Skocz do zawartości

Oddanie budynków

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Breena88 napisał:

No mogliby ,ale jak to deweloper stwierdził teraz większość robi sufity podwieszane ,więc po co mają robić dodatkową robotę,każdy sobie zrobi według jego widzi mi się...

Ooo a to ciekawe. Mnie z mężem nawet do głowy nie przyszło aby robić sufit podwieszany (co prawda nie mam mieszkania o dewelopera tylko od Śnieżki i sufit miałam ładny) A Pani będzie robiła taki? 

Zauważyłem że niektóre osoby z SM i Śnieżki w dość niemiły sposób komentują nasza inwestycję.

Przepraszam ale możesz mi Lilka powiedzieć o co Ci chodzi? Czy to ty kupiłaś to mieszkanie? Chyba nie. Więc nie komentuj czegoś co cię nie dotyczy i nie zmieniaj tematu na który rozmawiamy. Na temat sufitów jest oddzielny wątek. Zapraszam abyś tam się wypowiedziała w sposób konstruktywny i związany z tematem.

Sufity są równe, i gładkie dla mnie np jest na plus to że mają spoiny do po swojemu poukładam sobie tam kable bez kucia a potem poszpachluję.

Edytowane przez artwer
  • Like 1

23 minuty temu, Breena88 napisał:

My w klatce C. Nie wiem czy to prawda co wczoraj mówiła nam Pani Krysiak,ale stwierdziła,że nasze mieszkanie jest jednym z nielicznych co mają suche tynki.

U nas jak oglądaliśmy przed wczoraj mieszkanie w budynku nr.3 ściany były całkowicie suche. Coś dziwna chyba ta kolejność oddawania mieszkań. 

2 minuty temu, Lilka napisał:

Ooo a to ciekawe. Mnie z mężem nawet do głowy nie przyszło aby robić sufit podwieszany (co prawda nie mam mieszkania o dewelopera tylko od Śnieżki i sufit miałam ładny) A Pani będzie robiła taki? 

Po skonsultowaniu się ze znajomym ,który będzie wykańczał nam mieszkanie doszliśmy do wniosku ,że zrobimy sobie podwieszany sufit z karton gipsu wodoszczelnego. Napewno wyjdzie nam taniej niż tradycyjne tynkowanie,bo będziemy to sami robić.

Teraz, artwer napisał:

Zauważyłem że niektóre osoby z SM i Śnieżki w dość niemiły sposób komentują nasza inwestycję.

Przepraszam ale możesz mi Lilka powiedzieć o co Ci chodzi? Czy to ty kupiłaś to mieszkanie? Chyba nie. Więc nie komentuj czegoś co cię nie dotyczy i nie zmieniaj tematu na który rozmawiamy. Na temat sufitów jest oddzielny wątek. Zapraszam abyś tam się wypowiedziała w sposób konstruktywny i związany z tematem.

No długo czekać nie trzeba było aby jakiś obrońca tematu się znalazł. To, że mam mieszkanie od Śnieżki (czego wiedzieć nikt nie musiał gdybym o tym nie napisała) nie znaczy, że nie mogę niczego napisać. Poza tym nie widzę w swojej wypowiedzi niczego niemiłego więc o co chodzi artwer? 

12 minut temu, Lilka napisał:

Przyszło nie przyszło. Od początku było wiadomo, że sufity będą wyglądały w taki sposób, jak komuś to nie odpowiadało mógł zrezygnować z zakupu albo dopłacić do wytynkowania sufitów. Stropy są typu filigran i z tego co się orientowałem w przypadku tynkowania ich taką metodą jak są ściany mogą pojawiać się jakieś pęknięcia i niedoskonałości co też mogło zdecydować o tym, że deweloper ich nie wykańcza.

Dobrze jakby administrator usunął tą i powyższe wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu bo zrobił się bałagan. 

3 minuty temu, artwer napisał:

A co było na klatkach? Ściany wykończone?

Z tego co kojarzę nigdzie nie było gołych pustaków, wszystkie ściany były wytynkowane. 

Edytowane przez Greg

15 minut temu, Breena88 napisał:

Po skonsultowaniu się ze znajomym ,który będzie wykańczał nam mieszkanie doszliśmy do wniosku ,że zrobimy sobie podwieszany sufit z karton gipsu wodoszczelnego. Napewno wyjdzie nam taniej niż tradycyjne tynkowanie,bo będziemy to sami robić.

Dziękuję za odpowiedź będę bogatsza o dodatkowe informacje. Może i nie jest to wątek o sufitach ale jak widać nie każdy jak artwer musi ze wszystkiego stwarzać problem. Idę na swoje forum. 

Edytowane przez Lilka

1 godzinę temu, Lilka napisał:

No długo czekać nie trzeba było aby jakiś obrońca tematu się znalazł. To, że mam mieszkanie od Śnieżki (czego wiedzieć nikt nie musiał gdybym o tym nie napisała) nie znaczy, że nie mogę niczego napisać. Poza tym nie widzę w swojej wypowiedzi niczego niemiłego więc o co chodzi artwer?   

Lilka wiadomo gdzie masz mieszkanie, bo na profilu każdego z nas widać gdzie się udziela na forum więc wszystko jasne ;)

Edytowane przez artwer

Ja też ze Śnieżki, więc nie wiem jak zostanie odebrana moja wypowiedź przez przyszłych sąsiadów z Murapolu. Wasze bloki co prawda stoją, ale jak każda nowa budowla będą jeszcze osiadać, a więc "pracować". Może się więc okazać że swoje ciężko zarobione pieniążki będziecie musieli powtórnie inwestować aby łatać niespodzianki jakie pojawią się w wyniku "przyspieszonego" trybu wydawania kluczy. Nowe bloki Śnieżki są na mniej więcej na tym samym etapie budowy, ale termin oddania to zdaje się X 2019 r. jak myślicie, dlaczego ?

2 minuty temu, greg45 napisał:

Ja też ze Śnieżki, więc nie wiem jak zostanie odebrana moja wypowiedź przez przyszłych sąsiadów z Murapolu. Wasze bloki co prawda stoją, ale jak każda nowa budowla będą jeszcze osiadać, a więc "pracować". Może się więc okazać że swoje ciężko zarobione pieniążki będziecie musieli powtórnie inwestować aby łatać niespodzianki jakie pojawią się w wyniku "przyspieszonego" trybu wydawania kluczy. Nowe bloki Śnieżki są na mniej więcej na tym samym etapie budowy, ale termin oddania to zdaje się X 2019 r. jak myślicie, dlaczego ?

Witam, 

Możesz mi napisać po co taka prowokacyjna wypowiedź?  Skoro masz mieszkanie w Sniezce możesz być zatem spokojny o swoje osiadanie budynków :)

A tak dla uscislenia murapol zaczął w 1 kwartale 2017 a Śnieżka w 4 kwartale 2017.

Osobiście się o to nie martwię,  mieszkamy teraz na bienczyckiej w budynkach Murapolu, mają one właśnie 3 lata i jakoś nic strasznego się nie dzieje poza małymi pęknięciami ścian które i tak będzie robił murapol bo jest 3 letnia gwarancja :)

• Like 1

3 godziny temu, Pi0trekus napisał:

Witam, 

Możesz mi napisać po co taka prowokacyjna wypowiedź?  Skoro masz mieszkanie w Sniezce możesz być zatem spokojny o swoje osiadanie budynków :)

A tak dla uscislenia murapol zaczął w 1 kwartale 2017 a Śnieżka w 4 kwartale 2017.

Osobiście się o to nie martwię,  mieszkamy teraz na bienczyckiej w budynkach Murapolu, mają one właśnie 3 lata i jakoś nic strasznego się nie dzieje poza małymi pęknięciami ścian które i tak będzie robił murapol bo jest 3 letnia gwarancja :)

Piotrze nie wchodź w dyskusję szkoda Twoich nerwów trzymaj mema generImg.php?insbox1=Pacz+gra%C5%BCyna+wprowadzaj%C4%85+si%C4%99+do+Murapola+&insbox2=Kur%C5%82a+oby+im+tynki+odpad%C5%82y+bo+u+mnie+jak+zrobili+to+najlepiej+na+osiedlu&insbox3=452591&fin=1&Pacz%20gra%C5%BCyna%20wprowadzaj%C4%85%20si%C4%99%20do%20Murapola%20&Kur%C5%82a%20oby%20im%20tynki

• Haha 8

13 godzin temu, Pi0trekus napisał:

Witam, 

Ja się wypowiem jako jeden z tych którzy "źle pisali" o inwestycji Murapolu. Podejrzewam, że przedstawioną przeze mnie opinią zgodzi się większość. Otóż:

Ja naprawdę mam gdzieś standard wykończenia waszych budynków. Napisałem (jak z resztą inni) to co myślę informacyjnie i w formie ostrzeżenia. Ostrzeżenia przed, moim zdaniem, nierzetelnym wykonawcą. 

Pisanie bzdur o "prowokacyjnych" postach jest śmieszne i tyle. Kupiliście mieszkania z jakimś tam standardem wykończenia budynku określonym w umowie po czym developer wręcza wam klucze do mieszkań które realnie nie nadają się do wykańczania (a o legalnym zamieszkiwaniu to w ogóle należy zapomnieć). 

Gdy pisałem, że podejrzany jest termin oddania budynków przez Murapol - miałem rację. Oni oddają budynki które nie są skończone. I tyle. 

Dodatkowo - post Arwer pokazuje, że oczekiwania względem odbioru mieszkania były inne. Że tynki mokre, wyschną za 2 miesiące a czynsz już trzeba będzie płacić. 

Forum jest od tego żeby pogadać sobie. To, że niektórych prawda w oczy kole... Ja nikomu nie życzę źle ale na ten moment to wygląda jak Alternatywy 4. 

A ten osuszacz z prądu budowlanego to powinien dostarczyć Murapol. Ja bym tego mieszkania osobiście nie odebrał. 

• Like 4

1 godzinę temu, sledzik1984 napisał:

Kupiliście mieszkania z jakimś tam standardem wykończenia budynku określonym w umowie po czym developer wręcza wam klucze do mieszkań które realnie nie nadają się do wykańczania (a o legalnym zamieszkiwaniu to w ogóle należy zapomnieć). 

Gdy pisałem, że podejrzany jest termin oddania budynków przez Murapol - miałem rację. Oni oddają budynki które nie są skończone. I tyle. 

Dodatkowo - post Arwer pokazuje, że oczekiwania względem odbioru mieszkania były inne. Że tynki mokre, wyschną za 2 miesiące a czynsz już trzeba będzie płacić. 

Wczesny odbiór kluczy ma swoje zalety, zwłaszcza dla osób ktore aktualnie wynajmują mieszkanie.

Jeśli mam odebrać mieszkanie teraz i zacząć wykończenie za miesiąc bo w tym czasie sobie je wysuszę to dla mnie jest to i tak o wiele bardziej korzystne finansowo niż dalszy najem innego lokalu aż do wiosny, lata? Był to jeden z argumentów dla których wybraliśmy Murapol a nie lcc czy Śnieżkę, było ich jeszcze kilka.

Nie wiem co masz na myśli negując możliwość legalnego zamieszkania, przecież nikt z nas nie wprowadzał się na surowe tynki? Wykończenie trwa pewną ilość czasu a do tego momentu będą już zakończone formalności z przeniesieniem własności mieszkań.

Zgadza się, plan był taki że wchodzimy na  mieszkanie, jedziemy z wykończeniem od następnego dnia i już w styczniu (optymistycznie grudniu) się wprowadzamy. Niestety aktualny stan rzeczy trochę nas zaskoczył dlatego doszlismy do wniosku że poczekamy aż Murapol zakończy wszystkie prace wewnątrz i wtedy umówimy się na odbiór kluczy. Jeden miesiąc nas już nie zbawi.

3 godziny temu, artwer napisał:

Wczesny odbiór kluczy ma swoje zalety, zwłaszcza dla osób ktore aktualnie wynajmują mieszkanie.

Jeśli mam odebrać mieszkanie teraz i zacząć wykończenie za miesiąc bo w tym czasie sobie je wysuszę to dla mnie jest to i tak o wiele bardziej korzystne finansowo niż dalszy najem innego lokalu aż do wiosny, lata? Był to jeden z argumentów dla których wybraliśmy Murapol a nie lcc czy Śnieżkę, było ich jeszcze kilka.

Nie wiem co masz na myśli negując możliwość legalnego zamieszkania, przecież nikt z nas nie wprowadzał się na surowe tynki? Wykończenie trwa pewną ilość czasu a do tego momentu będą już zakończone formalności z przeniesieniem własności mieszkań.

Zgadza się, plan był taki że wchodzimy na  mieszkanie, jedziemy z wykończeniem od następnego dnia i już w styczniu (optymistycznie grudniu) się wprowadzamy. Niestety aktualny stan rzeczy trochę nas zaskoczył dlatego doszlismy do wniosku że poczekamy aż Murapol zakończy wszystkie prace wewnątrz i wtedy umówimy się na odbiór kluczy. Jeden miesiąc nas już nie zbawi.

Co mam na myśli? Mam na myśli odbiór przez nadzór budowlany.