Skocz do zawartości

Oddanie budynków

Rekomendowane odpowiedzi

• 1 month later...
  • 3 weeks later...
3 godziny temu, artwer napisał:

Wczoraj rozmawiałem z Panią z murapola i w naszym przypadku termin najprawdopodobniej nie będzie dotrzymany bo w umowie mamy 31.11.2018r i tu murapol sprytnie się zabezpieczył bo jest też zapis że w przypadku opóźnienia kupujący wyznacza mu 120dniowy kolejny termin.

A kupiłeś z MdM??? 

U nas niby  w papierach termin odbioru do 31.12.18 z czego nigdzie nie pisze ,że w razie obsuwy ze strony dewelopera,kupujący wyznacza mu 120dniowy kolejny termin. 

Mamy mieszkanie z MdM. 

Pani Krysiak mi mówiła coś o 30.11.18,ale nie na 100%,bo papiery z budowy dostaną w drugiej połowie października i wtedy dopiero wszystko wyjdzie w praniu.

Godzinę temu, hubertkantor napisał:

No w MdM nie może być przeniesienie później niż 31.12.2018 bo będzie trzeba zwrócić dofinansowanie miejmy nadzieje ze dotrzymają terminu!!! 

Ale to jest chyba nie możliwe? Tak coś kojarzę, że z rozmowy wynikało, że przeniesienie własności odbywa się w terminie do 6 miesięcy od daty odbioru mieszkania. Chyba, że pomyliłem ten termin z jakąś inną formalnością jaką deweloper ma dopełnić po odbiorze mieszkania. 

• 3 weeks later...

Hej :)

Byliśmy dzisiaj w biurze i dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy:)

mieszkania będą oddawane klatkami:)

równocześnie budynek 1 i 3

startujemy oczywiście od klatek A 

My mamy mieszkanie w budynku nr 3 klatka A i w piątek mamy zadzwonić i ustalić termin odbioru!!! 

Dopytywalismy z niedowierzaniem i odbędzie się to jeszcze w październiku :)

dodatkowa informacja jest taka iż murapol stara się rozdzielić 3 budynki tzn tak aby każdy z osobna starał się o pozwolenie na użytkowanie bo w tym momencie musi być wszystko skończone aby wystartować z procedurami:(

Ja byłam wczoraj i dostałam informację ,że z końcem października/początkiem listopada będzie dokładna informacja dotycząca odbioru bud 1 i 3.

Aby była możliwość oddania  mieszkania , musi być skończona droga jezdno-pieszna na całym osiedlu czyli zostało im do zrobienia ponad pół drogi.

Pozostaje czekać te 2 tyg , jestem bardzo ciekawa ,który termin okaże sie prawdziwy.😉

Info z teraz dot. budynku 1 (tego najbardziej w lesie).

Klatka B i C (bliżej drogi) są już prawie gotowe. W teorii mają dzwonić od przyszłego tygodnia i przekazywać klucze.

Klatka A (ta najbardziej od szczerego pola) do końca przyszłego tygodnia ma być całkowicie skończona. Przekazywać klucze mają od 29.10. Zakończenie wydawania kluczy planują na 09.11.2018

I teraz tak, po odbiorze kluczy można już remontować, kończyć mieszkania. Odbiór techniczny budynku planują w terminie 30 Listopad do 30 Grudzień.

Na pytanie, jeśli mieszkanie skończę w połowie Listopada, to czy mogę tam zamieszkać, odpowiedź była "nooo, yyyy.... LEGALNIE nie ale no".

W dniu 17.10.2018 o 21:13, Fx1985 napisał:

O bardzo ciekawe, ja się dogadałem dzisiaj, że w piątek o 9.00 mam być na budowie w celu zobaczenia mieszkania. 

I jak wrażenia po oględzinach? Zauważyłeś jakieś braki, niedoróbki? Byłeś w którym budynku? Napisz coś jak to wygląda od środka, schody, barierki, drzwi, parapety?