Skocz do zawartości

Budowa ul. Domagały

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MisiekW

Tak czy inaczej, jakby na to nie patrzeć, mówimy o jeździe slalomem po publicznej drodze, więc moim zdaniem niejako nie ma o czym dyskutować. Należałoby raczej patrzeć czy jest opcja aby np. zmniejszyć ilość tych progów, jeśli już.

Jak dla mnie powinien być jeden podłużny próg, przez który można przejechać zwalniając do 30km/h, a nie zatrzymywać się do 0, bo ten przejazd robi się po prostu męczący i trochę psuje radość z nowej drogi. Może dałoby się jakąś petycje napisać w tej sprawie czy coś takiego, żeby zamienili te progi?

• Like 2

20 godzin temu, MisiekW napisał:

Tak czy inaczej, jakby na to nie patrzeć, mówimy o jeździe slalomem po publicznej drodze, więc moim zdaniem niejako nie ma o czym dyskutować. Należałoby raczej patrzeć czy jest opcja aby np. zmniejszyć ilość tych progów, jeśli już.

Slalomy oczywiście nie powinny się odbywać na drogach publicznych zwłaszcza tych z podwójną ciągłą. Ilość oczywiście zredukowana mogłaby niektórych przekonać, ale jeszcze bardziej skuteczna byłaby w przekonywaniu konstrukcja samych progów.

Zgadzam się z przedmówcami w kwestii ograniczenia ilości tych progów oraz ich konstrukcji na jakieś bardziej opływowe bo przy obecnych komfort przejazdu przy 20km/h jest żaden. A co do amatorów upalania gumy to takich przy ich super niskich zawieszaniach i niskoprofilowych oponach na aluskach zmusi do zwolnienia  nawet 5 cm ponad asfalt.

• Like 1

W dniu 18.07.2020 o 21:46, MisiekW napisał:

Irytuje mnie obserwowanie takiej jazdy, ponieważ wyrabia to bardzo głupie (niebezpieczne) "nawyki". Za jakiś czas ludzie będą tak jeździć już odruchowo, a wtedy o stłuczkę albo wypadek nietrudno.

Serio? Jaki konkretnie nawyk tu się wyrabia? Omijania przeszkody? Omijanie dziur i kałuż też nie wchodzi w grę, bo wyrobi mi się jakiś nawyk?

Problemem tych progów nie jest to że są, ale, jak napisali inni, jaki to jest rodzaj progów. Skoro jest ograniczenie do 30, to próg powinien być do tego dostosowany, a te progi to wręcz ekwiwalent znaku STOP. Jeśli przejadę przez ten próg z prędkością 30 km/h to wszyscy w samochodzie podskakują, a z siatek wysypują się zakupy;)

• Like 1

Gość MisiekW

Nawyk jazdy zygzakiem ZAWSZE. Droga jest jaka jest i nie jest to powód żeby szukać usprawiedliwienia do jazdy jej środkiem.

Zacytuję jeszcze raz sam siebie:

W dniu 20.07.2020 o 21:47, MisiekW napisał:

Edytowane przez MisiekW
edycja

Wydaje mi się, że z tą jazdą zygzakiem to trochę doszukujesz się problemu. To się dzieje wszędzie. Parę lat temu jak nastawiali progów na Bieżanowskiej, to też każdy (taksówki, dostawczaki, policja) robił slalom i nikomu krzywda się nie stała. Nikt też przez te wszystkie lata nie narobił sobie nawyków i nie ma plagi jazdy zygzakiem na Bieżanowie. Przecież jest jasne, że jak jest ruch na obu pasach, to nikt nie jedzie slalomem. Slalom się zdarza, gdy ulica jest pusta.

No ale może też niepotrzebnie drążę ten temat - lepiej skupmy się na częstotliwości i jakości progów, z czym akurat się wszyscy zgadzamy:)

• Like 1

Pytanie do lubiących "zygzakowanie". Czy aby w rejonie progów nie ma linii podwójnej ciągłej ? Czy Kodeks Ruchu Drogowego zezwala na najeżdżanie na linię ciągłą ? I tyle w temacie. Proszę nie odpowiadać, prowadząc jakieś dywagacje typu "a co by było gdyby", "a co jeśli", "a ja wiem lepiej" itd, itp. Polacy uwielbiają znać się na wszystkim lepiej i co najważniejsze, interpretować prawo tak jak jest im wygodniej.

• Haha 2

4 godziny temu, greg45 napisał:

Pytanie do lubiących "zygzakowanie". Czy aby w rejonie progów nie ma linii podwójnej ciągłej ? Czy Kodeks Ruchu Drogowego zezwala na najeżdżanie na linię ciągłą ? I tyle w temacie. Proszę nie odpowiadać, prowadząc jakieś dywagacje typu "a co by było gdyby", "a co jeśli", "a ja wiem lepiej" itd, itp. Polacy uwielbiają znać się na wszystkim lepiej i co najważniejsze, interpretować prawo tak jak jest im wygodniej.

A jak się rowerzysta wlecze i masz podwójną ciągłą przez 2km (np. ul Kokotowska nad A4) to co zrobisz? Będziesz się przez 2 km turlał 10km/h czy najedziesz na podwójną ciągłą?

Nie róbmy z siebie świętszych niż jesteśmy. Szczególnie, że takie oburzanie się w Internecie nie przynosi kompletnie żadnego skutku. Jak ktoś jeździ między progami - będzie tak jeździł... Czy się oburzy dwóch czy dwudziestu na Forum - wsio rawno...

• Like 3

Gość MisiekW
20 godzin temu, madn napisał:

No ale może też niepotrzebnie drążę ten temat - lepiej skupmy się na częstotliwości i jakości progów, z czym akurat się wszyscy zgadzamy:)

Tak

15 godzin temu, greg45 napisał:

Polacy uwielbiają znać się na wszystkim lepiej i co najważniejsze, interpretować prawo tak jak jest im wygodniej.

To też :)

11 godzin temu, sledzik1984 napisał:

A jak się rowerzysta wlecze i masz podwójną ciągłą przez 2km (np. ul Kokotowska nad A4) to co zrobisz? Będziesz się przez 2 km turlał 10km/h czy najedziesz na podwójną ciągłą?

Oczywiście nie. Sytuacja o której piszesz jest klasycznym przykładem gdzie 99% ludzi przejedzie tę linię, co nie oznacza że można robić z wyjątku regułę. Czy to coś zmienia? Czy przekraczając tę linię łamiesz przepisy? Tak - w obu sytuacjach. Więc nie wiem dlaczego powstał tu taki ruch samoobrony. Nie powinno się tak robić i tyle. Jeśli ktoś robi, trudno, ale niech nie przekonuje siebie i całego świata że to jest ok. Przypomina mi się próg na Myśliwskiej (chyba, nie jestem pewien) uklejony z kostki brukowej. Był taki, że naprawdę musiałeś wjechać z prędkoscią 5km/h żeby nie zedrzeć całego dołu. Nie jest to argument do tego żeby mijać go chodnikiem.

Mnie zastanawia jaki procent osob jezdzacych "normalnie" przez te progi trzyma 30km/h przez cala Domagały, tak jak wskazują przepisy.

mi by wystarczylo, aby te progi byly takie, aby powyzej 50 byly naprawde odczuwalne, zeby nie bylo wyscigow na tej ulicy, albo po prostu zamiast linii ciaglej zrobic przerywana, zeby mozna bylo z czystym sumieniem jezdzic srodkiem :) 

nie popieram zbyt szybkiej jazdy, ale te progi mialy miec na celu zlikwidowanie rajdowcow, ktorzy sie scigali na tamtym odcinku, a obecnie komplikują życie wszystkim do okola

• Like 4