Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiamy się ostatnio z żoną nad kupnem mieszkania na ul. Malachitowej (spółdzielnia Śnieżka).

Rozważamy wszelkie za i przeciw mając mieszane uczucie co do owego osiedla.

Na pewno zaletą jest stosunkowo niska cena mieszkań w stosunku do pozostałem części Krakowa. Głównym minusem lokalizacja.

Chciałbym spytać Was, mieszkańców o Wasze subiektywne zdanie na temat tego osiedla, w szczególności:

* dojazd samochodem, szczególnie w kierunku Czyżyn (i nie chodzi mi o stan na teraz jak jest remon na półankach (a właśnie takiego mogłem sam doświadczyć) tylko o normalne warunki)

* komunikacja miejska autobusem 125

* osiedle a opady deszczu - podobno są spore problemy, jednakże jeśli chodzi o same bloki Śnieżki to nie jest tak tragicznie (nie mam zamiaru kupować garażu poziemnego, mieszkanie na pietrzę II - więc raczej kwestie same "wody na drodze")

* wpółmieszkańcy osiedla

* przedszkola, złobki, szkoła podstawowa w okolicach

* potenacjalna sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym, gdybyśmy jednak chcieli sprzedać mieszkanie

* wszelkie inne ważne z Waszego punktu spostrzeżenia

* czy teraz, z Wszym doświadczeniem nadal zdecydowalibyście się na kupno mieszkania na tym osiedlu

Z góry dzięki za Wasze opinie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

* Jazda do Czyżyn - w szczycie ogromny korek.

* Generalnie 125 w szczycie nie ma rozkładu jazdy :) O ile odjedzie z osiedla o czasie to do R. Mogilskiego ma jakieś 20 minut obsuwy.

* Opady - w internetach piszą, że wciąż coś zalewa ale to są dziennikarskie bzdury w większości. Aktualnie "trwa" budowa zbiornika retencyjnego który problem "zalań" ma definitywnie rozwiązać.

* Ja ogólnie mam pozytywne wrażenia... ale wsiunów też trafisz...

* Przedszkole prywatne jest na osiedlu. Publiczne 1000 metrów spaceru (ul. Stępnia 1), podstawówka publiczna 1-3 1000 metrów spacerem, podstawówka 4-6 publiczna 1400 metrów.

* sprzedaż mieszkania - próbujemy sprzedać mieszkanie na Mogilskiej i 2 lata jest z tym problem. Więc na Złocieniu też może być problem...

* Brak komunikacji nocnej w tygodniu - to moje ważne spostrzeżenie.

* Tak - kupiłbym mieszkanie tu drugi raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuje za odpowiedź. Co do braku komunikacji nocnej to zdaję sobie z tego sprawę, ale myśle że to nie jest taki problem. Najbardziej mnie martwi dojazd do Czyżyn.

Jesteś w stanie powiedzieć ile średnio zajmuje dojazd ok ok 8-9 oraz 17-18 do dajmy na to M1 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

125 odjeżdża punktualnie ale jak tylko wyjedzie na Półłanki to w korku tkwi jakieś 20 minut zanim dojedzie do Christo Botewa. Potem już z górki i bez korków - przynajmniej do Mogilskiego. Żeby pod M1 dojechać trzeba by się przesiąść na Nowohuckiej z 125 w jakiś inny autobus. Generalnie na Nowohucką jakieś 18 minut jazdy + 20 minut korka. 40 minut + oczekiwanie na przesiadkę np. na 174 i dojazd do M1. Myślę, że koło 1h w szczycie powinno się dojechać.

Oczywiście w soboty, niedziele i święta korków nie ma ale trzeba dobrze zaplanować sobie przesiadki bo jak sobie ot tak wyjdziesz to czeka Cię czekanie na jakimś przystanku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Mieszkam na ul. Malachitowej i mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że warto było kupić tutaj mieszkanie.

....Generalnie jest spokój, cisza, kultura (oczywiście jakiś wyjątek się czasem znajdzie - ale bez przesady - to nie jest pustynia ) ;)

Teren osiedla jest bardzo zadbany i przyjemny :)

...Co do zalewania to nie uświadczyłem takiego zjawiska tutaj (jedynie czytałem w prasie :P )

Kwestia dojazdu autem do M1 ... W momencie kiedy nie ma korków (np. sobota lub niedziela)- wtedy jadę ok.15 minut ...natomiast w godzinach szczytu ten czas może się spokojnie wydłużyć do nawet 40 minut...

