Skocz do zawartości

Otwarcie dla ruchu ul. Złocieniowej

Rekomendowane odpowiedzi

Ul. Złocieniowa

16.09.2014

Ze względu na liczne prośby mieszkańców Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował o podjęciu próby otwarcia dla ruchu ul. Złocieniowej. W środę odbędzie się spotkanie na którym zdecydowanie zostanie w jaki sposób zmienić organizację ruchu, by ta ulica była bezpieczna przede wszystkim dla pieszych. W spotkaniu będzie uczesticzyć krakowska Policja.

Osobiście nie wyobrażam sobie, jak przez ten wąski przejazd pod torami miałby wyglądać ruch aut - wahadłowo? Przecież tam ciężko będzie przejechać autem obok pieszego, a gdy remont będzie w drugiej fazie (wyjazd tylko w stronę Rybitw), to tych pieszych będzie tam duuużo w drodze do przystanku na Sucharskiego. Lepiej niech Złocieniową zostawią w spokoju.

maxcad coś wiesz na ten temat?

Ja jestem przeciwny otwieraniu Złocieniowej dla aut.

Będzie niebezpiecznie. Poza tym ta ulica nie nadaje się do ruchu samochodowego.

Pod torami auta nie zmieszczą się obok siebie, na zakręcie przy Asie jest słaba widoczność, jak tam się idzie to "na słuch" czy nie jedzie jakiś skuterek.

Przepustowość dla aut takiego rozwiązania będzie żadna bo z konieczności musiałby tam być ruch wahadłowy oraz będzie duży ruch pieszych.

Zysk żaden albo minimalny dla kierowców kosztem zagrożenia dla pieszych i kosztem ruchu tranzytowego przez osiedle.

Rozumiem, że ten remont to uciążliwość ale jakoś te 4 tygodnie chyba da się wytrzymać.

Remont ul. Półłanki

17.09.2014

W poniedziałek 22 września rozpocznie się drugi etap remontu ul. Półłanki. Zamknięty będzie odcinek ul. Półłanki od ul. Taborowej do ul. Agatowej. Dojazd do os. Złocień będzie możliwy wyłącznie od strony Rybitw.

Przewidywany czas całkowitego zamknięcia drogi to 7 dni, ale uzależniony jest one od warunków pogodowych. Dalsze prace (np. związane z układaniem warstwy ścieralnej jezdni) wykonywane będą "pod ruchem".

Z dwóch tygodni zrobił się tydzień?? W takiej sytuacji tym bardziej jestem przeciwny otwierania Złocieniowej dla pojazdów.

"Ze względu na liczne prośby mieszkańców..." Szkoda, że nas nikt nie zapytał o zdanie. Myślę, że powinniśmy szturmować mailami ZIKiT, pokazując, że równie wielu mieszkańców jest przeciwnych temu pomysłowi. Tym bardziej, że jest możliwy przejazd alternatywny przez S7. Funkcjonowanie ZIKiTu, to jakaś porażka...

Proszę też o interwencję naszych radnych!

K.... Bareja by miał świetne pole do popisu z tą sytuacją. Otworzyć nie otworzyć itd. :D

Czekam aż od poniedziałku pojawią się wątki w stylu "Zamknąć złocieniową bo cały ruch który szedł przez półanki przed remontem idzie teraz koło AS'a, kościoła itd"

Rzeczywiście zabawna sytuacja :?

Sytuacja oczywiście że nie jest zabawna ale ludzie którzy robią wokół niej taki zamęt już tak. Ludzie, którzy najpierw narzekali na brak jakiś sklepów chodników a teraz jak się już to dzieje to j eden z drugim nie może czterech tygodni wytrzymać - sorry ale takie zachowanie to kretynizm. Mieszkam również na złocieniu, pracuję na Hucie i nie jojcze jak niedoru.... babsztyl. Trochę cierpliwości.

Sytuacja oczywiście że nie jest zabawna ale ludzie którzy robią wokół niej taki zamęt już tak. Ludzie, którzy najpierw narzekali na brak jakiś sklepów chodników a teraz jak się już to dzieje to j eden z drugim nie może czterech tygodni wytrzymać - sorry ale takie zachowanie to kretynizm. Mieszkam również na złocieniu, pracuję na Hucie i nie jojcze jak niedoru.... babsztyl. Trochę cierpliwości.

Dobrze powiedziane.

Odpowiem spokojnie, chociaż wypowiedź AbraKadabra jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Żeby powstały sklepy, chodniki itd. nie jest konieczne puszczanie tranzytu Złocieniową, tym bardziej, że można przejechać S7. Trudno sobie wyobrazić jak będzie wyglądał ruch samochodowy w wąskim miejscu pod torami, szczególnie dla osób, które codziennie prowadzą tamtędy dzieci do szkoły...

Jestem gotowy na utrudnienia związane z remontem na Półłanki, ale puszczanie ruchu Złocieniową, moim zdaniem jest absurdem.

Odpowiem spokojnie, chociaż wypowiedź AbraKadabra jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Żeby powstały sklepy, chodniki itd. nie jest konieczne puszczanie tranzytu Złocieniową, tym bardziej, że można przejechać S7. Trudno sobie wyobrazić jak będzie wyglądał ruch samochodowy w wąskim miejscu pod torami, szczególnie dla osób, które codziennie prowadzą tamtędy dzieci do szkoły...

Jestem gotowy na utrudnienia związane z remontem na Półłanki, ale puszczanie ruchu Złocieniową, moim zdaniem jest absurdem.

Wydaje mi się, że zupełnie nie zrozumiałeś wypowiedzi którą komentujesz :) MSZ AbraKadabra jest również przeciwny otwarciu Złocieniowej a osoby które panikują (i chcą otwarcia Złocieniowej) powinny wrzucić na luz i wytrzymać te 4 tygodnie.

Nie wiem, pomysł i sposób działania mocno kontrowersyjny... może na sam czas remontu i ani dzień dłużej... Choć po zamknięciu lewoskrętu może jeszcze zwiększy się ilość pieszych i rowerzystów.

Sam pewnie z tego będę korzystał choć przesmyk ten nie jest dla "naszych mistrzów kierownicy" co to wszędzie im się spieszy :(

A swoją drogą, swego czasu, tam i ja jeździłem :) i pamiętam jak toczyła się walka z różnymi barierami ostatecznie przegrana przez samochody, ot taka dygresja.

Ja osobiście jestem przeciwny otwarciu Złocieniowej, uważam, że jesteśmy w stanie przecierpieć te dwa tygodnie, a może mniej. Ale zdaję sobie sprawę, że pewnej grupie osób to przeszkadza,

brak wyjazdu w stronę Bieżanowa, dowóz dzieci do szkół, ale i nawet dojście na autobus do Sucharskiego.

Ale z drugiej strony takie czasowe otwarcie Złocieniowej – też nie byłoby tragedii. Oczywiście bez przejazdu autobusów ;)

Tymczasem już zdążono otworzyć Złocieniową i postawić znaki.

M. Szymański już interweniował w tej sprawie i ustalono, że Złocieniowa zostanie zamknięta, do momentu otwarcia ul. Półłanki w stronę Rybitw i zamknięcia do Bieżanowa. Wtedy zostanie otwarta, ale na krótki czas samego II etapu remontu i że w tym czasie na Złocieniowej będzie pilnować ruchu straż miejska.

Ja osobiście jestem przeciwny otwarciu Złocieniowej, uważam, że jesteśmy w stanie przecierpieć te dwa tygodnie, a może mniej. Ale zdaję sobie sprawę, że pewnej grupie osób to przeszkadza,

brak wyjazdu w stronę Bieżanowa, dowóz dzieci do szkół, ale i nawet dojście na autobus do Sucharskiego.

Ale z drugiej strony takie czasowe otwarcie Złocieniowej – też nie byłoby tragedii. Oczywiście bez przejazdu autobusów ;)

Tymczasem już zdążono otworzyć Złocieniową i postawić znaki.

M. Szymański już interweniował w tej sprawie i ustalono, że Złocieniowa zostanie zamknięta, do momentu otwarcia ul. Półłanki w stronę Rybitw i zamknięcia do Bieżanowa. Wtedy zostanie otwarta, ale na krótki czas samego II etapu remontu i że w tym czasie na Złocieniowej będzie pilnować ruchu straż miejska.

Bardzo cieszy mnie ta wiadomość ... Możecie mnie oskarżyć o szukanie teorii spiskowych ale uważam, że Zikit swojej niepojętej mądrości planował na czas remontu Półłanki na odcinku od Taborowej do Agatowej przywalić przez osiedle objazd. I cholera wie czy nadal nie planuje. Dlaczego tak uważam? Dlatego:

15082586919_f90582e8f4_c.jpg

Skoro Zikit ustawił tu znak B-31 czyli pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka to priorytetem dla nich jest ruch z Sucharskiego na Osiedle. Czy takiej organizacji ruchu życzyłby sobie mityczny mieszkaniec Złocienia Maciej Nowak (patrz artykuł w Gazecie Krakowskiej) proszący Zikit o otwarcie Złocieniowej bo się z osiedla nie da wyjechać?

Moim zdaniem jest to beznadziejny pomysł żeby otworzyć Złocieniową. Osobiście nie wyobrażam sobie chodzenia na autobus przy otwartym ruchu na Złocieniowej. Pamiętam jeszcze te czasy jak ta ulica była otwarta. Kierowcy wogóle nie zważali na pieszych. 2 tygodnie bez wyjazdu w stronę Bieżanowa to naprawdę nie jest długo. Nie ma co robić tragedii. Tragedia to by była jakby wszystkie wyjazdówki z osiedla pozamykali.

Coż za nieokrzesany debil postawił znak z pierwszeństwem dla nadjeżdżających z przeciwka od tej strony się pytam??

Dojeżdżasz do zakrętu i ..... kuku, a za tobą juz 10 kolejnych aut. Brawo, brawo. Najlepszym rozwiazaniem byłaby sygnalizacja świetlna na jakiś agregat ustawiona na przepuszczenie po 10 aut na przemian, między zmianami kilka minut dla pieszych, i po sprawie. Jeżeli ten wyjazd dla niektórych jest naprawdę potrzebny i niezbędny to wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. A na zakręcie za AS-em - lustro.

Myślę, że to wyjaśnia wszystko i godzi strony konfliktu. To jest optymalne rozwiązanie.

Temat chyba wyczerpany jeśli mówimy o przejściu pod torami i ul. Złocieniowej w jej obecnej formie. Osobiście mam nadzieję, że przy budowie przystanku Złocień (o ile do tego dojdzie) ta część "wyjścia na świat" z Osiedla zostanie ucywilizowana.

Pozdrawiam