Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz, przynajmniej się dowiedziałem czegoś o zwrotnicach :) Dzięki. Ale z moich obserwacji to są dwa przeciwstawne przypadki: pociągi towarowe wolniejsze i głośniejsze, ale stosunkowo mało się tłuką na zwrotnicy, a po drugiej stronie osobowe, które jadą szybciej i ciszej, ale przez to łoskot na zwrotnicy się „dogęszcza” i daje się bardziej we znaki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maciek sama zwrotnica jest mało hałaśliwa bo ma ciągłość szyny - natomiast największy łoskot jest na krzyżownicy gdzie obrzeże przechodzi z szyny na szynę. Dodatkowym czynnikiem który powoduje hałas na rozjeździe są styki skręcane (łączenie szyn na rozjeździe) które z upływem czasu są "zbijane" i powoduje stukot.  Na modernizowanych liniach stosuje się rozjazdy w wersji spawanej więc styki nie będą się tłukły. Projektowana prędkość na linii pasażerskiej to  160 km/h więc  możliwe jest że krzyżownice będą z przestawnym dziobem a co za tym idzie kolejne miejsce dzwięko- twórcze będzie zlikwidowane. Co do tego ostatniego nie mam pewności - muszę sprawdzić projekt w pracy.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam przyszłych sąsiadów. Utworzyłem grupę na Facebooku (Mieszkańcy Osiedla "Słoneczne Miasteczko" B17) dla mieszkańców bloku B17 w celu jeszcze lepszej komunikacji między nami w przyszłości. Zapraszam do grupy. Link poniżej: 

https://www.facebook.com/groups/484570661973896/?hc_ref=ARR0OJY-dLDunh8FXcr5w3m2XPW7bfBBEJmf2Lc9vtQ3xuUAL7bDt5SLb0Eiq5ChHKc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakby ktoś był zainteresowany jak tam postępy na budowie :) od drugiej strony nie obchodziłem bo zagrodzone :)

IMG_20180703_202541.jpg

IMG_20180703_202847.jpg

IMG_20180703_202851.jpg

IMG_20180703_202849_1.jpg

Edytowane przez Wilczeeeq
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam przyszłych sąsiadów :)

U nas 85m2. Stoi przed nami wyzwanie z montażem schodów. Może kogos z Was też to czeka i ma jakieś godne firmy do polecenia?

Co do "hałasow"... Mieszkamy z żoną na LC już od 3 lat i jakoś nigdy nam nie ciążyły odgłosy z obwodnicy, czy torów. Wręcz odwrotnie ma to na swój sposób fajny klimacik :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć wszystkim :)

Nas też czeka montaż schodów... Na razie szukamy potencjalnych wykonawców, gdyby ktoś znalazł coś ciekawego to będziemy wdzięczni za polecenie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ktoś się orientuje czy klucze wydawane są dla wszystkich w jednym momencie, czy partiami np. piętrami? 

Ostatnio rozmawiałam ze znajomą i pytała się na którym piętrze mamy mieszkanie, bo od tego zależy kolejność wydawania kluczy. Trochę mnie to zdziwiło, bo pierwsze słyszę i deweloper też nie wspominał o takiej praktyce. Byłam pewna, że klucze każdy dostaje w tym samym momencie, tzn. wiadomo, jak kto się umówi z deweloperem na spotkanie, ale nie z różnicą typu dwa/trzy tygodnie. Tłumaczyła to tym, że jak każdy będzie wykańczał mieszkanie w tym samym czasie to będzie jeden wielki huk. Moim zdaniem chyba lepiej, żeby ten "huk" był skondensowany w czasie, kiedy jeszcze nie wszyscy mieszkają i śpią, niż żeby jedni już mieszkali a drudzy dopiero zaczynali wiercić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Gave95 napisał:

A czy ktoś się orientuje czy klucze wydawane są dla wszystkich w jednym momencie, czy partiami np. piętrami? 

Ostatnio rozmawiałam ze znajomą i pytała się na którym piętrze mamy mieszkanie, bo od tego zależy kolejność wydawania kluczy. Trochę mnie to zdziwiło, bo pierwsze słyszę i deweloper też nie wspominał o takiej praktyce. Byłam pewna, że klucze każdy dostaje w tym samym momencie, tzn. wiadomo, jak kto się umówi z deweloperem na spotkanie, ale nie z różnicą typu dwa/trzy tygodnie. Tłumaczyła to tym, że jak każdy będzie wykańczał mieszkanie w tym samym czasie to będzie jeden wielki huk. Moim zdaniem chyba lepiej, żeby ten "huk" był skondensowany w czasie, kiedy jeszcze nie wszyscy mieszkają i śpią, niż żeby jedni już mieszkali a drudzy dopiero zaczynali wiercić. 

to tak z kilka lay bedzie huk
jedni szybko wpadną raz raz i są
inni partiami
następni odczekają aż $$ skombinują
a potem zaczną remonty ci którzy byli pierwsi xd

:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
48 minut temu, Jagnieś napisał:

to tak z kilka lay bedzie huk
jedni szybko wpadną raz raz i są
inni partiami
następni odczekają aż $$ skombinują
a potem zaczną remonty ci którzy byli pierwsi xd

:)

No wiadomo ;)  Sama dobrze o tym wiem, bo mam u siebie sąsiada, który uwielbia wiercić. Wiertarkę słychać przynajmniej kilka dni w miesiącu, raz na jakiś czas kilka dni pod rząd i to tak sobie trwa odkąd tutaj mieszkam, czyli będzie już 20 kilka lat... ;) Jednak jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie to raczej większość zabiera się za wykończenie od razu. :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czytając tą tablicę informacyjną wnioskuję, że ta palownica i koparka na jednym ze zdjęć z terenu za B17 to właśnie do tego? A co z budową B18?

słoneczne mapa.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Djinn napisał:

A co z budową B18?

Pytanie też co z budową B14 i B15... i lokalami usługowymi, które miały tam być...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎23 o 08:15, Djinn napisał:

Czytając tą tablicę informacyjną wnioskuję, że ta palownica i koparka na jednym ze zdjęć z terenu za B17 to właśnie do tego? A co z budową B18?

Odpowiedz pojawiła się na stronie LCC:

"Słoneczne Miasteczko - nowy budynek w ramach VIII etapu inwestycji

Oferta osiedla Słoneczne Miasteczko realizowanego przy ul. Henryka i Karola Czeczów w Krakowie, została uzupełniona o kolejne mieszkania. W ramach VIII etapu inwestycji powstanie budynek czterokondygnacyjny ze 108 lokalami mieszkalnymi. Część mieszkań na parterze będzie wyposażona w tarasy, dodatkowo nie zabraknie też lokali dwupoziomowych. Budynek będzie posiadał również garaż podziemny z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Na terenie inwestycji przewidziane są ogólnodostępne miejsca postojowe, tereny zielone oraz ciągi pieszo-jezdne."

Czyli rusza budowa kolejnego bloku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super! Czyli budowa bloków z lokalami usługowymi oddala się o kolejny rok czy dwa. Brawo LCC! Jak najwięcej mieszkań, miejsc parkingowych i placów zabaw tyle co kot napłakał, ważne że powstaną mieszkania - te zawsze się jakoś sprzedadzą .... Ehhh szkoda mi słów ... jedyny pozytyw to taki, że może uda się wydusić z LCC jakieś cywilizowane wyjście z osiedla w stronę wiaduktu pod S7 i dalej na Brzegi... będzie gdzie pospaerować i pojeździć rowerem, bo po osiedlu się przecież nie da :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to lokale usługowe nie miały być w budynkach B11-B13? Bo odkąd pamiętam to zawsze mi się wydawało że tam mają być.

Djinn, to Ty się jeszcze nie przyzwyczaiłeś żyć bez sklepu? :) Przestań czekać, będzie Ci łatwiej :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzymam się planu udostępnionego kiedyś niechcąco przez LCC. Na uwagę m.in. zasługują obszary, zaznaczone jako "tereny rekreacyjne" ... 

słoneczne mapa.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, Djinn napisał:

... jedyny pozytyw to taki, że może uda się wydusić z LCC jakieś cywilizowane wyjście z osiedla w stronę wiaduktu pod S7 i dalej na Brzegi... będzie gdzie pospaerować i pojeździć rowerem, bo po osiedlu się przecież nie da :/

Masz może i znasz jakieś szczegóły na ten temat? :) bo jak na razie to cywilizowanego przejścia (chodnika) nawet w stronę nowego mostu na Serafie nie ma...

Edytowane przez Aga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodnik będzie, kiedyś tam, podobno obiecany już jest.

Przejście w stronę Brzegów trzeba wynegocjować z LCC i z miastem, ale to już poza moimi możliwościami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już mi się nie chce odświeżać i czytać, ale z tego wątku jak dobrze pamiętam wynikała jedna wielka kołomyja, a patrząc na absurd z Domagały to jakoś bardziej obawiam się co z tego będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta