Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Przez ulicę Domagały zostanie poprowadzona linia 163. Tak jak dotychczas, będzie ona łączyć Rżąkę z os. Piastów, z tą różnicą, że zamiast przejeżdżać dwukrotnie ulicą Agatową, wykorzysta nową trasę, co daje szansę na usprawnienie przejazdu.

Informacje te potwierdza Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego. – Autobusy pojadą nową trasą od 7 stycznia – zapowiada.

Na ulicy Domagały linia 163 zatrzyma się na nowych przystankach. Druga linia obsługująca Złocień, czyli 125, będzie kursować bez zmian."

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowa-ulica-na-zlocieniu-przyda-sie-pasazerom-autobusow_33620.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
58 minut temu, paweł215 napisał:

Z rozkładów dostępnych już na stronie MPK, wynika, że linie 125, 183 i 643 wyjeżdżając z osiedla, zatrzymają się dwa razy - tj. na pętli oraz pod Atutem

Chyba nie... Na stronie http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&rozklad=20191227&linia=125

masz, że 125 jedzie tak: Złocień (Pętla) -> Agatowa (to jest "stary" przystanek +/- koło Biedronki). Podobnie 183

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, mieszkaniec8 napisał:

Chyba nie... Na stronie http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&rozklad=20191227&linia=125

masz, że 125 jedzie tak: Złocień (Pętla) -> Agatowa (to jest "stary" przystanek +/- koło Biedronki). Podobnie 183

paweł215 ma rację - wystarczy zaznaczyć datę 07-01-20120 i ilość przystanków się zmienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wygląda sytuacja na skrzyżowaniu Nad Drwiną z Półłanki z włączaniem się do ruchu ? Idzie to dosyć płynnie czy mocno się korkuje ? Mam na myśli szczególnie godziny 7-10-14 będę wdzięczny za spostrzeżenia niestety nie miałem okazji jechać w kierunku Nowej Huty naszą nową wylotówką. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Franzz napisał:

Jak wygląda sytuacja na skrzyżowaniu Nad Drwiną z Półłanki z włączaniem się do ruchu ? Idzie to dosyć płynnie czy mocno się korkuje ? Mam na myśli szczególnie godziny 7-10-14 będę wdzięczny za spostrzeżenia niestety nie miałem okazji jechać w kierunku Nowej Huty naszą nową wylotówką. 

Odkad mamy ulice Domagaly Jest o niebo lepiej. Ruch jest plynny

• Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Franzz napisał:

Żartujesz sobie? ☺

Niektórzy chcieli na kolanach przejść te 15m po otwarciu...

Ale dobrze, im więcej takich jak Ty, to w miejscu, o którym piszesz na pewno korków nie będzie 😂

A tak się martwiłem, że nam się temat skończy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Bolek napisał:

Żartujesz sobie? ☺

Niektórzy chcieli na kolanach przejść te 15m po otwarciu...

Ale dobrze, im więcej takich jak Ty, to w miejscu, o którym piszesz na pewno korków nie będzie 😂

A tak się martwiłem, że nam się temat skończy...

Bolek przepraszam ale mam wrażenie że swoje zapytanie dot. łącznicy Nad Drwiną z Półłanki oraz sytuacji kierowców którzy korzystają z nowo otwartej Domagały napisałem w języku Rotokas co poszło nie tak :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Franzz napisał:

Rano (okolo 7) jest ok ale po 14 jak koncza prace w tych wszystkich firmach ktore sa przy Nad Drwina+ ciezarowki z cla+ wywrotki ze zwirowni stoi sie praktycznie od skrzyzowania Domagaly/Nad Drwina, do ktorej-nie wiem.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Franzz napisał:

Bolek przepraszam ale mam wrażenie że swoje zapytanie dot. łącznicy Nad Drwiną z Półłanki oraz sytuacji kierowców którzy korzystają z nowo otwartej Domagały napisałem w języku Rotokas co poszło nie tak :(

Ups... Nie odbieraj tego w ten sposób. To miało być żartobliwe zdziwienie faktem, że nie znalazłeś jeszcze czasu żeby przejechać najdroższy odcinek w dziejach budowy lokalnych łączników dróg 😂

Zdarzyło mi się jechać w godzinach o których piszesz ale chyba na tyle rzadko, że nie zaobserwowałem większego problemu.

michas85 wskazał na najgorszą godzinę  popołudniową ale ona jest problemem chyba wszędzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, Bolek napisał:

Ups... Nie odbieraj tego w ten sposób. To miało być żartobliwe zdziwienie faktem, że nie znalazłeś jeszcze czasu żeby przejechać najdroższy odcinek w dziejach budowy lokalnych łączników dróg 😂

Zdarzyło mi się jechać w godzinach o których piszesz ale chyba na tyle rzadko, że nie zaobserwowałem większego problemu.

michas85 wskazał na najgorszą godzinę  popołudniową ale ona jest problemem chyba wszędzie.

Kursuje często ale w godzinach zupełnie nie szczytowych ruchu dlatego podpytuje ;) spoko ;) i dziekuje 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dorzucę swoje 3 grosze - w czasie, gdy ulica została otwarta akurat działaliśmy w kwestii przeprowadzki z Opalowej na Domagały właśnie - no i fajnie było pojechać już nową drogą, choć pierwsze dni to jeszcze kółeczko przez Półłanki.

Generalnie mieszkamy przy Domagały mniej więcej od Świąt, więc kilka razy już zdarzyło się mi jeździć o różnych porach w różne strony i powiem, że póki co nie jest źle - oczywiście, gdy o 7 rano wyruszam do pracy to przy skrzyżowaniu Nad Drwiną z Półłanki swoje odstać trzeba, ale to raptem minuta, może dwie, bo ruch odbywa się tam w miarę płynnie, a kolejka do wjazdu to ledwie kilka samochodów. Wracam raczej po 17 lub po 18, więc o tej porze jest całkiem OK.

Ruch na samej Domagały jest, ale nie jakiś ogromny, po prostu normalny.

Myślę, że jeśli dojdzie kiedyś do połączenia ze Śliwiaka bezpośrednio, to natężenie ruchu znacznie wzrośnie, ale cóż poradzić...

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy ktoś coś wie może na temat zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu Agatowa/Domagały ? Widziałam ekipę robiącą zdjęcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na chwilę obecną ruch odbywa się po staremu- Półłanki jest drogą z pierwszeństwem, Nad Drwiną musi ustąpić pierwszeństwa.

Jakis czas temu, w tym temacie, padł pomysł utworzenia linii łączącej złocień z małym płaszowem. Czy ktoś podjął jakieś działania w tym celu, czy na razie to była tylko propozycja na forum? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, KarolB napisał:

Na chwilę obecną ruch odbywa się po staremu- Półłanki jest drogą z pierwszeństwem, Nad Drwiną musi ustąpić pierwszeństwa.

Jakis czas temu, w tym temacie, padł pomysł utworzenia linii łączącej złocień z małym płaszowem. Czy ktoś podjął jakieś działania w tym celu, czy na razie to była tylko propozycja na forum? :)

https://m.facebook.com/groups/340540536510027?view=permalink&id=596880857542659

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W podanym linku jest informacja na temat linii tramwajowej.

Ja myslałem o wnioskowaniu o nowa linię autobusową, która by była dość krótka, a moglaby bardzo usprawnic wyjazd z osiedla, bo teraz w strone plaszowa jezdzi tylko 125 co 20-30min.  gdyby w miedzyczasie jezdzil jakis dodatkowy autobus, odciazyl, bo bardzo czesto autobusy sa przepelnione.

Nie wiem jak wyglada sytuacja przy rybitwach po otwarciu domagały, ale wydaje mi sie, ze gdyby autobusy jezdzily przez domagaly to nie byloby zbyt duzego problemu z korkami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodatkowe kursy lub dodatkową linia bardzo przydałyby się na osiedlu, jednak patrząc na tegoroczny budżet i ostatnie kroki podejmowane przez ZTP (choćby skrócenie linii 14 W Bronowicach), to raczej nie mamy na co liczyć, a szkoda bo można byłoby przedłużyć np. 128, które jest nieźle zsynchronizowane ze 125, na odcinku od Rybitw do Dąbia, więc częstotliwość z 20/30/40 wzrosłaby dwukrotnie do 10/15/20

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta