Skocz do zawartości

Budynek B17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przyszłych sąsiadów i forumowiczów :)

W dniu 19.11.2018 o 11:58, maga napisał:

Teraz tylko pismo do dewelopera o naprawę usterek i czekamy na odbiory. 

Trzeba złożyć jakieś pismo? Przedstawicielka LCC w czasie przeglądu przekazała nam informację, że wystarczy sporządzony przez nas szkic lokalizacji usterek z krótkim opisem, który ona przekazuje następnie do generalnego wykonawcy. 

4 minuty temu, monikk napisał:

W budynku b16 czas od zakończenia budowy do odbiorów to 3 miesiące. Ale mam nadzieję że u Was będzie szybciej ;)

Wiem wiem, nawet jeśli by to były 3 miesiące a więc koniec lutego to i tak będzie miesiąc przed terminem :) ale tez z tego co widzialam na budowie to w B16 był jakiś problem z kanalizacja czy coś bo rozkopywali położone już chodniki itd. przy ulicy, wiec to tez pewnie opóźniło troszkę odbiory. 

• 4 weeks later...

Oddanie b17 jest przewidziane na marzec i nie liczcie że to bedzie wcześniej. LC Corp trzyma się dość sztywno zapisów w umowach. Zdecydowanie nie szarpią się, jak np Murapol. Zwroćcie uwagę, że np mieszkania w b16 mialy gotowe instalacje i tynki wewnętrzne już w grudniu 2017, a oddanie kluczy nastapilo rok później. W Murapolu tynki robili w październiku 2018 a w listopadzie dali klucze. Także na pospiech w LC nie ma co liczyć. Swoją drogą, to chyba lepsze niz mokre tynki.

Godzinę temu, Abermon napisał:

Oddanie b17 jest przewidziane na marzec i nie liczcie że to bedzie wcześniej. LC Corp trzyma się dość sztywno zapisów w umowach. Zdecydowanie nie szarpią się, jak np Murapol. Zwroćcie uwagę, że np mieszkania w b16 mialy gotowe instalacje i tynki wewnętrzne już w grudniu 2017, a oddanie kluczy nastapilo rok później. W Murapolu tynki robili w październiku 2018 a w listopadzie dali klucze. Także na pospiech w LC nie ma co liczyć. Swoją drogą, to chyba lepsze niz mokre tynki.

Też twierdzę, że pośpiech nie jest wskazany. Na początku byłam zła, że dałam się ponieść optymistycznym zapewnienią LC Corp (kilka razy zapewniali mnie, że odbiory nastąpią znacznie wcześniej) przez co przepadła nam ekipa na dany termin i wszystko mocno się opóźniło. Teraz podchodzę do tematu spokojniej, mieszkanie jest suche a my powoli bez pośpiechu wszystko dopinamy. Z jakości jesteśmy bardzo zadowoleni, od podwykonawców słyszymy wiele komplementów na temat stanu mieszkania i wszystko jest ok :)

• 3 weeks later...
Godzinę temu, Moniczzka napisał:

I pewnie będzie dokładnie tak, że luty/ marzec. Chociaż szkoda bo już prawie 2 miesiące od zakończenia budowy 🙂

Dokładnie wczoraj mijały równe 2 miesiące od zapisu w dzienniku o zakończeniu budowy (30.11) :) Ja myślę, że w połowie lutego dostaniemy już info o odbiorach ^^

Godzinę temu, STA napisał:

Wiele osób pisze o poprawkach które zostały zgłoszone podczas ,,oględzin " mieszkania. Przed odbiorem. Niektórzy pisali o kilkunastu. Ktoś o ponad 20. Możecie mniej więcej wypisać jakie to były poprawki? 

U nas tylko jakieś uszczerbki tynków przy drzwiach, krawędziach itd. na ścianach i kable w sufitach do mocniejszego wbicia (czy coś takiego). 

Przede wszystkim, sprawdzajcie wylewki. Niektóre są zwichrowane. Długa łata i dokładnie od rogów trzeba sprawdzić. Fugi na balkonach, korodujące śruby barierek, piony scian, zwłaszcza w łazience. Tam to jest najistotniejsze. U nas jedna sciana uciekala prawie 2cm. Parapety wewnętrzne pod kątem uszkodzeń, klasycznie stolarka okienna i drzwi wejściowe. Ogólnie nie było źle. Ale sprawdzić trzeba[emoji106]