Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu Fri Oct 26 2018 o 16:14, hubertkantor napisał:

Był ktoś dziś na odbiorze w bloku nr 1??? 

A Ty odebrales klucze ? Bo pamiętam, że miałeś w piątek odbierać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 28.10.2018 o 08:43, hubertkantor napisał:

W czwartek zadzwoniła Pani Krysiak ze jakaś ekipa nie dojechała i coś jeszcze jest nie zrobione i dopiero w poniedziałek ma dzwonić podać nowy termin ☹️

I wiesz już coś więcej? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 29.10.2018 o 07:13, Pi0trekus napisał:

My mamy w budynku nr 3 klatka A żyli ta najbliżej bid nr 1 :)

A które piętro bo ja też nr. 3 klatka od strony lasku to chyba A :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byliśmy wczoraj na oględzinach. Blok 1, klatka C, 3 piętro.

Zazdroszczę temu kto ma suche ściany. U nas całkiem mokre co prawda nie są, ale suche też nie. Dostaliśmy tą samą informację o osuszaczu co artwer. Kluczy nie wzięliśmy, mamy się umówić na wstępny odbiór tym razem ze specjalistą, który obejrzy czy wszystko w porządku. Ale po tym co mówicie, mam mieszane uczucia co do terminu. :/

W związku z tym mam pytanie do tych co stoją przed podobną decyzją: skłaniacie się do obioru mieszkania teraz w takim stanie czy wolicie najpierw poczekać na odbiór budynku?

received_330581417770851.jpeg

received_1837146556381636.jpeg

received_449676992106575.jpeg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
28 minut temu, Ren napisał:

Byliśmy wczoraj na oględzinach. Blok 1, klatka C, 3 piętro.

Zazdroszczę temu kto ma suche ściany. U nas całkiem mokre co prawda nie są, ale suche też nie. Dostaliśmy tą samą informację o osuszaczu co artwer. Kluczy nie wzięliśmy, mamy się umówić na wstępny odbiór tym razem ze specjalistą, który obejrzy czy wszystko w porządku. Ale po tym co mówicie, mam mieszane uczucia co do terminu. :/

W związku z tym mam pytanie do tych co stoją przed podobną decyzją: skłaniacie się do obioru mieszkania teraz w takim stanie czy wolicie najpierw poczekać na odbiór budynku?

Zastanawiam się czy nie powinniśmy się skontaktować w tej sprawie z kierownikiem budowy.

Zorientowałem się w temacie i powiem tak: koszt wypożyczenia osuszacza to około 50zł na dobę w zależności od firmy (wydajność około 50l wody na dobę - mniejszy nie da rady).

Przy wynajmie na miesiąc to już nie mało - 1500zł. Do tego koszt energii dla samego osuszacze to 30kWh*30dni*0,6zł = 540zł. Ponadto aby osuszanie było skuteczne mieszkanie trzeba zagrzać więc jeśli uruchomisz w nim 1 ogrzewacz o mocy 2kW to dojdzie dodatkowe około 1000zł za prąd.

Więc osuszanie mieszkania na "własną rękę" przez miesiąc daje około 3000zł. Kwoty przyjąłem raczej w górnych granicach, przy założeniu że sami płacimy za prąd, ale nawet jeśli to będzie 2000zł za miesiąc to nie jest to koszt który dla mnie jest akceptowalny. Myślę że powinniśmy to  jasno zakomunikować deweloperowi że nie odbierzemy mieszkań do własnego osuszenia. Niech Murapol coś z tym zrobi.

Przecież po co Ci mieszkanie którego nie możesz wykańczać. Żeby płacić za nie czynsz?

Edytowane przez artwer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ren wiele też zależy od prac jakie chcesz na początku wykonać ale  ten narożnik chyba lepiej dobrze przesuszyć niż potem mieć wychodzące niespodzianki :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe jak u Nas będzie bo jeszcze nie byliśmy w mieszkaniu :)

Jesteśmy o tyle w lepszej sytuacji ze taki osuszacz może nam załatwić mój ojciec za darmo. 

Wydaje mi się ze przy aktualnej pogodzie nie obejdzie się bez tego i chyba jedyną opcja jest dogadanie się z kierownikiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Pi0trekus napisał:

Ciekawe jak u Nas będzie bo jeszcze nie byliśmy w mieszkaniu :)

Jesteśmy o tyle w lepszej sytuacji ze taki osuszacz może nam załatwić mój ojciec za darmo. 

Wydaje mi się ze przy aktualnej pogodzie nie obejdzie się bez tego i chyba jedyną opcja jest dogadanie się z kierownikiem.

Ja byłem oglądałem u mnie jest raczej sucho, po za jedną częścią ściany ale ona jest na tyle doschnięta, że widać łączenia pustaków jedynie i to w jednym miejscu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście nie odebrałbym takiego mieszkania z mokrymi ścianami, nie mówiąc już o ponoszeniu jakichkolwiek dodatkowych kosztów i osuszaniu mieszkania we własnym zakresie. Niestety pogoda coraz mniej sprzyjająca i chyba może być problem z szybkim schnięciem tynków. Tak czy inaczej jeżeli tak długo się czekało na mieszkanie to chyba warto się jeszcze trochę wstrzymać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Fx1985 napisał:

Ja byłem oglądałem u mnie jest raczej sucho, po za jedną częścią ściany ale ona jest na tyle doschnięta, że widać łączenia pustaków jedynie i to w jednym miejscu. 

W przyszłym tyg tez postaramy się zobaczyć mieszkanie i oby tez było sucho :)

może nasza klatka była wcześniej tynkowana

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Greg napisał:

Osobiście nie odebrałbym takiego mieszkania z mokrymi ścianami, nie mówiąc już o ponoszeniu jakichkolwiek dodatkowych kosztów i osuszaniu mieszkania we własnym zakresie. Niestety pogoda coraz mniej sprzyjająca i chyba może być problem z szybkim schnięciem tynków. Tak czy inaczej jeżeli tak długo się czekało na mieszkanie to chyba warto się jeszcze trochę wstrzymać. 

Zgadzam się. Po odbiorze mieszkania developer z pewnością "ogłuchnie". Nie kapuję z jakiej racji odbierać mieszkanie które trzeba na własną rękę suszyć. Developer jest odpowiedzialny za doprowadzenie tego do stanu używalności, a Wy jako klienci odbieracie wtedy gdy to Wy jesteście zadowoleni, a nie na odwrót.

To tak jakby kupować samochód w salonie ze świadomością, że od razu trzeba jechać na warsztat poprawiać coś w zawieszeniu, bo akurat zima była jak wieźli i wytrzęsło na pace. :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prośba do forumowiczów - klientów Murapola - walczcie przy odbiorach o swoje aby deweloper doprowadził swoimi działaniami do właściwego stanu mieszkania  czy części wspólne. Chodzi o to, aby wiele osób twardo postawiło sprawę to wtedy (mam nadzieję) wykonają osuszanie kompleksowo w każdym budynku i mieszkaniu a nie tylko u wybranych klientów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wreszcie jakiś rozsądny post. Jak czytam o jakimś osuszaniu na własną rękę to przypomina to zawracanie kijem Wisły. Idzie zima, jak nie uruchomią ogrzewania wasze dmuchawki mogą tylko nabić kosztów. Dziś dzwoniłem i chciałem się umówić na ogląd mieszkania a gość mówi, że wpłać pieniądze i czekaj. To jakiś żart, 280 tysięcy daj, bez sprawdzena czy tynki proste. Jak poradzić sobie z tym czarnym sufitem? Ile ewentualny czynsz? Widzę na zdjęciach, że w środku mieszkań nie ma nawet futryn. Zostaje tylko czekać i wierzyć w rozsądek lokatorów.

Edytowane przez sledzik1984
Czytać się tego nie dało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta