Skocz do zawartości

Biedronka

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na to jak daleko już jest ułożony krawężnik prowadzący do parkingu Biedronki, można niestety śmiało uznać, że inwestor nie zamierza nic zrobić w sprawie modyfikacji odcinka Agatowej. Wygląda na to, że pomysłowe usprawnienia, w które pozwolono nam uwierzyć, to było jedynie mydlenie oczu. Aż przykro patrzyć jak taki jednostkowy inwestor potrafi wprost wymigać się z deklarowanych wkładów dla szeroko rozumianej "społeczności lokalnej". Kolejny sukces administracji miejsko / dzielnicowej.

Jak myślicie - o ile wydłuży się nam w godzinach popołudniowych (i być może porannych) wyjazd z osiedla ?

• Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Patrząc na to jak daleko już jest ułożony krawężnik prowadzący do parkingu Biedronki, można niestety śmiało uznać, że inwestor nie zamierza nic zrobić w sprawie modyfikacji odcinka Agatowej. Wygląda na to, że pomysłowe usprawnienia, w które pozwolono nam uwierzyć, to było jedynie mydlenie oczu. Aż przykro patrzyć jak taki jednostkowy inwestor potrafi wprost wymigać się z deklarowanych wkładów dla szeroko rozumianej "społeczności lokalnej". Kolejny sukces administracji miejsko / dzielnicowej.

Jak myślicie - o ile wydłuży się nam w godzinach popołudniowych (i być może porannych) wyjazd z osiedla ?

Myślę, że wyjazd wydłuży wyjazd z osiedla dokładnie o... 0 MINUT. Przecież nikt nie ustawi znaku A7 ustąp pierwszeństwa przejazdu na Agatowej tylko znak ten będzie na wyjeździe z parkingu Biedronki. Przecież to jest Biedronka - nie Galeria Krakowska / Bronowice. Niektórzy zachowują się tak jakby tu nagle całe miasto miało się zjechać "bo na Złocieniu Biedrę otwarli". Mieszkańcy Prokocimia - nie przyjadą bo mają Biedronkę przy Jerzmanowskiego. Mieszkańcy Nowego Bieżanowa mają dwie Biedronki (Mała Góra i Heleny). Mały Płaszów - też mają "swoją" Biedrę. Myślicie, że ktoś będzie specjalnie jechał przez przejazdy do tej Biedronki? Czy może jadąc do pracy mieszkańcy Złocienia masowo będą jechać do "nowej Biedry" po (głęboko mrożone, odpieczone) świeże bułeczki?

Mieli przebudować - mieli. Nie przebudowali. Oczywiście osiedle na tym traci o tyle, że mamy stare (nowe) skrzyżowanie. Ale korków przez Biedronkę za cholerę nie będzie.

Ale korków przez Biedronkę za cholerę nie będzie.

A tu się nie zgodzę... Do biedry nie jeżdżą tylko klienci (i zgadzam się akurat w tym, że nikt z daleka nie będzie tu przyjeżdżał). Problem jest taki, że w kluczowych godzinach porannych mogą jeździć do biedronki dostawczaki - a przykładowo każdy TIR może trochę poczekać, zanim ktoś pozwoli mu się włączyć do ruchu na Półłanki...

Cóż... zobaczymy :) Ja dalej obstaję przy mojej wersji ponieważ:

- od strony przejazdów mamy ograniczenie 7T. Zikit raczej nie wyda Biedrze pozwolenia na dostawy tamtą drogą. Półłanki od Śliwiaka do Agatowej nie ma ograniczenia. Więc dostawy muszą przyjechać tamtędy.

Tak więc:

- TIR do Biedronki chcąc skręcić w Agatową (a potem do Biedry) blokuje co najwyżej samochody jadące "na Złocień". Ale dokładnie tak samo Półłanki korkuję ja skręcając w tej relacji. Dodatkowo zachodzi zasada "duży może więcej" i zaraz jakiś walczący o tytuł dżentelmena na jezdni go wpuści.

- TIR wyjeżdżający z Biedry skręci z Agatowej w prawo. W lewo nie może bo 7 ton.

Oczywiście wszystko zweryfikuje życie :)

a ja jestem zdania, że się zwiększy, bo jak ktoś wraca do domu Półłanki czy to w stronę Huty czy Prokocimia, to zjedzie pójdzie na zakupy do Biedronki. Przynajmniej ja bym tak robił, bo po co mam jechać specjalnie, skoro wystarczy tylko przejechać 100m :) Ja obstawiam, że będą korki i to mega :) choć dla mnie to się obecnie dzieje, to już jest GIGA korek :P

a ja jestem zdania, że się zwiększy, bo jak ktoś wraca do domu Półłanki czy to w stronę Huty czy Prokocimia, to zjedzie pójdzie na zakupy do Biedronki. Przynajmniej ja bym tak robił, bo po co mam jechać specjalnie, skoro wystarczy tylko przejechać 100m :) Ja obstawiam, że będą korki i to mega :) choć dla mnie to się obecnie dzieje, to już jest GIGA korek :P

Nie polemizuję :) Z tak przygniatającymi argumentami nie można polemizować. Przecież Biedronka ze swoimi "wypasionymi" produktami to jest dopust Boży i generalnie całe miasto tam kupuje wszystko. Mięso / wędliny wcale nie są tam drogie. Chcesz się napić piwa - pewnie! Ale mają 3 "gatunki" na dodatek w puszce i ciepłe. Papieroski do tego? Jasne! Ale tylko Viceroye (czerwone). A jaki chlebek pyszny! Mrożony i pełen Ennn (za nnn wstaw sobie jakieś cyferki).

Uważacie, że gdyby skrzyżowanie Agatowa / Półłanki zostało przebudowane zgodnie z pierwotnym planem to Tiry by nie woziły towaru? Pociąg (i jemu podobni) podczas codziennych zakupów w Biedrze nie tworzyli by korków? Czym niby różniłby się korek przy wjeździe do sklepu w innym miejscu od korka (wirtualnego na obecną chwilę) na Agatowej?

Dlaczego na Jerzmanowskiego nie ma wiecznego korka ? Przecież tam też jest Biedra! Z waszym wydumanym podejsciem to tam w ogóle powinna być totalna masakra bo jest jeszcze Lidl! Dlaczego na Małej Górze nie ma korka? Dlaczego na Heleny nie ma korka? Tam też są Biedronki!

Nie wiem czy i jaki korek będzie.

Wg mnie takie włączenie do biedry jakie aktualnie widać sytuacji nie poprawi.

A śmieć twierdzić, że pogorszy. Armagedonu nie wieszczę ale dodatkowe czasowe utrudnienia owszem.

Ale wg Ciebie śledzik klienci i dostawy będą się chyba teleportować do biedry.

Widzę, że wygenerowało się poruszenie w kwestii ruchu.

Owszem sądzę, że stworzy to dodatkowe problemy dotyczące wjazdu na osiedle - głównie mam na myśli powrót na osiedle gdzie wjazd do bierdonki będzie lewoskrętem jadąc od Półłanki i z powodu konieczności ustąpienia pierwszeństwa wyjeżdżającym z osiedla, potencjalni klienci sklepu będą musieli się zatrzymać wstrzymując tym samym wszystkich za nimi (wracających na osiedle).

Nie uważam że zjedzie się do nas cała populacja Krakowa Wsch. ale jak na nasze realia (jeden pas dojazdowy do osiedla) to z pewnością nawet ta ograniczona ilość samochodów będzie powodowała co najmniej "dyskomfort komunikacyjny".

Wątek poszedł w stronę dyskusji czy będą korki czy nie, a kwestia tego, że inwestor postanowił bezkarnie niewywiązywać się z ustaleń poszła w niepamięć. Żal, że tak łatwo można "rozegrać" nasze lokalne organy administracyjne. Szkoda, że wybory są tak rzadko :)

Gość Rzulfrydz

Moim zdaniem trzeba zasypać ZIKIT skargami na brak realizacji przez JMP tego skrzyżowania argumentując, że to sparaliżuje wjazd na osiedle. Stan obecny nie gwarantuje też bezpieczeństwa pieszych a po otwarciu Biedronki będzie tam dramat. Inwestorem zastępczym było MT Invest, wiedzieli, że budują market w szczerym polu i nic nie ma w pobliżu. Byli świadomi, że muszą ciągnąć setki metrów prądu, wody, budować drogę i skrzyżowanie. Zaakceptowanie projektu przebudowy skrzyżowania było warunkiem otrzymania PNB więc ja nie pojmuję o co w tym wszystkim chodzi. Ja się nie godzę na to aby ZIKIT za nasze pieniądze robił Biedronce skrzyżowanie - Auchan zrobił estakadę przy Jasnogórskiej, Serenada przy Boroa-Komorowskiego też robi estakadę, sama Biedronka przy Kamieńskiego przekładała kawał kanalizacji i tu nie mieli problemu. Też się nie godzę aby wodociągi za nasze pieniądze budowały Biedronce sieć, tym bardziej, że MK Logistik chce 800 000 za przeprowadzenie sieci przez swój teren.

Zatem sąsiedzi pisać do ZIKITU protesty 1,75 na znaczek jest chyba warte tego. Ja już wysłałem pismo do ZIKITU.

• 1 month later...
Zdaje się, że Biedrę już niedługo otworzą...? Myślicie że to skomplikuje wjazd/wyjazd z osiedla?

Ja tak się zastanawiam nad tym wjazdem do Biedry... Wszyscy twierdzą, że dostawy będą od Agatowej, że dostawy będą blokować wjazd czy wyjazd z osiedla. Podzielę się więc z wami moimi przemyśleniami.

Przyglądnijcie się ile na tym parkingu jest latarni. Las latarni. W ciągu dnia kiedy na parkingu będą stać samochody klientów (+ te latarnie) to słabo widzę manewrowanie tam TIR'em. Wjazd na parking jest bliżej osiedla a rampa Biedronki bliżej MK Logistic. Kierowca z towarem będzie musiał się przebić przez cały parking po przekątnej (tyłem!). Może Biedra dogadała się z tym dojazdem z MK Logistic? Same dostawy nie będą moim zdaniem żadnym problemem.

Gość Rzulfrydz

Przeczytajcie cały wątek Biedronki, tam jest napisane jak to miało wyglądać. Biedronka opracowała projekt przebudowy skrzyżowania na własny koszt, projekt zatwierdził ZIKIT. I warunkiem realizacji obiektu jest przebudowa skrzyżowania. A od ponad roku budowa stała bo Portugalczycy czekali nie wiem na co aż skrzyżowanie samo się przebuduje. Teraz to co robią z wjazdem to samowola budowlana i jest nielegalne. ZIKIT już o wszystkim wie ale jak na razie oczekuje na wyjaśnienia inwestora. Jeżeli nie zrobią skrzyżowania zgodnie z projektem to paraliż gotowy.

• 2 weeks later...

Tylko co z wjazdem do Biedronki? Mieli przebudować całe skrzyżowanie tak, aby nie utrudniać ruchu. Na chwilę obecną nie dość, że wjazdu normalnego nie ma (brak połączenia ich kostki z asfaltem) to na dodatek każdy samochód chcący wjechać czy wyjechać będzie powodować zatory. Nie powinni się temu przyjrzeć np. nasi radni? Jak oni mogą oddać inwestycję bez zakończenia prac wynikających z pozwolenia na budowę?

Panowie nie każdy ma autko, nie każdy będzie stał w korku - Panowie nie każdy chce targać sensowne zakupy z Jerzmanowskiego. Ja osobiście czekam na otwarcie sklepu z niecierpliwością i nawet jeżeli będzie trzeba poczekać chwilę w korku to wolę korek 20 min niż zakupy w blaszaku czy Lewiatanie. Odezwali się zmotoryzowani z wielkim strachem przed cierpieniem no kur.. zasuwam tam busem po 3 razy dziennie stojąc w korku nieraz po 20 min nim do pomnika dojadę. Ludzie są większe problemy dot. naszego osiedla, niestety nikogo nie kojarzę by się udzielał w temacie.

Gość Rzulfrydz

Wszyscy są mocni w słowach na forum a dlaczego, żaden z Was nie napisał pisma do ZIKITU. TCHÓRZE I TYLE !!!!!!!! Otóż ja jako jedyny napisałem do ZIKITU. Ponoć dogadali się z ZIKITEM będą mogli tymczasowo nie przebudowywać skrzyżowania ale finalnie to musza zrobić tylko, że może za rok !!! Do tego czasu mamy sobie radzić.

W załączeniu projekt przebudowy skrzyżowania. Czy to tak wiele aby wysłać pismo do ZIKITU przez ePUAP za darmo, rejestrujesz się jak na forum i masz dostęp do wielu urzędów. Ruszcie się wysyłajcie zapytanie do ZIKITU to jedyna metoda. Nie pytajcie skąd wiem i po iiiii tylko zróbcie to. Mało tego pisma powinny być kierowane również do Majchrowskiego.

Jak też jeżdżę autobusem i nie wyobrażam sobie dojazdu do Biedry bez zatok przystankowych i chodnika.

mapa Biedronka.pdf

Edytowane przez Rzulfrydz

Gość Rzulfrydz

Dla leniwych propozycja treści pisma:

W związku z pojawiającymi się pogłoskami o planowanym dopuszczeniu do użytkowania obiektu handlowego (sklep sieci Biedronka) na dz. nr: 114/1, 114/2, 114/3, 114/4, 114/5 obr. 104 Podgórze w rejonie skrzyżowania ul. Agatowej i ul. Półłanki w Krakowie, zapytuję jakie jest stanowisko Dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu lub Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego wobec nie zrealizowania przez inwestora tego obiektu przebudowy skrzyżowania ulic Półłanki i Agatowej zgodnie z uzgodnionym projektem w tym zakresie.

Gość Rzulfrydz
A gdzie byłes jak budowali centrum logistyczne?tez tak skakales?co oni rozbudowali dla osiedla?musisz bardzo lubic "blaszaka"

???? totalne nie zrozumienie tematu. Ale rozumiem czytanie boli :(