Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na takich warunkach to chyba nikt się nie dziwi że miasto nie planuje negocjować z Telefonika. 50 działek za jedną

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Andrzej Waligórski „Interwencja”

(...)

A że miał piękny zwyczaj dotrzymywania przyrzeczeń,
Więc zwlókł się niechętnie z tapczana przełażąc przez śpiącą żonę,
Podreptał do szafy, w której miał ubraniowe rzeczy,
But włożył, palcem w nim kiwnął i z ulgą rzekł: Załatwione!

Jak dla mnie to wygląda właśnie tak, że „miasto” wstało, podeszło do szafy, założyło buty, żeby móc kiwnąć palcem (czyli przeczytać ofertę Telefoniki, po czym ją wrzucić do kubła), zdjęło buty i z ulgą rozsiadło się z powrotem w fotelu. Pisałem już poprzednio dlaczego uważam, że oferta TF może być całkiem dobra dla nas. Oczywiście, że chcą na tym zarobić, to jest firma i takie jest jej zadanie i prawo, ale to wcale nie musi oznaczać, że my na tym stracimy. Zaś to do miasta należą negocjacje: żeby z oferty zniknęło magiczne „ewentualnie”, żeby określić co miałoby powstać na tym terenie, w tym ile zieleni, rekreacji, potrzebnej infrastruktury. Dopiero wtedy okaże się na ile elastyczne i sensowne są propozycje TF. Tłumaczenie miasta, że nie chce drugiego Ruczaju to urzędniczy bełkot: kto dopuścił do tego, że Ruczaj wygląda tak, jak wygląda? Ktoś przecież wydawał zezwolenia. Oczywiście to wszystko wymaga od pracy: negocjacji, zmiany planów, przemyślenia (!!!) i określenia warunków zabudowy, potrzebnej infrastruktury itp. Można by się niepotrzebnie spocić, więc po co. Podobno miasto znalazło trzy działki „w bliskiej odległości”, na które złoży ofertę. Ale nie widzę informacji, jak „bliska” jest ta odległość (to, że dzieci bedą mogły chodzić na piechotę nic nie mówi – przecież już teraz chodzą na piechotę na Sucharskiego). Nie ma też informacji jak duże są te działki: czy wystarczające do budowy szkoły z pełnym zapleczem (hala sportowa, basen – jak postulował My Złocień), czy też będzie to jakieś „kuse” rozwiązanie, które przestanie być wystarczające za parę lat. 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.06.2018 o 08:52, Mustafaa napisał:

Na takich warunkach to chyba nikt się nie dziwi że miasto nie planuje negocjować z Telefonika. 50 działek za jedną emoji23.png

Śmieszne, prawda ?? Bo po co negocjować z TF, lepiej wrzucić propozycję do kosza i zapomnieć. A co się stanie z tymi działkami?? Bo coś się tam będzie działo. Zamiast ponegocjować, dopilnować żeby pozostałe działki zostały mądrze zagospodarowane, miasto umywa ręce żeby przypadkiem nikt nie pomyślał, że kręci biznes z Cupiałem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Śmieszne, prawda ?? Bo po co negocjować z TF, lepiej wrzucić propozycję do kosza i zapomnieć. A co się stanie z tymi działkami?? Bo coś się tam będzie działo. Zamiast ponegocjować, dopilnować żeby pozostałe działki zostały mądrze zagospodarowane, miasto umywa ręce żeby przypadkiem nikt nie pomyślał, że kręci biznes z Cupiałem. 
Prawda jest taka że możemy jedynie teoretyzować bo nikt z nas nie brał udziału w negocjacjach. Ja tylko pokazuje jak absurdalna i nieproporcjonalna była propozycja Cupiala.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Mustafaa napisał:

Prawda jest taka że możemy jedynie teoretyzować bo nikt z nas nie brał udziału w negocjacjach. Ja tylko pokazuje jak absurdalna i nieproporcjonalna była propozycja Cupiala.

Nie brał bo takich nie było. Zaraz po tym, jak na komisji planowania przestrzennego dowiedzieliśmy się o wpłynięciu tej propozycji zaproponowaliśmy , w liście otwartym, wszystkim zaangażowanym stronom spotkanie i wspólne negocjacje. Prezydent do tej pory nie odpowiedział na naszą propozycję, a uważam, że taka oferta byłaby świetną okazją do spotkania. I nie myślę tutaj o bezwarunkowym jej przyjęciu ale o NEGOCJACJACH. Też uważam, że TF grubo pojechała z takimi warunkami ale jest od czego zacząć rozmowę. A tu prezydent nawet tego nie chce, i to mając świadomość, że szykują się zmiany na terenach TF, i że przy okazji moznaby dopilnować, żeby nie zmieniło nam się tutaj na gorsze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.06.2018 o 10:35, Maciek napisał:

Tłumaczenie miasta, że nie chce drugiego Ruczaju to urzędniczy bełkot: kto dopuścił do tego, że Ruczaj wygląda tak, jak wygląda? Ktoś przecież wydawał zezwolenia. Oczywiście to wszystko wymaga od pracy: negocjacji, zmiany planów, przemyślenia (!!!) i określenia warunków zabudowy, potrzebnej infrastruktury itp.

Wszystko na ten temat, te tłumaczenia są żałosne. TF ma teren i chce z niego wycisnąć kasę - każdy jeden osobnik prywatny jak i firma zrobiłaby dokładnie to samo. Jak absurdalne warunki by nie stawiała (przecież mimo wszystko coś tam miastu oferuje) to wypadałoby chociaż ruszyć urzędnicze cztery litery i zasiąść do rozmów, choćby trwały 5 minut.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 1.07.2018 o 13:04, sog napisał:

Dokładnie. Polecam wyrazić się na fb prezydenta.

Póki co to prezydent zajęty bo mało brakowało a Wisła Kraków by mu z miasta musiała uciekać :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Z fejsa Jacka Majchrowskiego:

Wszystko wskazuje na to, że będą miał bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców os. Złoceń. Właśnie otrzymałem pismo od Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w którym zapewnia, że życzliwie odnosi się do propozycji miasta, by odkupić część działki od kościoła i po połączeniu z działką należącą do miasta wybudować tam szkołę. Bardzo dziękuję Księdzu Arcybiskupowi za tę deklarację! Teraz jak najszybciej będziemy chcieli ustalić szczegóły z tamtejszą parafią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, MarFi napisał:
Teraz jak najszybciej będziemy chcieli ustalić szczegóły z tamtejszą parafią.

Temat będzie podgrzewany do wyborów, wszyscy z nadzieją będą głosowali na Majchrowskiego coby inny prezydent nic nie popsuł w tych ustaleniach a potem temat siądzie - oby tak nie było! 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Temat będzie podgrzewany do wyborów, wszyscy z nadzieją będą głosowali na Majchrowskiego coby inny prezydent nic nie popsuł w tych ustaleniach a potem temat siądzie - oby tak nie było! 
Idą wybory. To już widać. Nikomu w nic nie wierzyć. Szczególnie w tym momencie. Mam nadzieję że większość zdążyła się już nauczyć że większość obietnic to puste słowa. Szkoła i tak będzie z Majchrowskim czy bez.

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta