Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem dziś do ZIKIT't w tej sprawie tak z Ciekawości i Pan Inspektor (niestety nie przedstawił się z Nazwiska) powiedział mi Obecnie trwają rozmowy pomiędzy Miastem i Telefonika nt. tego nieszczęsnego kabla, ponieważ Telefonika nie zgadza się na przebudowę tego kabla(tak twierdzi ZIKIT) i w związku z powyższym sprawę przejęli urzędnicy z UM ponieważ takie negocjacje już wykraczają poza jurysdykcje ZIKITu.  Pan twierdził ze z tego co słyszał to negocjacje idą w dobra stronę jednak nie może potwierdzić żadnej daty skończenie tej drogi wspominał coś tylko ze jak dobrze pójdzie to kolo 15 listopada mogą się zakończyć się negocjacje/rozpocząć przepięcie, jednak to nie od Nich zależy, dodatkowo mówił to bardzo cicho i nie do końca go zrozumiałem:(. Jak próbowałem go jeszcze pociągnąć za język to mnie mówił ze nie wie i żebym skontaktował się z rzecznikiem prasowym (mimo to ze dzwoniłem jako osoba prywatna).:)

• Thanks 2
Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 510
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Domagały przejezdna!

Już to gdzieś na facebooku zostało poruszone - jadąc zgodnie z przepisami 20 - 30 km/h przejeżdżanie przez progi powinno być łagodne i w miarę możliwości jak najmniej odczuwalne w samochodzie, a obecn

Weź nie pytaj o te kableWeź się za ten remont jużWeź tu ze mną, drogę budujWeź tu bądźWeź nie młodniej, asfalt staryWeź się starzej z łopatąRazem ze mnąIdź krok w krok dziurę zasyp będzie sztosWeź nie

Posted Images

• 2 weeks later...
2 minuty temu, Franzz napisał:

Na Domagaly zaczeli stawianie progow te wysepkowe takie sporo ich tam mieli do wkrecenia ;(

Progi są tam potrzebne ze względu na ilości pieszych spacerujących tą drogą ;)... były w projekcie. Generalnie u nas w kraju trzeba mimo tego, że buduje się nową drogę to trzeba mieć Jeep'a bo normalne samochody nie są przygotowane na te ilości progów. Albo znowu będzie jak z Bieżanowską. Najpierw zrobić 12 progów - potem połowę zdemontować. Ot.. Zikit.

Odnośnik do posta
Progi są tam potrzebne ze względu na ilości pieszych spacerujących tą drogą ;)... były w projekcie. Generalnie u nas w kraju trzeba mimo tego, że buduje się nową drogę to trzeba mieć Jeep'a bo normalne samochody nie są przygotowane na te ilości progów. Albo znowu będzie jak z Bieżanowską. Najpierw zrobić 12 progów - potem połowę zdemontować. Ot.. Zikit.
Czekam na moment kiedy w Polsce zaczną stosować rozwiązania znane na zachodzie gdzie odchodzi się od progów wszelkiego rodzaju bo okazało się że oprócz spowolnienia ruchu jest większa emisja pyłów i gazów ze względu na przyspieszanie (wydech) i hamowanie (pył z klocków) między przeszkodami. Nie mówię już o wpływie na zawieszenie pojazdów. Marzą mi się szykany albo "esowanie pasów ruchu" tak żeby nie trzeba było skakać po przeszkodach.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

• Like 1
Odnośnik do posta
4 godziny temu, Mustafaa napisał:

Czekam na moment kiedy w Polsce zaczną stosować rozwiązania znane na zachodzie gdzie odchodzi się od progów wszelkiego rodzaju bo okazało się że oprócz spowolnienia ruchu jest większa emisja pyłów i gazów ze względu na przyspieszanie (wydech) i hamowanie (pył z klocków) między przeszkodami. Nie mówię już o wpływie na zawieszenie pojazdów. Marzą mi się szykany albo "esowanie pasów ruchu" tak żeby nie trzeba było skakać po przeszkodach.

Czekam na moment kiedy kierowcy w Polsce zaczną na tyle kulturalnie/spokojnie jeździć, że progów montować nie będzie trzeba.

1 godzinę temu, Pat66 napisał:

Co za debilizm :( już wole do pracy jechać przez dziurawe pollanki niż przez biezanowska z progami 

Droga wolna. Ja wybieram nową drogę z progami, przynajmniej wiadomo gdzie trzeba zwolnić.

Odnośnik do posta
13 minut temu, MisiekW napisał:

Czekam na moment kiedy kierowcy w Polsce zaczną na tyle kulturalnie/spokojnie jeździć, że progów montować nie będzie trzeba.

Droga wolna. Ja wybieram nową drogę z progami, przynajmniej wiadomo gdzie trzeba zwolnić.

Są cywilizowane rozwiązania pozwalające uspokoić ruch. Ot choćby wyniesione przejścia dla pieszych. Musisz zwolnić a zawieszenie nie dostaje po tyłku. Próg na Malachitowej jest taki, że w moim samochodzie przy 20 kmh rozbiłem kiedyś słoik z ogórkami o inny słoik. 

• Like 1
Odnośnik do posta

Te progi z Malachitowej to już przegięcie. Idąc tym tokiem rozumowania to na całej Agatowej też można dać progi. Przecież to droga przy osiedlu, gdzie nie ma chodnika z prawdziwego zdarzenia , a również masa pieszych, np idących do kościoła. Nie popadajmy w paranoje z tymi ograniczeniami. 

Odnośnik do posta
Ja mam wrażenie, że wszyscy olali ulicę Domagały, wiadomo czym. Milczy ZIKIT, milczy prezydent, milczy Urząd Miasta, milczą media, milczą radni, nikt nic nie wie. Wygląda to bardzo dziwnie.
Sprawa wygląda tak że jest albo będzie proces między miastem a Telefonika. Nie idzie się dogadać z Cupialem. Wszystko rozbija się o jego instalacje których nie było w planie na tej drodze. Ekipa która robiła drogę powiedziała że nie rusza tego bo instalacja jest w takim stanie że może nie wytrzymać a oni nie chcą płacić odszkodowania. Cupial ma to w nosie bo nie ma interesu w remoncie swojej instalacji a chciałby jeszcze na tym ugrać zmiany w planie zagospodarowania na swoją korzyść. W związku z tym jest sytuacja patowa. Na moje oko to ta droga jeszcze długo pozostanie nieprzejezdna.

• Confused 1
Odnośnik do posta

Jeżeli faktycznie powodem niedokończenia drogi jest problem sugerowany w poprzednich postach to ta absurdalna sytuacja wydaje się być idealna dla mediów. Jakby nie było jest to osiedle z jedną dziurawą drogą dojazdową i ul. Domagały będzie ułatwieniem życia dla wszystkich mieszkańców.  

Odnośnik do posta
2 godziny temu, MarFi napisał:

Szkoda, że koparka "niechcący" nie uszkodziła tego kabla. Wina byłaby właściciela kabla, skoro nie było go na mapie.

Uszkodzenia kabli WN koparką to nie jest coś o czym należy mówić w ten sposób. Tego typu akcje są śmiertelnym zagrożeniem dla operatora koparki.

Odnośnik do posta
8 godzin temu, sledzik1984 napisał:

Uszkodzenia kabli WN koparką to nie jest coś o czym należy mówić w ten sposób. Tego typu akcje są śmiertelnym zagrożeniem dla operatora koparki.

Myślę że Marfi chciał przekazać to, że skoro instalacji nie ma na mapach/planach to jakim prawem w ogóle tam jest? Nie powinna zostać najzwyczajniej zdemontowana? Przeciętnemu Stefanowi nie dość że by rozebrali to jeszcze dowalili grzywnę za samowolkę budowlaną itp.

Zanim się dogadają to się ta ulica ze starości już rozsypie.

Odnośnik do posta
24 minuty temu, MisiekW napisał:

Myślę że Marfi chciał przekazać to, że skoro instalacji nie ma na mapach/planach to jakim prawem w ogóle tam jest? Nie powinna zostać najzwyczajniej zdemontowana? Przeciętnemu Stefanowi nie dość że by rozebrali to jeszcze dowalili grzywnę za samowolkę budowlaną itp.

Zanim się dogadają to się ta ulica ze starości już rozsypie.

Ja też nie rozumiem w jaki sposób doszło do tego, że ten kabel tam jest. Przecież "Rysiek" z "Heńkiem" nie zakopali tego kabla w nocy. 

Odnośnik do posta