Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Sabina napisał:

hahahahaha śmiech przez łzy  - powiedziała co wiedziała  

Od września w biurze mówią że wprowadzić się będzie można „za miesiąc”.... mamy polowe lutego i nawet nie wiadomo kiedy odbędzie się odbiór. Brak słów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
39 minut temu, JoannaS napisał:

Dziś otrzymałam odpowiedz dot terminu odbioru od jednej z pan z biura o następującej treści „Dzień dobry, 
według mojej dzisiejszej rozmowy z kierownikiem budowy nie jest jeszcze podany ternim kolejnej wizyty. Jak tylko będzie znany zarządca roześle do Państwa informacje.”

🙁

Wszystko pięknie cudnie ,tyle że od zarządcy żadne wiadomości do mnie nie dochodzą.Nawet dzwoniłam do niego,mówiąc że nic mi nie przychodzi na skrzynkę mailową,ani na telefon. I co ?Nadal nic mi nie przychodzi. Nie dostałam żadnej informacji na temat włączania ciepłej wody. Gdyby nie to forum to w ogóle bym o niczym nie wiedziała,bo telefonów w biurze sprzedaży po prostu nie odbierają,a nie mogę pozwolić sobie na ciągle jeżdżenie na Złocień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
33 minuty temu, Maciek1895 napisał:

Podejrzewam że czekają na skończenie 2 i oddadzą wszystko na raz. 

Nadzór budowlany juz raz był więc to by było chyba bez sensu chociaż po Nich to się można wszystkiego spodziewać xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Breena88 napisał:

Wszystko pięknie cudnie ,tyle że od zarządcy żadne wiadomości do mnie nie dochodzą.Nawet dzwoniłam do niego,mówiąc że nic mi nie przychodzi na skrzynkę mailową,ani na telefon. I co ?Nadal nic mi nie przychodzi. Nie dostałam żadnej informacji na temat włączania ciepłej wody. Gdyby nie to forum to w ogóle bym o niczym nie wiedziała,bo telefonów w biurze sprzedaży po prostu nie odbierają,a nie mogę pozwolić sobie na ciągle jeżdżenie na Złocień.

My dostajemy info smsem. Ale co z tego skoro wszystkie te informacje nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe , że czekają na blok nr 2 , bo są już na końcówce z elewacją , tylko z jeden strony im zostało , a czy ktoś z sąsiadów widzi czy panowie dziś pracują przy tej elewacji ?

Edytowane przez pati007

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
44 minuty temu, pati007 napisał:

Możliwe , że czekają na blok nr 2 , bo są już na końcówce z elewacją , tylko z jeden strony im zostało , a czy ktoś z sąsiadów widzi czy panowie dziś pracują przy tej elewacji ?

Co do elewacji to nie wiem ale zakładali balustrady od atuta dzisiaj. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki , no tak , od strony atut był kolor skończony już przed weekendem , została ta część od łąk , byłam ciekawa czy pracują tam przy elewacji , bo akurat tam mam mieszkanie , a pogoda dziś bardzo zmienna  😊:)

Edytowane przez pati007

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Maciek1895 napisał:

W budynku nr 2 jeszcze nawet zimnej nie włączyli a miała być włączona 2 tyg temu Pani z Murapol stwierdziła że z ich strony jest wszystko ok i to kwestia włączenia przez dostawcę ale moim zdaniem to bzdura skoro w dwóch pozostałych zimna jest. Szok!!! 

W biurze dziś najpierw powiedzieli ze nic nie wiedza, po południu ponowiłam pytania i powiedzieli, ze jutro mpec będzie PRÓBOWAŁ z woda ... nie wiedziałam ze próby włączenia wody cieplej sa aż takie trudne... średniowiecze..

poza tym czuję, ze odpowiedz pań z biura była tylko po to żeby sie odczepić...

To jest jakaś porażka!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Maciek1895 napisał:

Z ciepłą wodą też myślę że czekają bo jak odkreca to wszyscy zaczęli by mieszkać. 

Możliwe, ale robią sobie z ludzi jaja takimi obiecankami i zwalają, że to mpec ma problemy... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o wodę zimną w budynku 2 to jest już jakiś czas. A mam pytanie czy wszyscy co odebrali klucze do mieszkania płacili odrazu czynsz i rachunki prognozowane za wodę i ogrzewanie? Oraz czy orientuje się ktoś kiedy będzie można podpisywać umowy z Tauronem w bud 2? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chcialabym byc pesymistka ani nikogo dołowac ale poprosilam o oficjalne oswiadczenie dewelopera i dostalam wiadomosc ze planowany termin do ktorego nastapi podpisanie aktu przeniesienia wlasnosci to 30.03.2019....

Moj budynek to 3ci czyli 45.

Dzis w budynku 2gim widzialam firanki i zaslony,czy ktos tam sie bedzie juz wprowadzal?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, EweEe napisał:

Jeśli chodzi o wodę zimną w budynku 2 to jest już jakiś czas. A mam pytanie czy wszyscy co odebrali klucze do mieszkania płacili odrazu czynsz i rachunki prognozowane za wodę i ogrzewanie? Oraz czy orientuje się ktoś kiedy będzie można podpisywać umowy z Tauronem w bud 2? 

Z tego co mi mowiono czynsz bedzie placony od momentu podpisania ostatecznej umowy przeniesienia wlasnosci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas w umowie była notatka, że do momentu kiedy dostaną pozwolenie na użytkowanie, to deweloper płaci za wodę i ogrzewanie :)

ostatnio jeden z ochroniarzy mówił nam, że sporo osób mieszka już tutaj "na dziko". Nie dziwię się. Nam umowa najmu obecnego mieszkania kończy się z końcem lutego, więc jeśli do tego czasu nie będzie pozwolenia na użytkowanie, to pójdziemy w ślady przyszłych sąsiadów..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, EweEe napisał:

My w bud 2 już placilismy za czynsz a co do prądu to w przyszłym tygodniu podobno ale z nimi nic nie wiadomo. 

Edytowane przez Maciek1895

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, EweEe napisał:

W której klatce masz mieszkanie? Bo ja odebrałem mieszkanie w bloku nr.2 chyba jako pierwszy i nadal nie mam zimnej wody.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, betgl napisał:

Nie chcialabym byc pesymistka ani nikogo dołowac ale poprosilam o oficjalne oswiadczenie dewelopera i dostalam wiadomosc ze planowany termin do ktorego nastapi podpisanie aktu przeniesienia wlasnosci to 30.03.2019....

Moj budynek to 3ci czyli 45.

Dzis w budynku 2gim widzialam firanki i zaslony,czy ktos tam sie bedzie juz wprowadzal?

Te firanki i zasłony to u Mnie 🤣 nie mieszkamy ale mamy już prawie wszystko wykończone i chcieliśmy trochę zasłonić okna 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minut temu, mwpawel napisał:

W której klatce masz mieszkanie? Bo ja odebrałem mieszkanie w bloku nr.2 chyba jako pierwszy i nadal nie mam zimnej wody.

Jest zimna woda tylko trzeba na klatce odkręcić wszystkie 4 zawory od wody też myślałem że nie ma jeszcze a na klatce były pozakrecane zawory 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Maciek1895 napisał:

Jest zimna woda tylko trzeba na klatce odkręcić wszystkie 4 zawory od wody też myślałem że nie ma jeszcze a na klatce były pozakrecane zawory 

U nas (parter) wystarczyło przekręcić dwa zawory (główny wodny taki większy i swój mały do wody zimnej ten co jest przypisany do danego mieszkania). Co do czynszu to właśnie mnie zastanawia bo chyba osoby z bloków 1 i 3, nie płacą jeszcze czynszu a blok 2 mieszkania zaraz po odebraniu kluczy już płacą... Ktoś potwierdzi? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jak jest w bloku 1 i 3, ale faktycznie w 2 ledwo odebrałam klucze, a już dostałam czynsz i to niemały.... co mnie trochę dziwi bo przecież tam nie mieszkam, ciepłej wody nie mam, a płace za wszystko jak leci. A przy odbiorze kluczy słyszałam, że to tylko takie niewielkie zaliczki, jak 460 zł to niewielkie zaliczki, to ile do cholery ma wynosić ten czynsz normalnie???

Nie rozumie też opłaty tych kontenerów... Przecież te wszystkie mieszkania razy 400 zł to jest jakaś kolosalna suma... A na dodatek co my możemy wrzucać do tych kontenerów remontowych ?

Pudełka? Bo przecież gruzu, kafelek czy innych rzeczy nie będziemy wyrzucać, bo dostaliśmy puste mieszkanie. Czy my w takim wypadku opłacamy za Murapol wywóz tych śmieci????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, EweEe napisał:

U nas (parter) wystarczyło przekręcić dwa zawory (główny wodny taki większy i swój mały do wody zimnej ten co jest przypisany do danego mieszkania). Co do czynszu to właśnie mnie zastanawia bo chyba osoby z bloków 1 i 3, nie płacą jeszcze czynszu a blok 2 mieszkania zaraz po odebraniu kluczy już płacą... Ktoś potwierdzi? 

Mam mieszkanie w bloku 1. Z czego mi wiadomo czynsz będę płacić dopiero po oddaniu budynku do użytkowania. 

Póki co za nic nie płacę oprócz prądu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, mateusz napisał:

A czy przy odbiorze mieszkań są spisywane stany liczników ciepła czy wody ?

U nas nic nie spisywali przy odbiorze. Ja sobie dla siebie zrobiłam zdjęcia liczników. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Marta_K napisał:

Nie wiem jak jest w bloku 1 i 3, ale faktycznie w 2 ledwo odebrałam klucze, a już dostałam czynsz i to niemały.... co mnie trochę dziwi bo przecież tam nie mieszkam, ciepłej wody nie mam, a płace za wszystko jak leci. A przy odbiorze kluczy słyszałam, że to tylko takie niewielkie zaliczki, jak 460 zł to niewielkie zaliczki, to ile do cholery ma wynosić ten czynsz normalnie???

Nie rozumie też opłaty tych kontenerów... Przecież te wszystkie mieszkania razy 400 zł to jest jakaś kolosalna suma... A na dodatek co my możemy wrzucać do tych kontenerów remontowych ?

Pudełka? Bo przecież gruzu, kafelek czy innych rzeczy nie będziemy wyrzucać, bo dostaliśmy puste mieszkanie. Czy my w takim wypadku opłacamy za Murapol wywóz tych śmieci????

Przepraszam, że się pytam,ale jaki metraż ma Pani mieszkanie ,że taki wysoki czynsz wychodzi?

Mnie mówiono, że opłata że kontenery wyniesie 300zł i będzie płatne w 3 ratach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta