Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widac mamy strasznie zatloczone osiedle, strach pomyslec co by sie stalo jakby na Czeczow 28 (kolo "boiska koszykowki") miala dojechac straz pozarna, chyba latwiej im byloby forsowac Serafe. Samochody stoja wszedzie rozjezdzajac tereny pod naszymi blokami. Brak sklepow i jakichkolwiek odogodnien dla mieszkancow. Przejscie dla pieszych na Agatowej nastawione na szybka likwidacje aktualnych lokatorow miasteczka. Czy faktycznie musimy wszyscy na to pozwalac. Deweloper sobie robi z ludzi jaja bo na to mu pozwala prawo, ale nam prawo tez na cos pozwala. 

Moze by postrajkowac, w sensie takim, ze zglosic strajk do urzedu ze koniec ulicy Agatowej bedzie miejscem strajku (jedyni ktorzy tego potrzebuja to kierowcy ktorzy na samym koncu tej ulicy parkuja auta) i deweloper ktory potrzebuje tego dojazdu do budowy. na skrzyzowaniu w Czeczow postawic zakaz wjazdu dla pojazdow powyzej okreslonego tonazu. Nikt nie musi wychodzic na ulice, wystarczy zastawic wjazd samochodami (Ci ktorzy nie jezdza do pracy) i deweloper juz na budowe nie dojedzie. 

Zadania proste - skoro Sniezka moze miec tak duzy parking (ten wzdluz Agatowej do petli) to czemu nam deweloper nie moze czegos takiego wybudowac. Podobnie z przejsciem dla pieszych  -  kilka metrow chodnika dodatkowo nikogo jeszcze nie zbawi. Pamietajmy ze aktualnie mamy jaki taki wplyw na to jak nasze osiedle bedzie wygladac, ale to za kilka lat sie skonczy a wtedy zostaniemy sami sobie pozostawieni, bo juz bedzie za pozno na cokolwiek.

Odnośnik do posta
8 godzin temu, eliot41 napisał:

- skoro Sniezka moze miec tak duzy parking (ten wzdluz Agatowej do petli) to czemu nam deweloper nie moze czegos takiego wybudowac.

Odpowiedź jest bardzo prosta- i zna ją każdy, kto kiedykolwiek odwiedził "budowę" tzw. dewelopera wolnorynkowego (firma) oraz dewelopera spółdzielczego (np. Śnieżka). Każdy/każde:

• grosz
  • m2
  • mb chodnika
  • mb drogi
  • ogólnodostępne miejsce postojowe
  • mb. kabla
  • winda
  • klatka schodowa
  • okno
  • plac zabaw
  • itd...

niewydane/niewybudowane/zabudowane/niezużyte przez dewelopera wolnorynkowego powiększa jego zysk.

Już gdzieś na tym forum pisałem na ten temat... Ale drodzy forumowicze wyprowadzali mnie z błędu, tłumacząc, że nie można porównywać różnych lokalizacji (chodziło o przykłady z Prądnika, Ruczaju itd...).Więc proszę mnie teraz wyprowadzić z błędu (oczywiście nie chodzi mi o Forumowicza @eliot41), czym się różnią następujące lokalizacje:

1. Kraków, ul. Agatowa;
  2. Kraków, ul Czeczów

?

Odnośnik do posta

No generalnie powinniśmy się cieszyć - LCCORP wybudował nam miejsca parkingowe praktycznie 1:1 (mieszkania/miejsca parkingowe). Parking podziemny świeci pustkami. Mieszkańcy np AVII w Czyżynach nie mają tak zielono. Tam brakuje miejsca nawet o godzinie 12 w południe. Problem u nas jest taki że miejsca parkingowego nie da się wciągnąć do kredytu. (Przynajmniej ja nie mogłem).  Blokowanie budowy nic nie da. Jeżeli ktoś chce robić strajk niech stanie pod biurem sprzedaży i zniechęca do kupowania nowych mieszkań. Nie czarujmy się, nikt nie kupuje mieszkania w ciemno bez oglądnięcia okolicy. Jeżeli deweloper nie zapewnia miejsca parkingowego, a ja mam taką potrzebę - to NIE kupuję, szukam innej lokalizacji. Jeżeli sklepy są daleko i mi się to nie podoba - NIE kupuję. Jeżeli muszę iść 800 m dookoła Śnieżki na przystanek, a Mi się to nie podoba - NIE kupuję.  WZ na budowę osiedla zostały klepnięte już dawno i nikt już nie wybuduje parkingu zamiast bloków. Znak 7t stoi na wjeździe z Półłanki w ul Agatową.  Oczywistym jest że deweloper ma pozwolenie na wjazd cięższymi autami bo nikt furgonetką nie będzie woził betonu. Nawigator też nie przyłoży palca do utrudniania życia LCC bo jedna firma żyje z drugiej(LCC przekazuje Nawigatorowi wszystkie swoje dzieła :)) Poza tym biorąc pod uwagę frekwencję z ostatniego zebrania wspólnoty to do tego strajku zgłosiło by się parę osób :) 

Jeżeli dojdzie do pożaru i PSP nie dojedzie to zrobią audyt na osiedlu. Ukarzą wspólnotę za nieprzestrzeganie zakazu postoju na drodze pożarowej. Jeżeli Ubezpieczyciel dotrze do takiego audytu może robić problemy z wypłatą odszkodowania. 

PS. Czeczów 24 jest koło boiska koszykówki.

Odnośnik do posta
Godzinę temu, 8i5h0p napisał:

Jeżeli dojdzie do pożaru i PSP nie dojedzie to zrobią audyt na osiedlu. Ukarzą wspólnotę za nieprzestrzeganie zakazu postoju na drodze pożarowej. Jeżeli Ubezpieczyciel dotrze do takiego audytu może robić problemy z wypłatą odszkodowania. 

Zacząłbym od tego, że ta droga nie jest z tego co wiem oznakowana jako przeciwpożarowa. Dodatkowo - sama tabliczka Droga Pożarowa warta jest tyle co nic. Tabliczka ta nie występuje w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Policja ani Straż Miejska nie mają podstaw do ukarania kogoś za parkowanie na takiej drodze chyba, że oznaczoną ją tak:

zakazy_droga_pozarowa.jpg

Tabliczka "Droga Pożarowa" spełnia funkcję wyłącznie informacyjną. Mandat można wlepić na podstawie znaku "zakaz zatrzymywania się". 

W przypadku jeśli rzeczywiście doszło by do pożaru - straż pożarna może ukarać za utrudnianie akcji ratowniczej (do 500 zł grzywny).

• Thanks 1
Odnośnik do posta
  • 1 month later...

47882757409024192267.jpg

Proszę kierowcę pojazdu ze zdjęcia o nie parkowanie pojazdu w garażu podziemny pod blokiem 24/26 gdy nie jest się do tego uprawniony. Jak pan chce notorycznie parkować pojazd jak to robi do tej pory to proszę sobie wykupić miejsce a następnie płacić comiesięczny czynsz tak jak inni mieszkańcy, A NIE ZGRYWAĆ CWANIAKA !

• Confused 2
Odnośnik do posta
Gość MisiekW

Jak widać w polskich realiach niestety trzeba postawić mur, bo oznaczenie tudzież pojedynczy słupek to za mało... :/ U znajomych w bloku też dzieją się takie rzeczy (nie na Złocieniu), chyba niestety polska norma.

Odnośnik do posta

I tak największymi burakami są osoby parkujące koło tego kosza przy bloku 24 na środku drogi.... niektórzy maja duże samochody i ciężko wykręcić.... nie wiem czy ze względu na to ze te mieszkania były takie tanie samo buractwo z wiosek się tu wprowadziło czy jak .....>:( bo nie dość ze parkują jak ci** to jeszcze zapominają,ze nie mieszkają sami w blokach.

• Like 1
Odnośnik do posta
7 godzin temu, Ooliwkaaa napisał:

I tak największymi burakami są osoby parkujące koło tego kosza przy bloku 24 na środku drogi.... niektórzy maja duże samochody i ciężko wykręcić.... nie wiem czy ze względu na to ze te mieszkania były takie tanie samo buractwo z wiosek się tu wprowadziło czy jak .....>:( bo nie dość ze parkują jak ci** to jeszcze zapominają,ze nie mieszkają sami w blokach.

"buractwo z wiosek" podejrzewam ma więcej kultury i sąsiedzkiej życzliwości niż wielkomiejskie paniska na peryferiach

• Like 1
Odnośnik do posta

Każdy kto tak parkuje zasługuje na 'upomnienie', nie ważne czy jest 'słoikiem' czy 'paniskiem wielkomiejskim'. Trzeba uświadamiać że wspólne to nie znaczy że niczyje. Kultura to jest rzecz najważniejsza.

pozdrawiam.

• Like 1
Odnośnik do posta

Nikt nikogo na sile nie trzyma na osiedlu, mnie tez denerwuje parkowanie w co niektórych miejscach ale daleki jestem od zarzucania komukolwiek ze jest na pewno wiesniakiem granatem oderwanym od obory. Kultura to cecha wyuczona, niektórym widocznie "nie poszło", miejsce pochodzenie jest tu bez znaczenia.

• Like 2
Odnośnik do posta

Po pierwsze wieśniakiem nikogo nie nazwałam, wnioskując po rejestracjach samochodów większość złe zaparkowanych aut jest z wiosek pod Krakowem itp ;) po drugie już nie raz upomnialam sąsiadów,którzy tego potrzebowali. Po 3 mogę robić zdjęcia i wysyłać tam gdzie trzeba,aby auta zostały prawidłowo potraktowane ale nie jestem taka żeby donosić na sąsiadów i robić im takie problemy jak niektórzy..

Pozdrawiam 

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Ooliwkaaa napisał:

Po pierwsze wieśniakiem nikogo nie nazwałam, wnioskując po rejestracjach samochodów większość złe zaparkowanych aut jest z wiosek pod Krakowem itp ;) po drugie już nie raz upomnialam sąsiadów,którzy tego potrzebowali. Po 3 mogę robić zdjęcia i wysyłać tam gdzie trzeba,aby auta zostały prawidłowo potraktowane ale nie jestem taka żeby donosić na sąsiadów i robić im takie problemy jak niektórzy..

Pozdrawiam 

A ja nie rozumiem dlaczego by niby nie donosić ? Dlaczego ma się tolerować to, ze ktoś kto nie zakupił miejsca parkingowego i nie płaci za niego czynszu ma tam parkować ? Jak najbardziej takie przypadki trzeba zgłaszać bo jak widać niektórzy wychodzą z założenia, ze wszystko im tu wolno.

• Like 2
Odnośnik do posta

Z nieproszony gościem w parkingu podziemnym zrobcie porządek to sprawa oczywista, dlaczego ma korzystać skoro go nie kupił i go nie opłaca ( jeżeli macie pewność) z drugiej strony ktoś życzliwy udostępnił pilot do bramy. Parkingi przed blokami to temat rzeka, nie do ogarnięcia. Nie raz ta dyskusja była wznawiania i jej kontynuowanie nie ma sensu który przełożył by się na praktyke

• Like 1
Odnośnik do posta

Sprawa parkowania w garażu zgłoszona do LC Corp mają zdjęcia pojazdów które bezprawnie korzystają z ich miejsca i będą ich obciążać kosztami korzystania z tych miejsc postojowych . Co do niewłaściwego parkowania sprawa zgłoszona do Nawigatora i zarządca był wczoraj na osiedlu porobił zdjęcia pojazdów niewłaściwie zaparkowanych ma zgłaszać na policje. Jako taki porządek musi być na osiedlu nie może być wolnej "amerykanki". 

• Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o osoby parkujące nieprawidłowo na zieleńcach, przypominam że osoby które zakupiły mieszkania kupiły również część działki przynależącej do budynku. W takim wypadku płacą w czynszu za utrzymanie takich rozjeżdżanych terenów zielonych.

Odnośnik do posta

Robienie zdjęć i publikowanie ich na forum niczego nie zmieni, bo jak widać to niezły cwaniaczek jest. Zadzwonić do Nawigatora niech interweniuje na policji. Może jak gościu dostanie kilka mandatów lub sprawa trafi do sądu, to czegoś się nauczy. Poza tym kolejny "mandat" należy się drugiemu cwaniaczkowi, który udostępnił klucze do garażu. 

Odnośnik do posta