Skocz do zawartości

Oddanie budynków

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Breena88 napisał:

My dzisiaj z narzeczonym idziemy oglądać w bloku nr 1 mieszkanko na parterze. Mam pytanie odnośnie już odbioru mieszkania  wraz z przekazywaniem kluczy. Czy ktoś z sąsiadów ma zamiar zatrudnić inspektora budowlanego ,który będzie przy odbiorze mieszkania? Czy warto wynająć kogoś takiego ? 

My na pewno kogoś takiego będziemy brać. Będziemy mieć przynajmniej pewność, czy wymiary się zgadzają i co ew. jest do poprawy (bo przecież za to płacimy dość duże pieniądze).

12 minut temu, artwer napisał:

A nie na oględziny? Myślę że na odbiór jeszcze chwilę poczekamy ;)

ja otrzymałam dzisiaj info, że odbiór mieszkań w budynku 1 rozpoczyna się od poniedziałku. W tym tygodniu mam umówić się na odbiór mieszkani

od dewelopera - nie mylić z odbiorem budynku przez Inspekcje budowlaną, któa ma być w grudniu

Edytowane przez Polina

6 minut temu, AnetKa napisał:

Ja mam przekazanie kluczy w najbliższy wtorek :) Też to nazwali odbiorem ;) Ale z tego co przekazała mi Pani z Murapol trzeba poczekać około 2 tyg na podłączenie światła. Ktoś już o tym wspominał wcześniej.

Wydaje mi się, że podczas oficjalnego odbioru mieszkania powinno się sprawdzić takie rzeczy jak np. elektrykę? Okaże się potem, że coś nie działa a mieszkanie już odebrane i protokół podpisany bez uwag. 

Nie rozumiem. My umawialiśmy się na oględziny na jutro a nie odbiór kluczy i nie było o tym mowy. W każdym razie be z wsparcia jakiegoś inżyniera który sprawdzi mi kąty, płaszczyzny itp odbioru nie podpiszę. Umawialiście się juz na koncowy odbiór kluczy Z podpisem protokołu przekazania nieruchomości?

9 minut temu, Greg napisał:

Wydaje mi się, że podczas oficjalnego odbioru mieszkania powinno się sprawdzić takie rzeczy jak np. elektrykę? Okaże się potem, że coś nie działa a mieszkanie już odebrane i protokół podpisany bez uwag. 

My podczas odbiory mieszkania (co prawda w Śnieżce) tez nie mieliśmy liczka prądu (czyt. prądu w mieszkaniu) ale w protokole odbioru była uwaga ze w razie problemow z instalacja elektryczna po założeniu licznika mamy zgłosić się do Generalnego wykonawcy w celu usunięcie wad. 

Jak dobrze kojarzę nie da się załatwić podpięcie do sieci elektrycznej w Tauronie bez protokołu odbioru mieszkania... 

23 minuty temu, Wino napisał:

My podczas odbiory mieszkania (co prawda w Śnieżce) tez nie mieliśmy liczka prądu (czyt. prądu w mieszkaniu) ale w protokole odbioru była uwaga ze w razie problemow z instalacja elektryczna po założeniu licznika mamy zgłosić się do Generalnego wykonawcy w celu usunięcie wad. 

Jak dobrze kojarzę nie da się załatwić podpięcie do sieci elektrycznej w Tauronie bez protokołu odbioru mieszkania... 

Taka uwaga faktycznie załatwiałaby raczej sprawę. Tak czy inaczej z tego co wiem przed oficjalnym załatwieniem sprawy z Tauronem firma prowadząca prace budowlane może udostępnić w jakiś sposób prąd w mieszkaniu i potem rozlicza się z nimi ze zużytego prądu. 

32 minuty temu, artwer napisał:

Nie rozumiem. My umawialiśmy się na oględziny na jutro a nie odbiór kluczy i nie było o tym mowy. W każdym razie be z wsparcia jakiegoś inżyniera który sprawdzi mi kąty, płaszczyzny itp odbioru nie podpiszę. Umawialiście się juz na koncowy odbiór kluczy Z podpisem protokołu przekazania nieruchomości?

Spokojnie, to są zwykłe oględziny, na których my byliśmy wczoraj - oglądasz sobie całe mieszkanie nic nie podpisując. 

Bo my niby umówiliśmy się na klucze na 31.10 problem w tym, ze do oddania musimy mieć wypłacone wszystkie transze, a klatki schodowe i elewacja nie są skończone więc nie za bardzo chcielibyśmy płacić za coś czego nie ma.

Po drugie tynki w mieszkaniu sa mokre. Tutaj przedstawiciel zaproponował, że do momentu podłączenia prądu z taurona możemy podłączyć ogrzewanie lub osuszacz do prądu budowlanego. Ale dopóki nie wyschną, nie ma możliwości podjęcia żadnych prac wykończeniowych.

No i po trzecie za około dwa tygodnie ma być wybrany zarządca, a co za tym idzie czynsz do opłaty.

A jak widać klatki nie są skończone, ściany mokre, elewacja nie kompletna. Do garażu powiedziano ze wejść nie można.

Nie wiemy teraz co z tym zrobić bo z drugiej strony jeśli nie odbierzemy i nie osuszamy ścian to pewnie wyschną  za dwa miesiące?

A co Wy o tym myślicie?

IMG_20181025_100847.jpg

IMG_20181025_100851.jpg

IMG_20181025_102339.jpg

IMG_20181025_102330.jpg

30 minut temu, artwer napisał:

Bo my niby umówiliśmy się na klucze na 31.10 problem w tym, ze do oddania musimy mieć wypłacone wszystkie transze, a klatki schodowe i elewacja nie są skończone więc nie za bardzo chcielibyśmy płacić za coś czego nie ma.

Po drugie tynki w mieszkaniu sa mokre. Tutaj przedstawiciel zaproponował, że do momentu podłączenia prądu z taurona możemy podłączyć ogrzewanie lub osuszacz do prądu budowlanego. Ale dopóki nie wyschną, nie ma możliwości podjęcia żadnych prac wykończeniowych.

No i po trzecie za około dwa tygodnie ma być wybrany zarządca, a co za tym idzie czynsz do opłaty.

A jak widać klatki nie są skończone, ściany mokre, elewacja nie kompletna. Do garażu powiedziano ze wejść nie można.

Nie wiemy teraz co z tym zrobić bo z drugiej strony jeśli nie odbierzemy i nie osuszamy ścian to pewnie wyschną  za dwa miesiące?

A co Wy o tym myślicie?

IMG_20181025_100847.jpg

IMG_20181025_100851.jpg

IMG_20181025_102339.jpg

IMG_20181025_102330.jpg

3 minuty temu, Breena88 napisał:

My w klatce C. Nie wiem czy to prawda co wczoraj mówiła nam Pani Krysiak,ale stwierdziła,że nasze mieszkanie jest jednym z nielicznych co mają suche tynki.

20181024_172402.jpg

20181024_172653.jpg

20181024_172419.jpg

Ale sufity to macie pikne po prostu 🙈

Edytowane przez Lilka