Skocz do zawartości

Pociągi

nesquik

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba się przejechać na osiedlę, chwile postać w miejscu pod blokiem i poczekać aż jakiś przejedzie. Wrażliwość ludzi na ten dźwięk jest różna. Dla mnie to nie miało totalnie znaczenia, można powiedzieć, że nawet bardzo lubię ten dźwięk. Bardzo lubię zasypiać z otwartym oknem i słyszeć dźwięk przejeżdżającego pociągu. 

Jednemu przeszkadza, a dla drugiego nie ma to totalnie znaczenia. Jak zamknę okna w mieszkaniu (blok 26) to nie słychać wcale. 

Dużo bliżej do torów mają mieszkańcy "Śnieżki" z bloków zlokalizowanych blisko ul. Złocieniowej. 

Super, dziękuję za szybką odpowiedź.

Miałbym jeszcze jedno pytanie. 

A czy uciążliwe jest słyszenie sąsiadów z góry, dołu bądź z boku? Czy ściany bardzo niosą dźwięk? Czy jest to raczej naturalne natężenie dźwięki czy ściany są cienkie bądź źle wyciszone? Pytam ponieważ wyczytałem takie informacje na tym forum.

Pozdrawiam

Ja mam mieszkanie na parterze pomiędzy dwoma innymi mieszkaniami. Sąsiadów po bokach nie słyszę, od góry czasem jak sąsiadka z rana przed wyjściem z domu chodzi w butach na obcasie po domu to słychać, ale też bez przesady to raczej się wszędzie zdaża.

Tak jak mówiłem wcześniej ja jednak jestem zupełnie nie wrażliwy na takie dźwięki, zasypiam przy grającym radiu i nawet zapalone światło w pokoju nie przeszkadza mi, żeby zasnąć w 3 minuty. Podejrzewam, że ile ludzi tyle opinii, ale z drugiej strony takie rzeczy mają miejsce na każdym osiedlu. Bardziej zwracałbym uwagę na to, czy lokalizacja jest odpowiednia dla osoby, która chce tutaj mieszkać.

Mieszkam tu od dwóch miesięcy i pociągi słyszałem (faktycznie dość często) przez pierwsze 3-4 dni. Później wtopiły się w tło. Ale tak, jak pisze Nyxon: to mocno indywidualne, co komu przeszkadza. Sąsiadów nie słyszę w ogóle, ale póki co mam tylko sąsiadów na dole – mieszkamy na ostatnim piętrze, a mieszkanie obok wciąż puste. Myślę, że mieszkania są dobrze wyciszone (łącznie z drzwiami wejściowymi), bo nawet jeśli się trafiają jakieś imprezy, to bardziej słychać je na zewnątrz budynku niż na klatce schodowej, czy w mieszkaniu.

19 minut temu, Maciek napisał:

bo nawet jeśli się trafiają jakieś imprezy, to bardziej słychać je na zewnątrz budynku niż na klatce schodowej, czy w mieszkaniu.

O to właśnie w sumie najważniejsze. Jak ktoś robi imprezy to zazwyczaj słychać je, ale przez okno, a nie przez ścianę czy sufit. Mimo, że było już kilka mniejszych i większych imprez to jeszcze nie widziałem, żeby do kogoś przyjeżdżali smutni panownie w mundurach :)

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Wiem jak wyglada sytuacja mieszkaniowa na osiedlu ponieważ dziewczyna mieszka tam od ponad 20 lat wiec warunki osiedla odpowiadaja mi w zupelnosci - powiedziałbym nawet ze idealnie. Bardziej obawiam sie samego wykonania budynku przez LCCorp... czy przy odbiorze wszystko było ok ? Są jakies wady po czasie użytkowania  ? I najważniejsze.. czy płot od bloków Śnieżki jest uciązliwy do omijania ? Planują zrobic w nim furtkę dla pieszych ?

2 godziny temu, nesquik napisał:

czy przy odbiorze wszystko było ok?

Hmmm, to znaczy? Rozumieć można dworako. Czy było okej bo nie było wad? NIE. Czy było okej bo deweloper naprawił usterki? TAK.

Sprawdzić czy sufit równy, parapety nie popękane. Wpisać, że brak możliwości sprawdzenia domofonu bo nie ma prądu. Zweryfikować szczelność okien itd. itp.

Samo wykonanie bloku, nie mam zastrzeżeń (oprócz niezamykających się samemu drzwi od klatki).

Są jakies wady po czasie użytkowania?

Z moich obserwacji tylko te, które mieszkańcy sami zrobili... ale mieszkam dopiero 1 rok, czas pokaże.

I najważniejsze.. czy płot od bloków Śnieżki jest uciązliwy do omijania ? Planują zrobic w nim furtkę dla pieszych ?

Hmmm... no trzeba go obchodzić idąc z przystanku do domu. Droga się wydłuża o jakieś 2 minuty, bez tragedii. Jeżeli mieszka się bliżej Serafy to można do sklepu chodzić sciężką wzdłuż rzeki. Nawet gdyby nie było ogrodzenia to i tak to by była najszybsza droga chyba.

Nie, nie planują zrobić furtki. Osiedle Śnieżka nie wyraziło i nie wyrazi nigdy na to zgody.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

... I najważniejsze.. czy płot od bloków Śnieżki jest uciązliwy do omijania ? Planują zrobic w nim furtkę dla pieszych ?

Płot jest i chyba będzie zawsze. O jego historii to chyba dziewczyna powie Co najwięcej skoro mieszka tu tak długo. Śnieżka nie zgadza się na furtkę w obawie przed korzystaniem z ich miejsc parkingowych, zatem nikłe szanse aby za kadencji obecnego zarządu Śnieżki pojawiła się furtka.

Dojście do pętli autobusowej to około 8 minut.

Edytowane przez Rzulfrydz

• 1 year later...
  • 2 months later...
Na jakim etapie jest budowa stacji SKA na osiedlu? 
Nie wiem kiedy ostatnio widziałeś postępy? Na ten moment ukończona jest połowa wiaduktu nad Zlocieniowa. To ta część gdzie będzie dodatkowa para torów. Dodatkowo zrobiony jest nasyp który jest w świetle tej ukończonej części wiaduktu. Zdjęcia znajdziesz na http://krakow-rudzice.pl/grudzien-2

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

• 2 months later...