Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś z tu obecnych, wie coś może na temat oddania budynku 1.A ? Macie może jakiś dokładniejsze info do kiedy budynek ma być skończony ? Czy żeby oddać 1A muszą mieć skończone te wszystkie 3 ?
Pisałam wczoraj do Murapolu, do mojego opiekuna jednak jedynie czego się dowiedziałam to to, że "będziemy informować na bieżąco" ale nie określił się co do daty.

W 1 wersji umowy był II kwartał 2018 jednak z czasem zmieniło się to na Sierpień 2018.

Z góry dziękuję za jakąś odpowiedź w temacie :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Deweloper ma poślizgi. Budynek nr. 3 jest opóźniony ok. 1,5 miesiąca względem pierwotnego harmonogramu. Wydaje mi się, że bloki będą oddawane niezależnie od siebie. Budynek nr 3 miał byc oddany w 3 kwartale a od stycznia jest informacja ze  będzie ukończony w 4 kwartale . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc na zdjęcia wrzucone w temacie Jak idzie budowa zakładanie, że cokolwiek zostanie oddane do użytku w 4 kwartale 2018 roku jest delikatnie mówiąc naiwnością. 

Wg. zdjęć satelitarnych w Google Earth we wrześniu 2017 roku deweloper wylał fundament i zrobił kawałek podłogi na poziomie -1. 

Śnieżka nową inwestycję na Agatowej rozpoczęła w listopadzie 2017 i deklaruje, że skończą we wrześniu ale 2019

W sieci da się znaleść informacje, że średnio budowa budynku wielorodzinnego trwa około 2 lata. 

Jak Murapol postawi wam osiedle w mniej niż 12 miesięcy - coś musi być z nim nie tak...  szczególnie, że przez prawie rok było tam jezioro bo Murapol nie był w stanie odpompować deszczówki z wykopu :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas nie będzie schodów zewnętrznych, a balkony samemu sobie trzeba będzie wykafelkować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Greg napisał:

U nas nie będzie schodów zewnętrznych, a balkony samemu sobie trzeba będzie wykafelkować :)

Ale będzie winda, nie wiem co gorsze :lol:

I tak, podbijam pytanie, jak to inwestycja.

Patrząc na wykonanie to się płakać chce ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W dalszym ciągu nie napisałeś jaka to inwestycja, gdzie i która. Można się tylko domyślać, że w Wieliczce.

A co do balkonu, co ma "za późne" położenie płytek do rzeczy ?

Ze zdjęcia które przesyłasz to raczej widać, że ktoś kto kładł płytki  u Ciebie nie potrafił  tego dobrze ogarnąć (no chyba że miałeś od razu z Murapolu mieszkanie i balkon "na gotowo" - to inna sprawa.).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jasne, że chodzi o jakość.

We wcześniejszym poście nie miałam zamiaru wyśmiewać czy wytykać Twoich błędów, jeśli tak to odebrałeś to przepraszam.

A co do Murapolu, no to dramat. Pożyjemy, zobaczymy ale im więcej się czyta tym gorzej to wszystko wygląda...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czemu ma właściwie służyć zamieszczanie tutaj zdjęć jakiejś innej inwestycji, w zupełnie innym miejscu? Tym bardziej, że temat to „Oddanie budynków” i chyba zainteresowani nim już zakupili mieszkania (=nie zwrócą ich) :) bardzo współczuję problemów z mieszkaniem, ale to nie znaczy, że na naszym osiedlu MUSZĄ być takie kłopoty. Bo chyba nikt nam tego nie życzy? ;)  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba być dobrej myśli, że zostaną oddane w miarę szybko i nie będzie z nimi takich problemów. Pozytywne myślenie ma dobry wpływ na zdrowie 👍🏻 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, glabella napisał:

Trzeba być dobrej myśli, że zostaną oddane w miarę szybko i nie będzie z nimi takich problemów. Pozytywne myślenie ma dobry wpływ na zdrowie 👍🏻 

Trzeba też być świadomym tego, że jak na 10 inwestycji na 9 jest problem to na 90% na 11 problemy też będą. Statystyka jest niestety nieubłagana. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Polina napisał:

A co do Murapolu, no to dramat. Pożyjemy, zobaczymy ale im więcej się czyta tym gorzej to wszystko wygląda...

Abstrahując od tych schodów i odpadających płytek - patrząc na ilość mieszkań sprzedawanych przez Murapol nie ma cudów, żeby nie znalazły się osoby niezadowolone. Co do opinii na internecie (akurat tutaj na temat dewelopera) - piszą je zazwyczaj właśnie osoby niezadowolone, żeby spróbować nagłośnić swój problem. Raczej nie zdarzają się przypadki, kiedy ktoś specjalnie pisze gdzieś na forach wątki typu "ale ten a ten deweloper wybudował mi fajne mieszkanie, jestem bardzo zadowolony, wszystko gra, polecam". Tak czy inaczej wiadomo, że wkładając w mieszkanie własne pieniądze trzeba walczyć o jak najlepszą jakość wykonania i w razie ewentualnych usterek o ich usunięcie na koszt dewelopera. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, glabella napisał:

Skąd taka statystyka? Chetnie poczytam jakieś analizy, bo domyślam się, że takie twierdzenie jest czymś poparte.

Yyyyy... twierdzenie "Jeśli na 10 inwestycji na 9 jest problem" poparte jest rachunkiem prawdopodobieństwa.

$$P(A) = {|A| \over |\Omega|}$$

$$P(A) = {|9| \over |10|}$$

$$P(A) = {0,9 = 90\%}$$

Jeśli chcesz poczytać na ten temat więcej polecam książkę "Tablice matematyczne", Alicja Cewe oraz jakiś podręcznik do Matematyki z zakresu szkoły średniej bądź gimnazjum. 

• Like 3
  • Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każdy miał w szkole matematykę. Chodzi mi o STATYSTYKI dewelopera. Czyli o KONKRETNE dane - liczbę inwestycji, analizę ilości błędów technicznych w tych inwestycjach- ogółem coś na poparcie tego przytoczonego odsetka. Bo każdy sobie może powiedzieć coś takiego, ale ja poprosiłam o jakieś dowody (o ile takie istnieją) że to nie jest wyssane z palca i użyte jak zaimek upowszechniający przez przeciętnego Polaka, czyli nadużyte. :) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no tak nie do końca  Śledzik troszkę przejdę na stronę glabella-i licząc ile Murapol oddał mieszkań w Krakowie i Wieliczce tak wyobraźmy sobie zestawić wszystkich którzy kupili mieszkania w jednym szeregu i prosić o wystąpienie przed szereg osób którym coś nie pasowało i inwestycje oceniają negatywnie mając na uwadze aspekty stricte techniczne nie ma mowy że będzie to 90% osób jeżeli faktycznie patrzymy inwestycjami nie mieszkańcami to się zgodzę, nie malujmy aż w tak czarnych barwach naszym nowym sąsiadom. Gregu fajnie napisał to jest jak z mechanikiem samochodowym który ma na stronie www załóżmy 20 komentarzy typu " ale mi pan to zjeb.." a klientów miał 4348 reszta nie pisała bo była zadowolona. Trzymam kciuki za każdą inwestycje czy jest to Śnieżka,Murapol, Lcc czy Instal będziesz sąsiad i tylko mogę trzymać kciuki za terminowe i dobrze technicznie odpicowane mieszkanie. 

Pozdrawiam Franzz

• Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za tę wiadomość :) myślę, że odrobina ludzkiej życzliwości nikomu by nie zaszkodziła tym bardziej, że wszyscy będziemy sąsiadami. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Godzinę temu, glabella napisał:

Dzięki za tę wiadomość :) myślę, że odrobina ludzkiej życzliwości nikomu by nie zaszkodziła tym bardziej, że wszyscy będziemy sąsiadami. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :) 

Nie ma sprawy ja jak się wprowadzałem na osiedle zostałem zasypany taką dawką życzliwości, opinii, komentarzy że brakowała garstka i byłem w stanie zmienić decyzję o zakupie zaklepanej opłaconej już hacjendy teraz dopiero po czasie i już wydeptanym chodniku na osiedlu nie żałuje decyzji zupełnie i że nie poddałem się opinii jak tu źle  :)  trzymaj się ! nie daj się :) Polak Polakowi... 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście Franzz  - masz rację. Wszystko zależy od jak się liczy... mnie generalnie wcale nie chodzi o odciągnięcie kogoś - czy zachęcenie - od zakupu mieszkania od Murapolu. Tak długo jak jakość wykończenia budynków Murapolu nie będzie miała wpływu na moje życie - tak długo będę miał to gdzieś... Każdy ma własny rozum, każdy sam potrafi wyciągać wnioski. 

Nie wiem z jakiego powodu ktoś mógłby uznać mnie za nie życzliwego z powodu tego, że uważam, że nie ma kompletnie żadnych szans na oddanie tych budynków w terminie. 

Mam prawo do własnej opinii? Mam. Mam prawo uważać, że jak na siłę będą chcieli dotrzymać terminu to muszą być niedoróbki wynikające z pośpiechu? Mam.

Glabella - nastawisz się na opóźnienie a oddadzą w terminie - będziesz się cieszyć. Nastawisz się, że oddadzą w terminie a będzie obsuwa - będziesz zawiedziona. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta