Skocz do zawartości

Budowa ul. Domagały

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, lukluk4384 napisał:

Myślę że ta droga za bardzo nam nie pomoze jak będzie tylko do ul nad drwina, bo z kolei będzie korkowalo sie na skrzyzowaniu tej ulicy z polanki

Czytając Twój post chwyciłem się za głowę :( rozpatruj budowę drugiej drogi dojazdowej do osiedla jako coś więcej niż tylko skrót do pracy. Zaskoczyłeś mnie zdaniem że ta droga nam nie pomoże tak mocno że nic więcej chyba nie napiszę witki opadły  :)  

• Like 1
  • Haha 1

Czytając Twój post chwyciłem się za głowę [emoji20] rozpatruj budowę drugiej drogi dojazdowej do osiedla jako coś więcej niż tylko skrót do pracy. Zaskoczyłeś mnie zdaniem że ta droga nam nie pomoże tak mocno że nic więcej chyba nie napiszę witki opadły  [emoji4]  

Ok spko ze bedzie druga droga ale prowadząca do zakorkowanej półanki, gdyby pociagneli ja dalej bylo by o wiele latwiej wyjechać. Takie mam zdanie na ten temat, Ty masz inne ok

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

lukluk4384 dyskutujemy o tej drodze z użytkownikami i mieszkańcami osiedla od 6 lat  w 2014 r został założony temat dot. inwestycji jak sam widzisz jest to główny właściwie temat odkopywany z nadzieją że wreszcie dojdzie do skutku cała ta inwestycja. Droga o której było w tv, było w prasie, było zawsze głośno z uwagi na zawirowania związane z przetargiem i realizacją ale przede wszystkim że jest kołem ratunkowym dla zamkniętego osiedla z jedną marną wylotówką  droga ma odciążyć Agatową, umożliwić mieszkańcom  szybsze przedostanie się w lewym kierunku w strona Bieżanowa, poprawić bezpieczeństwo poprzez sprawniejszy dojazd służb, i również dać zielone światło do kolejnych inwestycji które nam wszystkim będą na plus . Wiadomo że korki i tak zostaną w jakimś stopniu przeniesione w inne miejsce ale twierdzenie że droga nam nie pomoże naprawdę działa na mnie i pewnie na większą część osób jak czerwona płachta na byka nikt nie rozwodziłby się tyle czasu na temat czegoś co jest bezużyteczne . Nie chciałbym już ciągnąć tej dyskusji również szanuję Twoje zdanie liczę tylko na to że razem z nami będziesz trzymał kciuki za szybkie i sprawne ukończenie drogi po to by się jednak mile zaskoczyć. 

• Like 1

lukluk4384 dyskutujemy o tej drodze z użytkownikami i mieszkańcami osiedla od 6 lat  w 2014 r został założony temat dot. inwestycji jak sam widzisz jest to główny właściwie temat odkopywany z nadzieją że wreszcie dojdzie do skutku cała ta inwestycja. Droga o której było w tv, było w prasie, było zawsze głośno z uwagi na zawirowania związane z przetargiem i realizacją ale przede wszystkim że jest kołem ratunkowym dla zamkniętego osiedla z jedną marną wylotówką  droga ma odciążyć Agatową, umożliwić mieszkańcom  szybsze przedostanie się w lewym kierunku w strona Bieżanowa, poprawić bezpieczeństwo poprzez sprawniejszy dojazd służb, i również dać zielone światło do kolejnych inwestycji które nam wszystkim będą na plus . Wiadomo że korki i tak zostaną w jakimś stopniu przeniesione w inne miejsce ale twierdzenie że droga nam nie pomoże naprawdę działa na mnie i pewnie na większą część osób jak czerwona płachta na byka nikt nie rozwodziłby się tyle czasu na temat czegoś co jest bezużyteczne . Nie chciałbym już ciągnąć tej dyskusji również szanuję Twoje zdanie liczę tylko na to że razem z nami będziesz trzymał kciuki za szybkie i sprawne ukończenie drogi po to by się jednak mile zaskoczyć. 
Ok nie ciagnijmy juz tej dyskusji, mój wpias nie miał na celu nikogo zdenerwowac czy urazić, trzymajmy kciuki by droga zostala skończona jak najszybciej

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pomoże, bo patrząc szerzej, ulży tym którzy rano mają problem z dostaniem się na Bieżanowską, stojąc w sznurku z tymi co chcą jechać w stronę Rybitw.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ja za to uważam drogę na plus, ale w drugą stronę ;) rano często stoję w korku, bo większość chce jechać w strone biezanowa i jest zamknięty przejazd, a ja jadę w stronę rybitw ;) dużo więcej razy stałam w korku na agatowej, niż miałam sytuację, gdzie nie mogłam włączyć się z agatowej w polanki. Obserwując też ostatnio wyjazd z drwiny na polanki, w godzinach ok 7:30, 7:40 nie widziałam tam jakiegoś korka, zwykle były to 3-4 samochody.

Wracając - tez stoję w korku - bo są zamknięte przejazdy, po dojeździe do ul. Nad Drwina, nie będę musiała przejmować się zamkniętym przejazdem. Tutaj też (sprawdzone) w sytuacji gdy był zamknięty przejazd na długi pociąg towarowy - szybciej było jechać na około (ul. Nad Drwina, droga wzdłuż 7 i wjazd od strony Jasieńskiego) niż dojazd polanki.

Ja nie chcę mówić ze będzie super, ale korek się rozlozy w dwa miejsca, dodatkowo póki nie będzie wylotu do Sliwiaka - częściowa ul. Domagaly nie powinna stać się drogą przelotowa przez osiedle. ;) Problem może pojawić się w momencie otwarcia przejazdu pod wiaduktem ;)

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Otwarcie przejazdu pod wiaduktem Kokotów - Brzegi spowoduje że spora część jadących od Niepołomic a nawet Wieliczki w stronę Christo Botewa i dalej wybierze jednak tamtą droge bo: 1. nie będzie stała na przejeździe, 2. nie będzie stała w korku na Półłanki. 3. będzie miała możliwość szybciej i sprawniej przemieścić się na północ poza Kraków. Tak więc podzielam nadzieję Cahar. Pamiętajmy też że na części terenów po ŚDM ma powstać nowa siedziba Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a więc i infrastruktura drogowa, co stwarza nadzieję na kolejną drogę wyjazdową z osiedla przy wykorzystaniu ulicy Jasieńskiego.

• Like 3
  • Thanks 1

8 godzin temu, cahar napisał:

Na "przyszłym" skrzyżowaniu ulic Domagały i Śliwiaka buduje się McDonald.

4 godziny temu, Franzz napisał:

Faktycznie :) już nawet oferty pracy się pojawiły jakby ktoś był zainteresowany. 

skąd informacje że tam się robi McDonald? Stacja też powstaje czy raczej tylko McDonald?

7 godzin temu, mocnyszwed napisał:

skąd informacje że tam się robi McDonald? Stacja też powstaje czy raczej tylko McDonald?

Z tego co widzę to stacja "moya" powstała skrzyżowanie dalej. A że McDonald się robi to widać po takim banerze wielkości dostawczaka, parę dni temu zawiesili.