Pozdrawiam :)

Łukasz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

62,5 metra 530 złotych za miesiąc (eksploatacja, fundusz remontowy, monitoring, ogrzewanie, woda ciepła i zimna, śmieci). 3 osoby zgłoszone w SM. Oczywiście woda i ogrzewanie rozliczane wg. liczników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeżeli jeździsz samochodem to do M1 masz dwie opcje dojazdu:

1. Półłanki do mostu Wandy - na rondzie w lewo dalej ul. Podpipięty, na końcu skręcasz w prawo w ul Sołtysowską a z niej w lewo w Centralną ta wyprowadzi cię na wjazd do M! od strony Nowochuckiej.- Nie wiem jak ta trasa sprawdza się rano ale popołudniu nie polecam jej jako trasy powrotnej bo od mostu Wandy do Rybitw szlak Cię trafi.

2. Półłanki skręt w lewo na Rybitwach idłuuuuuuuuga prosta do skrętuw prawo na ul. Przewóz którą dojedziesz do Saskiej ,tu w prawo do nowohuckiej znowu w prawo i jedziesz pod M1. Nie wiem jak jazda w tamtą stronę ale jako powrót z M1 na osiedle w podanych godzinach jest najlepsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli nie macie dużo kasy to jest to dobre miejsce do zamieszkania, przyjemnie się mieszka. Dużo przestrzeni, zieleni, spokoju. Ja nie wydałbym tysiąc więcej za metr kwadratowy żeby się gnieść na Ruczaju, a mieć bliżej do centrum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich mieszkańców os. Złocień :). Podepnę się do tematu ponieważ rozważam zakup mieszkania na tym osiedlu przy ul.Złocieniowej, zaraz przy sklepie spoż AS. Bloki są jeszcze w trakcie budowy, ale już prawie na wykończeniu. Wiadomo cena jest atrakcyjna w porównaniu do innych lokalizacji w Krk. Trochę niepokoi mnie bliskie położenie bloków względem torów kolejowych, jak często tamtędy przejeżdżają pociągi? Moje pytanie do Was, jakie są wasze opinie na temat osiedla i jak Wam się tam żyje? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żyje nam się dobrze :-) Pociąg słyszałem może jeden, dwa tygodnie po wprowadzeniu się, potem już przestałem słyszeć... Nie jeździ zbyt często. Opinie mam dobrą :-D pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bloki o których piszesz faktycznie są wyjątkowo blisko torów. Ja mieszkam dalej jakies 500m a mimo to słychać jazde i dosc glosno trabienie przed szlabanem. W takiej odległości faktycznie można się przyzwyczaić - jak to wygląda bliżej ciężko ocenić. Zdecydowanie zachęcam żeby spędzić trochę czasu w okolicy przed zakupem. Samo osiedle jak najbardziej ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Moim zdaniem jest to bardzo fajne osiedle. W porównaniu do większości krakowskich osiedli, na Złocieniu jest dużo więcej przestrzeni, zieleni, teren jest zadbany. Ogólnie panuje spokój i cisza (a pociągi ... nie jest źle - już ich praktycznie nie zauważam ) ;)

Polecam i pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hej, mieszkamy na osiedlu od roku- wybralismy osiedle przede wszystkim na atrakcyjną cenę mieszkan w ,,spółdzielni śnieżka" drugi ważny powód super tereny do spacerów z Psiakiem.

Cisza spokój, dla mnie duży minus- zbyt duża ilość placów zabaw. Pociąg jeżdzi w miarę często ale hmmm po tygodniu przestajesz go słyszeć. Oplaty eksploatacyjne za mieszkanie 50 m + garaż i komórka 430 zl. Jeżeli drugi raz mielibyśmy wybrać lokalizację bez wahania ,,Złocień" .Nasze pierwsze mieszkanie osiedle ,,Zabiniec " korki jeden wyjazd- blok na bloku (może nie tak jak LCC ale rownież gęsta zabudowa) tereny do spacerów z psami zabudowane...Polecam mieszkanie na naszym osiedlu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi sie super mieszka. Cisza, spokój. Troche przejeżdzające pociągi wkurzaja, ale da rade przywyknąć. Dla mnie na + place zabaw, tzn bardziej dzieciaki sie cieszą, ale dla rodzica to ważna kwestia, żeby dzieciak mógł bezpiecznie sie pobawić. Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plusy

cisza

spokój

zieleń

jeśli ktoś lubi spacery to okolica( polecam wzgórze Kaim)

parkingi

place zabaw

może wyda się śmieszna ale - chodniki!!

Minusy

odległość od centrum?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta