Skocz do zawartości

Akcja chodnik....

Szkoda

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na osiedlu jakiś skur#@!el, który donosi na policję, że samochody parkują na chodniku pod klatkami (parkują tak, że straż pożarna przejedzie i kobieta z wózkiem też po chodniku przejdzie).

Odbywa się to głównie w weekendy i na drogach wewnętrznych przy blokach. 

Życzę mu (lub jej) żeby wybił swoje popsute zęby na tym chodniku.   

Edytowane przez Szkoda
  • Like 1

Wielka szkoda, że mamy na osiedlu (w okolicach Malachitowej 10 -przede wszystkim) konfidenta, który widocznie nudzi się wybitnie...cierpi na brak snu i zgłasza każde parkowanie, które mu się nie podoba... Rozumiem, że ktoś może zgłosić jeśli jakieś auto zaparkuje np. na skrzyżowaniu zasłaniając widoczność...zagrażając bezpieczeństwu !! ...ale nie na zasadzie " na złość sąsiadowi" !!   P.S. Idź się chłopie lecz póki nie jest za późno !! (chyba, że już za późno) :P:D

od dawna jakis skur@#$%^^^%$$ syn udaje szeryfa!też kiedys zaparkowałem częściowo na chodniku,ale w takim miejscu w którym piesi nawet nie chodzą,no i wezwanie na policję.jak pojechałem to sam policjant potwierdził,że to jakaś wyjątkowa gnida bo w trakcie wekendu mają kilkadziesiąt zgłoszeń z naszego osiedla i przez to potem przez kilka dni nic nie robia tylko wypisują mandaty.

• Like 1

Jak wyjeżdżałem dziś około 18:00 z osiedla, to przy rondzie obok bloku 28 była Policja - więc podejrzewam, że ktoś z bloku 28 (lub tego wcześniejszego) "uprzejmie informuje" organy ścigania o parkowaniu. Trzeba by porobić od czasu do czasu trochę zdjęć, i zobaczyć którego auta "brakuje", gdy przyjeżdża Policja.

11 godzin temu, szulak napisał:

Jak wyjeżdżałem dziś około 18:00 z osiedla, to przy rondzie obok bloku 28 była Policja - więc podejrzewam, że ktoś z bloku 28 (lub tego wcześniejszego) "uprzejmie informuje" organy ścigania o parkowaniu. Trzeba by porobić od czasu do czasu trochę zdjęć, i zobaczyć którego auta "brakuje", gdy przyjeżdża Policja.

Ja myślę, że dzwoni jakiś dureń który nie ma samochodu, nie dotyczą go problemy z parkowaniem, na dodatek zapewne jest aktywistom rowerowym. 

• Like 1

Nie oceniam wspomnianych przez Was sytuacji, bo nie widziałem. Nie wiem więc czy ktoś działa złośliwie, czy faktycznie niektórzy mają problem z myśleniem przy parkowaniu. Ale często chodzę wieczorem z psem aż do parkingu przy Telefonice i już kilka razy zastałem sytuację jak na fotce. Wiecie, że ten parking generalnie świeci pustkami (w tym przypadku nawet po prawej było kompletnie pusto), więc jakim tępym @#$% trzeba być, żeby parkować w ten sposób – centralnie na wprost przejścia? Samego mnie świerzbi, żeby zostać „konfidentem” w takiej sytuacji. 

thumb_IMG_4755_1024.jpg

Standard ;) Przynajmniej przy przejściu pieszo-rowerowym przy Malachitowej 5 i 7.
Nie ma dnia, żeby centralnie ktoś tam się nie ustawił, ale do rzadkości nie należą 4 samochody, w tym jak widać busy. Przodownikiem pracy jest tu srebrny Scenic, praktycznie stała miejscówka.

IMG.thumb.jpg.376cd1322c96590d877f5ae12e01b845.jpgI właśnie takie podejście należy tępić, a nie auta zaparkowane dwoma kołami przy chodniku przy Malachitowej 8,10,12.
Mimo wszystko to jest inna sytuacja.

Tak jak Panowie wyżej mówią - musimy odróżnić parkowanie 2 kołami na chodniku, i zamiast zostawienia 1.5m - zostawienie 1m wolnego przejścia dla pieszych, od tego... ciężko to ubrać w słowa. Pewnie za jakiś czas trafi się ktoś kto się delikatnie mówiąc, wkurwi, przejedzie pare razy gwoździem po lakierze i pewnie się ludzie oduczą zostawiać tak auta.

Edytowane przez szulak
lietrówki

Również otrzymałem mandat, 100zł oraz 1pkt :) Nie jest to miłe, tym bardziej że nie zablokowałem ani drogi ani chodnika utrzymując odległość 2 m dla pieszych. Ale cóż prawo jest prawem i obowiązuje wszystkich. 

Również jestem zdania że należy tępić kierowców którzy całkowicie blokują przejścia dla pieszych tak jak to jest widoczne na zdjęciu powyżej.

Temat poruszany był ze spółdzielnią. Skoro płacimy za monitoring oraz ochronę - może warto by omonitorować parking przy Telefonice który należy do naszej spółdzielni. Częściowo go ogrodzić a może i założyć szlaban by korzystali z niego tylko mieszkańcy naszego osiedla. 

Wiem że do końca nie rozwiąże to problemu parkowania ale zawsze to jakiś pomysł.

7 godzin temu, malachitowa5 napisał:

Temat poruszany był ze spółdzielnią. Skoro płacimy za monitoring oraz ochronę - może warto by omonitorować parking przy Telefonice który należy do naszej spółdzielni. Częściowo go ogrodzić a może i założyć szlaban by korzystali z niego tylko mieszkańcy naszego osiedla. 

Wiem że do końca nie rozwiąże to problemu parkowania ale zawsze to jakiś pomysł.

Trochę nie rozumiem toku Twojego myślenia. Byłeś kiedyś na parkingu przy telefonice czy tylko wiesz, że są tam miejsca ze słyszenia? Po co to ogradzać, skoro parking świeci pustkami i 70% aut, które jakimś zrządzeniem losu tam stoją to stare graty pozostawione  na przechowanie? 

Edytowane przez OneManArmy

7 godzin temu, malachitowa5 napisał:

Również otrzymałem mandat, 100zł oraz 1pkt :) Nie jest to miłe, tym bardziej że nie zablokowałem ani drogi ani chodnika utrzymując odległość 2 m dla pieszych. Ale cóż prawo jest prawem i obowiązuje wszystkich. 

Również jestem zdania że należy tępić kierowców którzy całkowicie blokują przejścia dla pieszych tak jak to jest widoczne na zdjęciu powyżej.

Ten parking używany jest tylko przez przyczepkę która stoi od lat + autokary na ŚDM które regularnie z nich korzystały, plac manewrowy do nauki jazdy "prywatnej"   tyle pożytku było no plus platformy sylwestrowe na fajerwerki... polecam założyć szlaban i płacić naprawdę inwestycja się zwróci :D

8 godzin temu, malachitowa5 napisał:

Weź mi wytłumacz co zmieni ogrodzenie i szlaban? Wracam po kilkunastu godzinach pracy i parkuję na chodniku gdzieś w okolicy mojej klatki. W okolicy != na drugim końcu osiedla. Bo chcę jak najszybciej położyć się spać bo rano wstaję. A jak postawię samochód przy pętli to jestem powiedzmy 20 minut snu w plecy (po 10 w jedną i drugą stronę)...

Śledzik doskonale Cię rozumiem ! :)

Również Maciek, Sog i Szulak - podpisuję się. Jeżeli ktoś staje na przejściu dla pieszych albo na chodniku przy skrzyżowaniach (na rogu) czym zasłania widoczność tym, którzy włączają się do ruchu wyjeżdzając z uliczki - dla takich powinny być mandaty i to aż do skutku - codziennie!  ...Natomiast nikt mnie nie przekona, że parkowanie dwoma kołami na chodniku w miejscach "bezpiecznych" (i w sytuacji gdzie inne miejsca w pobliżu są zajęte) jest naganne i komukolwiek przeszkadza ;)   Osobiście byłbym za tym aby częsć miejsc na chodnikach została oficjalnie dopuszczona do parkowania (np. od 19 do 8 rano). Pozdrowienia dla Sąsiadów :)

Witam.

Po raz kolejny nasz wierny  przyjaciel ....skur..... (=na miano sąsiad nie zasługuje) nasłał policję na swoich największych wrogów....największych przestępców Krakowa.....parkujących n chodnikach...

Jeśli zostawiłeś swoje auto na chodniku.....może jeszcze zdążysz przestawić......gdyż panowie właśnie  robią zdjęcia.....

Słuchaj, szanujmy swoje wypowiedzi oraz siebie nawzajem. Byłem na parkingu i zliczyłem 16 samochodów, w tym jakieś "graty". Nowych miejsc parkingowych nie będzie a samochodów będzie przybywać.To była tylko moja propozycja. Ty nie napisałeś żadnej propozycji. Twoja propozycja do zbędny komentarz na forum.  Z całym szacunkiem do Ciebie kolego, ale ja chcę dobra  nie tylko dla siebie ale dla Wszystkich. Pozdrawiam

W dniu 25.10.2017 o 21:12, OneManArmy napisał:

Trochę nie rozumiem toku Twojego myślenia. Byłeś kiedyś na parkingu przy telefonice czy tylko wiesz, że są tam miejsca ze słyszenia? Po co to ogradzać, skoro parking świeci pustkami i 70% aut, które jakimś zrządzeniem losu tam stoją to stare graty pozostawione  na przechowanie? 

Słuchaj, szanujmy swoje wypowiedzi oraz siebie nawzajem. Byłem na parkingu i zliczyłem 16 samochodów, w tym jakieś "graty". Nowych miejsc parkingowych nie będzie a samochodów będzie przybywać.To była tylko moja propozycja. Ty nie napisałeś żadnej propozycji. Twoja propozycja do zbędny komentarz na forum.  Z całym szacunkiem do Ciebie kolego, ale ja chcę dobra  nie tylko dla siebie ale dla Wszystkich. Pozdrawiam

W dniu 25.10.2017 o 22:48, sledzik1984 napisał:

Weź mi wytłumacz co zmieni ogrodzenie i szlaban? Wracam po kilkunastu godzinach pracy i parkuję na chodniku gdzieś w okolicy mojej klatki. W okolicy != na drugim końcu osiedla. Bo chcę jak najszybciej położyć się spać bo rano wstaję. A jak postawię samochód przy pętli to jestem powiedzmy 20 minut snu w plecy (po 10 w jedną i drugą stronę)...

Rozumiem Twoją frustrację jak wracasz zmęczony po pracy i nie masz gdzie zaparkować. Ja również wracam wieczorem z pracy  czasem w nocy i  mam ten sam problem. Ale nigdy nie musiałem szukać miejsca parkingowego na drugim końcu osiedla. Mieszkam przy Malachitowej 5 i wystarczy przejechać 200 metrów dalej pod Złocieniową 44, 42 czy 40 i tam zawsze znajdziesz wolne miejsce. Czy 3 minuty spaceru z powrotem do domu to aż tak dużo ? A czepiając się Ciebie ( nie chcę się czepiać) to 10 minut  idę szybkim krokiem do Biedronki :) Proponuję szukać miejsca tam gdzie ja parkuje. Z pozdrowieniami :) 

Cześć Wam,

Pewnej pieknej nocy wracająć o godzinie 24:00 nie miałem gdzie zaparkować uznałem, że skoro o 6:00 rano jade do pracy zaparkuje jednym kołem na chodniku wzdłuż bloku przy ul. Malachitowej 8 (wjazd do garażu podziemnego) zachowując miejsce na chodniku dla nocnych/wczesnoporannych spacerowiczów. Jakie wielkie było moje zdziwnie kiedy o godzinie 6:05 znalazłem karteczkę za wycieraczką z informacją, że mam się stawić na komisariacie w celu złożenia wyjaśnień (art. 97kw wszystko można pod to podpiąć). Podjechałem na komisariat, policja nie bardzo chciała słuchać moich wyjaśnień dlaczego stałem tam, a nie gdzie indziej, poinformowano mnie że 100 PLN i 1 pkt to wymiar nałożónej na mnie grzywny mogę odmówić sprawa zostanie skierowana do sądu rejonowego...blablabla. 

Zostałem również poinformowany przez Panów Policjantów, że mamy jednego gościa na osiedlu, który zasypuje ich zdjęciami i zgłoszeniami - powiedzieli, że sami mają go już dość.

Dość powiedzieć ww. delikwent nie posiada samochodu (to również informacje od policjantów)

Panie "Typie" donosicielu uprzejmię informuję, że już Cię wypatrzyłem z okna (w deszczu z parasolem zdjęcia robić - nieładnie) teraz tylko potrzebuje czasu żeby legalnie zgodnie z naszym polskim prawem cię dojechać...  

image.png

• Thanks 2
  • Haha 1

11 godzin temu, malachitowa5 napisał:

Rozumiem, że zadanie Ci prostego pytania już można uznać za brak szacunku. Trudno.
Twoja propozycja to kolejny płot, kolejny podział - chcesz zrobić dobrze komu? Mieszkańcom Słonecznego utrudniając im dojście do przystanku? Czy mieszkańcom Śnieżki, wydając pieniądze, które mogłyby przydać się gdzie indziej?
Nie napisałem żadnej propozycji bo wiem, że jak deweloperzy nie pójdą po rozum do głowy to lepiej nie będzie, nawet jakbyś miał stanąć na głowie. Wiem za to, że przy kolejnym takim wpisie, kolejnego Newbiego uśmieje się do łez.

Jeśli chodzi o to kto ma zbędne komentarze to myślę, że jesteś to Ty i Tobie podobni, którzy non stop odgrzewają ten sam kotlet: złe parkowanie, mandat, donosiciel fe, parkujcie dalej i się przespacerujcie trochę i tak w koło Macieju.

Pozdrawiam kolego

Strefa zamieszkania jest nie prawidłowo oznakowana. Chodzi o znak przy ul. Złocieniowej 38. Znak jest ustawiony za ogrodzeniem. Więc nikt nie może Was za to ukarać. Część policjantów o tym wie i odstępuje od interwencji, a druga część jest nie świadoma i spisuje. Jeśli ktoś o tym wie to nic mu nie grozi. Zróbcie sobie zdjęcia tego znaku bo jak trzeba będzie jechać na komisariat to trzeba im pokazać o co chodzi.
Jest odpowiednie rozporządzenie ministra co do ustawiania znaków....

Adamkret pewnie masz rację, ale nasza osiedlowa MENDA SPOŁECZNA nawet w święto musiała nie spać w nocy i napuszczać policję (tak jakby policja nie miała innej bardziej pożytecznej roboty!! ) na osoby, które naprawdę nikomu nie przeszkadzały swym parkowaniem (widziałem jadąc rano znowu karteczki...za wycieraczkami)....Mam takie jedno przesłanie dla naszego ukochanego KONFIDENTA ...  ZMIEŃ LEKI !!! :P