Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, mateusz napisał:

Był juz ktoś z Was w garażu podziemnym ?? Na jakim etapie są tam prace ?? Podzielcie się proszę informacjami :)

Tam akurat nic szczególnego się nie dzieje, instalacje dawno pociągnięte, jedyne co to chyba boksów jeszcze nie było.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
34 minuty temu, hubertkantor napisał:

Czy ktoś zauważył już pękające ściany i sufity? Bo u nas w bloku 1 zaczynają się pojawiać pęknięcia 😱

Ale rysy czy pęknięcia ? Ja osobiście nie znam wielopiętrowego budynku w którym nie pojawiają się rysy ( nie mówię oczywiście że takich niema ;) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Mam pytanie do osób , które odbierały juz swoje mieszkania, bądz orientują sie w temacie .

Czy jeśli metraż jest mniejszy lub większy niz na umowie to czy deweloper zwraca lub my dopłacamy tę różnice?

Jeśli tak to powyżej jakiej różnicy?Orientuje się ktoś ?🤔

Pozdrawiam 😊

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak w przypadku różnicy trzeba dopłacić albo cena się zmniejsza. Każdą różnicę. Ewentualnie w umowie masz wpisane że jeżeli różnica będzie większa niż np 2% to możesz się wycofać z kupna bez płacenia kar umownych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, hubertkantor napisał:

Czy ktoś zauważył już pękające ściany i sufity? Bo u nas w bloku 1 zaczynają się pojawiać pęknięcia 😱

Budynek się osadza na ziemi, to normalne. Też zauważyliśmy u siebie kilka pęknięć. Jak wszyscy się wprowadzą i umeblują swoje mieszkania wtedy budenek jeszcze bardziej będzie "pracował" może to trwać nawet półtora roku. Dlatego dobrze jest na początku malować ściany na jasne kolory, aby te pęknięcia były jak najmniej widoczne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
26 minut temu, artwer napisał:

budenek jeszcze bardziej będzie "pracował" może to trwać nawet półtora roku. 

Myślę że 1,5 roku to nawet mało :)

budynki "mocno" pracują nawet do 5 lat:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, amenthop napisał:

Tak w przypadku różnicy trzeba dopłacić albo cena się zmniejsza. Każdą różnicę. Ewentualnie w umowie masz wpisane że jeżeli różnica będzie większa niż np 2% to możesz się wycofać z kupna bez płacenia kar umownych.

Metraż mieszkania sprawdza osoba którą sobie wynajeliśmy do odbioru? Ja np mam 290 cm w salonie zamiast 300 cm. I tez w innych pomieszczeniach podobnie... :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, monaw89 napisał:

Metraż mieszkania sprawdza osoba którą sobie wynajeliśmy do odbioru? Ja np mam 290 cm w salonie zamiast 300 cm. I tez w innych pomieszczeniach podobnie... :(

My się dowiedzieliśmy że rozliczenie ma być na podstawie projektu powykonawczego. Czyli mają przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie to rozliczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurde ja akurat zamiast zwrotu kasy wolałabym mieć faktyczny metraż... Bo np dla mnie 10 cm mniej to dużo w niektórych miejscach. 

Do tego przeraża mnie mikro łazienka... 3,46 m2. Mam nadzieję że chociaż tam nie ścieli mi cm. Nie jestem pewna czy wejdzie tam geberit i wanna żeby zachować funkcjonalność. Wiadomo że nie siedzi się tam nie wiadomo ile ale jednak nie chcialabym przeciskać do umywalki między wc a wanną:/

46488370_2320838714804970_4268035776584876032_n.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jestem w tej samej sytuacji salon ma mieć 3 m szerokości a jak będzie miał 2.9 m to dużo zmienia, czytam tu o kątach nierownych ścianach ja myślałem że już nie buduje się jak w PRLu a jednak nic się chyba nie zmieniło... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś z Was analizował umowę i wiecie może jaki jest margines tolerancji w różnicy (powierzchni mieszkania) w projekcie a powierzchnia wykonanego lokalu? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, monaw89 napisał:

Kurde ja akurat zamiast zwrotu kasy wolałabym mieć faktyczny metraż... Bo np dla mnie 10 cm mniej to dużo w niektórych miejscach. 

Do tego przeraża mnie mikro łazienka... 3,46 m2. Mam nadzieję że chociaż tam nie ścieli mi cm. Nie jestem pewna czy wejdzie tam geberit i wanna żeby zachować funkcjonalność. Wiadomo że nie siedzi się tam nie wiadomo ile ale jednak nie chcialabym przeciskać do umywalki między wc a wanną:/

Nie przejmuj się, sprzęty robią teraz naprawdę mikro ja myślałem że pralki nie wstawię :) a jak przyszło co do czego to łazienka naprawdę okazała się całkiem przestronna i komfortowa za wczas tylko dobrze zorganizuj sobie co gdzie ma być nawet kosztem większych prac remontowych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy macie informacje na temat odbioru bloku nr2 przez inspektora budowlanego? Naogladam się ostatnio na temat nieuczciwych deweloperów w i się martwie. 

Btw. Meblujecie mieszkania podobnie jak na planach? Czy jednak znacząco zmieniacie aranżacje? 

Mnie martwi że na planach jest lodówka obok kuchenki i wydaje mi się to mało funkcjonalne że nie ma wolnego blatu żeby wyjmowac rzeczy z lodówki. Nie znam sie na elektryce ale w miejscu gdzie niby ma być kuchenka to są zdecydowanie grubsze kable więc chyba trzeba by było z elektryka podziałać żeby np obok lodówki był wolny blat. 

Edytowane przez monaw89
Dopisanie pytania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Maciek1895 napisał:

Ja jestem w tej samej sytuacji salon ma mieć 3 m szerokości a jak będzie miał 2.9 m to dużo zmienia, czytam tu o kątach nierownych ścianach ja myślałem że już nie buduje się jak w PRLu a jednak nic się chyba nie zmieniło... 

No 290 cm a na to jeszcze gładź wypadało by chyba dać... Wkurza mnie też kaloryfer w salonie co stoi niby za sofą... Chyba go przeniose. Obawiam się że moze być w salonie zimno jak będzie przysłonięty a jednak okna w salonie są ogromne i będzie ciepło uciekać :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My zmieniliśmy miejsce kaloryfera spod drzwi balkonowych na drugi koniec pokoju, kuchnię mamy wydzieloną więc kaloryfer będzie przy scianie, która oddziela pokoj od kuchni. Tam będzie stał stół więc kaloryfer nie bedzie przeszkadzał i dzięki temu kanapa bedzie mogła być dosunięta do ściany. W drugim pokoju również przesunęlismy grzejnik tak aby weszło łóżko dwuosobowe. 

image.thumb.png.4bc614f68e321bdf21575d9c9703b430.png

image.png

Edytowane przez mateusz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mateusz super rozwiązanie, mój tata podobnie mi powiedział, że można zrobić. Mam obawy co do pokoju 9,33 m bo my tam sobie chcemy jak i ty zrobić sypialnie i chcemy łóżko minimum 180 cm i tez nie wiem czy dam rade spac z oknem za glowa:p ale to moje widzimisie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My naniesliśmy poprawki jak się jeszcze blok budował więc deweloper zrobił nam to bezproblemowo i bez dodatkowych kosztów. Nam okno nad głową nie przeszkadza ale znam osoby, którym faktycznie to przeszkadza, więc myślę, że to nie jest tylko Twoje widzimisie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, monaw89 napisał:

Czy macie informacje na temat odbioru bloku nr2 przez inspektora budowlanego? Naogladam się ostatnio na temat nieuczciwych deweloperów w i się martwie. 

Btw. Meblujecie mieszkania podobnie jak na planach? Czy jednak znacząco zmieniacie aranżacje? 

Mnie martwi że na planach jest lodówka obok kuchenki i wydaje mi się to mało funkcjonalne że nie ma wolnego blatu żeby wyjmowac rzeczy z lodówki. Nie znam sie na elektryce ale w miejscu gdzie niby ma być kuchenka to są zdecydowanie grubsze kable więc chyba trzeba by było z elektryka podziałać żeby np obok lodówki był wolny blat. 

W czwartek dostałem informację że możliwość wprowadzenia się do budynku numer 2 będzie dopiero w lutym. Ale Pani nie była w stanie powiedzieć czy na początku miesiąca czy w środku. 

Co do meblowania, to chyba każdy rozmieszcza wszystko wedle uznania. Jeżeli chodzi o płytę to można ją w prawie każdym miejscu w kuchni zamontować. Gorzej jest ze zmywarką, bo jeżeli nie chcesz kuć ścian itp, to masz ograniczone możliwości. My zaczęliśmy projektowanie kuchni właśnie od zmywarki ;-)   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My niestety kupujemy już 'gotowe' więc wszystko musimy sami zrobić lub zaakceptować to co jest. 

Niby do 20 grudnia miał inspektor odebrać blok nr 2 ale nie sądzę żeby do tego doszło skoro blok wygląda jak wygląda. Po 10 stycznia bo tak się umawiałam z p. Iwoną napisze maila z pytaniami dotyczącymi postępu prac i prośba o przesłanie dokumentacji jeśli blok jest już odebrany. Do 15 stycznia mam im przesłać kasę ale oczekuje w związku z tym że i oni zaczną stosować się do terminów. Szkoda że w umowie deweloperskiej nie ma kar finansowych za braki w terminowości... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
39 minut temu, monaw89 napisał:

My niestety kupujemy już 'gotowe' więc wszystko musimy sami zrobić lub zaakceptować to co jest. 

Niby do 20 grudnia miał inspektor odebrać blok nr 2 ale nie sądzę żeby do tego doszło skoro blok wygląda jak wygląda. Po 10 stycznia bo tak się umawiałam z p. Iwoną napisze maila z pytaniami dotyczącymi postępu prac i prośba o przesłanie dokumentacji jeśli blok jest już odebrany. Do 15 stycznia mam im przesłać kasę ale oczekuje w związku z tym że i oni zaczną stosować się do terminów. Szkoda że w umowie deweloperskiej nie ma kar finansowych za braki w terminowości... 

No ogólnie to pierwszy termin PRZENIESIENIA WŁASNOŚCI mieszkań w bloku numer 2 był do 31.11.2018r. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nam dali teraz w umowie deweloperskiej że do 28 lutego jest przeniesienie własności... Oczywiście jeżeli do tego nie dojdzie to deweloperowi można naskoczyć... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta