Skocz do zawartości

Inicjatywa budowy szkoły na naszym osiedlu

Gość Rzulfrydz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.04.2018 o 11:05, greg45 napisał:

Do Franzza: Można na przykład zarobić na organizacji festynu. Wystarczy że zajmie tym się firma moja, cioci, brata czy znajomego królika. Czy jest już jasne, jak można "ukręcić lody na szczytnym celu ? Oczywiście jeszcze raz podkreślam, że nikogo nie oskarżam o niecne zamiary, ale preliminarz mógłby sporo wyjaśnić, I to tyle w temacie. Nie zamierzam już go drążyć skoro to takie tajne. Ale nie zamierzam też, w tej sytuacji , angażować się w działania tego komitetu. Do Sog: Wychodzi na to że jednak jest to walka w oderwaniu od realiów przestrzennych. Szkoła to nie przedszkole, czy biblioteka. Mówimy już o szkole dla osiedla na którym ma zamieszkiwać niedługo około 30.000 ludzi !!! Oczywiście oprócz samego budynku szkoły musi być jeszcze hala gimnastyczna i boiska zewnętrzne. Nie od rzeczy byłby także basen, bo miasto ostatnio inwestuje w baseny przyszkolne, a w pobliżu nie ma żadnego. 

Ja nie rozumiem jednego... powiedzmy, że ktoś z KMZ ma "lodziarnie". Lody na festynie są spoko, prawda? Jeśli członek KMZ weźmie za te lody rynkową cenę to z jakiego powodu byłoby  to złe? Co za różnica kto zarobi? Co innego gdyby ten członek KMZ za takie lody wziął 200% rynkowej kwoty... 

4 godziny temu, greg45 napisał:

Toż to propaganda w czystym wydaniu. Lanie wody. Widocznie ktoś już rozpoczyna kampanię wyborczą. Przeczytajcie uważnie całą wypowiedź. Kompletnie NIC z niej nie wynika. (...)

Jak dla mnie niech zaczyna kampanię, niech naobiecuje to później będzie o co ścigać, niech tak jak pisał śledzik zarabia (uczciwie i legalnie) na tym festynie który koniec końców będzie promował osiedle w takiej czy innej formie, a generalnie to mi szkoda gadać więcej i podsumuję to następująco:

kolejka_by_krytykowac_kolejka_by_2017-01

3 godziny temu, sledzik1984 napisał:

Ja nie rozumiem jednego... powiedzmy, że ktoś z KMZ ma "lodziarnie". Lody na festynie są spoko, prawda? Jeśli członek KMZ weźmie za te lody rynkową cenę to z jakiego powodu byłoby  to złe? Co za różnica kto zarobi? Co innego gdyby ten członek KMZ za takie lody wziął 200% rynkowej kwoty... 

Z ust mi to wyjales. Powiem więcej, jak ktoś ustawi stragan z lodami po 200% ceny rynkowej, a ktoś inny przyjdzie i to kupi, to chyba jeden i drugi ma święte prawo to zrobić.

Zaczyna się robić politycznie niebezpiecznie, Panie Panowie zawijam majdan do momentu powrotu dyskusji na temat szkoły . Trzymajcie się i do kolejnych moich wypocinek w temacie ,zostawiam Was samych przepraszam że odchodzę od stołu ale nie mogę brać udziału w takich dyskusjach za bardzo mnie nosi :) 

Do Sledzik i MisiekW. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Jeśli piszę "Kręcić lody", to nie znaczy to wcale że ktoś będzie sprzedawał po 5, 10 czy 20 PLN. Litości. Czytajcie ze zrozumieniem. To przecież przenośnia. A co do właściwego tematu, to w najbliższym czasie postaram się w odcinkach dokonać rozbioru zamieszczonego wyżej manifestu wyborczego.

6 minut temu, greg45 napisał:

Do Sledzik i MisiekW. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Jeśli piszę "Kręcić lody", to nie znaczy to wcale że ktoś będzie sprzedawał po 5, 10 czy 20 PLN. Litości. Czytajcie ze zrozumieniem. To przecież przenośnia. A co do właściwego tematu, to w najbliższym czasie postaram się w odcinkach dokonać rozbioru zamieszczonego wyżej manifestu wyborczego.

Warto czasem spróbować doszukać się gdzieś ironii. Celowo napisałem tak jak napisałem. Możesz sobie podmienić lody na cokolwiek związanego z organizacją takiego festynu. Na wynajem sceny, agregatu prądotwórczego, ochrony, płotów. Na sprzedaż frytek czy waty cukrowej. Kompletnie nie ma żadnego znaczenia kto zarobi jeśli ceny będą rynkowe

• Like 1

Sorki. Ironii nie zauważyłem. Widocznie mamy inne spojrzenie na ironię Zwłaszcza tam, gdzie są do podniesienia nasze wspólne pieniądze.. Dla mnie jednak ma znaczenie kto zarobi, nawet jeśli ceny będą rynkowe. Jeśli uczciwie zostanie wybrany organizator na podstawie np. porównania ofert to w porzo. Ale jeśli będzie to przyjaciel królika, zaproponowany na przykład w preliminarzu, to nawet jeśli zrobi to za cenę rynkową, dla mnie będzie miało to istotne znaczenie. A mógłbyś to być na przykład TY, tylko pech, nie .jesteś "przyjacielem królika"'. 

Gość Rzulfrydz
3 godziny temu, greg45 napisał:

Sorki. Ironii nie zauważyłem. Widocznie mamy inne spojrzenie na ironię Zwłaszcza tam, gdzie są do podniesienia nasze wspólne pieniądze.. Dla mnie jednak ma znaczenie kto zarobi, nawet jeśli ceny będą rynkowe. Jeśli uczciwie zostanie wybrany organizator na podstawie np. porównania ofert to w porzo. Ale jeśli będzie to przyjaciel królika, zaproponowany na przykład w preliminarzu, to nawet jeśli zrobi to za cenę rynkową, dla mnie będzie miało to istotne znaczenie. A mógłbyś to być na przykład TY, tylko pech, nie .jesteś "przyjacielem królika"'. 

Drogi Gregu chyba już 3 razy pisałem, że organizatora wskarze Rada Dzielnicy. Prawdopodobnie będzie to Centrym Kultury Podgórza - Dwór Czeczów. Najbliższa jednostka miejska kulturalna. Po długim weekendzie zostanie to potwierdzone. Do współpracy zapraszami są wszyscy. Swoje stoiska będą miały nasze lokane firmy Bolzano, Royal Cafe. Jakie są u nich ceny każdy wie. Trzymajcie kuciki aby się wszystko udało. Jest nas mało a dużo atrakcji do ogarnięcia głównie dla dzieciaków ale nie tylko. My mamy pomysł jak festyn ma wyglądać. Zobaczymy czy to się spodoba. 

• 2 weeks later...
Gość Rzulfrydz

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=97114

UWAGA  Bardzo ważne konsultacje społeczne w UMK !!!!!!!!!!!!

Pokażmy, że chcemy szkoły na Złocieniu. Pojawiają się głosy u władz miasta, że wystarczy nam rozbudowa szkoły na Sucharskiego !!!.

Zapraszamy do wsparcia nas swoją obecnością :) Niech nas wszystkich zobaczą.

W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy Krakowa.

