Skocz do zawartości

Inicjatywa budowy szkoły na naszym osiedlu

Gość Rzulfrydz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MisiekW

Zamiast trollować i spamować na forum zaangażujcie się w działalność komitetu. Nie tylko wszystkiego się dowiecie ale nawet będziecie mieli wpływ na wszelkie decyzje w temacie.

Na ten moment terenu pod szkołę po prostu nie ma co nie znaczy że nie trzeba próbować go "znaleźć". Łatwiej jednak zamiast tego walnąć kilka pościków na forum, natomiast w staraniach tych którzy realnie chcą coś ruszyć poszukać trzeciego dna.

44 minuty temu, MisiekW napisał:

Zamiast trollować i spamować na forum zaangażujcie się w działalność komitetu. Nie tylko wszystkiego się dowiecie ale nawet będziecie mieli wpływ na wszelkie decyzje w temacie.

Na ten moment terenu pod szkołę po prostu nie ma co nie znaczy że nie trzeba próbować go "znaleźć". Łatwiej jednak zamiast tego walnąć kilka pościków na forum, natomiast w staraniach tych którzy realnie chcą coś ruszyć poszukać trzeciego dna.

Próba uzyskania informacji to trollowanie i spamowanie? Bardzo ciekawe.

• Like 1

Eh Panowie... Panowie :)  naprawdę musimy prowadzić takie jałowe rozmowy ? spotkajmy się wspólnie przedstawmy z imienia i nicka na forum i porozmawiajmy jak dorośli na żywo. Ja swoje cztery litery ruszyłem dopytałem o festyn i szkołę, Was również zapraszam na spotkanie Gregu45 powiedz że jesteś Gregu co Ci leży na sercu co się nie podoba  będziemy tak posty nabijać i denerwować administratora Śledzika który musi te wypociny czytać :D 

giphy.gif

• Like 1

gregu45 odpuść.... Ja również byłem ciekawy i widzisz jaka reakcja ... Przykre jest to, że na grzecznościowe pytanie człowiek od razu wyzywany jest od trolli, spamowaczy i ludzi którzy nic w życiu nie robią tylko klepia bezduszne posty. Nie mówiąc o tym, żeby cokolwiek się dowiedzieć to trzeba być w Komitecie. Niestety dla mnie doba ma tylko 24h, mam obecnie sporo na głowie ale przyszłosciowo np. końcem roku myślałem aby zaangażować się w czynne w działania na Złocieniu (na działanie w temacie szkoły podejrzewam może być za późno ale będą pewnie inne pomysły na polepszenie życia na Złocieniu). Ale taka postawa kilku  forumowiczów powyżej, którzy podejrzewam, że są w Komitecie lub adorują Komitet zniechęca do czegokolwiek. Tak czy siak, ze swojej strony życzę Wam sukcesów i realizacji celów. 

Pozdrawiam

• Like 1

Gość MisiekW

Mateusz, ludzie starają się zrobić szum wokół tematu, cokolwiek bardzo trudnego i trudno nawet powiedzieć czy możliwego do realizacji. Należą się im za to tylko podziękowania, za same chęci. Ludzie robią festyn to problem, że to agitacja wyborcza albo że "ktoś" na tym zarobi. Ja nie wiem czy tak czy nie i nie wnikam w to bo uważam że nie powinienem się czepiać jeśli sam nie daję nic od siebie. Jeśli ktoś uważa inaczej - niech zrobi własny, chętnie to zobaczę.

Jak dla mnie szkoła mogłaby powstać nawet nie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla. Ktoś powie że takie już mamy. To prawda. Ale każda nowa nowoczesna szkoła to dodatkowa szkołą gdzie można wysłać dzieci w niedalekiej odległości.

Ironiczne pytania o tym jak idzie zakup / scalanie gruntów, powtarzane z uporem maniaka na tym etapie służą chyba jedynie prowokacji bo temat jest w całkowitych przedbiegach i powijakach. Sęk w tym, że fajnie usiąść i oczekiwać od innych kompletu informacji, trochę trudniej zakasać rękawy i ruszyć w teren. Ja tego z różnych powodów nie zrobię i dlatego nie uzurpuję sobie prawa do tego aby mi ktoś wszystko wyłożył na tacę. Jeśli chcesz przejmij inicjatywę, jeśli nie - nie należy się dziwić że osoby zaangażowane mają inne zajęcia na głowie niż referowanie wszystkiego na forum, ich doba ma również 24h.

Zawijam się z tego wątku. Zajrzę za 3 lata.

MisiekW dziękuję Ci za ten wpis... przeczytałem z miłą chęcią dodałem "like" i moim zdaniem zamknąłeś policzki części forum.

Gregu45 mogę Ci zadać pytanie na otwartym forum  ? Tu się zastanów pytanie będzie trudne :) jesteś gotów będzie dot. agitacji o której wspominałeś ?  Chwyć się za co masz tam pod ręką i zapraszam do dyskusji 

Edytowane przez Franzz

Rozmowa będzie w formie krótkiej wymiany zdań. Internet daje możliwość czasu na opracowanie odpowiedzi. Gregu45 użytkowniku forum moje pierwsze pytanie  negujesz jakiekolwiek formy realizacji pomysłów,planów, założeń aktualnego komitetu osiedlu Złocień chciałbym zapytać jakie masz pomysły i plany w zapleczu i w zanadrzu ? które plany i pomysły będziemy mogli nazwać jakąkolwiek ofensywą dobrej drugiej zmiany ? słucham... ? chętnie zrobię krok w Twoją stronę ale do czego ? co masz do zaoferowania ?  Cały czas negujesz jeden plan chętnie poproszę o Twój ? jestem gotów rzucić rękawice dla Ciebie 

Edytowane przez Franzz
  • Like 1

Nim zapytasz kolejny raz o teren gdzie ma być szkoła.

http://www.gazetakrakowska.pl/strona-kobiet/macierzynstwo/a/krakow-na-zlocieniu-zabraklo-miejsca-na-szkole-a-deweloperzy-buduja-na-potege,13175331/?najstarsze

"Marcin Szymański, radny Dzielnicy XII ze Złocienia, ujawnił, że jest szansa na budowę tam szkoły, a problem może rozwiązać wykup oraz zamiana działek na drodze ustaleń między miastem, deweloperami i stroną kościelną. Wiceprezydent Król zaznaczyła, że urząd jest otwarty na dalsze negocjacje w tej sprawie."

źródło. Gazetakrakowska.pl

Edytowane przez Franzz
  • Like 1

Napisze tak. Jestem w pewnym sensie jednym ze sponsorów tej imprezy dlatego to co jest organizowane prze ze mnie i moja żonę  tylko i wyłącznie z naszych finansów. Interesu w budowie tej szkoły nie mam żadnego gdyż zanim ją wybudują moje dzieci już dawno skończą  podstawówkę. Z organizacji swojego zakresu się nie wycofamy(pomimo zniechęcających maruderów) ale mam nadzieje, że owi maruderzy wysilą się na tyle by nie psuć dobrej zabawy innym. Dodam jeszcze, że dla przyjemności ludzi, którzy  przybędą na festyn niektóre z atrakcji będą sponsorować członkowie komitetu. Jak zapukano do moich drzwi aby podpisać petycję o budowę nowej szkoły podpisałem w ciemno bez zadawania pytań choć mogłem to wszystko olać  i szkołę na złocieniu i szkołę na Sucharskiego bo do żadnej z tych szkół moje dzieci nie chodzą ani chodzić nie będą. Tyle że pomyślałem nieco bardziej w przyszłość i doszedłem do wniosku że jednak ta szkoła na złocieniu może się przydać ewentualnie moim wnukom. Ale widać nie wszyscy myślą tak jak ja i to co czeka dzieci ich dzieci to już nie ich zmartwienie. 

Czasami warto pomyśleć nieco bardziej w przód a nie tylko tu i teraz.

• Like 10

Hej. Festyn będzie na parkingu Telefoniki przy pętli autobusowej. Jeszcze w sobotę mamy ostatnie spotkanie organizacyjne, w Bolzano o 10:00. Zapraszam. Franzz. Maxkad, wielkie dzięki za te wpisy bo czasem dopada mnie zniechęcenie kiedy czytam wpisy np Greg45. Greg45, uparty człowieku, nie jesteśmy Urzędem Miasta, nie my decydujemy o tym gdzie ma stanąć publiczna szkoła. My jesteśmy po to żeby przypilnować że UM dołoży wszelkich starań żeby ta szkoła powstała, bo jest na to ogromna szansa. Dlatego biegamy od urzędu do urzędu, od komisji do komisji i są efekty. Greg45, pobiegaj z nami, serio. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami. 

• Like 1

W dniu 2.06.2018 o 16:27, mateusz napisał:

gregu45 odpuść.... Ja również byłem ciekawy i widzisz jaka reakcja ... Przykre jest to, że na grzecznościowe pytanie człowiek od razu wyzywany jest od trolli, spamowaczy i ludzi którzy nic w życiu nie robią tylko klepia bezduszne posty. Nie mówiąc o tym, żeby cokolwiek się dowiedzieć to trzeba być w Komitecie. Niestety dla mnie doba ma tylko 24h, mam obecnie sporo na głowie ale przyszłosciowo np. końcem roku myślałem aby zaangażować się w czynne w działania na Złocieniu (na działanie w temacie szkoły podejrzewam może być za późno ale będą pewnie inne pomysły na polepszenie życia na Złocieniu). Ale taka postawa kilku  forumowiczów powyżej, którzy podejrzewam, że są w Komitecie lub adorują Komitet zniechęca do czegokolwiek. Tak czy siak, ze swojej strony życzę Wam sukcesów i realizacji celów. 

Pozdrawiam

Dzięki. Staramy się jak możemy chociaż nasza doba również trwa 24 godziny, również mamy pracę i rodziny. Na pomoc nigdy nie jest za późno, zapraszamy. A dodatkowych informacji można poszukać również na www.myzlocien.pl .Polecam zwłaszcza ostatni wpis po komisji planowania przestrzennego, w której uczestniczyliśmy. 

Edytowane przez MoTel
Błąd

Cytując siebie z wątku Inwestycje mieszkaniowe:

"Gdyby rzeczywiście Telefonika chciała się wynieść to byłaby niesamowita gratka dla deweloperów - taki areał przy takim osiedlu... jestem skłonny przypuszczać, iż opłacałoby się nawet hale wyburzać i plan miejscowy zmieniać...

Ale wtedy dopiero Złocień nabrałby wielkości..."

To jest też długo oczekiwana odpowiedź dla gregu45, gdzie ma powstać szkoła... (i przy okazji zupełnie nowy kwartał Złocienia) ;) 

• Like 1

Fajnie, że pojawiła się ta propozycja. Byliśmy na sesji komisji kiedy podano do wiadomości fakt wpłynięcia tej oferty (pisałam o tym w ostatnim poście odsyłając do strony www.myzlocien.pl). Tak naprawdę to dopiero początek walki o szkołę. Ale jest od czego zacząć rozmowy z władzami miasta. Ważne żebyśmy pokazali, że Złocień to nie tylko tych parę osób z komitetu, widzianych na wszystkich możliwych komisjach ale, że mieszka nas tu parę tysięcy. Dlatego zapraszam i na nasz profil na fb i na stronę www a teraz przede wszystkim na festyn. Żeby w mieście widzieli, że jesteśmy. Pozdro ;)

• Like 1

8 godzin temu, Rzulfrydz napisał:

Wybierajcie - dżuma albo cholera

Rozwój przemysłu albo dramatyczna rozbudowa mieszkań osiedla

Dlaczego miasto swoimi blędami w planowaniu przestrzennym szantażuje mieszkańców Złocienia

Jesli miasto 'tak zarządza' to niech odkupi z zyskiem tereny ktore wczesniej sprzedało deweloperom

Zmiana terenu przemyslowego na mieszkalny to kilkaset % wzrostu na 1 h ziemi i milionowe zyski.  Swietnie wyrezyserowany teatrzyk. Jeden oddaje drugi wyraza zgode wmysl pomocy mieszkancom

To ze zrobicie festyn jeden czy drugi nic nie zmieni. Wasz czas dobiega końca. Czas na zmiane. Generalną do samego betonu. Nie myslicie o mieszkancach. Miasto nalezy do deweloperow

Reasumujac - Szkola musi powstac na osiedlu. Nie na zasadach dewelopera i jakiejs tam nowo powstałej inicjatywy. Ale na warunkach mieszkańców. Zachowując istniejący charakter osiedla oraz zieleni

Myślę, że propozycja Telefoniki jest całkiem sensowna. Z tego, co zrozumialem – z planu zagospodarowania wynika, że teren, który zajmuje Telefonika może być przeznaczony pod przemysł (jak jest w tej chwili) lub biurowce. Oczywiste jest, że Telefonika będzie chciała skapitalizować ten teren, bo to potencjalnie duże pieniądze, a taką produkcję, jaką ma tutaj, może przenieść gdziekolwiek w tańsze miejsce, w przeciągu miesiąca, czy dwóch. Nie zatrzymamy zmian, ani powiększenia osiedla, bo to niemożliwe, ale nie jest tak, że mamy wybór pomiędzy dżumą, a cholerą. Mamy wybór pomiędzy kilkunasto- czy kilkudziesięciopiętrowymi biurowcami i ludźmi je zapełniającymi, dla których los osiedla będzie doskonale obojętny, a niską zabudową mieszkalną (taką, jak w tej chwili ma reszta osiedla), którą zasiedlą nasi przyszli sąsiedzi, dbający o to miejsce i jego rozwój. Dodatkowo – powiększenie liczby mieszkańców daje nam też możliwość egzekwowania od miasta, a za jego pośrednictwem – od deweloperów – rozbudowy infrastruktury (sport, rekreacja, zieleń, komunikacja). Fakt, że planowanie miasta pozostawia wiele do życzenia – moim ulubionym przykładem jest Zabłocie, gdzie była szansa na wybudowanie w ścisłym centrum sensownie zaplanowanej dzielnicy, a powstaje kolejny urbanistyczno-architektoniczny śmietnik. Jednak zamiast ubolewać, że coś się zmienia (a zmieniać się będzie, bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie) – możemy wpływać na to, żeby te zmiany szły w możliwie korzystnym dla nas kierunku.

• Like 3

Gość Rzulfrydz
Myślę, że propozycja Telefoniki jest całkiem sensowna. Z tego, co zrozumialem – z planu zagospodarowania wynika, że teren, który zajmuje Telefonika może być przeznaczony pod przemysł (jak jest w tej chwili) lub biurowce. Oczywiste jest, że Telefonika będzie chciała skapitalizować ten teren, bo to potencjalnie duże pieniądze, a taką produkcję, jaką ma tutaj, może przenieść gdziekolwiek w tańsze miejsce, w przeciągu miesiąca, czy dwóch. Nie zatrzymamy zmian, ani powiększenia osiedla, bo to niemożliwe, ale nie jest tak, że mamy wybór pomiędzy dżumą, a cholerą. Mamy wybór pomiędzy kilkunasto- czy kilkudziesięciopiętrowymi biurowcami i ludźmi je zapełniającymi, dla których los osiedla będzie doskonale obojętny, a niską zabudową mieszkalną (taką, jak w tej chwili ma reszta osiedla), którą zasiedlą nasi przyszli sąsiedzi, dbający o to miejsce i jego rozwój. Dodatkowo – powiększenie liczby mieszkańców daje nam też możliwość egzekwowania od miasta, a za jego pośrednictwem – od deweloperów – rozbudowy infrastruktury (sport, rekreacja, zieleń, komunikacja). Fakt, że planowanie miasta pozostawia wiele do życzenia – moim ulubionym przykładem jest Zabłocie, gdzie była szansa na wybudowanie w ścisłym centrum sensownie zaplanowanej dzielnicy, a powstaje kolejny urbanistyczno-architektoniczny śmietnik. Jednak zamiast ubolewać, że coś się zmienia (a zmieniać się będzie, bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie) – możemy wpływać na to, żeby te zmiany szły w możliwie korzystnym dla nas kierunku.

Dzięki za głos rozsądku :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk