Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, monaw89 napisał:

Nam dali teraz w umowie deweloperskiej że do 28 lutego jest przeniesienie własności... Oczywiście jeżeli do tego nie dojdzie to deweloperowi można naskoczyć... 

No ja kupowałem mieszkanie na początku roku i wtedy terminy były inne. Ale faktycznie umowa nie przewiduje żadnych kar za nie dotrzymanie terminów umowy. Zawsze zostaje wystąpić na drogę sądową z prywatnego powództwa np. odszkodowanie za poniesione koszty niedotrzymania terminów (wynajem mieszkania itp.), ale to może trwać wieki i wcale nie musi nam przynieść żadnych korzyści. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My w umowie deweloperskiej mieliśmy zapis że jeśli  deweloper nie dotrzyma terminu to wyznaczamy mu na to kolejny 6 miesięczny termin. W umowie zakończenie budowy było na sierpień a mieszkanie odebraliśmy w grudniu. Proponuję więc uzbroić się w cierpliwość i "wyluzować" bo nerwy niczego nie przyspieszą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cierpliwość cierpliwością ale tu bardziej chodzi o szacunek do klienta. Co tygodniowe zapewnianie " jeszcze tydzień" na serio średnio wygląda. Bo każdy myślę też ma jakieś plany chociażby potrzebuje sobie urlop ogarnąć na czas przeprowadzki czy robót wykończeniowych.:/ 

Btw ktoś ma aktualne zdjęcia postępu prac? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z tobą w 100%.Przekazują informacje w które sami nie wierzą.Mi wystawili w piątek oświadczenie do banku ze zakończenie prac będzie do 15.01.Zapytałam pani jak to jest możliwe skoro nawet nie ma jeszcze rusztowania postawionego od strony balkonów klatki C ,pani odpowiedziała ze ona ma takie informacje ze zakończenie ma być 15.01.2019. Teraz muszę w banku zapłacić 300 zł.za aneks bo deweloper nie  wywiązał się z terminu przeniesienia własności lub płacić wyższą marże .Zapytałam o zwrot tej kwoty ale pani powiedziała ze oni nie zwracają .

Elewacja do piątku była bez zmian ,zakładają  drzwi wejściowe do wszystkich klatek .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 2.01.2019 o 10:21, monaw89 napisał:

Danuta, Greg... Rozumiem że i tak nie odpusciliscie i wszystko co znaleźliście zostało odnotowane i mają naprawić? 

Nie wyobrażam sobie machnąć na to ręką. Jak ktoś pomimo ewidentnych wad odebrał mieszkanie to trochę szkoda, bo w taki sposób daje się przyzwolenie na dziadostwo. W zasadzie sprawa jest dosyć prosta, są normy budowlane, podczas pomiarów wyszło, że coś jest poza dopuszczalną wartością i niezbyt mnie interesuje to co przedstawiciel dewelopera opowiada, że to nie będzie miało znaczenia, albo że to ekipa wykończeniowa zrobi. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Ja chciałam podpytać czy komuś jeszcze rewelacyjny Pan który zajmował się hydrauliką..... spieprzył sprawę? U mnie w bloku numer 1 miał powiedziane w Kwietniu gdzie co chcemy a koniec końców nic nie zmienił. 

Co do  samego mieszkania - klucze odebrane w połowie Października i co z tego jak .... nadal wprowadzić się nie można. Remont skończony  a wody nie ma, aktów nie ma. Czekamy :) 

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W 1 też woda jest. Oczywiście mówimy o zimnej.

Z tego co wiem, ciepła też jest już dostępna ale nie włączona. Żeby włączyli trzeba zgłosić chęć do zarządcy budynku, ale raczej dla 1, 2 osób nie włączą ( włączenie wiąże się z automatycznym naliczaniem opłat za ciepłą wodę).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie :D chodziło mi o ciepłą wodę. Nie opłaca im się włączyć jak nie ma mieszkańców a nie ma mieszkańców bo mieszkać nie można. Jak dzwoniłam do Zarządcy to otrzymałam informację, że ciepła woda.... nie wiadomo kiedy zostanie włączona. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do aktow to dziś dostałem info, że jest zlożony wniosek o pozwolenie na uzytkowanie, czekają na kontrolę.

Po uzyskaniu pozwolenia będa umawiane spotkania z notariuszami, myślę że do końca stycznia się z tym uporają.

Edytowane przez EvilShade

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2 Stycznia dostałam info "złożyliśmy dokumenty o pozwolenie na użytowanie. Po kontroli można określić dokładniejszy termin. Jest szansa, że będzie to końce m-ca, ale może to tak samo być w lutym " 

Skoro tak napisała mi Pani  2  Stycznia znaczy że złożony był w Grudniu już. Czy ktoś się orientuje jakie są procedury ?  Ile nadzór ma czasu  ? 

Mam nadzieję, że będzie to Styczeń bo ja już na walizkach siedzę  hehe. 

Edytowane przez Sabina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, EvilShade napisał:

Co do aktow to dziś dostałem info, że jest zlożony wniosek o pozwolenie na uzytkowanie, czekają na kontrolę.

Po uzyskaniu pozwolenia będa umawiane spotkania z notariuszami, myślę że do końca stycznia się z tym uporają.

Nie mamy co liczyć na styczeń 

3 tygodnie czekamy po złożeniu papierów a później 2 tyg na uprawomocnienie 

W pieszym tyg lutego powinni być gotowi z papierami 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Sabina napisał:

Witam.

Ja chciałam podpytać czy komuś jeszcze rewelacyjny Pan który zajmował się hydrauliką..... spieprzył sprawę? U mnie w bloku numer 1 miał powiedziane w Kwietniu gdzie co chcemy a koniec końców nic nie zmienił. 

Co do  samego mieszkania - klucze odebrane w połowie Października i co z tego jak .... nadal wprowadzić się nie można. Remont skończony  a wody nie ma, aktów nie ma. Czekamy :) 

Pozdrawiam 

Witam. Woda w bloku nr 1 już jest. My ja mamy od kilku dni..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czarny to przewód światłowodowy dwuwłóknowy.

Ogólnie do budynku doprowadzone są kable operatorów :Orange,ists,UPC,toya. 

Edytowane przez cahar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. 

Odnośnie bloku nr 2... 

Dostałam informację, że najbardziej realny termin przeniesienia własności klatki B, C to marzec. 

Co do kluczy to nie potrafila mi Pani odpowiedzieć, bo wszystko zalezy od pogody, ale w okolicach drugiej połowy lutego. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś ma informacje na temat przeniesienia własności bloku nr 1? Drugie pytanie. Wczoraj byłem na mieszkaniu w bloku nr 1 i nie mam wody. Mówimy o tym samym bloku? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, krychu86 napisał:

Czy ktoś ma informacje na temat przeniesienia własności bloku nr 1? Drugie pytanie. Wczoraj byłem na mieszkaniu w bloku nr 1 i nie mam wody. Mówimy o tym samym bloku? 

Tak jak było pisane wyżej.

Papiery złożyli.

Żeby był odbiór, muszą z kostki dokończyć 2 wejścia koło bloku 3 - bez tego do odbioru nie dojdzie. (a jak pada śnieg, nie skończą wejść - takie info z wczoraj)

Realny czas przeniesienia własności, połowa lutego.

Woda jest, (zimna) trzeba sobie samemu zawór odkręcić w szafie na klatce na swoim piętrze.

Budynek 1 to ten najmniejszy, jako pierwszy budowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do zimnej i do ciepłej są po 2 zawory.

Na pewno oba przed i za licznikiem odkręcałeś ? Główny miałeś odkręcony ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, paola napisał:

Witam. 

Odnośnie bloku nr 2... 

Dostałam informację, że najbardziej realny termin przeniesienia własności klatki B, C to marzec. 

Co do kluczy to nie potrafila mi Pani odpowiedzieć, bo wszystko zalezy od pogody, ale w okolicach drugiej połowy lutego. 

Pozdrawiam. 

Widać firma zaskoczona że śnieg jest zimą... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 9.01.2019 o 18:52, Monika napisał:

Witam. Woda w bloku nr 1 już jest. My ja mamy od kilku dni..

Witam. Miałam na myśli ciepłą wodę. Zimną wodę mam już od ....  Połowy Grudnia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, Sabina napisał:

Witam. Miałam na myśli ciepłą wodę. Zimną wodę mam już od ....  Połowy Grudnia. 

Wczoraj byliśmy dopytać w biurze i ciepła woda będzie puszczona prawdopodobnie po pozwoleniu na użytkowanie. Generalnie już jest podłączona ale zarządca budynku musiałby zapłacić dużą zaliczkę i to w sumie od niego zależy kiedy będzie puszczona 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta