Skocz do zawartości
Franzz

Inwestycje mieszkaniowe na osiedlu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień, wieczór

Obserwując ilość dźwigów od niedawno niezabudowanej części osiedla postanowiłem zliczyć szacunkowo do jakich rozmiarów urośnie nasze osiedle od tej strony w przeciągu 2-3 lat jeżeli ktoś ma takie dane na tacy prosiłbym o PW i zamykamy temat jeżeli nie prosiłbym o pomoc w ściąganiu danych oraz ewentualnych korektach. Co mi się udało wygooglać  :

3 inwestycje Murapol, Śnieżka, Instal Kraków

Instal Kraków 63. 751 m2 użytkowej powierzchni daje około 1416 mieszkań w 3 budynkach 7 kondygnacyjnych oraz 12 budynkach 5 kondygnacyjnych 

Śnieżka b.1 b.2 113 mieszkań 2 budynki 5 kondygnacyjne

Murapol 813 mieszkań na 40,5 tys m2 oraz 10 lokali usługowych ( 765m2) 

...póki co pomijamy inwestycje LCC

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na tacy to nie ma ale generalnie ja mam jakieś przemyślenia i analizy w tym temacie:

Murapol:

screencapture-obserwatorium-um-krakow-pl-obserwatorium-kompozycje-2018-04-17-21_11_22.png

Jak widać na powyższym screenie na łące między Telefoniką a kościołem mamy 12 numerów adresowych. Ktoś postarał się o to żeby te numery zostały nadane. Na ten moment są to adresy fragmentów trawy. Są to moim zdaniem 3 budynki Murapolu obecnie w budowie - reszta planowane.

Z resztą patrząc na wizualizację ze strony Murapolu:

Murapol-Nowy-Złocien_4.jpg

Widać 3 bloki w budowie - a te szare w lewej górnej części grafiki - planowane. 

Instal: 

instal_mapk.jpg

b_0908201217108.jpg

dddd.jpg\

Info z lutego:

Zarząd Instal Kraków S.A. (dalej "Spółka") informuje, że w dniu 14.02.2018 roku podpisał umowę, na mocy której Krakbau S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej "Krakbau") przyjmuje do realizacji Inwestycję polegającą na kompleksowym wykonaniu budynków mieszkalnych wielorodzinnych o numerach 11A, 12B, 13B, 14B, 15B, 16A, wraz z garażem podziemnym nr 1, będących kolejnym etapem przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi, garażami i z miejscami postojowymi, dojazdami oraz infrastrukturą techniczną" przy ul. Domagały w Krakowie. Termin zakończenia realizacji umowy określony został na 31.08.2019 roku, natomiast wartość umowy wyniosła 32,5 mln zł netto.

Budowa na działkach: 40/6, 40/4, 40/3, 41/2, 41/4, 41/5, 42/2, 42/1, 44, 227, 43/2, 43/1, 43/3, 43/4, 43/5, 42/3, 224/1, 224/2, 225/1, 223/1, 223/2, 226/1, 222/1, 220, 221/1, 219/3, 219/4, 235/8, 235/9, 235/3, 235/1, 235/7, 235/12, 235/14, 275/3, 40/5, 41/6, 234. 226/6, 226/5, 222/3

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie dzięki konkretne materiały. Instal jest chyba najbardziej anonimową inwestycją, jutro spacerkiem obejrzę ich tablicę informacyjną. 

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam jeszcze 2 kolejne budynki które Sp-nia Śnieżka wybuduje bliżej Kościoła po zakończeniu budowy tych dwóch, które aktualnie "rosną w oczach". Zastanawiam się natomiast, czy bloki Instalu rzeczywiście wpisują się w nasze osiedle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dodam jeszcze 2 kolejne budynki które Sp-nia Śnieżka wybuduje bliżej Kościoła po zakończeniu budowy tych dwóch, które aktualnie "rosną w oczach". Zastanawiam się natomiast, czy bloki Instalu rzeczywiście wpisują się w nasze osiedle.

Szczególnie te dwa 7 pietrowe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Franzz napisał:

Świetnie dzięki konkretne materiały. Instal jest chyba najbardziej anonimową inwestycją, jutro spacerkiem obejrzę ich tablicę informacyjną. 

Gdy już wszystko podliczysz- podaj proszę +/- ilość mieszkańców która jest potrzebna do zapełnienia tych mieszkań. Wyjdzie chyba niewielkie miasto. To niezły przykład dysproporcji- w niejednej wsi jest szkoła, a "małe miasto" bez takiej instytucji...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na szybko to niech będzie ok 7000 nowych mieszkańców, nie licząc LCC. 

2300 mieszkań, niech będzie 1 samochód na mieszkanie, z tego 30% z nich chcący wyjechać rano do pracy ... 700-800 aut extra w godzinach szczytu ... plus dodatkowi mieszkańcy chętni na komunikację miejską.

Jednym słowem - na Półłanki będzie armagedon ... może to najlepszy moment na przedłużenie Domagały do Śliwiaka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 18.04.2018 o 13:49, greg45 napisał:

Moim zdaniem to dalej będzie os. Złocień i mimo wszystko zliczał bym to w jedną pulę, druga strona jest typowo przemysłowo-produkcyjna mieszkańcy Instalu przecież nie będą robić zakupów na stacji Nad Drwiną, chodzić do kościoła na Klasztorną,chodzić na autobus nad Drwiną  spacerować między wózkami widłowymi na Domagały, będą tak samo korzystać z lokali usługowych na osiedlu, jeździć autami na innych uliczkach jak my  w końcu to będą tylko 2 wylotówki itd. jeżeli faktycznie z drugiej strony przytuleni bylibyśmy do osiedla o innej charakterystyce to jeszcze możemy się zastanowić w tym wypadku to chyba oczywiste. Granicami osiedla uważam Fanaberia-Autostrada-GoCarting- Biedronka tak od cyrkla jakieś 700m wbijając szpilę w pętle autobusową. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Djinn napisał:

Jednym słowem - na Półłanki będzie armagedon ... może to najlepszy moment na przedłużenie Domagały do Śliwiaka?

Co za niedorzeczny pomysł! Pożyjemy zobaczymy. Jak zatka się tak że wybuchną zamieszki, to miasto wtedy na pewno zacznie coś planować żeby poprawić sytuację...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Djinn na Półłanki już jest armagedon ta droga to shaker dla Twojego auta złap się krzesła czy na czym siedzisz : pokrzywione połamane felgi, uszkodzone opony, rozstrzelone łożysko, przesunięte zawieszenie, wytrzepana i uszkodzone chłodnice, miski olejowe,  idąc dalej uszkodzone wahacze, stabilizatory, amortyzatory i odboje , pogłębienie wszelakich luzów, i wylana kawa w stojaczku przy drążku :) Djinn każdorazowo przejeżdżając ul. Półłanki robisz test "wytrzepania" auta który normalnie robi się w cywilizowanym kraju raz na rok to nie jest Twoim zdaniem armagedon ? 

wracamy do tematu

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Franzz, nie chodzi mi tu akurat o stan nawierzchni, bo to nawet pod rosyjskie standardy nie podchodzi. Bardziej przejmuję się zakorkowaniem Półłanki w obu kierunkach. Dzisiaj chcąc wyjechać o 16 z osiedla w kierunku Bieżanowa straciłem z 10 minut. 5 min później wracałem Półłanki w stronę Rybitw .... korek dalej był do świateł. 

Po prostu uważam, że bez alternatywy dla tej drogi i braku rozwiązania dla przejazdów kolejowych (estakada), wyjazd i powrót na osiedle w godzinach szczytu będzie mega uciążliwy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie Domagały aż do Śliwiaka, ale bez odpowiedniego budżetu i poparcia ze strony samorządowców, pomysł ten nie przejdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Djinn rozumiem Cię, miałem spore nadzieje kiedy uruchamiali most nad Wisłą od autostrady .. ale chyba nie wiele to pomogło :( no nic zobaczymy co będzie w momencie uruchomienia Domagały może jakoś poleci to wszystko 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie z cyklu ploty czy fakty :) krótkie pytanie szybka odpowiedź :) czy Telefonika ma zamiar przerzucić swój oddział do strefy przemysłowej pod Niepołomice ? Pytam pod kątem nowych gruntów pod zabudowę mieszkaniową :) 

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Franzz napisał:

Mam pytanie z cyklu ploty czy fakty :) krótkie pytanie szybka odpowiedź :) czy Telefonika ma zamiar przerzucić swój oddział do strefy przemysłowej pod Niepołomice ? Pytam pod kątem nowych gruntów pod zabudowę mieszkaniową :) 

Moim zdaniem - nawet jeśli to zrobią to ich hale nie zostaną zrównane z ziemią. Ktoś je kupi i zaadaptuje na "coś"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdyby rzeczywiście Telefonika chciała się wynieść to byłaby niesamowita gratka dla deweloperów - taki areał przy takim osiedlu... jestem skłonny przypuszczać, iż opłacałoby się nawet hale wyburzać i plan miejscowy zmieniać...

Ale wtedy dopiero Złocień nabrałby wielkości...

Z drugiej strony może lepiej jakakolwiek mieszkaniówka niż przemysł... bo chyba na drugą taką Telefonikę ciężko będzie natrafić, mimo wszystko nie jest bardzo uciążliwa i ma niską i przestrzenną zabudowę, nie przytłacza osiedla... wystarczy porównać choćby z parkiem logistycznym w Brzegach czy nową halą przy Biedronce...

Edytowane przez sog
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 godzin temu, Rzulfrydz napisał:

Z moich obliczeń wynika, iż gdy powstaną wszystkie inwestycja jakie mają PnB to os. Złocień urośnie do ok. 30 000.

łosz kurczaki :) sporo ludziska

11 godzin temu, sog napisał:

Gdyby rzeczywiście Telefonika chciała się wynieść to byłaby niesamowita gratka dla deweloperów - taki areał przy takim osiedlu... jestem skłonny przypuszczać, iż opłacałoby się nawet hale wyburzać i plan miejscowy zmieniać...

Sog strach liczyć za jaką kwotę kupiono grunt w 1999 a jąka wartość ma teraz :D:D 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta