Skocz do zawartości

Budowa ul. Domagały

Rekomendowane odpowiedzi

ja rozumiem, że np. taki remont  np. ulicy Ćwiklińskiej to większy kaliber ale tam pojawiły się tablice przy jezdni o planowanym remoncie dodatkowo zikit i inne media też o tym informowały dużo wcześniej  a tutaj dlaczego nikt nie poinformował okolicznych mieszańców o zamknięciu jednego pasa? ja uważam, że remont powinni przeprowadzić jak oddadzą alternatywną drogę dojazdową do osiedla w tym wypadku Domagały i oto zapytam się Zikitu.

• Like 1
  • Thanks 1

Podejrzewam ze jest to inwestycja kolejowa, a ich za bardzo nie obchodzi dojazd do naszego osiedla... Dodatkowo ze ten remont miał być to widziałem gdzieś jakoś(mapa wydanych PnB albo coś takiego, nie pamiętam dokładnie) w styczniu tylko nie było do końca wiadomo kiedy się zacznie.

Dodatkowo na mapie Zikitu nie ma wogole informacji ze na Półłanki ma być jakikolwiek remont... 

http://kzdwk.home.pl/utrudnienia/web/#/utrudnienia

Wiec Pytanie czy Kolejarze nie zrobili sobie jakieś bezprawnego zajęcia pasa drogowego bez uzgodnienia tego z Zikitem??

-----Edit----- Dodane informacje nt. nowego ZRIDU w rejonie Półłanki i Domagały

Dodatkowo znalazłem ze jest wydane ZRID na połączenie ul. Domagały z ul. Połłanki. Początek przy ul. Połłanki już zaczęli budować(po lewej stronie jak się jedzie od rybitw na wysokości KZN. Ciekawe czy jak to wybudują to zostaną usunięte te betony z Domagały. 

image.thumb.png.c77462914cc147f001e1dff3ab9875f8.png

Edytowane przez Wino

Godzinę temu, Malachit1980 napisał:

To co jest na Półłanki związane jest z przebudową węzła kolejowego i pośrednio budową przystanku kolejowego na Złocieniu. Na stronie ZiKiTu na mapce zaznaczony jest ten remont. Także nie jest on dla mnie jakimś zaskoczeniem. 

chodzi Panu o to co poniżej z brakiem daty rozpoczęcia?

image.png.7ffc6822b94751bda78832ae61014fdb.png

Godzinę temu, Malachit1980 napisał:

To co jest na Półłanki związane jest z przebudową węzła kolejowego i pośrednio budową przystanku kolejowego na Złocieniu. Na stronie ZiKiTu na mapce zaznaczony jest ten remont. Także nie jest on dla mnie jakimś zaskoczeniem.

Jesteś w błędzie - projekt E30 nie obejmował wiaduktu na półłanki. jest to inwestycja prowadzona przez Zakład Linii Kolejowych w Krakowie i remont wiaduktu. Zajęcie pasa ruchu związane jest z piaskowaniem i malowaniem konstrukcji stalowej. Jak pisałem wcześniej szczegóły będe znał jutro ale już wiem że wykonawca zajął pas na podstawie projektu organizacji ruchu a takowy w ZIKiT musiał być uzgodniony

29 minut temu, Rarytas napisał:

chodzi Panu o to co poniżej z brakiem daty rozpoczęcia?

Na mapce zaznaczono złą lokalizację. Dla opisanego projektu ruch wahadłowy przewidziany jest i owszem ale na przejeździe na półłanki.Naświetliłem im problem takiego rozwiązania i aby temat ich nie zaskoczył rozważą opcje bajpasów.

Już wiem że zajętość pasa na półłanki ( obecne) jest uzgodnione do 1 września.

Dodatkowo dowiedziałem się, ze po dopuszczeniu do użytkowania nowej drogi od jasińskiego do Złocieniowej zamknięty zostanie przejazd na Jasieńskiego = brak alternatywy wyjazdu z osiedla.

4 godziny temu, maxkad napisał:

brak alternatywy wyjazdu z osiedla.

A kiedy zamykają przejazdy główne na relacji Bieżanów - Rzeszów (te ze szlabanami) bo zapewne też będą je remontować. I się okaże że w ogóle nie mamy wyjazdu z osiedla w kierunku Bieżanowa!!

Trzeba kurw@ zrobić gdzieś rozróbę i rozwalić betony na nowej Domagały bo za chwile się obudzimy z ręką w nocniku bez wyjazdu - sorry za słownictwo ale szlak mnie chce trafić.  

• Thanks 1

4 godziny temu, wojciecho napisał:

A kiedy zamykają przejazdy główne na relacji Bieżanów - Rzeszów (te ze szlabanami) bo zapewne też będą je remontować. I się okaże że w ogóle nie mamy wyjazdu z osiedla w kierunku Bieżanowa!!

9 godzin temu, maxkad napisał:

Dla opisanego projektu ruch wahadłowy przewidziany jest i owszem ale na przejeździe na półłanki.Naświetliłem im problem takiego rozwiązania i aby temat ich nie zaskoczył rozważą opcje bajpasów.

po się denerwować jak wystarczy przeczytać całość i zrozumieć😉

3 godziny temu, Wino napisał:

A do kiedy maja być odsunięte?

Tak półżartem pół serio dopóki sobie sami nie odsuniemy, niestety do momentu niewykończenia tego problematycznego odcinka o którym możesz doczytać wcześniej droga nie będzie mogła zostać oddana dla ruchu drogowego może jedynie stanowić "dziki przejazd" 

Edytowane przez Franzz

W dniu 21.08.2018 o 08:51, Wino napisał:

Dodatkowo znalazłem ze jest wydane ZRID na połączenie ul. Domagały z ul. Połłanki. Początek przy ul. Połłanki już zaczęli budować(po lewej stronie jak się jedzie od rybitw na wysokości KZN. Ciekawe czy jak to wybudują to zostaną usunięte te betony z Domagały. 

image.thumb.png.c77462914cc147f001e1dff3ab9875f8.png

Czy komuś się udało coś więcej dowiedzieć o tej inwestycji? Bedzie się ona łączyła z Domagały czy narazie zakończy się budowa tej drogi na tych budynkach za Biedronką

• 2 weeks later...

Milcza, bo sie o stolki boja! Ida wybory... Teraz na wierzch tylko to co najlepsze. Nikt sie nie przypnie teraz przed wyborami do tego wrzoda. Potrzeba zmiany w Krakowie! Zmiany tych milczacych na cieplych stolkach! Potrzeba zmiany we wszystkich spolkach miejskich. MPRI. MPO. MPK. ZIKIT...