Skocz do zawartości
Kamil17

Kiedy maja dać klucze do mieszkań budynek B16

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, pan_jot_em napisał:

Tak, wszystko super emoji846.png Tylko te 60 minut na odbiór jest niewykonalne. Lepiej dać znać wcześniej LCC.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Napisaliśmy im, że zaznaczamy że odbiór będzie trwać dłużej niż 1godzine - na etapie potwierdzania że jesteśmy zainteresowani odbiorem w podanym terminie. Mam nadzieję że obejdzie się bez problemów czasowych. My jeszcze przed... A Wam już gratuluję posiadania własnego M 😁

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A skąd będziecie wiedzieć, że wszystkie usterki zostały na pewno naprawione np. kąty? Będziecie sami to sprawdzać czy znowu brać fachowca? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mieszkańców, 

Czytając Wasze posty trochę mi się włos na głowie jeży odnośnie organizacji LCC podczas odbiorów. Brak kluczy? Prace w garażach? Trochę kpina z profesjonalnym podejściem do klienta, ale mam nadzieję, że prędzej czy później historia będzie miała u kazdego dobre zakończenie 😉 pozdrawiam! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A skąd będziecie wiedzieć, że wszystkie usterki zostały na pewno naprawione np. kąty? Będziecie sami to sprawdzać czy znowu brać fachowca? 

Ja zapewne znowu Pana Aleksandra. Trzeba to dobrze sprawdzić. U mnie w łazience było najwięcej nierównych kątów, które ciężko byłoby nawet wyrównać płytkami.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na odbiór mieszkań wziąłbym osobę która wcześniej sama remontowała mieszkanie u danego dewelopera  :) odebrałem mieszkanie na własną rękę wyposażony jak na wojnę i co ? w trakcie remontów kiedy "głaszczesz" każdy cm swojego mieszkania przychodzą dopiero wnioski i uwagi :) ważne ! oczywiście kogo ze sobą zabierzesz na odbiór ale nie ma mocnych aby wyłapać wszystkie wady :) najgorsze co można zrobić to wejść powiedzieć ale ładnie i wyjść nie ma takich mieszkań nigdzie gdzie wszystko jest zrobione jak należy :)

i też uważajcie aby nie skupić się na detalach tzn. przyjedziecie z lupą szyby sprawdzać a się okaże że okno krzywo wstawione :P

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich,

Ja również dziś odebrałem mieszkanie z miłym Panem z www.pewnylokal.pl i wyłapał słownie 5 rzeczy. Rysa na oknie, ogniska rdzy na balkonie przy śrubach od balustrady, brak dołączonego certyfikatu drzwi wejściowych, nierówno ustawione skrzydła drzwi balkonowych i najprawdopodobniej nie takie jak w prospekcie tete nawiewniki/odpowietrzniki przy oknach (nie pamiętam jak się to profesjonalnie nazywa) powinny być higrosterowane a najprawdopodobniej są zwykle mechaniczne. Pan fachowiec tłumaczył mi ze te higrosterowane jak sama nazwa wskazuje same regulują otwarcie w zależności od wilgotności, a te są na "wajchę" które są zamontowane. Mają to sprawdzić bo fachowiec też mówi że głowy sobie obciąć za to nie da bo tego jest pierdyliard różnych modeli.

Brak kartki do Tauronu już by tutaj poruszany.. Po zakończeniu odbioru Pan mi jeszcze powiedział, że dawno nie widział tak dopieszczonego mieszkania, ponieważ zazwyczaj uwagi do protokołu maja kilka kartek. Może miałem fart w takim razie:)

Edytowane przez amenthop
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My dzwoniąc do firmy, która zajmuje się odbiorami usłyszeliśmy, że LCC wypada w kwestii usterek całkiem dobrze ale też zdajemy sobie sprawę, że jakieś problemy wystąpią. Martwi mnie brak prądu, gdyż to wszystko przedłuża. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozdrawiam nowych sąsiadów! My mieszkamy już 4 lata, też mieliśmy po odbiorze regulację drzwi balkonowych, i mieskanie wyszło o metr większe. Reszta byla ok wg mojego brata budowlańca. Panowie, którzy wykanczali nam mieszkanie też nic nie zgłaszali w trakcie kłądzenia płytek itd. Na antresolę się nie zdecydowaliśmy, bo przez brak schodów nie mogliśmy obejrzeć ( nikt nam drabiny nie przyniósł). A teraz mamy drabinę, któej się chętnie pozbędziemy, ktoś chętny? Mieszkamy na Czeczów oczywiście:) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do metrażu to u mnie Pan wymierzyl  o metr mniej ale mówił że ta norma PN-70/B to pomiar bez tynków.

Normę pomiaru znalazłem w umowie deweloperskiej uprzedzajac pytania.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej

Ja dzisiaj odbierałem wiec tak , usterki które były przy przeglądzie zostały usunięte metraż się zgadza , wszystko w porządku. Szkoda tylko ze tego tauronu nie można załatwić już dzisiaj!!! Miejsce garażowe zgodne, schowek tez . Wiec nic tylko teraz działać i remontować :) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje dla wszystkich, którzy już odebrali mieszkanka :)

A powiedzcie kiedy Lcc ma zamiar dać nam te karty? Jakiś termin konkretny podali?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas dziś też odbiór bez większych przeszkód ;) usterki usunięte, większych uwag nie mieliśmy, klucze odebrane. Co do kart to podobno wina Tauronu, że ich jeszcze nie przysłali, mają dosłać "na początku przyszłego tygodnia". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie wracamy z odbioru. Wyszło kilka poprawek ale w większości kosmetyka. Mieliśmy fajna firmę od odbiorów i rzeczywiście zwrócili uwagę na wiele rzeczy, których my nie widzieliśmy i jeszcze doradzili co do remontu. Z najważniejszych spraw mamy drzwi balkonowe do regulacji, rdzę na zawiasach drzwi wejściowych, do zatarcia tynki w niektórych miejscach, brak pianki w okolicy okien od zewnątrz itp. Przyłącza różnią się od tych na pierwotnym rysunku ale to już wyłapaliśmy oglądając mieszkanie wcześniej. 

Na niektórych miejscach garażowych bliżej B17 stoi woda ale podobno to wina tego że tam jeszcze nie działa system usuwania wody. 

Karty a co za tym idzie prąd w budynku ma być poniedziałek/wtorek, wiata do garażu podobnie. 

Z tego co widzę u niektórych mieszkańców remonty idą już pełną parą :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 8.12.2018 o 09:48, Nowakowa! napisał:

Właśnie wracamy z odbioru. Wyszło kilka poprawek ale w większości kosmetyka. Mieliśmy fajna firmę od odbiorów i rzeczywiście zwrócili uwagę na wiele rzeczy, których my nie widzieliśmy i jeszcze doradzili co do remontu. Z najważniejszych spraw mamy drzwi balkonowe do regulacji, rdzę na zawiasach drzwi wejściowych, do zatarcia tynki w niektórych miejscach, brak pianki w okolicy okien od zewnątrz itp. Przyłącza różnią się od tych na pierwotnym rysunku ale to już wyłapaliśmy oglądając mieszkanie wcześniej. 

Na niektórych miejscach garażowych bliżej B17 stoi woda ale podobno to wina tego że tam jeszcze nie działa system usuwania wody. 

Karty a co za tym idzie prąd w budynku ma być poniedziałek/wtorek, wiata do garażu podobnie. 

Z tego co widzę u niektórych mieszkańców remonty idą już pełną parą :)

woda przy B17 to nie kwestia systemu usuwania wody, generalnie na b16 nieszczelna jest dylatacja przy sekcji "budynków" zabudowy b16  więc to co widzisz to zastoiny wody gruntowej / opadowej - tak w jednym zdaniu to  przeciekają ściany w garażu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem, że są to potwierdzone informacje? Jeśli tak, wiesz może, czy LC ma coś zamiar z tym zrobić? I skąd taki błąd. W pozostałych blokach, wzdłuż Serafy, nie ma tego problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, Abermon napisał:

Rozumiem, że są to potwierdzone informacje? Jeśli tak, wiesz może, czy LC ma coś zamiar z tym zrobić? I skąd taki błąd. W pozostałych blokach, wzdłuż Serafy, nie ma tego problemu.

Nie bardzo wiem co rozumiesz przez potwierdzone? Bo wystarczy jak zejdziesz do garaży to zobaczysz że leje z ścian na łączeniu budynków, póki co nie ma co się nadto martwić bo coś tam grzebia cały czas w garażu więc z spokojem trzeba patrzeć. Jako wrzutke można dodać że nie ma praktycznie inwestycji które nie ciekna na poczatku, a jak cieknie to się doszczelnia lub szuka skąd i tyle, więc obserwujemy i zobaczymy. Pamiętajcie ze b17 to jeszcze budowa więc to się zdarzyć może ;)

Edytowane przez nslukasz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, nslukasz napisał:

Nie bardzo wiem co rozumiesz przez potwierdzone? Bo wystarczy jak zejdziesz do garaży to zobaczysz że leje z ścian na łączeniu budynków, póki co nie ma co się nadto martwić bo coś tam grzebia cały czas w garażu więc z spokojem trzeba patrzeć. Jako wrzutke można dodać że nie ma praktycznie inwestycji które nie ciekna na poczatku, a jak cieknie to się doszczelnia lub szuka skąd i tyle, więc obserwujemy i zobaczymy. Pamiętajcie ze b17 to jeszcze budowa więc to się zdarzyć może ;)

W B17 zakończono wszelkie prace budowlane 30.11 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, Gave95 napisał:

W B17 zakończono wszelkie prace budowlane 30.11 

Tak, zgoda w DB na pewno jest wpis o zakończeniu prac budowlanych itp. jednak tu jeszcze pewnie trwają odbiory inwestorskie wskazywanie wad i tak dalej więc "budowa" w moim poprzednim komentarzu tyczyło się tego bo na 99% LCC nie rozliczył jeszcze w całości kontraktu z generalnym - co akurat w tej sytuacji jest dla nas in plus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My dzisiaj odbieralismy klucze. Ogólnie wykonanie w porządku. Wylewki proste z jednym malym wyjątkiem przy drzwiach balkonowych. Kilka niedoróbek przy suficie z regipsu, uszczerbany jeden z parapetów. Najgorszym mankamentem jest uciekający pion jednej ze ścian w łazience. Jesli chodzi o balkon, do wymiany fugi ( pęknięcia) i podkladki śrub barierek ( korozja). Stolarka okienna i drzwi bez uwag. Kart do Tauronu brak. Bylem w garażu, zerknąć na tą wodę ( my mamy miejsca dopiero w b17). Faktycznie jest jedna niewielka kałuża 1m2. Nie wyglada to groźnie, ale na pewno do weryfikacji. Poza tym jak na garaż, wykonczenie górna półka ( subiektywne odczucie). Ogolnie wrażenia z odbioru pozytywne. Mila Pani, fajny pakiet startowy z rabatami do sklepów, wino. Wiem że to nieistotne drobiazgi, ale wplywają na postrzeganie całości.

Super dodatkiem są płytki cd ze zdjeciami instalacji, przed tynkami i wylewkami. Duży plus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, mam kilka pytań ;-)

1.Czy na odbiorach technicznych zgłaszał ktoś wilgoć na ścianach? 

2. Jaki macie plan na wykończenie ścian?Będziecie nakładać gładź?

3. Szukamy firmy, która wykona nam schody. Jeśli macie kogoś sprawdzonego to dajcie znać.

Dzięki i pozdrawiamy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, Player One napisał:

Cześć, mam kilka pytań ;-)

1.Czy na odbiorach technicznych zgłaszał ktoś wilgoć na ścianach? 

2. Jaki macie plan na wykończenie ścian?Będziecie nakładać gładź?

3. Szukamy firmy, która wykona nam schody. Jeśli macie kogoś sprawdzonego to dajcie znać.

Dzięki i pozdrawiamy 

1.O wilgoć baliśmy się strasznie  bo jakiś czas temu była widoczna i rzeczywiście ściany są miejscami odparzone ale na obecną chwilę są całkiem suche. 

2. Będziemy robić gładzie. Ściany wydają się równe ale zdaniem Pana od wykończeń jest to konieczne. To samo sugerował kierownik budowy, który był przy odbiorze i nasza firma sprawdzająca stan mieszkania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O jakiej wilgoci mowicie? Tynki w naszym budynku zakończono w kwietniu 2018... Tynki sa wykonane w standrcie tynków maszynowych. Albo malujemy albo gladź. Nie oczekujcie wodtrysków. Poważnie. Kupiliśmy najtańsze mieszkania w Krakowie. Gości od wykończeń stwierdził: na to co widziałem w Krakowie, jest ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta