Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, OneManArmy napisał:

Cześć. Chciałbym zakupić nowy wideorejestrator. Mój nie zdał egzaminu. Polecacie coś sprawdzonego w przedziale 300-500zl?

Camroad 6.1 - nie polecam :) Generalnie nagrywa i nic się z nim nie dzieje jednak jakość nagrań pozostawia bardzo wiele do życzenia. Ja celowałbym w coś 4K żeby nawet w przypadku większej odległości od innego samochodu móc odczytać jego numer rejestracyjny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Korzyształem z DvR R600 - obraz, szerokość nagrywania było ok, byłem zadowolony. 
Bubel był taki, że w chwili zderzenia kamera nie przesłała (nie zdążyła?) ostatniej klatki nagrywanego filmu na kartę SD tym samym miałem nie pełny film. Nie wiem co zawiodło, kamera jest zasilana baterią ( ta niestety wytrzymuje max 15 sek.) lub z zapalniczki, którą podpina się do takiego doku ładującego. 
Oczekuję tego, żeby sytuacja się nie powtórzyła i żebym miał kompletne nagranie :P nie znam się na tym, ale może pomogłaby kamera ze zintegrowaną baterią? Parametry mogą być podobne.

https://www.komputronik.pl/product/324611/navitel-dvr-r600.html?gclid=EAIaIQobChMIr4TH0Lmt2AIVBy0ZCh2u3gAbEAAYAiAAEgLFYfD_BwE

Edytowane przez OneManArmy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.12.2017 o 17:11, OneManArmy napisał:

Cześć. Chciałbym zakupić nowy wideorejestrator. Mój nie zdał egzaminu. Polecacie coś sprawdzonego w przedziale 300-500zl?

Mam już drugi MiVue- pierwszy grzał się jak cholera (nawet zimą!), aż w końcu padł całkiem. Jakość nagrań OK. Drugi też się trochę grzeje (czy to normalne?) ale jakoś chodzi... Modelu nie pamiątam, ale to nie było 100-200zł, tylko ok 400-500 o ile pamiętam...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, OneManArmy napisał:

Korzyształem z DvR R600 - obraz, szerokość nagrywania było ok, byłem zadowolony. 
Bubel był taki, że w chwili zderzenia kamera nie przesłała (nie zdążyła?) ostatniej klatki nagrywanego filmu na kartę SD tym samym miałem nie pełny film. Nie wiem co zawiodło, kamera jest zasilana baterią ( ta niestety wytrzymuje max 15 sek.) lub z zapalniczki, którą podpina się do takiego doku ładującego. 
Oczekuję tego, żeby sytuacja się nie powtórzyła i żebym miał kompletne nagranie :P nie znam się na tym, ale może pomogłaby kamera ze zintegrowaną baterią? Parametry mogą być podobne.

https://www.komputronik.pl/product/324611/navitel-dvr-r600.html?gclid=EAIaIQobChMIr4TH0Lmt2AIVBy0ZCh2u3gAbEAAYAiAAEgLFYfD_BwE

90% kamer samochodowych nie ma normalnego akumulatora tylko kondensator podtrzymujący przez bardzo krótki czas. Producenci chyba zakładają, że to urządzenia pracujące na stałym zasilaniu.

Nie rozumiem tylko jednego... 

Piszesz, że kamera nie nagrała Ci ostatniej klatki. Przyjmując, że kamerka nagrywa 25 klatek na sekundę - co wydarzyło się podczas tych 40 milisekund że są Ci tak potrzebne? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Źle się wyraziłem, chodziło mi o ostatnia sekundę (może sekundę z hakiem) filmu, tuż przed zderzeniem. Ja mówię na to mało profesionalnie ostatnia klatka 😋

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, OneManArmy napisał:

Źle się wyraziłem, chodziło mi o ostatnia sekundę (może sekundę z hakiem) filmu, tuż przed zderzeniem. Ja mówię na to mało profesionalnie ostatnia klatka 😋

A to już dziwne :) Jesteś uczestnikiem kolizji. Powiedzmy, że kamera traci zasilanie w momencie zderzenia, nadal przez kilkanaście sekund powinna trzymać zasilanie z wbudowanego kondensatora. 

Myślę, że nikt Ci nie podpowie która kamera nie wywinie jakiegoś manewru przy kolizji. Nikt nie robi crashtestów kamer :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie jest to przypadkiem wina karty pamięci? Zbyt słaba (nie chodzi o pojemność) może spowodować długi czas zapisu na karcie co skutkuje przerwą w ciągłości nagrania. Osobiście miałem taki przypadek. Miałem ustawione nagrywanie 3 minutowe i pomiędzy nagraniami miałem przerwę ok 3 s.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy nie będzie przeszkadzało Ci: "Na minus zaliczę nie rozpoczynające się samoczynnie nagrywanie po włączeniu zasilania. Trzeba ręcznie z trybu Standby uruchamiać nagrywanie”? To raczej duży minus. Jest szansa że nie nie nagra się ani sekunda jak zapomnisz nacisnąć.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To chyba przypadłość konkretnego egzemplarza. Używam R1000 i zaczyna nagrywać zawsze po włączeniu zasilania. Nic nie trzeba uruchamiać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 4.09.2018 o 00:35, Mustafaa napisał:

Czy nie będzie przeszkadzało Ci: "Na minus zaliczę nie rozpoczynające się samoczynnie nagrywanie po włączeniu zasilania. Trzeba ręcznie z trybu Standby uruchamiać nagrywanie”? To raczej duży minus. Jest szansa że nie nie nagra się ani sekunda jak zapomnisz nacisnąć.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

U mnie nagrywanie rozpoczyna się normalnie, odpalam i działa 👍 sprawdzone, zapisuje poprawnie nagranie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta