Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Monika napisał:

Pierwsza klatka od budki murapolu 4 piętro

super jakoś to idzie , a czy orientujesz się czy weszli już ze styropianem na tą cześć wzdłuż łąk ?? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Maciek1895 napisał:

W środę od dołu kladli tam styropian. Ale rusztowania jeszcze nie było. 

kurcze to chyba mówimy o innej stronie mi chodzi o tą cześć długą( jak na zdj)  , w zeszły piątek już było rusztowanie :) i zastanawiam sie czy od tej strony coś zaczęli działać ze styropianem ;)

blok.jpg

Edytowane przez pati007

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem naprawdę. Wczoraj spora część robotników tam się kręciła wokół tego budynku więc można powiedzieć że do przodu idą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak wyglada to dziś. 

Btw. Jest ktoś na budowie kto może „pożyczyć” prąd w klatce 1 ? Nie dostanę na 4 piętro od rozdzieli. Wszystkie rozdzielnie są przy budynku 3 :( 

D39977D5-C044-4424-9952-CFB3608A9230.jpeg

2CF8AEA3-8EF5-4D0A-9E62-FB8BCACC2DFA.jpeg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie pracę są na trzecim piętrze jeżeli chodzi o ocieplenie budynku. Wczoraj dostałem informacje od Pani z murapolu, że w klatce A są już zamotowane drzwi i są w trakcie montażu kaloryferów w mieszkaniach. Odbiory mieszkań będą po 20 grudnia.

20181201_135024.jpg

20181201_135024.jpg

20181201_135021.jpg

20181201_135009.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
My jesteśmy z budynku 1 i za nim jest też rozdzielania bo mamy tam opuszczony przedłużacz.

Tak. Ale to od strony wejścia, ochrony.
My jesteśmy od strony kościoła i nie dostaniemy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, artwer napisał:

Słuchajcie czyli na prąd można tylko 1 przedłużacz sobie podłączyć? Trzeba go rozłączać na noc?

Różnie ludzie maja.. nawet po dwa przedłużacz.. my nie odpinalismy na noc 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, artwer napisał:

Słuchajcie czyli na prąd można tylko 1 przedłużacz sobie podłączyć? Trzeba go rozłączać na noc?

My jesteśmy podpięci do 2 erbetek. Jedna jest u nas na tarasie ,druga od strony ulicy. Nagrzewnice chodzą u nas cała dobę,bo mamy już pomalowane ściany i płytki są już powoli kładzione. 

Podłączyć można teoretycznie ile się chce przedłużaczy. Problem powstaje gdy zaczyna wybijać esy. 

Ja poprosiłam ochronę żeby mi kukała wieczorami czy esy nie są wybite,bo już dwa razy była sytuacja,że komuś wybiły,a nie włączył wszystkich. Przez to ekipa musiała robić poprawki malarskie,bo ściany mokre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 2.12.2018 o 09:17, Breena88 napisał:

My jesteśmy podpięci do 2 erbetek. Jedna jest u nas na tarasie ,druga od strony ulicy. Nagrzewnice chodzą u nas cała dobę,bo mamy już pomalowane ściany i płytki są już powoli kładzione. 

Podłączyć można teoretycznie ile się chce przedłużaczy. Problem powstaje gdy zaczyna wybijać esy. 

Ja poprosiłam ochronę żeby mi kukała wieczorami czy esy nie są wybite,bo już dwa razy była sytuacja,że komuś wybiły,a nie włączył wszystkich. Przez to ekipa musiała robić poprawki malarskie,bo ściany mokre.

Rozumiem, że kupiła sobie Pani mieszkanie na kredyt i jeszcze zanim skończy je Pani wykańczać to chce je spalić? Wie Pani dlaczego bezpiecznik nazywa się "bezpiecznikiem"? Otóż - oświecę Panią: ponieważ zabezpiecza przed niebezpiecznymi sytuacjami. 

Teraz szybka lekcja podstaw elektrotechniki. 

Jest sobie bezpiecznik powiedzmy B16A. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że jest to urządzenie przez które może płynąć prąd do 16A, z charakterystyką czasowo prądową z której wynika, że do zrzucenia tego bezpiecznika w czasie 0,4s potrzeba prądu 5*In czyli 80A. Dodatkowo bezpieczniki te mają zabezpieczenie termiczne które zrzuci bezpiecznik w momencie przepływu prądu od 1,13 do 1,45 In. Czyli jak płynie sobie prąd 1,45 In czyli 1,45 * 16A = 23,2A to zadziała zabezpieczenie termiczne.

Oczywiście zając życie to rozdzielnia do której macie podłączone przedłużacze nie została zbudowana z głową i jest po kilka gniazdek na 1 zabezpieczeniu. Większość zapewne poleciała do marketu i kupiła sobie najtańsze pomarańczowe przedłużacze ogrodowe. O, np takie: 

https://goo.gl/6ehUZA

Kabel 0,75 w teorii obciążalny do 10A (choć ja bym nie zaryzykował).

I teraz bierze Pani sobie taki badziewny przedłużacz i zapina na nim 2 nagrzewnice po 2,5 kW. Jakby Pani zapięła 1 to zapewne zabezpieczeni by nie spadło. 

2,5 kW * 2 = 5kW

P = U * I 

I = P/U

I = 5000W / 230V 

I = 21,73 A

Przekracza w ten sposób Pani obciążalność badziewnego przedłużacza ogrodowego i zabezpieczenia więc nie dziwne, że zabezpieczenia spadają. 

Dlaczego producent podaje graniczną obciążalność przewodu? Ponieważ przewód zaczyna się grzać. A jak się grzeje - to się topi. A jak się topi izolacja to po jakimś czasie się przetopi i zrobi się zwarcie. A stąd do pożaru jest już całkiem blisko. Moim skromnym zdaniem zostawianie na noc bez nadzoru partyzanckiej instalacji elektrycznej z podłączonymi nagrzewnicami zakrawa na celowe stwarzanie zagrożenia pożarowego. 

Pomijam już tematy ochrony przeciwporażeniowej, impedancję pętli zwarcia przygotowanych w ten sposób instalacji czy to, że na 99% nie ma tam ani jednego zabezpieczenia różnicowo-prądowego. 

W momencie kiedy wynajdzie Pani rozdzielnie do której można podłączyć dowolną liczbę przedłużaczy - polecam udać się do komisji Noblowskiej w celu uzyskania nagrody Nobla za wyprodukowanie Perpetum Mobile. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej
My po Nie-udanym dziś odbiorze :Budynek 3 kl.C
-Tynki przy suficie nie do końca suche
-Ściany proste,kąty nie wszystkie równe 
-peszle wystające z wylewki
-porysowana balustrada i pelgora (zwróćcie uwagę ,są w kiepskim stanie )
-porysowany parapet,
-itd 

Nie było źle -ale mają nam popoprawiać .
Był z nami Pan do odbioru i powiem szczerze ,że nie zwróciłabym uwagi na niektóre rzeczy w ogóle .Pomógł nam mega !
Drzwi są firmy Porta i wydają mi się antywłamaniowe, ponieważ bolce wchodzą do futryny.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie pytanie do osób, które odbierały swoje mieszkania z firmami specjalizującymi się w odbiorach - czy firmy sprawdzały mieszkanie pod kątem niedociepleń/mostków termicznych/parametrów akustycznych? Pytam z ciekawości, gdyż nikt pod tym kątem nic nie pisał.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o sprawdzenie termograficzne to u mnie tego nie robili bo nawet nie pytałem, trzeba by najpierw nagrzać mieszkanie bo musi być dobra różnica temperatur, dodatkowo pamiętaj że niema izolacji termicznej pomiędzy klatką schodową która też nie jest obecnie grzana , a i zawsze masz jakieś mieszkanie obok które też może nie być grzane. Takie badanie można by wykonać w przyszłym roku to wtedy budynek będzie wygrzany od środka i będzie po poprawnie widać mostki termiczne.

Jeśli chodzi o akustykę, to tak mi się wydaje ( jeśli ktoś wie lepiej niech śmiało poprawia) że tutaj trzyma tylko parametr grubości ścian działowych jak i między mieszkaniami. Stropy jak to beton będą przenosić pewbe dźwięki jak to przy pełnej lanej konstrukcji. Jedynie czym bym się martwił to wentylacją, czy wentylator na dachu będzie odpowiednio wyregulowany aby nie przenosił dźwięków.

Pozdrawiam 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tomek a czy kamera termowizyjna nie pokazuje różnic temperatur w barwach? Jeśli tak a pomieszczenia nie są ogrzewane to jak miała pokazać ewentualne mostki cieplne jeśli brak jest różnic temperatur? Chyba że nagrzaliście mieszkanie już po odbiorze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest już może prąd w mieszkaniach? Dosłali z Tauronu te dokumenty? Jeżeli nie to wiecie kiedy będzie? Odbieram za tydzień w poniedziałek mieszkanie w budynku nr.3. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Greg napisał:

Jest już może prąd w mieszkaniach? Dosłali z Tauronu te dokumenty? Jeżeli nie to wiecie kiedy będzie? Odbieram za tydzień w poniedziałek mieszkanie w budynku nr.3. 

Moim zdaniem procedura jest taka:

- odbierasz mieszkanie i dostajesz kwity od developera

- wsiadasz do samochodu / autobusu / na motocykl / do rikszy rowerowej i jedziesz do Taurona na Łagiewnicką

- podpisujesz umowę z Tauronem

- za kilka dni przychodzi gość z licznikiem, montuje go i voila - masz prąd. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta