Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyszłych (mam nadzieję :)) sąsiadów. 

Planuję zakup mieszkania na Złocieniu i zastanawiam się między dwoma inwestycjami - Murapol przy ul. Agatowej i LCC przy ul. Czeczów. Czy ma ktoś podobny dylemat? Mieszkania cenowo są podobne. Z informacji, jakie udało mi się dotychczas uzyskać to to, że Murapol ma jednak gorszy standard wykończenia mieszkania niż LCC (np. brak otynkowania sufitów, brak gresu na balkonie). Jednak bardziej odpowiada mi lokalizacja budynku Murapolu niż LCC, ze względu na bliskość do pętli autobusowej i nie aż tak blisko do torów. Natomiast to, co najbardziej mnie zadziwia to fakt, że Murapol ma zamiar oddać klucze do mieszkań pod koniec wakacji, a jak wygląda stan prac - każdy widzi. Nie ma jeszcze nawet czwartego piętra oraz dachu. Natomiast budynek B17 od LCC już dawno stoi, a klucze mają być oddane (dopiero) do końca marca 2019 roku. Nie jestem fachowcem, ale nawet laik wie, że pośpiech raczej nie jest dobrym doradcą, jeśli chodzi o budynki i schnięcie tynków. 

Jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy jakoś pomóc w decyzji, powiedzieć nawet cokolwiek na ten temat to byłbym wdzięczny. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem ludzie z Murapolu kłamią. Znając życie to w umowach jest jakiś kruczek który pozwoli im oddać te budynki z opóźnieniem a kupujący nie będzie mógł zrobić z tym kompletnie nic. Takie Misiowe "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?!"

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, sledzik1984 napisał:

Moim zdaniem ludzie z Murapolu kłamią. Znając życie to w umowach jest jakiś kruczek który pozwoli im oddać te budynki z opóźnieniem a kupujący nie będzie mógł zrobić z tym kompletnie nic. Takie Misiowe "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?!"

Dzięki za sugestię. Porównując te dwie inwestycje różnica jest ogromna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc na standard to LCC ma większy. Jeśli chodzi o tory to nie ma to żadnego wpływu- przejazd jest cichy.Co do przystanku to z odległością nie ma tragedii -7 min.Wada brak miejsc parkingowych na osiedlu-a będzie jeszcze mniej -po ostatniej sytuacji będą dalsze zakazy. Brak placów zabaw, i innej infrastruktury dla mieszkańców.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Radzę poczytać  o  Murapolu i temacie inwestycji ul.bieńczycka bodajże,ostatnio było w mediach o tym jak Murapol traktuje klientów i zgłaszanie reklamacji,szwagierka kupiła mieszkanie w Wieliczce,w środku goło i wesoło,szyby porysowane,zgłoszona usterka i tekst "jak pani zgłasza oficjalnie reklamacje to okna wymienimy ........za parę miesięcy" :) poza tym, w okolicy Domagały jednak częściej "wieje" ze śmietnicha.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jedno pytanie mi się zrodziło.

Ponoć teren, na którym znajduje się Słoneczne Miasteczko jest zalewowy. Czy jest się czego obawiać? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko jest po 100 razy na forum już pisane

https://www.osiedlezlocien.pl/topic/18-zbiornik-na-serafie/
https://www.osiedlezlocien.pl/topic/764-zalewanie-osiedla/
https://www.osiedlezlocien.pl/topic/571-zalania-20152016/

I pewnie jeszcze kilka by się znalazło. Serafa jest cała zalewowa, ale robią zbiorniki retencyjne. Tyle w skrócie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Murapol blisko do pętli autobusowej, biedronki, planowanego ATUTa i wszelkich smrodów,  za to LCC bliżej do powstającego przystanku SKA, terenów po SDM i torów kolejowych oraz wschodniej obwodnicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, swiety37 napisał:

LCC bliżej do powstającego przystanku SKA

No nie powiedziałbym. Od inwestycji Murapolu idzie się w linii prostej Agatową i jest to krótki spacerek do przyszłej stacji. Ze Słonecznego ścieżką może trochę bliżej, ale chyba nie będzie to jakaś zabójcza różnica. Pamiętajmy też że póki co ta ścieżka to jest dzikie przejście gdzie po letnio wiosennych opadach będzie niezła dżungla. W tamtym roku jak dobrze pamiętam ugryzła tam kogoś jakaś żmija czy coś.

Natomiast argument co do bliskości smrodów na pewno zasadny.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A propo smrodów... Nie wiem czy to tylko moja obserwacja, ale jeśli chodzi o smrody- tym razem z oczyszczalni w Płaszowie, to na ogół (są wyjątki), "wędrują" w kierunku wschodnim... Tzn. na Złocieniu nie czuć (przynajmniej w bliskim sądziedztwie torów), a jadąc Półłankami na północ zapach się pojawia, nasila, i w okolicach Rybitw jest już całkiem całkiem smrodliwie... Wniosek (może ktoś potwierdzi/zaprzeczy?), im dalej na północ- tym gorzej... A więc--> bloki wzdłuż Domagały być może są mniej korzystne od tych bliżej przystanku SKA itd.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jeszcze jedna uwaga praktyczna przy wyborze lokalizacji/bloku/ekspozycji itd: o ile się da, dobrze jest wybierać takie miejsca, które już mają jakieś "sąsiedztwo"--> aby nam potem nie wyrosło coś dziwnego pod samymi oknami... 

Osobiście wolę (kwestia gustu) znaną "uciążliwość", niż niepewność ze szczyptą emocji. Ale tzw. apetyt na ryzyko każdy ma inne. Oczywiście, ryzykując możemy tez wygrać (np. za oknami na wolnej działce powstanie park)... ale to zdarza się yyy rzadko...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, MisiekW napisał:

A w okolicach rybitw to nie zajeżdża z garbarni po prostu?

Być może, ale skręcając z Półłanki na lewo (w kierunku centrum) smród nasila się niemiłosiernie, aby swoje apogeum mieć pareset (?) metrów dalej... Stąd moje domysły, że chodzi o oczyszczalnię...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Smród o którym piszecie jest związany z oczyszczalnią ścieków i rzeczywiście rzadko tu dolatuje. To raczej problem Małego Płaszowa i Rybitw.
Natomiast od czasu do czasu zawiewa do nas smród od składowisk śmieci i sortowni z okolic ul. Nad Drwiną (patrz: słynna górka Miki) i dzieje się to przy wiatarch z północy, które są stosunkowo rzadkie. Jednak przyszłe północne obrzeża osiedla (Murapol) będą bardzo blisko okolic Drwiny i wystawione bezpośrednio na "pierwsze uderzenie", także tu może być problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, cahar napisał:

Bardziej na północ od murapola będzie instal.

Tak jest, Instal miałem na myśli...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎20 o 23:03, Gave95 napisał:

Planuję zakup mieszkania na Złocieniu i zastanawiam się między dwoma inwestycjami - Murapol przy ul. Agatowej i LCC przy ul. Czeczów.

Gave95

Proponuję zobacz też wątek "Oddanie budynków" na naszym forum osiedlowym, podforum Osiedle "Murapol - Nowy Złocień"  tam jest kilka opinii nt. jakości inwestycji Murapol.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta