Skocz do zawartości

Biedronka

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...

Zastanawiam się skąd wzięła się informacja, że przy skrzyżowaniu Agatowa/Półłanki budują właśnie Biedronkę. Patrzyłem na tablicę informacyjną i inwestorem nie jest firma Jeronimo Martins, a właśnie ta firma jest właścicielem sieci Biedronka. Obiekt jest opisany jako centrum handlowo-usługowe. A więc to już też wyklucza, że jest to Biedronka. Wydaje mi się, że któryś z mieszkańców kiedyś tak powiedział i teraz wszyscy bezwiednie tak to powtarzają.

WIesz nie wiem czy nie jest tak że ta "inna" firma o której piszesz nie jest jakąś spółką zależną od JM bespośrednio czy też pośrednio. Z tego co pamiętam jak budowali biedę na jednym z osiedli na których wcześniej mieszkałem na tablicy informacyjnej nie było JM jak inwestora. Inna rzecz że lokal handlowo usługowy... tak w ogóle kiedyś na osiedlu zaczepiła mnie jakaś kobieta i w kontekście rozmowy dowiedziałem się że tam właśnie budują Lidla :D także nie wiadomo komu wierzyć...

W myśl zasady "koniec języka za przewodnika"

Info z dnia dzisiejszego bezpośrednio od budowlańców pracujących na tejże budowie: tak, będzie tam Biedronka.

Ponadto firmy wypisane na żółtej tablicy informacyjnej (inwestor MT Invest oraz projekt Semper Omni) współpracują z siecią Biedronka (informacje znalezione w internecie).

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja myślę, że nie otworzą.

Coś mi się tak kojarzy, że podobnie było z LIDLem przy Ćwiklińskiej.

Szybko go postawili a potem stał taki ładny i zamknięty przez miesiąc, chyba nawet przez okres świąteczny to było i otwarto go po nowym roku.

No ale może coś pomieszałem.

A spodziewacie się wesołych scen na otwarcie?

Tzn kolejek ustawionych godziny przed otwarciem, wyrywania cukierków hostessom, przepychania się po kurtki po dwajścia pindziesiąt pińć, wózków wyładowanych po brzegami jogurtami po 60groszy, czy kurczakami w promocji?

Chciałbym taką sytuację osobiście utrwalić. Za kilkanaście/kilkadziesiąt lat powiedzieć "tak było, tata tam był i widziałem na własne oczy jak się ludzie zabijają o te kurczaki", a jak dziecko powie że to jakaś ustawka i niemożliwe żeby się tak ludzie zachowywali to mu wtedy pokaże osobiście nagraną relację. :D

ja myślę że realny termin zwłaszcza że ostro lecą z robotą

z drogi już widać że to biedronka będzie :)

Widzę, że nie zrozumiałeś. Napiszę bardziej szczegółowo:

Inwestor zgłasza do nadzoru zakończenie budowy. Nadzór ma 21 dni (roboczych oczywiście) na przeprowadzenie kontroli budynku. Potem mają z tego co wiem do 2 miesięcy na wydanie decyzji (zgodnie z KPA). Do wigilii jest 28 dni. Dalej uważasz, że jest to realny termin?

To po jakiego czorta pracowaliby po 7 dni w tygodniu? Z doświadczenia wiem, że pewne decyzje zamiast 28 dni czy też 2 miesięcy mogą zostać wydane na drugi dzień.

Poczekamy - zobaczymy. Ja przynajmniej nie spodziewam się dantejskich scen przy otwarciu.... choć znając nasze społeczeństwo wszystko jest możliwe ;)

To po jakiego czorta pracowaliby po 7 dni w tygodniu? Z doświadczenia wiem, że pewne decyzje zamiast 28 dni czy też 2 miesięcy mogą zostać wydane na drugi dzień.

Poczekamy - zobaczymy. Ja przynajmniej nie spodziewam się dantejskich scen przy otwarciu.... choć znając nasze społeczeństwo wszystko jest możliwe ;)

Na przykład po to aby ukończyć budynek z zewnątrz przed spadkiem temperatury i opadami śniegu?

Fakt, pogoda ma tu duże znaczenie. Niemniej sądzę, że gonią by zdążyć na święta.

Bardziej zastanawia mnie fakt organizacji skrzyżowania na osiedle w połączeniu ze zjazdem do Biedronki. Ktoś widział może jakieś plany? Dla mnie, wg tego co teraz jest widoczne, to będzie jeden wielki chaos. W godzinach szczytu skrzyżowanie może się całkiem zakorkować :/ Oby Domagały zrobili w terminie ...

• 1 month later...
  • 1 month later...