Skocz do zawartości
Aven

Auto "piwnica"

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze przeparkowac tego czerwonego hyundai atos             TJE 14586 pod 20ka.  Jako magazyn na niepotrzebne zeczy z domu rownie dobrze moze stac na trawie, nie blokujac ogolnie dostepnego miejsca parkingowego mieszkancom korzytajacym z tych miejsc w celach do tego przeznaczonych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stojąc na trawie zniszczy ją tak samo jak każdy inny samochód.

Nie widziałem tego samochodu (w jakim jest stanie itp.) ale chyba póki co chyba nie można nikomu zabronić postawić swojego auta pod blokiem i nim nie jeździć, czy jest zagracony czy nie.

Jeśli samochód wygląda na porzucony to można interweniować u Nawigatora - pod blokiem 18 stał taki wynalazek i po jakimś czasie udało się go zutylizować - jedno miejsce do parkowania więcej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale chyba poki co...to my z pod 20ki tez poki co... chcemy miec jedno miejsce parkingowe wiecej! i to wozidlo napewno zniknie! Ja tego dopilnuje!!!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, siryayo napisał:

Trzeba było wykupić prywatne miejsce postojowe... 

Jeśli chodzi o miejsca zewnętrzne to każdy ma takie same prawo do tego aby postawić swój samochód gdzie chce i na ile chce - oczywiście pod warunkiem że stoi w miejscu do tego dozwolonym. Proponowałbym więc skończyć te narzekania, a jeśli faktycznie jakiś samochód jest porzucony to interweniować u Nawigatora.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodziło mi właśnie o te żale. Miejsca na zewnątrz są ogólnodostępne , jak wspomniałeś powyżej.

Chodziło mi bardziej o autora wątku. Mógł zakupić miejsce w garażu to by mu żadne "auta piwnice" tam nie parkowały...

Edytowane przez siryayo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jakby ktoś postawił sobie 5 takich magazynów na parkingu to też mówilibyście, że można? Żeby sobie miejsce w garażu kupić?

Tak, macie racje. Parking jest publiczny ale jednak powinien służyć do rotacyjnego parkowania pojazdów - zablokowanie 1 miejsca samochodem magazynem jest nie fair wobec innych sąsiadów i generalnie moim zdaniem takie akcje odwalają wyłącznie ludzie nie patrzący dalej niż czubek własnego nosa. 

Wg. UFG samochód o numerach TJE 14586 nie ma aktualnej polisy OC. Można z powodzeniem zgłaszać do straży miejskiej. 

screencapture-ufg-pl-infoportal-faces-oracle-webcenter-portalapp-pagehierarchy-Page190-jspx-2018-07-18-08_36_12.png

• Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
38 minut temu, sledzik1984 napisał:

Tak, macie racje. Parking jest publiczny ale jednak powinien służyć do rotacyjnego parkowania pojazdów - zablokowanie 1 miejsca samochodem magazynem jest nie fair wobec innych sąsiadów i generalnie moim zdaniem takie akcje odwalają wyłącznie ludzie nie patrzący dalej niż czubek własnego nosa.

Nie wolno równać wszystkich do tego samego poziomu. Jeśli mam samochód ale nie chcę / nie potrzebuję / nie lubię nim jeździć bo np. pracuję w Telefonice a do tego jak już muszę to przemieszczam się rowerem to też będzie mnie ktoś przeganiał? W domu jest kilka niepotrzebnych gratów więc owszem może mam ochotę je włożyć do tego samochodu, robię coś złego? Nie patrzmy na wszystko tak zero-jedynkowo. Są różne sytuacje w życiu i jak dla mnie jeśli ktoś mieszka i ma samochód za który opłaca OC, robi przeglądy (czyli samochód jest w pełni sprawny) ale po prostu nim nie jeździ to jego sprawa i byłbym bardzo ostrożny z klasyfikowaniem kogokolwiek w ten sposób.

Żeby nie było, procederu nie popieram i nie jestem właścicielem takiego magazynku :) Poza tym przy obecnych cenach OC to już chyba lepiej wynająć jakiś normalny magazynek na rzeczy z domu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, sledzik1984 napisał:

A jakby ktoś postawił sobie 5 takich magazynów na parkingu to też mówilibyście, że można? Żeby sobie miejsce w garażu kupić?

Wg. UFG samochód o numerach TJE 14586 nie ma aktualnej polisy OC. Można z powodzeniem zgłaszać do straży miejskiej. 

screencapture-ufg-pl-infoportal-faces-oracle-webcenter-portalapp-pagehierarchy-Page190-jspx-2018-07-18-08_36_12.png

Nooo... tu nie jest napisane, że nie ma OC, tylko, że brak danych. Z ciekawości sprawdziłem swój samochód i wynik ten sam: brak danych. Tak działają rejestry zrobione z dwóch desek i sznurka ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, Maciek napisał:

Nooo... tu nie jest napisane, że nie ma OC, tylko, że brak danych. Z ciekawości sprawdziłem swój samochód i wynik ten sam: brak danych. Tak działają rejestry zrobione z dwóch desek i sznurka ;)

Dla mnie zadziałało, jak wpisywałeś? Ja bez żadnych spacji, ciągiem litery i cyfry.

Swoją drogą przydatna strona, łapka w górę dla Sledzika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cytuję za tygodnikiem "Motor"  nr 25 z tego roku "tablice rejestracyjne ....są według większości prawników danymi podlegającymi ochronie na mocy RODO" . Sugeruję więc ostrożność w publicznym podawaniu całości numerów rejestracyjnych, gdyż może to skończyć się nawet żądaniem zapłaty odszkodowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, MisiekW napisał:

Dla mnie zadziałało, jak wpisywałeś? Ja bez żadnych spacji, ciągiem litery i cyfry.

Swoją drogą przydatna strona, łapka w górę dla Sledzika.

Łapka w górę oczywiście :) No i oczywiście Śledzik ma rację – to jest kwestia fair lub nie fair, ale nie wszyscy łapią gdzie jest granica ;) Wpisywałem ciągiem, tak jak Ty, może UFG nie lubi mojego ubezpieczyciela :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta