Skocz do zawartości

Inicjatywa budowy szkoły na naszym osiedlu

Gość Rzulfrydz

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj można znaleźć numer działki

https://geoportal360.pl/map/?src=adwords&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=SN-Geo&gclid=Cj0KCQjw9pDpBRCkARIsAOzRziup2GEQqZ4UVurSLG8Mq9PnhDJ6LnMP4KkRVwuSoVREF94hVrprT34aAmNrEALw_wcB#l:50.02245,20.04585,19;p:MTI2MTA0XzkuMDEwNC4xNDYvNA==

I nie ma potrzeby/konieczności aby było "na priv". To są dane publiczne, ogólnodostępne.

Edytowane przez luk82

18 godzin temu, luk82 napisał:

A tutaj można znaleźć info o tej inwestycji w budżecie miasta:

https://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/posiedzenia/show_pdfdoc.php?id=103044 (--> str. 63, zadanie MCOO/E1.119/19)

dziękuję za namiary :) natomiast jak niestety pokazała budowa Domagały to co zaplanowane nawet jak są zabepieczone środki,  nie zawsze się udaje wykonać. Stąd uważam że ważne jest na bieżąco śledzenie postępów i kolejnych etapów, które udało się zakończyć. 

• Like 1

• 2 weeks later...

no to skoro jest zapotrzebowanie na wiedzę, to wrzucam kolejne info w sprawie szkoły :) Wszystkie informacje pozyskane od Miasta w trybie dostępu do informacji publicznej, tak więc wiarygodne :) 

W umowie nr MCOO/II/79/PRI/519/2019 zawartej z Przemysławem Czubaj - Biuro Architektoniczne, termin zakończenia prac ustalono na 6 grudnia 2019 r.(mój dopisek - na 6 grudnia ma być zatem gotowa koncepcja; a do 30 września mają być opracowane dwa wariaty, które muszą być zaakceptowane przez miasto)

W Wydziale Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa prowadzone jest postępowanie w sprawie pozyskania od Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie działek pod budowę nowej szkoły na os. Złocień.

W wyniku prowadzonych rozmów ustalono, iż zamianie będzie podlegać nieruchomość stanowiąca własność Gminy Miejskiej Kraków oznaczona jako działka nr 245/27 obr. 104 Podgórze, na działkę stanowiącą własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczoną nr. 156/9 obr. 104 Podgórze. Natomiast nabyciem na rzecz Gminy Miejskiej Kraków objęto działki stanowiące własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczone nr. 146/5 o pow. 0,0146 ha oraz nr. 156/10 o pow. 0,4382 ha obr. 104 Podgórze. Planuje się, iż pozyskanie ww. terenu nastąpi do końca bieżącego roku. 

Zgodnie z przyjętymi założeniami z przedmiotowego budynku w systemie jednozmianowym powinno mieć możliwość korzystania ok. 600 uczniów.

Edytowane przez Gammiko
skrócenie tekstu
  • Thanks 1

jak próbowałam znaleźć te numery działek - wszystkich nadal mi się nie udało zlokalizować, to mniej więcej w obszarze pomiędzy biedronką a nowymi Blokami na Agatowej, które się budują. Jak ktoś może coś konkretniej napisać, to sama będę wdzięczna. Przez ponad 3 h próbowałam je wszystkie przez geoportal zlokalizować, ale to była droga przez mękę.

Również dziękuję, ale dlaczego ta zaznaczona działka pod twoim linkiem ma numer 156/10 (o ile dobrze widzę na screen'ie), a pod poniższym linkiem ma numer 245/3

https://geoportal360.pl/map/?src=adwords&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=SN-Geo&gclid=Cj0KCQjw9pDpBRCkARIsAOzRziup2GEQqZ4UVurSLG8Mq9PnhDJ6LnMP4KkRVwuSoVREF94hVrprT34aAmNrEALw_wcB#l:50.02241,20.04567,18;p:MTI2MTA0XzkuMDEwNC4yNDUvMw==

Czyżbym coś źle robił?

Luk 28 To nie tak. Ja zaznaczyłem wszystkie działki pod szkołę. Na geoportal bym nie liczył gdyż mają nieco wsteczną aktualizację. To co zaznaczyłeś to działka 245/3 która na mojej mapie jest już podzielona na dwie 245/28 i 245/27 i nie obejmuje całego terenu pod szkołę.

Zwróć uwagę, że pod Twoim linkiem nie ma działek wymienionych pod budowę szkoły między innymi 146/5, która powstała w wyniku podziału działki 146/4 na 146/5 i 146/6. Niestety geoportal jest nieaktualny dlatego z niego nie korzystam chyba że szukam działek poza terenami miejskimi i gminnymi ( niektóre gminy mają swoje mapy działek bardziej aktualne niż geoportal).

Edytowane przez maxkad
  • Thanks 1

• 3 weeks later...

Proponuje się zapoznać z w/w artykułem: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/arcybiskup-jedraszewski-chce-od-wladz-krakowa-dzialki-pod-budowe-kosciola/q0elnlc

Co ma wspólnego ze szkołą na Złocieniu: decyzja miasta będzie negatywna dla KK.

Co zrobi w odpowiedzi Arcybiskup, który kieruje się tylko i wyłącznie dobrem swoich owieczek?

Edytowane przez Rob80
  • Confused 1

i kolejna sprawa - przedszkole  - jak nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie. Info pozyskane także w trybie dostępu do informacji publicznej.

W celu budowy przedszkola w rejonie os. Złocień, Miasto Kraków nabyło w bieżącym roku w drodze pierwokupu działki: nr 280/7 i 280/9, obręb 104, jednostka ewidencyjna Podgórze, położone przy ul. Półłanki.

Rozpoczęcie budowy przedszkola będzie możliwe po przeznaczeniu w budżecie Miasta Krakowa i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa środków finansowych niezbędnych na opracowanie dokumentacji projektowej oraz na realizację robót budowlanych.

Czy ktoś może wkleić także na forum umiejscowienie tych działek? 

Edytowane przez Gammiko
  • Thanks 1

16 godzin temu, Franzz napisał:

Trzymaj to jest fragment placu Rybitwy który i tak  w całości poleci z tego miejsca.

image.png.c4da7a05f5f350269b6b242650986903.png

image.png.49021723904d21c77cdb7a980dec378d.png

Ehhhh Franzz NIE NIE NIE, to nie te działki. Nie rób zamieszania.

Obręb 104 a nie 22 :)

Właście działki to teren byłego osiedla kolejowego przy nowej drodze do magazynu księgarni.

Polecam używać portal UMK czyli https://msip.um.krakow.pl/kompozycje/?config=config.json

InkedPrzedszkole Półłanki_LI.jpg

Działki przedszkole.png

Edytowane przez Mieszkaniec ul. Czeczów
  • Thanks 2

Na kolędzie ksiądz Grzegorz Lopatka ( były proboszcz par.Złocień), wspomnial, że  szkoła będzie miała dojazd na obecnym trawniku kościoła (kaplicy), czyli zgodnie z wymienionymi przez maxkad działkami. Czyli bardzo blisko kaplicy.

Edytowane przez Słoneczna
cytowanie

11 godzin temu, luk82 napisał:

Ufff... już myślałem, że ktoś w rozpędzie umieścić chciał przedszkole/szkołę taki kawał drogi od osiedla:)

Przedszkole tam będzie (przy Półłanki).

Szkoła obok kościoła, tak jest na wcześniejszych mapach.

Od Półłanki została wybudowana nowa droga w kierunku osiedla. W ramach budowy szkoły pomiędzy kaplicą a budowanymi obecnie blokami Śnieżki ma być wybudowana droga. Myślę, że jest opcja połączenia tych dróg dla skomunikowania przedszkola z osiedlem.

Edytowane przez Mieszkaniec ul. Czeczów
Rozszerzenie informacji
  • Like 1