Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, betgl napisał:

Hej.Myslicie ze kto zostawia takie smieci?

20190423_101115.jpg

Pewnie ktoś kto ma tak w domu bo inaczej nie da się tego określić. To jest mega przykre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, betgl napisał:

Hej.Myslicie ze kto zostawia takie smieci?

Rodzina świnek :) Swoją drogą - ciekawe kiedy we wiatach śmietnikowych pojawią się pojemniki na segregowane odpady? Póki co są one zapychane kartonami, może ludzie przez to nie wiedzą co robić z odpadami :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rodzina świnek  Swoją drogą - ciekawe kiedy we wiatach śmietnikowych pojawią się pojemniki na segregowane odpady? Póki co są one zapychane kartonami, może ludzie przez to nie wiedzą co robić z odpadami  

Pojemniki pojawia się dopiero po przeniesieniu własności i zameldowaniu. Podobno przed tym nie można podpisać umowy z MPO.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie z innej beczki.Chcialam obudowac balkon,dzwonilam do zarzadcy ale mowi ze zgode musza wyrazic mieszkancy czyli dopiero po ostatecznych umowach.Myslicie ze jak obuduje juz to mnie zjedza?;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, betgl napisał:

Pytanie z innej beczki.Chcialam obudowac balkon,dzwonilam do zarzadcy ale mowi ze zgode musza wyrazic mieszkancy czyli dopiero po ostatecznych umowach.Myslicie ze jak obuduje juz to mnie zjedza?;)

Zjedzą, nie zjedzą, ale może trafić się ktoś komu się to nie spodoba i potem może iść nawet przez sąd o przywrócenie stanu pierwotnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, cahar napisał:

Zjedzą, nie zjedzą, ale może trafić się ktoś komu się to nie spodoba i potem może iść nawet przez sąd o przywrócenie stanu pierwotnego.

Jejku powaznie?😳Zarzadca mowil ze wiele osob jest zainteresowanych i chca obudowac ale to bedzie decydowane na pierwszym spotkaniu Wspolnoty Mieszkaniowej....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, cahar napisał:

Pewnie ktoś kto ma tak w domu bo inaczej nie da się tego określić. To jest mega przykre.

Dokladnie tak,przykre...

Edytowane przez betgl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
25 minut temu, betgl napisał:

Cahar dobrze pisze. Najlepiej się wstrzymać do spotkania wspólnoty. 

Ja mam mieszkanie na parterze i też jak najszybciej chciałabym postawić ogrodzenie,bo niektórzy mieszkańcy robią sobie skrót przez mój ogródek. Wstrzymuje się jedynie na wzgląd na sąsiadów ,bo to co mnie się podoba nie koniecznie musi się podobać innym. 

To samo się tyczy rolet antywłamaniowych.Myślałam,że kolor rolet wybierzemy wspólnie na spotkaniu.Ostatnio widziałam ,że niektórzy już mają założone białe...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja mam mieszkanie na parterze i też jak najszybciej chciałabym postawić ogrodzenie,bo niektórzy mieszkańcy robią sobie skrót przez mój ogródek. Wstrzymuje się jedynie na wzgląd na sąsiadów ,bo to co mnie się podoba nie koniecznie musi się podobać innym. 
To samo się tyczy rolet antywłamaniowych.Myślałam,że kolor rolet wybierzemy wspólnie na spotkaniu.Ostatnio widziałam ,że niektórzy już mają założone białe...

Co do rolet to była oficjalna informacja od zarządcy jakie i w jakim kolorze można montować. A co do ogródków to chyba nie ma sensu czekać bo tutaj to raczej nie ma opcji żeby wspólnota narzuciła jakieś konkretne ogrodzenie. A faktycznie ludzie łażą po czyiś ogródkach i niszczą tuje i trawniki. Już nie wspomnę o psach puszczanych wolno bez smyczy które biegają gdzie chcą i załatwiają się na czyiś ogródkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, Breena88 napisał:

Jeśli chodzi o rolety to prawie jestem pewien że w akcie notarialnym było że można montować na parterze pod kolor elewacji.

Cała reszta musi mieć podjętą uchwałę na minimum 51% .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
34 minuty temu, cahar napisał:

Nie mogłem się powstrzymać i udostępnić pięknego zdjęcia , śmieci powyżej to pikuś.

IMG_20190427_111138.thumb.jpg.efd95dbcb0254ab5e1eb910296b10795.jpg

Ja dalej staram sie wierzyc ze to nie przyszli mieszkancy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, betgl napisał:

Ja dalej staram sie wierzyc ze to nie przyszli mieszkancy...

Niestety mieszkańcy... w tym tygodniu odwiedziła nas policja z prośba o możliwość wejścia na balkon w celu skontrolowania innego z balkonów ...

kupy psie na nowej trawie pomiędzy blokami i dziś rano na klatce...

juz nie wspomnę że ze „starej” części osiedla wszyscy przychodzą z psami na ulice Domogaly.

my tez mamy psa i nie pozwalamy wchodzić na trawę przy bloku a na spacery zawsze zabieramy „kupołapacz”. Tylko coraz częściej nie wiadomo która kupę sprzątnąć po swoim psie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
55 minut temu, JoannaS napisał:

Niestety mieszkańcy... w tym tygodniu odwiedziła nas policja z prośba o możliwość wejścia na balkon w celu skontrolowania innego z balkonów ...

kupy psie na nowej trawie pomiędzy blokami i dziś rano na klatce...

juz nie wspomnę że ze „starej” części osiedla wszyscy przychodzą z psami na ulice Domogaly.

my tez mamy psa i nie pozwalamy wchodzić na trawę przy bloku a na spacery zawsze zabieramy „kupołapacz”. Tylko coraz częściej nie wiadomo która kupę sprzątnąć po swoim psie...

Co do kupek to wiem bo moje dziecko biega po trawie🙄

A co do policji...szok!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do psów to jasne że każdy właściciel powinien po nim sprzątać. Sam mam psa i zawsze zbieram po nim kupy. I nie jestem za zabranianiem wyprowadzania psa po osiedlu, po prostu trzeba po nich sprzątać. Zaraz będziemy mieli bloki wszędzie do okola i nie będzie gdzie wyjść z psem. Ale ostatnio nawet widziałem ze Pani wysadzają dziecko na trawnik żeby zrobiło KUPĘ! Co prawda posprzątała ale i tak jest to trochę słabe. A co do monitoringu to jeżeli nie będzie on z ochrona która ogląda go online 24/7 to nie ma większego sensu. Złodzieje są często zamaskowani. Miałem taki przypadek w Wieliczce, gdzie założyliśmy monitoring w garażach a za dwa dni ktoś ukradł wszystkie kamery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Monitoring koniecznie na kazdej klatce plus moze cos ogolnie na osiedlu.

Nie ma potrzeby zeby ktos go oglądał non stop bo to znacznie podniesie koszta. 

Edytowane przez monaw89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba będzie na pierwszym zebraniu podjąć uchwałę o montażu monitoringu, tyle że to potrwa bo trzeba będzie najpierw zebrać odpowiednią kwotę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, cahar napisał:

Nie mogłem się powstrzymać i udostępnić pięknego zdjęcia , śmieci powyżej to pikuś.

IMG_20190427_111138.thumb.jpg.efd95dbcb0254ab5e1eb910296b10795.jpg

Ja prawie w to dziś wdepnęłam spiesząc sie i schodząc po schodach. Blok 45, klatka 5, kto ma psy w tej klatce... nie trudno będzie dojść czyje to... 

To już jest przekroczenie granic.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta