Skocz do zawartości
Kamil17

Kiedy maja dać klucze do mieszkań budynek B16

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. informacji ze strony i prospektu planowane zakończenie budowy jest na III kwartał i z tego co widać blok jest praktycznie skończony. Ale deweloper nie poda konkretnych dat, żeby się go nie czepiać jak się nie wyrobi. Mam nadzieje, że na przełomie września i paździenika mieszkania będą gotowe do odbioru.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś ma jakieś nowe informację w sprawie terminu przekazanie kluczy?

Budowa zakończona ale plus minus jakiś termin odebrania mieszkań ktoś zna może? Wiem, że zgodnie z umową do 31.12.2018...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś mieliśmy okazję rozmawiać z panią z LCC i nie była w stanie podać nawet przybliżonej daty odbiorów :(

Edytowane przez monikk
  • Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Aga napisał:

Czy ktoś ma jakieś nowe informację w sprawie terminu przekazanie kluczy?

Budowa zakończona ale plus minus jakiś termin odebrania mieszkań ktoś zna może? Wiem, że zgodnie z umową do 31.12.2018...

Wczoraj byłam pod blokiem i byłam w szoku, jak mocno rozkopane są tereny zielone tuż obok bloku. Widać rury, jakieś instalacje podzieme i chyba chodniki, które były już położone, zostały rozkopane na nowo 

• Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, Gave95 napisał:

Wczoraj byłam pod blokiem i byłam w szoku, jak mocno rozkopane są tereny zielone tuż obok bloku. Widać rury, jakieś instalacje podzieme i chyba chodniki, które były już położone, zostały rozkopane na nowo 

Też właśnie to widzieliśmy i też byliśmy w szoku no ewidentnie było to rozkopane już po zakończeniu prac... czyli bardziej jakaś awaria. Wyglądało nam to na odwodnienie... Martwi nas też to że na północnej stronie bloku totalnie nie ma nic. Ani drugi ani chodników. Bez tego raczej nie odbiorą budynku 😕

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało mi się uzyskać informacje że te prace ziemne to pracę prowadzone z przyłączem MPEC, a deweloper przewiduje odbiory na przełom listopada i grudnia. Przyznam że jestem nieco zawiedziona, obserwując szybkie i sprawne tempo budowy liczyłam że ten ostatni etap uzyskiwania pozwoleń będzie najkrótszy, a wychodzi na to że deweloper praktycznie maksymalnie wykorzysta terminy jakie ma w umowie. Interesująco to wygląda zwłaszcza w kontekście inwestycji Murapolu która zdaje się była rozpoczęta później, a wciąż obiecują klucze do mieszkań w pierwszym bloku pod koniec października...

• Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu ‎2018‎-‎10‎-‎13 o 08:33, BestFriend napisał:

Interesująco to wygląda zwłaszcza w kontekście inwestycji Murapolu która zdaje się była rozpoczęta później, a wciąż obiecują klucze do mieszkań w pierwszym bloku pod koniec października...

Dzięki za informacje jakie uzyskałaś od dewelopera. Mam wrażenie, że im bliżej terminu to tym ciężej się coś od nich dowiedzieć konkretnego. Co do inwestycji Murapolu to chyba oni mogą wejść do mieszkań i je remontować przed uzyskaniem pozwoleń (a po zakończeniu budowy). Jak rozmawiam ze znajomymi to wszyscy się dziwią, że mamy taki zapis, że odbiór mieszkania po pozwoleniu na użytkowanie i dopiero wejście, bo w większości inwestycji jest odwrotnie tj, zakończenie budowy, wejście do mieszkań i pozwolenie. Też obserwowaliśmy budowę bloku i byliśmy zachwyceni tempem prac a teraz trochę nas to już martwi, że blok stoi, my nie możemy wejść do kupionych już de facto mieszkań i wydłuża się strasznie ten ostatni etap... Wiem, że w umowie mamy koniec roku ale po cichu liczyliśmy na szybszy odbiór (z rozmów tez tak wynikało...)

A tą drogę przed blokiem (wjazdy do garaży) zrobili już może? Bo nie byliśmy ostatnio na budowie... Chyba też jest dość kluczowa przy pozwoleniu na użytkowanie.

Edytowane przez Aga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłam dzisiaj, nie jest zrobiona ta droga, widać jakieś przygotowania itp ale kostki nie układają. Co gorsza tam gdzie były prowadzone te prace również nie został ułożony na nowo chodnik (musieli zrywać kawałek). Taki stan rzeczy utrzymuje się już ponad tydzień, nie wiem na co czekają. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, BestFriend napisał:

Byłam dzisiaj, nie jest zrobiona ta droga, widać jakieś przygotowania itp ale kostki nie układają. Co gorsza tam gdzie były prowadzone te prace również nie został ułożony na nowo chodnik (musieli zrywać kawałek). Taki stan rzeczy utrzymuje się już ponad tydzień, nie wiem na co czekają. 

Coś mi tu wygląda na jakiś grubszy problem. Mam nadzieję, że nie ale sama budowa zakończyła się 14 września i mamy miesiąc po i tak naprawdę zamiast zmian na plus, są na minus bo stanie w miejscu to też na minus. Ciekawe kiedy będzie w związku z powyższym odbiór mieszkań :( 

Edytowane przez Aga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłam dzisiaj rano w okolicach bloku, pozytywna informacja jest taka że zaczęli układać kostkę pod klatką (to co zerwali żeby zrobić wykop pod pracę MPEC, na budowie drogi dojazdowej też jakby minimalne zmiany, coś zaczęło się dziać. Ciekawe ile im to zajmie ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki BestFriend za w miarę dobre informacje :)

Mamy nadzieję, że jednak uda się odebrać mieszkania przed terminem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej !

ja dzwoniłem dzisiaj i pytałem, pani z biura powiedział jak bym był setna osoba która dzwoni ze „musza się państwo uzbroić w cierpliwość bo czekamy na pozwolenie na użytkowanie budynku „ 

tak się dowiedziałem dzwoniąc . 

Nie wiem w jakim terminie kupowaliście ale ja wrzesień 2017 i mówiono mi cały czas nie ściemniam ze będzie oddane do remontu pierwsze koniec kwietnia maj a pozninej ze czerwiec lipiec . Jak powiedziałem to panu który mi sprzedawał mieszkanie to bardzo się zdenerwował i powiedziałem ze No nic takiego nie mówił i ze wszystko w umówię mam . Ja powiedzielm ze on mi to mówił zanim podpisałem umowę i po podpisaniu tez . To nic się nie dozwal. Ile jeszcze treba będzie czekac to nie mam pojęcie . 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapewne osławiony Pan T. Ten to potrafi bajkę wcisnąć. Z ciekawości dowiadywałam się na początku roku odnośnie inwestycji i również słyszałam o czerwcowym terminie, jak również innych dziwnych rzeczach, które jak dla mnie były totalnie wyssane z palca. Dobry bajer połową sukcesu. Nie wszyscy jednak dają się nabrać na sprzedażową gadkę. Na Państwa miejscu nastawiałabym się na termin podany w umowie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu ‎2018‎-‎10‎-‎20 o 00:52, lalena napisał:

Z ciekawości dowiadywałam się na początku roku odnośnie inwestycji i również słyszałam o czerwcowym terminie,

Wszyscy chyba słyszeliśmy USTNIE o tym samym terminie...

A rzeczywistość jest jaka jest :( że pewnie najbardziej racjonalnie jest wierzyć w daty w umowie... A szkoda...

Z innego wątku wygląda na to, że Murapol wprowadzi się przed nami a nasz blok stoi gotowy i pusty mimo, że był budowany kiedy Murapol stał z budową...

Edytowane przez Aga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety, ale informacje przekazywane ustnie mają do siebie to, że często gęsto są bez pokrycia. Osobiście uważam, że na 'ładne oczy' to się nie wierzy, dopóki nie ma tego potwierdzonego na piśmie. Dla mnie czerwiec był nierealnym terminem. A Murapol? Okazuje się czarnym koniem tego całego inwestycyjnego biegu.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ludzie, co Wam tak spieszno 🤨 

podejrzewam, że deweloper nie przedłuża niczego specjalnie, by klienci się niecierpliwili i wydzwaniali do nich. Skończą to skończą, nie ma nigdy co się nastawiać na wcześniejszy termin, bo się człowiek może zawieść. Lepiej się pozytywnie zaskoczyć 😊 

I mieć budynek wykonany dobrze, a nie na szybko i po łebkach, bo prędzej czy później to i tak by wyszło. 

Pozdrawiam 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Komu spieszno, temu spieszno. Ja na swoje lokum i tak sobie poczekam. A co do przyszłych mieszkańców Czeczów, część ludzi zapewne kupiła mieszkania ze względu na krótki okres oczekiwania (pomijając inne aspekty). Dodatkowo podsycane to było obietnicami ze strony osób sprzedających, więc osobiście się nie dziwię, że ludzie nie mogą się doczekać. Jak Ty masz cierpliwość, to czekaj ze spokojem ducha a innym daj się wygadać.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogę wyrazić swoje zdanie tak samo jak te osoby mniej cierpliwe 😉. Czas oczekiwania do grudnia, więc deweloper ma sporo czasu na wywiązanie się z umowy, a jeśli chodzi o obietnice ustne to jak sama stwierdziłaś często są bez pokrycia, więc dorosły człowiek chyba powinien sobie zdawać sprawę z tego, że może, ale wcale nie musi być szybszy odbiór. Lament na forum niczego nie przyśpieszy 😌

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gave95 to żaden lament... Jesteśmy dorośli i zdajemy sobie sprawę wszyscy z tego, że umowa na piśmie jest wiążącą. Choć są również umowy ustne miedzy dorosłymi ludźmi. Tyle w tym temacie.

Nie wiem w którym bloku masz mieszkanie ale chyba normalnym jest zastanawianie się dlaczego już zrobiony chodnik, ławeczka itd. nagle zostają rozwalone. I dlaczego nadal nie ma drogi, skoro z drugiej strony budynku została zrobiona raz dwa trzy. A może nie. Poza tym różnym ludziom z różnych powodów się spieszy. Innym nie.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

umowa ustna jest zobowiązując, dlatego w akcie zawsze jest zapis że zmienia on wszystkie dotychczasowe ustalenia - nie wiem czy tak jest w przypadku lcc ale to standard ;)

to tak żartem - a teraz poważnie.

Jeżeli wszyscy mamy zapis do końca grudnia nie mają wyjścia i lokale będą musieli zacząć wydawać za jakieś 2-3 tygodnie inaczej nie wyrobią się z taką ilością mieszkań chyba że ściągną wszystkich sprzedawców ale wtedy i tak Generalny nie będzie się wyrabiał z usuwaniem zgłoszonych usterek więc patrząc obiektywnie wcześniejsze wydawanie mieszkań jest każdemu na rękę zwłaszcza że od odebrania mieszkania będziemy utrzymywać budynek więc deweloper zmniejszy koszty dla siebie.

Patrząc na samą budowę śmiało można stwierdzić że skoro wykonali wszystkie chodniki a później je rozebrali to wykoali je tylko i wyłącznie na potrzeby PINBU do pozwolenia - standard na odbiór wszystko ładnie i później prujemy i kończymy, więc jak nie wyrobią się to nie bardzo widzę możliwość mówienia a bo PINB to tamto - bo kwity raczej będą inna kwestia czy skończą roboty.

Więc tak patrząc chłodnym okiem to możemy być o tyle spokojni że LCC pewnie bardziej się spina żeby oddać to wcześniej niż my bo to dla nich kasa a jak komuś się excel nie zgodzi to po łbie dostanie a i sam klient teraz jest świadomy i wie jak wykorzystać te sytuację.

pzdr ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, Panów I Panie a ja sie tak wtrące delikatnie w dyskusje, otoż otrzymalismy harmonogram prac od sprzedawcy I podczas podpisywania umowy I w sumie to termin zakonczenia budowy był miesiac przed umownym zakonczeniem terminu. Co do reszty sytulacja wyglada tak, ze MPO w tej chwili bazuje na przetargach ze wzgledu na pozyskanie dotacji unijnych. wiec każde podpiecie bloku jest konkursem dla firm ktore to wykonują. Gdybając ten sam rozdział bedzie w inwestycji Murapolu, I co z tego ze wydadza klucze wczesniej jak MPO sie nie podepnie to zero wody zero scieków w bloku I ta sytuacja sprowadza nas do tego, że mieszkania były by wydane wczesniej na starych zasadach niestety MPO sie w tym roku nie popisało I trwa to od miesiąca do dwóch I to juz nie kwestia spraw urzedowych tylko samego podpiecia do kanalizacji. Pozdrawiam I Witam sasiadów.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta