Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kontaktowałem się z deweloperem pod koniec listopada i dostałem informacje, że dopiero w grudniu będą dopełnione jakieś formalności z Tauronem i będzie możliwość podłączenia prądu stąd moje pytanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak, mieliśmy odbiór dzisiaj i taka sama otrzymaliśmy informację.

Natomiast jeśli chodzi o akty notarialne dla budynku numer 1 są przewidywane na styczeń.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byliśmy wczoraj na budowie w grudniu raczej nie odbierzemy kluczy nie ma co się łudzić. Wylewki jeszcze nie zrobione klatki nie ruszone przynajmniej klatka E. Elewacja zrobiona od strony łąk do połowy dopiero styropian położony a pogoda jaka jest taka jest :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Maciek1895 napisał:

Byliśmy wczoraj na budowie w grudniu raczej nie odbierzemy kluczy nie ma co się łudzić. Wylewki jeszcze nie zrobione klatki nie ruszone przynajmniej klatka E. Elewacja zrobiona od strony łąk do połowy dopiero styropian położony a pogoda jaka jest taka jest :)

Cześć, a jaki powód był waszej wizyty na budowie? Interesuje mnie jak to zrobiliście że was wpuszczono ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja właśnie klatke E mam:/ no nic trzeba będzie kombinować żeby chociaż luknać na mieszkanie bo ja muszę zobaczyć na żywo co i jak bo chce się za meblami rozglądać powoli:) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, 

Jestem po wstępnym odbiorze mieszkania. 

Niestety trochę mnie martwi wilgoć, która jest ogromna!! 

Na dodatek, tynki "kisną" ponieważ jest niewietrzone na mieszkaniu, a elewacja zrobiona-termos :oo

Jeśli chodzi o usterki, spore krzywizny na wylewkach, problem z oknami - wady fabryczne i wżery. 

Balkon też na średnim standardzie...

Sami bysmy tego nie wylapali, inspektor który pomagał nam przy odbiorze, wypunktowal dewelopera aż milo:) 

Szkoda, że tylko trafiło to Na nas.. 

Korzystaliśmy z pomocy firmy:

Www.odbierajznami.pl

Jeśli ktoś nie jest pewien itd, to serdecznie polecam, warto! A koszt usługi to śmiech na sali, przy całych kosztach związanych z mieszkaniem. 

Pozdrawiam! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Który budynek? Warto dopisywać taką informację w tego typu komentarzach. Również podzielę się w przyszłym tygodniu wrażeniami z próby odbiory mieszkania w bud. 3. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Mariusz1 napisał:

Witam, 

Jestem po wstępnym odbiorze mieszkania. 

Niestety trochę mnie martwi wilgoć, która jest ogromna!! 

Na dodatek, tynki "kisną" ponieważ jest niewietrzone na mieszkaniu, a elewacja zrobiona-termos :oo

Jeśli chodzi o usterki, spore krzywizny na wylewkach, problem z oknami - wady fabryczne i wżery. 

Balkon też na średnim standardzie...

Sami bysmy tego nie wylapali, inspektor który pomagał nam przy odbiorze, wypunktowal dewelopera aż milo:) 

Szkoda, że tylko trafiło to Na nas.. 

Korzystaliśmy z pomocy firmy:

Www.odbierajznami.pl

Jeśli ktoś nie jest pewien itd, to serdecznie polecam, warto! A koszt usługi to śmiech na sali, przy całych kosztach związanych z mieszkaniem. 

Pozdrawiam! 

Ok masz wypisane usterki ale deweloper co zrobi? Będą robic nowe wylewki i wymieniać okna? 

Jak to działa? 

Edytowane przez Pi0trekus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
32 minuty temu, Pi0trekus napisał:

Ok masz wypisane usterki ale deweloper co zrobi? Będą robic nowe wylewki i wymieniać okna

U nas zeszlifowali wylewke, tak gdzie nie było poziomu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie bardziej interesuje co deweloper zrobi w przypadku powiedzmy krzywych ścian. Podłoga to pół biedy bo i tak kładzie się na to panele lub płytki, ale np. my nie planujemy żadnych gładzi na ścianach tylko chcemy pomalować ściany takie jakie są więc zdarcie tynku na kawałku ściany czy dotynkowanie raczej nie wchodzi w grę bo ten fragment będzie się odcinał od całości. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Greg napisał:

nie planujemy żadnych gładzi na ścianach tylko chcemy pomalować ściany takie jakie są

Będzie z tym problem, bo gładź jest zrobiona byle jak, duzo dziur i ubytków.

Myślę że położenie niewielkiej warstwy gładzi jest konieczne, potwierdził to tez pan od odbiorów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, Greg napisał:

Mnie bardziej interesuje co deweloper zrobi w przypadku powiedzmy krzywych ścian. Podłoga to pół biedy bo i tak kładzie się na to panele lub płytki, ale np. my nie planujemy żadnych gładzi na ścianach tylko chcemy pomalować ściany takie jakie są więc zdarcie tynku na kawałku ściany czy dotynkowanie raczej nie wchodzi w grę bo ten fragment będzie się odcinał od całości. 

u mnie w mieszkaniu (tylko ze śnieżka - wykonawcza nowbud) jak wykazaliśmy mu ze jest krzywa ściana to w korytarzy - zeszlifował  i położył nowy fragment tynku, natomiast w łazience na środku ściany mieliśmy wybrzuszenie to po prostu dołożyli dodatkowa warstwę tak aby wyprostować cała ścianę .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
38 minut temu, EvilShade napisał:

Będzie z tym problem, bo gładź jest zrobiona byle jak, duzo dziur i ubytków.

Myślę że położenie niewielkiej warstwy gładzi jest konieczne, potwierdził to tez pan od odbiorów.

Powiem szczerze, że byliśmy oglądać już mieszkanie, sprawdzaliśmy ściany i przynajmniej z tego co zaobserwowaliśmy to wyglądały na prawdę dobrze i nie było widać przynajmniej na pierwszy rzut oka jakichś defektów itp. Zobaczymy co z tego wyjdzie, generalnie nie zależy nam na ścianach gładkich jak papier. 

7 minut temu, Wino napisał:

u mnie w mieszkaniu (tylko ze śnieżka - wykonawcza nowbud) jak wykazaliśmy mu ze jest krzywa ściana to w korytarzy - zeszlifował  i położył nowy fragment tynku, natomiast w łazience na środku ściany mieliśmy wybrzuszenie to po prostu dołożyli dodatkowa warstwę tak aby wyprostować cała ścianę .

Hmm nie bardzo mi się podoba taka wizja. Mam nadzieję, że nie będzie konieczności robienia takich poprawek.

Edytowane przez Greg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 30.11.2018 o 08:18, Monika napisał:

Pierwsza klatka od budki murapolu 4 piętro

Czy jest możliwość wrzucenia w wolnej jakiś zdjęć elewacji blok nr 2 ? 

Z góry bardzo dziękuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, pati007 napisał:

Czy jest możliwość wrzucenia w wolnej jakiś zdjęć elewacji blok nr 2 ? 

Z góry bardzo dziękuje

Witam

Zdjęcia z piątku :)

20181214_143301.jpg

20181214_143313.jpg

20181214_143309.jpg

20181214_143231.jpg

20181214_143554.jpg

20181214_143925.jpg

• Thanks 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś byłem w biurze podpytać o oddanie do użytku bloku nr 1 nastąpi to dopiero w styczniu wtedy tez planowany jest odbiór przez INB. Jutro najpóźniej w środę maja wydawać dokumenty do podpisania umowy z Tauronem. 

Akty notarialne będą do końca stycznia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy u osób, które nie odebrały mieszkania z powodu jakichś defektów deweloper odniósł się już do zgłoszonych uwag? Jestem ciekawy jakie jest podejście Murapolu do tego tematu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Greg napisał:

Czy u osób, które nie odebrały mieszkania z powodu jakichś defektów deweloper odniósł się już do zgłoszonych uwag? Jestem ciekawy jakie jest podejście Murapolu do tego tematu. 

Powiem tak, za pierwszym razem trochę się znalazło, przy drugim sprawdzeniu ogólnie prawie wszystko co zostało zaznaczone zostało poprawione w sposób poprawny. Niestety podczas drugiego odbioru zostało znalezione dosłownie parę drobnych rzeczy które były dodatkowo weryfikowane na miejscu przez osobę z budowy ( dwie ryski na oknach , drobne ryski na balustradzie ) , więc jeszcze nie odebrane ale zostanie to zrobione, więc ogólnie do przodu.

Z dodatkowych rzeczy to ogrzewanie już włączone i budynek się grzeje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta