Skocz do zawartości

Inicjatywa budowy szkoły na naszym osiedlu

Gość Rzulfrydz

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że o rozbudowę szkoły rodzice dzieci wraz z nowym Dyrektorem szkoły walczą już od września. We wrześniu padła propozycja, że aby zażegnać problem potrzebne byłyby moduły aby szkoła mogła szybko i sprawnie się powiększyć. Rozwiązanie to stosowane jest nie tylko w naszych szkołach ale również za granicą. Niestety miasto powiedziało, że to zły pomysł. Równolegle do tych starań dołączyły starania o poprawę bezpieczeństwa dojścia do szkoły - szczególnie, że przejście pod wiaduktem stało się odrobinę problematyczne. Wobec tego wszyscy zainteresowani składali pisma do ZIKITu i wszystkich świętych łącznie z Radą Dzielnicy-  i trwało przerzucanie się papierami. W końcu gdy otrzymano promesę na rozbudowę starej szkoły okazało się. że koliduje to z planami budowy nowej. Jeśli zaś chodzi o poprawę bezpieczeństwa dotarcia do szkół, to Rodzice, Rada Rodziców i Pan Dyrektor wraz z Księdzem Proboszczem z Bieżanowskiej parafii, który poparł te starania oraz Dworem Czeczów "wychodzili" obietnicę na poprawę bezpieczeństwa ( czekają na kolejne spotkanie z Dyrektorem ZIKITU -  mające na celu skonkretyzowanie ustaleń od strony urzędowej) oraz promesę od Pani Król na autobus ze Złocienia do szkoły... jak to się skończy, zobaczymy. Fakt jest faktem, że działka na Sucharskiego jest duża i gotowa na zagospodarowanie.

9 godzin temu, Aven napisał:

A! Zapomnialem o najwazniejszym. Bardzo dobrze ze w ogole powstal taki komitet i ze sa ludzie ktorym chce sie cos wspolnie zrobic poswiecajac swoj czas! 

Dzięki Aven. To super wiedzieć, że nasza praca jest doceniana.

Odnosząc się do rozbudowy szkoły przy ul. Sucharskiego to temat jest trochę szerszy. Wszystko rozbija się o to jak rozwija się Złocień. Na Złocieniu mieszka obecnie ok. 7 tys osób. Głównie młodych ludzi posiadających lub planujących dzieci. Przy takiej liczbie mieszkańców rocznie przychodzi na świat ok. 100 dzieci ( 4 klasy!!! w roczniku). Zgodnie z pozwoleniami na budowę, już w ciągu 2-3 lat zostaną oddane mieszkania dla kolejnych 25 tys. mieszkańców (prowadzone już inwestycje LCC, Śnieżki, Murapolu, Instalu). Przy takim tempie rozwoju demograficznego da nam to 500 urodzeń rocznie (20 klas!!! w roku)... i co wtedy?? Na ul. Sucharskiego, jak dowiedzieliśmy się na poniedziałkowych konsultacjach w UM planuje się budowę ok 16 klas (to dwie klasy na rocznik). Co z resztą złocieniowych dzieci???? Realizacja szkoły na Złocieniu i rozbudowa szkoły na ul. Sucharskiego to podobny czas realizacji. Już niedługo planowany jest też remont ul. Półłanki. Autobus zabierający dzieciaki do szkoły utknie przy wyjeździe z Agatowej wśród tych, którzy będą zmuszeni odwieźć dzieci, które nie zmieściły się w dobudówce na Sucharskiego. Jest dramat.

Pytanie więc brzmi następująco: Czy wystarczy nam doraźne rozwiązanie w postaci miejsca przy ul. Sucharskiego dla max 50 dzieci w roczniku, czy chcemy aby na Złocieniu powstała szkoła??

A po więcej informacji w tym temacie odsyłam na nasz profil na FB. KomitetMyZlocien.

• 2 weeks later...
46 minut temu, Malachit1980 napisał:

Uważam, że komitet powinien poprzeć pomysł rozbudowy szkoły na Sucharskiego, gdyż jest to inwestycja która zaraz będzie realizowana. Budowa szkoły na Złocieniu to jak dobrze pójdzie to perspektywa ok. 10 lat. Póki co nawet nie ma działki gdzie ta szkoła mogłaby powstać.

Budowa szkoły to zawsze temat mocno przyszłościowy to nie jest tak że przyjeżdża firma buduje szkołę -> wchodzą nauczyciele -> wchodzą uczniowie i jest. Malachit1980 szkoła na osiedlu to mus przy tym co się wydarzy tu w przeciągu Twoich sugerowanych 10 lat, i jeżeli będziemy już teraz negować pomysł budowy szkoły na osiedlu to nawet za 10 lat nie zastaniesz tu szkoły, co do działki i miejsc doczytaj proszę opcje jakie się pojawiły. Zapraszam również do materiału :

https://krakow.tvp.pl/36803106/mieszkancy-osiedla-zlocien-walcza-o-budowe-szkoly

Rozbudowa szkoły o kilka dodatkowych klas na Sucharskiego nie załatwi sprawy tzn. załatwi na chwilę mimo to nie zapewni bezpiecznej drogi  dzieciom z naszego osiedla. Moim zdaniem rozbudowa szkoły na Sucharskiego jest zupełnie bezzasadna .

• Like 1

2 godziny temu, Franzz napisał:

Budowa szkoły to zawsze temat mocno przyszłościowy to nie jest tak że przyjeżdża firma buduje szkołę -> wchodzą nauczyciele -> wchodzą uczniowie i jest. Malachit1980 szkoła na osiedlu to mus przy tym co się wydarzy tu w przeciągu Twoich sugerowanych 10 lat, i jeżeli będziemy już teraz negować pomysł budowy szkoły na osiedlu to nawet za 10 lat nie zastaniesz tu szkoły, co do działki i miejsc doczytaj proszę opcje jakie się pojawiły. Zapraszam również do materiału :

https://krakow.tvp.pl/36803106/mieszkancy-osiedla-zlocien-walcza-o-budowe-szkoly

Rozbudowa szkoły o kilka dodatkowych klas na Sucharskiego nie załatwi sprawy tzn. załatwi na chwilę mimo to nie zapewni bezpiecznej drogi  dzieciom z naszego osiedla. Moim zdaniem rozbudowa szkoły na Sucharskiego jest zupełnie bezzasadna .

Nie neguję budowy szkoły na Złocieniu. Piszę tylko, że realizacja tego pomysły to odległa perspektywa. Co do transportu dzieci na Sucharskiego, to od przyszłego roku szkolnego miasto finansuje dla nich transport busami do szkoły i ze szkoły oraz opiekuna tego transportu. Będzie on dowoził i przywoził na Złocień dzieciaki.

Jestem zdania że póki możemy walczmy, ugrajmy coś dla wspólnego naszego dobra i dla rozwoju osiedla, a nie szukajmy jak transportować dzieci do szkół poza naszym osiedlem . Super że miasto finansuje takie wycieczki, ale byłoby to fajne jakbyśmy naprawdę byli na samym końcu świata. Malachit1980 piszesz że nie negujesz budowy szkoły ale popierając rozbudowę innej szkoły ? coś mi tu nie pasuję przepraszam,  tym sposobem rozdajesz białe flagi symbolizujące gest poddania. 

Edytowane przez Franzz
  • Like 1

Śpieszę również ze świeżutkim jak bułeczka  artykułem poglądowym  :

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowa-szkola-dla-osiedla-kliny_25648.html

Trzymajcie proszę. 

źródło. lovekrakow.pl

uwaga to jest dobre "700 uczniów będzie mogło się uczyć w nowej szkole" :) ilu uczniów będzie na osiedlu za kilka lat ??:) Panie Panowie liczymy ? :P 

Edytowane przez Franzz
  • Like 1

Po pierwsze - dzieci chodzą do szkoły na Sucharskiego/ Weigla - nie od wczoraj - jakoś dają radę. Choć inicjatywa poprawy bezpieczeństwa nawet tu na forum utknęła jak w Zikicie - śledzik nawet zasugerował, że montaż dwóch progów na Sucharskiego wygeneruje hałas i smog :-) Oj pamiętam :-). Na chwilę obecną nawet przez plac budowy( pod wiaduktem) udaje się bezpiecznie przejść - nie jest tragicznie - zresztą cały czas staramy się monitorować sytuację a jak trzeba, to i z kierownikami budowy można dojść do porozumienia. Ale ad rem. Wreszcie rodzicom udało się "wychodzić" autobus dla dzieci aby było troszkę lżej nam wszystkim ( uwierzcie, że było trudno) a tu taki tekst o "wycieczkach" . Przykre.Tym sposobem praca innych została zdeprymowana. Franzz - moje dzieci chodzą do szkoły na Sucharka i Weigla i tak jak większości rodziców zależy mi na ich bezpieczeństwie i komforcie nauki - dlatego rozbudowa szkoły jest koniecznością. Dlatego nie od dziś szukaliśmy rozwiązań odbijając się od wielu drzwi. Dlatego ostatnio powstał dialog - pomiędzy szkołą a KMZ.  Zresztą na chwilę obecną mało efektywny. O co Wy w końcu walczycie? O ludzi którzy tu się WPROWADZĄ czy o tych którzy tu mieszkają? Jeśli ktoś tu dłużej mieszka to pamięta słowa Prezydenta Majchrowskiego gdy Złocień prosił o jakąkolwiek pomoc - "Przecież wiedzieli gdzie kupują mieszkania... " Tylko, że wtedy było jedynie kilka wiarygodnych spółdzielni m.in. Śnieżka i wybór żaden - teraz każdy widzi jak jest i każdy ma swój wybór. Żeby nie było - jestem gorącym zwolennikiem budowy nowej szkoły ale nie kosztem obecnie uczących się dzieci. I nie muszę się opowiadać za żadną ze stron. Chyba, że wg Franzza jest to koniecznością, by podzielić się nowym płotem.

Uważam, że interesy wszystkich można pogodzić.  Przecież jak kiedyś (za kilka lat) wybudują szkołę na Złocieniu (co uważam, za bardzo dobry pomysł !)  to wszystkie dzieci (i ich rodzice) tylko zyskają a nie stracą ! :)  (to odniesienie do użytkownika IGA - "... nie kosztem uczących się dzieci" )   ...a całe Osiedle zyska tylko większy prestiż i bezpieczeństwo.

Tak przy okazji. Jak przebiegają prace nad scalaniem gruntów, zamianą działek, zakupem gruntów (wybierz co Ci pasuje) pod przyszłą szkołę ? Czy orędownicy jej powstania na osiedlu mogą wreszcie uszczknąć rąbka tajemnicy ? A przede wszystkim w którym miejscu. Tak, tak, wiem. Gdzieś w pobliżu przyszłej stacji Kraków Złocień. Problem w tym, że w pobliżu stacji takiego nie ma. Chyba że w pobliżu to np. 2 km dalej.

• Like 1

Gość MisiekW

Ludzie spokojnie, wątek ma tytuł "Inicjatywa budowy szkoły na naszym osiedlu" a nie np. "Poprawa bezpieczeństwa w drodze do szkoły na Sucharskiego" tudzież "Rozbudowa szkoły na Sucharskiego". Rozumiem że rodzice dzieci obecnie chodzących np. na Sucharskiego woleliby aby tę szkołę rozbudować i unowocześnić ale jeśli ktoś ma energię do tego aby próbować wcisnąć szkołę na Złocień to chwała mu za to. Myślę że ważne, że robi się szum wokół tematu bo co by nie udało się wywalczyć, to wszyscy będziemy mieć z tego korzyść. Dobrze że wierci się dziurę w brzuchu urzędnikom bo to nie są decyzje które się podejmuje od tak więc chcąc mieć cokolwiek w perspektywie kilku lat działać należy po prostu jak najwięcej i jak najszybciej.

Szkoła na klinach jest już zawarta w planach choc jeszcze nie wybudowali osiedla. Ludzie. Mieszkam na Zlocieniu 5 lat i jest to najpiekniejsze osiedle w Krakowie. I zawsze mówiłem że do szczęścia brakuje tutaj szkoły. Ponieważ na tej białej plamie na mapie policyjnej mieszkają przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Szacunek i gratulacje dla ludzi którzy mają czas i chęci aby walczyć o szkole dla naszych pociech. 

• Like 1
  • Thanks 1

Do OneManArmy. Czytaj ze zrozumieniem. Spotkanie będzie w sprawie festynu. A ja chciałbym się dowiedzieć gdzie ta szkoła ma powstać ? Sądzę, że inne osoby również. Nie mam zamiaru pomagać w festynie, bo nie widzę dla niego innego celu jak tylko agitacja wyborcza. Miejsca na szkołę niestety nie ma i raczej nie będzie. Dlatego sensownymi wydają się tylko działania mające na celu rozbudowę szkoły na Sucharskiego (gdzie miasto dysponuje terenami) i zapewniające bezpieczny transport do tejże szkoły.

40 minut temu, greg45 napisał:

Do OneManArmy. Czytaj ze zrozumieniem. Spotkanie będzie w sprawie festynu. A ja chciałbym się dowiedzieć gdzie ta szkoła ma powstać ? Sądzę, że inne osoby również. Nie mam zamiaru pomagać w festynie, bo nie widzę dla niego innego celu jak tylko agitacja wyborcza. Miejsca na szkołę niestety nie ma i raczej nie będzie. Dlatego sensownymi wydają się tylko działania mające na celu rozbudowę szkoły na Sucharskiego (gdzie miasto dysponuje terenami) i zapewniające bezpieczny transport do tejże szkoły.

Myślę, że jak pójdziesz i zapytasz o miejsce dla szkoly to napewno znajdzie się osoba, która udzieli Ci informacji. Ale wiadomo, że zawsze lepiej mieć wszystko podane na tacy nie ruszając tyłka z domu. 

Godzinę temu, mateusz napisał:

Ja również jestem ciekawy gdzie szkoła miałaby powstać (oczywiście jestem jak najbardziej z powstaniem szkoły na Zlocieniu). Nie rozumiem tylko jednego: dlaczego w sprawie lokalizacji potencjalnego terenu pod szkołę robi się taką tajemnicę ? 

Bo takiego terenu nie ma

• Like 1