Blisko dwa lata temu Prezydent Miasta Krakowa w ramach przygotowania Krakowa do zmiany ustroju szkolnego powołał zespół zadaniowy ds. wdrażania reformy oświaty i zaproponował rodzicom uczniów oraz innym mieszkańcom miasta udział w konsultacjach społecznych, które miały na celu odniesienie się do opracowanego przez Urząd Miasta projektu sieci szkół do 2019. Przyjęta przez Radę Miasta Krakowa nowa sieć szkół była wynikiem przeprowadzonych konsultacji i zgłaszanych podczas nich licznych postulatów. We wrześniu minie rok funkcjonowania szkół w strukturze wypracowanej w drodze przeprowadzonych wówczas konsultacji. Przez cały ten okres Urząd Miasta Krakowa wsłuchiwał się w głosy rodziców, dyrektorów i mieszkańców dotyczące tego, jak w praktyce sprawdzają się przyjęte rozwiązania. W tym czasie przedstawiono wiele propozycji oraz przyjęto liczne rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu nauki i pracy w szkołach. W trosce o ciągłą poprawę tych warunków, a także o uzyskanie optymalnych rozwiązań w zakresie ustalenia sieci szkół nie tylko na dziś, ale też na najbliższe lata, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej tury konsultacji społecznych, dających zainteresowanym możliwość wypowiedzenia się w tak istotnych dla mieszkańców kwestiach. Konsultacje będą miały formę czterech otwartych spotkań, podczas których wypracowane mają zostać najlepsze rozwiązania w zakresie ustalenia sieci szkół podstawowych od 1 września 2019 r., gdyż to w nich uczniowie spędzają aż 8 lat.

Harmonogram spotkań:

14 maja (poniedziałek) 2018 r., godz. 18.00- 20.00

Plac Wszystkich Świętych 3-4, sala Lea i Kupiecka

spotkanie inauguracyjne,

konsultacje dla dzielnic VIII, IX, X, XI, XII, XIII

Edytowane przez Rzulfrydz

W dniu 27.04.2018 o 11:05, greg45 napisał:

Do Franzza: Można na przykład zarobić na organizacji festynu. Wystarczy że zajmie tym się firma moja, cioci, brata czy znajomego królika. Czy jest już jasne, jak można "ukręcić lody na szczytnym celu ? Oczywiście jeszcze raz podkreślam, że nikogo nie oskarżam o niecne zamiary, ale preliminarz mógłby sporo wyjaśnić, I to tyle w temacie. Nie zamierzam już go drążyć skoro to takie tajne. Ale nie zamierzam też, w tej sytuacji , angażować się w działania tego komitetu. Do Sog: Wychodzi na to że jednak jest to walka w oderwaniu od realiów przestrzennych. Szkoła to nie przedszkole, czy biblioteka. Mówimy już o szkole dla osiedla na którym ma zamieszkiwać niedługo około 30.000 ludzi !!! Oczywiście oprócz samego budynku szkoły musi być jeszcze hala gimnastyczna i boiska zewnętrzne. Nie od rzeczy byłby także basen, bo miasto ostatnio inwestuje w baseny przyszkolne, a w pobliżu nie ma żadnego. 

To co napisałeś jest strasznie nie fair. Jestem członkiem tego komitetu i możesz mi wierzyć albo nie, ale cała ta akcja kosztuje nas kupę czasu, zaangażowania i... pieniędzy. Wszystkie środki pezeznaczone na organizację festynu wpływają na konto organizatora wyznaczonego przez Radę Dzielnicy czyli Dom Kultury w Dworze Czeczów. Włącznie z tymi, które "wychodziliśmy" u sponsorów. Nie mamy więc absolutnie ŻADNEJ możliwości kręcić lodów, ponieważ dom kultury jest zobowiązany na wszystkie płatne elementy programu złożyć zapytanie ofertowe. Cała resztę załatwiamy sami. Chcemy tej szkoły jak cholera, dlatego poświęcamy czas biegając od Rady Dzielncy, przez Radę Miasta, komisję edukacji, radio, gazety, tv, sponsorów...  I robimy to praktycznie codziennie. Szanowny greg45, nie został tu zamieszczony preliminarz z bardzo prostego powodu. W obliczu obcięcia przez Radę dzielnicy 2/3 wnioskowanych przez nas środków musieliśmy go zmodyfikować. Jak widziałam w komentarzach wcześniej byłeś zapraszany na spotkanie KMZ. Nadal oczywiście jesteś. Dowiesz się na nim wszystkiego. Mamy serio kupę pracy i potrzebujemy ludzi do pomocy. Serdecznie zapraszam greg45.

Aaa i jeszcze jedna spawa greg45. Otóż po co ten cały festy. Czy wiesz greg45, że od początku działalności KMZ, czyli od marca br. załatwiliśmy: bibliotekę na osiedlu, uchwałę Rady Dzielnicy w sprawie powstania szkoły, Uchwałę kierunkową Rady Miasta w sprawie budowy szkoły, poparcie Radnych na komisji edukacji, deklarację prezydenta o wsparciu... Teraz walczymy m.in. o działkę, zagwarantowanie środków na tę inwestycję w budżecie na przyszły rok, ujęcie budowy szkoły w Wieloletnim Planie Finansowym, dotrzymanie obietnicy prezydenta. Jeśli o tym wszystkim wiesz to super. Ale ludzie na osiedlu mogą nie wiedzieć. Nie każdy ma facebooka, na którym na bieżąco informujemy co się dzieje w sprawie szkoły. Dlatego ten festyn. Żeby każdy się dowiedział, że teraz jest jedyna szansa na wybudowanie szkoły. Drugiej nie będzie. Mam nadzieję greg45, że masz świadomość ile pracy w to włożyliśmy, nie przestraszysz się i też pomożesz. Pozdro :)

W dniu 10.05.2018 o 14:53, Rzulfrydz napisał:

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=97114

UWAGA  Bardzo ważne konsultacje społeczne w UMK !!!!!!!!!!!!

Pokażmy, że chcemy szkoły na Złocieniu. Pojawiają się głosy u władz miasta, że wystarczy nam rozbudowa szkoły na Sucharskiego !!!.

Zapraszamy do wsparcia nas swoją obecnością :) Niech nas wszystkich zobaczą.

W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy Krakowa

jak wyglądają takie konsultacje? chodzi o to, żeby przyjść i zrobić tłum (czyt. - usiąść w gronie innych mieszkańców Złocienia)? czy są jakieś ankiety, głosowania itp.

Gość Rzulfrydz
1 minutę temu, nicefor napisał:

jak wyglądają takie konsultacje? chodzi o to, żeby przyjść i zrobić tłum (czyt. - usiąść w gronie innych mieszkańców Złocienia)? czy są jakieś ankiety, głosowania itp.

Dokładnie tak trzeba przyjść i pokazać że nam zależy. Zatem zapraszamy !!!

Gość Rzulfrydz

Na pewno przyjść i pokazać ilością obecnych osób. Prawdopodobne wystarczy zrobić tłum. Głos może zabrać każdy. Być może na miejscu trzeba będzie gdzieś się wpisać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MoTel Rzulfrydz trzymam kciuki ! piszcie proszę otwarcie o pomocy jakiej potrzeba na forum aby urwać Wam roboty przy załatwianiu innych formalności trzeba zbiórki piszcie otwarcie o zbiórkach potrzebujecie rąk do pracy piszcie otwarcie do jakiej pracy , wchodzenie w dyskusje z osobami które szukają podwójnego dna w tej inicjatywie jest dla mnie jak rzucanie piłką kauczukową do wody.. bez sensu :) 

• Thanks 1

10 minut temu, Franzz napisał:

MoTel Rzulfrydz trzymam kciuki ! piszcie proszę otwarcie o pomocy jakiej potrzeba na forum aby urwać Wam roboty przy załatwianiu innych formalności trzeba zbiórki piszcie otwarcie o zbiórkach potrzebujecie rąk do pracy piszcie otwarcie do jakiej pracy , wchodzenie w dyskusje z osobami które szukają podwójnego dna w tej inicjatywie jest dla mnie jak rzucanie piłką kauczukową do wody.. bez sensu :) 

Masz rację. Dlatego bardzo proszę o pomoc każdego kto ma na to czas, siłę i ochotę. Można napisać do nas na fb, profil KomitetMyZlocien albo prywatną wiadomość do mnie lub do Rzulfrydz. Potrzebujemy pomocy przy organizacji (m.in. szukamy rodziców, którzy mogliby poprowadzić jakieś fajne pół godzinne zajęcia-lekcje dla dzieciaków w formie nawet konkursóe z nagrodami) i osób, które nawet fizycznie pomogę, coś przynieść, zawieźć.. Masz może pomysł Franzz jakimi kanałami możemy jeszcze szukać chętnych ?? Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

Ja bardzo chętnie spotkam się np w poniedziałek po powrocie z komisji edukacji, czyli zapewne około 20-21:00 albo we wtorek, o 18:00 mam spotkanie w Bolzano w sprawie festynu. Wtedy również mogę pogadać.. W zasadzie w każdy dzień wieczorem.. Jestem do dyspozycji ;)

Nie mam fb i pewnie wiele spraw mnie mija, dlatego kiedyś przed pomysłem o budowie fundamentów edukacji na osiedlu założyłem temat w 2015 r pod nieaktywnym loginem Festyn "Rekrecja Złocień" bo właśnie takimi eventami, spotkaniami na żywo, budowaniem jedności wśród mieszkańców, organizowaniem zebrań dla wszystkich wspólnot ...  tylko takim sposobem  jesteśmy w stanie się zjednoczyć znaleźć wspólne cele omówić realne potrzeby i zagrożenia. 

21 godzin temu, MoTel napisał:

Wszystkie środki pezeznaczone na organizację festynu wpływają na konto organizatora wyznaczonego przez Radę Dzielnicy czyli Dom Kultury w Dworze Czeczów. Włącznie z tymi, które "wychodziliśmy" u sponsorów.

jest jakieś konto na które można się symbolicznie dorzucić?

24 minuty temu, PanG napisał:

jest jakieś konto na które można się symbolicznie dorzucić?

jest 

Tylko kolega mnie tu upomniał, że chyba trzeba zawrzeć z nimi umowę... tzn z Domem Kultury Podgórze...

Edytowane przez MoTel

Rozmawiałam dzisiaj z Pania Dyrektor Centrum Kultury Podgórze i potwierdziła, że wpłata jakiejkolwiek kwoty na konto dedykowane festynowi musi być potwierdzone umową ponieważ jest to jednostka miejska. Natomiast alternatywą jest ufundowanie nagród dla dzieciaków. 

Trzeba pomyslec realnie. Skoro gmina nie dysponuje dzialkami pod szkole to trzeba cisnac urzednikow na to co moga zrobic, czyli estakada nad torami, remont pullanki, autokary do szkoly zeby rodzice nie wozili dzieci. Gdzies pisali ze zlocieniowa ma miec polaczenie do sucharskiego wiec moze autobus szkolny jezdzic tamtedy albo przez estakade, to juz obojetne. Mysle ze rozbudowa istniejacej juz szkoly na sucharskiego+bezkorkowy dojazd do niej+autokary szkolne to jest REALNY pomysl na rozwiazanie problemu z dowozem dzieci do szkoly, bo to chyba o DOWOZ najbardziej wszystkim chodzi, a co za tym idzie i czas rodzicow. Dziecko wyjdzie sobie z domu na autobus i rodzic  sie nie martwi, po zajeciach przyjedzie na osiedle i wroci do domu i tyle! Trzeba tylko zadbac o to zeby w autobusie zawsze byla jedna opiekunka ze szkoly.  Szkoly szybciej niz za 5lat nie wybuduja (nawet gdyby mieli gdzie) a za te 5 lat to juz chyba ten balagan drogowy w okol osiedla sie ogarnie. A tak na marginesie gdyby szkola miala byc kolo kosciola lub w tych rejonach to dzieci z blokow kolo torow na slonecznym mieli by watpliwie blizej do tej szkoly "na osiedlu"...