednak dużo moich znajomych odradza narzekając na brzydkie zapachy. Chciałbym się dowiedzieć od was jak obecnie wygląda sytuacja? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tyle ile dni w roku wieje z północy, tyle razy dolatuje brzydki zapach z sortowni Nad Drwiną. Czyli bardzo rzadko. Akurat tak się zdarzyło, że wczoraj. Przywiało chłód z północnego-zachodu, a wraz z nim lokalne aromaty. Wyszedłem z psem się ożywić po tym upale... i spacerując po całym osiedlu czułem wszechobecną woń a la z wiat śmietnikowych. Nie do końca ożywiony musiałem skrócić tenże spacer, mam nadzieję, że mi pies wybaczy ;) 

Edytowane przez sog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdarza się rzadko. Czasem zaleci, ale moim zdaniem na tyle mało że nie uznałbym tego za coś uciążliwego. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że jeden dzień w roku to o jeden za dużo.

Krejzolek, a znajomi gdzie polecają kupić? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Krejzolek napisał:

MisiekW znajomi polecają kupić coś bliżej centrum lub na ruczaju wiadomo tylko że już automatycznie dużo większa cena :(

A no właśnie, po treści porad, jak i "odrad", wnioskuję że znajomi znają Złocień tylko z miejskich legend. Nie ma mieszkań idealnych i tutaj też są zarówno za i przeciw, ale na pewno nie wymieniłbym jakichś "smrodów" jako argumentu przeciw, stąd takie moje wnioski.

Radziłbym jednak trochę bardziej się rozeznać w temacie, przewertować forum bo jest sporo takich wątków, a ile można pisać wkoło to samo.

A jeszcze co do zapachów, to myślę że nie bez znaczenia jest lokalizacja konkretnego budynku. Być może im bliżej Miki (czy jak to tam się zwie) tym problem potencjalnie większy.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkam przy siłowni i wczoraj czułem ;) też rozkminiałem czy kupić tutaj mieszkanie, prawie rok temu. Brzydki zapach to jak dla mnie żaden problem. Od początku roku kilka razy było coś czuć. Bez tragedii. Gorzej jak jedziesz przez półłanki ;) ale to tylko droga dojazdowa. Jak dla mnie jedyny minus to odległość od pracy i centrum. Ale liczyłem się z tym, jednak cena przeważyła i raczej na ruczaj bym nie zamienił. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do centrum - liczę że pociąg trochę temat poprawi. Do pracy - to żadna wada, bo to już zależy tylko od tego gdzie pracujesz (tzn. możesz mieszkać w centrum i też mieć daleko do pracy).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Front który przechadzał się ostatnio nad Polską sprzyjał właśnie podmuchom z tej "smrodliwej strony" im dalej w osiedle tym smrodku mniej na szczęście. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I znów sprzyja... wczoraj, dziś... nie czujecie jak teraz wali? Muszę okna zamykać. Albo ten wątek wyczulił mnie na to, albo ja już się stałem przewrażliwiony, ale zaczyna mnie to już z lekka wkurzać... Jeszcze by tylko brakowało, żeby się samozapłon zaczął na wysypisku Miki przy takim wietrze...  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No niestety taka lokalizacja. W Wieliczce mają smród z Baryczy. Ja się ciągle pocieszam, że to kilkanaście dni w roku i raczej dokuczliwe tylko jak jest ciepło na zewnątrz. Liczyłem się z tym przy zakupie. No chyba, że jest jakaś możliwość, żeby to zmienić. Poza tym to chyba będzie gorzej, jak powstanie ta przetwórnia odpadów  -> 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś srogo dmuchało w rejonach MARR-u nad Drwiną i wzdłuż Domagały, kurcze mieszkańcy Instal-u będą chyba poważne batalie prowadzić z miastem w tej kwestii zapach urywa się w rejonach pętli ale dziadostwo niesamowite aż dusiło podczas jazdy na rowerze :/ 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Często biegam ul.Domagały i "zapaszki" bywają różne,sortownia,drwina,garbarnia(chyba bo to nie smród wysypicha), wczoraj ok 21 tak mnie odrzuciło że nie dałem rady pobiec dalej niż na wysokość go karting,nie widzę żeby instal sie reklamował z mieszkaniami,ale już mi szkoda mieszkańców,czasami "daje" aż do pętli,wczoraj była chyba jakaś kumulacja smrodu,parę lat temu smrodek bywał pare razy w roku,wysypicho się rozrasta i zapaszki częściej zaglądają na osiedle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdaje mi się czy dzisiaj znów zalatuje? Na wysokości Słonecznego Miasteczka wydaje mi się, czy coś jednak czuć? Może to związane z deszczem i tym że ciepło, więc sobie smrody parują?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, MisiekW napisał:

Zdaje mi się czy dzisiaj znów zalatuje? Na wysokości Słonecznego Miasteczka wydaje mi się, czy coś jednak czuć? Może to związane z deszczem i tym że ciepło, więc sobie smrody parują?

Ja z samego początku Złocienia tj. z Agatowej koło Żabki też czułam smrodek ze śmietniska

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, Abermon napisał:

Dzisiaj smród doszedł nawet na Nowy Bieżanów w okolice Małej Góry

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
;

Czyli dmucha w tamtą stronę pytanie skąd i czym... :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Franzz napisał:

Czyli dmucha w tamtą stronę pytanie skąd i czym... :( 

problem smrodu przy wietrze od zachodu dotyczy oczyszczalni ścieków to samo mają na małym Płaszowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta