Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2018 o 20:29, Abermon napisał:

Zresztą nie wiem skąd się pojawilo to określenie standartu podwyższonego w stosunku do inwestycji LC Corp.

O ile dobrze pamiętam to LCC samo używało określenia "podwyższony standard deweloperski" w swoich ogłoszeniach dotyczących mieszkań. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się że chodził o tynki wewnętrzne ale mogę się mylić.

Swoją drogą to śmieszne mamy czasy że jak nie wystają kable ze ściany to już "podwyższony standard".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i dają płytki na balkonach, bo z tego co czytałam to w Murapolu trzeba je zakupić i położyć samemu? 😛 

Tez się LCC chwaliło coś w stylu, że na powierzchnię mieszkania wlicza się tylko podłoga, nie wliczają do tego „grubości” ścian, ale nie znam się, czy to jest standard u każdego dewelopera 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎01 o 20:29, Abermon napisał:

Ja nabyłem mieszkanie w LC i jedyne różnice to chyba tylko videodomofony i drzwi antywłamaniowe. Zresztą nie wiem skąd się pojawilo to określenie standartu podwyższonego w stosunku do inwestycji LC Corp. Wewnątrz brak bialego montażu, gładzi itp. Ceny również niskie, chyba porownywalne z Murapolem. Faktem jest że LC wyróżnia się moim zdaniem, wysoką starannością wykonania, ale to nie uzasadnia używania określenia "podwyższony standard"

Sufity w standardzie, parapety WEWNĘTRZNE, gniazdka, włączniki światła, płytki balkonowe (które i tak musisz położyć), wideodomofon (tu wg uznania), rolety zewnętrzne antywłamaniowe (dla mieszkań na parterze), termostaty do kaloryferów...

Dla mnie wystarczająca różnica finansowa (kwestia podliczenia kosztów ww. rzeczy) jeśli cena za m2 podobna...

LCC sam nazywa to podwyższonym standardem, dla mnie może się to nazywać stanem deweloperskim zwykłym, ale ważne jest to, że każdy deweloper trochę co innego daje w standardzie...

Myślę też że jeśli chciałbyś mieć biały montaż czy tez wykończone mieszkanie typu gładź (moim zdaniem średnio potrzebne przy kupnie mieszkania od LCC) to niestety nie za tą ceną za metr.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Aga napisał:

Sufity w standardzie, parapety WEWNĘTRZNE, gniazdka, włączniki światła, płytki balkonowe (które i tak musisz położyć), wideodomofon (tu wg uznania), rolety zewnętrzne antywłamaniowe (dla mieszkań na parterze), termostaty do kaloryferów...

Dla mnie wystarczająca różnica finansowa (kwestia podliczenia kosztów ww. rzeczy) jeśli cena za m2 podobna...

LCC sam nazywa to podwyższonym standardem, dla mnie może się to nazywać stanem deweloperskim zwykłym, ale ważne jest to, że każdy deweloper trochę co innego daje w standardzie...

Myślę też że jeśli chciałbyś mieć biały montaż czy tez wykończone mieszkanie typu gładź (moim zdaniem średnio potrzebne przy kupnie mieszkania od LCC) to niestety nie za tą ceną za metr.

Dlatego trzeba było negocjować cenę. Z tego co urwałem to zrobię sobie to wszystko i jeszcze zostanie na farby na przykład albo inne rzeczy :) :)

widzialem tynki i w moim odczuciu są wystarczająco równe i gładkie aby je od razu malować bez gładzi, ale oczywiście co kto lubi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, Maciek1895 napisał:

Hej wiecie może na jakim etapie jest oddawanie mieszkań w budynku 1 i 3 i na kiedy planowane jest oddanie 2? 

Hej,

W bloku nr 1 od ponad tygodnia rozpoczęło się przekazywanie kluczy,

Blok nr 3 czekają prawdopodobnie na balustrady , mają byc po 15.11 i   połowie miesiąca miało się zacząć przekazywanie jeśli skończą oddawać 1.

Jeśli chodzi o blok nr 2 - idę we środę oglądnać mieszkanie, zobaczę na jakim etapie jest elewacja noi środek bloku , z tego co Pani mi mówiła przekazywanie mieszkań nie rozpocznie sie wcześniej niż pod koniec listopada. do 2.11 miały byc tynki w mieszkaniach (ale z tego co wiem to kończyli je jeszce w tym tygodniu), a do 20.11 ma być zakończona elewacja , takze zobaczymy . Myśle , że za jakies 2 tyg będzie znana dokladniejsza data oddania budynku nr 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Maciek1895 napisał:

Hej wiecie może na jakim etapie jest oddawanie mieszkań w budynku 1 i 3 i na kiedy planowane jest oddanie 2? 

My odbieramy mieszkanie w budynku 1 dzisiaj. Z tego co się orientuję, to klucze do tego budynku wydawane są od 31.10.

Edytowane przez Polina
z

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można prosić osoby, które już odebrały o informację jak to w środku wygląda, czy tynki suche, czy części wspólne są ukończone, jezeli nie to na jakim etapie są pracę ?? Z góry dzięki. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byliśmy w Naszym mieszkanku:)

U nas tynki suche tylko w sypialni jest jedna mała mokra plama, ale nie wiem jak u was, ale my musimy kłaść gładzie ściany nie są super gładkie :(

ogólnie wszystko jest już gotowe tylko brakuje balustrady,  podobno mają być do 15. Czekamy bo to jest wyznacznikiem kiedy zaczną się odbiory 

u nas klatka skończona nawet już raz pomalowana docelową farba

brak wndy ale nie licxac jej generalnie zostały drobne poprawki:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My po NIE-udanym odbiorze naszego mieszkania. Budynek 1, klatka A (od pola, kościoła).

1. Suche, prawie suche - szybko do dosuszenia.
2. Kąty proste, ściany proste, w zasadzie bez większych wad, nie było się czego przyczepić.
3. Łazienka - w kominie wentylacyjnym, obok odpływu, dziura, że pół ręki prawie weszło, rurki z wodą jedne wystają jedne są tak głęboko, że prawie niewidoczne, będą musieli wstawiać przedłużenia. Porysowany grzejnik. W jednym z rogów brak kawałka wylewki, w 2 rogu wylewka "chodzi" do wykucia i zalania od nowa.

Praktycznie przy każdym grzejniku rurki nieobrobione, dziury. Okna OK, jedynie uszczelki do wymiany. I kilka innych wad, ale nie chce mi się ich opisywać.

Jeśli ktoś chciałby z polecenia osobę zajmującą się odbiorami mieszkań, z czystym sumieniem mogę polecić Pana i Panią, którzy byli u nas. Na połowę rzeczy, nawet nie zwrócilibyśmy uwagi dyby nie Oni. Wszystko wyłapali, zmierzyli i z panią z Murapolu załatwili w naszej obecności (i Pana z budowy).

I jedno zapytanie na co też zwrócili nam uwagę, drzwi, które mamy zamontowane nie są drzwiami antywłamaniowymi, a w prospekcie pisze, że mają być. Pani z Murapolu stwierdziła że nie wie i że się tego dowie i da znać.

Na chwile obecną, lista wad spisana. O dziwo Pani zaproponowała naprawę "od ręki" z pominięciem przesyłania papierów do centrali (to wymagałoby 14 dni na decyzję, potem wykonanie itd). Czekamy więc na info o naprawie usterek :).

Co do klatki, kartongips już prawie wszędzie, zagipsowany na łączeniach. 

Edytowane przez Polina
  • Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Polina napisał:

Jeśli ktoś chciałby z polecenia osobę zajmującą się odbiorami mieszkań, z czystym sumieniem mogę polecić Pana i Panią,

którzy byli u nas. Na połowę rzeczy, nawet nie zwrócilibyśmy uwagi dyby nie Oni. Wszystko wyłapali, zmierzyli i z panią z Murapolu załatwili w naszej obecności (i Pana z budowy).

A czy ten Pan i Pani beda jeszcze raz odbierac mieszkanie??

i ile to wszystko kosztuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć,

za 41m2 wzięli 190 zł. Wszystko trwało +- godzinę i 30 min.

Na kolejny odbiór już się nie umawialiśmy, wiemy co mają poprawić i jak to ma być zrobione więc ich obecność nie jest już potrzebna :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, Polina napisał:

Cześć,

za 41m2 wzięli 190 zł. Wszystko trwało +- godzinę i 30 min.

Na kolejny odbiór już się nie umawialiśmy, wiemy co mają poprawić i jak to ma być zrobione więc ich obecność nie jest już potrzebna :).

Cześć. Czy mogłabym prosić namiary???

Może ktoś z Was odbierał juz mieszkanie w Bloku nr 2???

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
32 minuty temu, paola napisał:

Może ktoś z Was odbierał juz mieszkanie w Bloku nr 2???

Blok nr. 2 jest najbardziej w tyle jeżeli chodzi o prace. Ten budynek miał inny koncept w porównaniu z 1 i 3 (z późniejszą datą odbioru). Na razie zaczęły się odbiory w bud. 1, w połowie miesiąca mają być balustrady w bud. 3 i wtedy prawdopodobnie zaczną się tam odbiory. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Greg napisał:

Blok nr. 2 jest najbardziej w tyle jeżeli chodzi o prace. Ten budynek miał inny koncept w porównaniu z 1 i 3 (z późniejszą datą odbioru). Na razie zaczęły się odbiory w bud. 1, w połowie miesiąca mają być balustrady w bud. 3 i wtedy prawdopodobnie zaczną się tam odbiory. 

hmmmmm.... To czekamy dalej w takim wypadku;) Dziękuje za informacje;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta