Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Balmont ma dobrą ofertę.

Oferta Balmont

Moi rodzice na ul. Wrocławskiej korzystają i działa to dość fajnie, bezproblemowo. Dla wszystkich popisujących umowę warto pamiętać że zmieniło się prawo konsumenckie od nowego roku. Mamy możliwość w ciągu 14 dni rozwiązać umowę bez podania przyczyny 8-) W przypadku jak nas nie poinformują o takiej możliwości pisemnie i bez formularza wypowiedzenia mamy rok :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Balmont ma dobrą ofertę.

Oferta Balmont

Moi rodzice na ul. Wrocławskiej korzystają i działa to dość fajnie, bezproblemowo. Dla wszystkich popisujących umowę warto pamiętać że zmieniło się prawo konsumenckie od nowego roku. Mamy możliwość w ciągu 14 dni rozwiązać umowę bez podania przyczyny 8-) W przypadku jak nas nie poinformują o takiej możliwości pisemnie i bez formularza wypowiedzenia mamy rok :D

Mój znajomy mieszkający okolicy Szpitala Ludwika Rydygiera ma zupełnie odmienne zdanie - skończyło się wypowiedzeniem umowy Balmontowi.

Ponoć co chwilę nie ma sieci, ciężko się dodzwonić (a infolinia w nocy jest po prostu nie czynna pomimo tego, że niby 24h). Jak już się uda dodzwonić to oczywiście "u nas wszystko ok, to wina Pana routera / komputera"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nom bywa. Sam nie tak dawno miałem problem z routerkiem wifi. Niby 30 Mb miało być a w chwilami wychodziło a nawet niecałe 1 Mb albo całkiem zrywało mi sesje.. Też wydzwaniałem do swojego aktualnego dostawcy z pretensjami. Jeden z techników troszkę uświadomił w czym może być problem. A problemem okazała się konsola xbox. Wystarczyło odłączyć konsolę od zasilania i wszystko wracało do normy. Tak więc z tymi routerkami podchodziłbym z rezerwą. Kabel to kabel :D Nie ma na złocieniu mojego niedawnego dostawcy niestety, ale chyba wezmę Balmont ze względu na to co dostarczają u rodziców. Tak czy owak mam te 14 dni :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja proponuje internet i kablówkę z neti. Teraz jest fajna cena i prędkość neta 300 Mb/s a i TV tańsza niż w UPC.

http://www.netia.pl/gigakablowka/oferta

Niestety oferta Gigakablówki nie jest dostępna na naszym osiedlu...

Pytałem, sprawdzałem..

Cholernicy, a miałem straszną ochotę się tam przenieść...

Faktycznie, zadzwoniłem i pomimo spełnienia warunków z niewiadomych przyczyn złocień nie podlega tej promocji...

Czyli zostaje w niewoli UPC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Interserv przyspiesza:

Download Upload Cena

20 Mbit 2 Mbit - 50 zł. brutto**** internet radiowy

30 Mbit 10 Mbit - 37 zł. brutto*** internet światłowodowy

80 Mbit 15 Mbit - 50 zł. brutto*** internet światłowodowy

100 Mbit 20 Mbit - 70 zł. brutto*** internet światłowodowy

*** Podane prędkści dotyczą lokalizacji

ul.Złocieniowa 40,42,44

ul.Opalowa 2,4,6

ul.Malachitowa 5,7,8,9,10,11,12,13

ul.Braci Czeczów 10,12

**** Pozostała część os.Złocień , do czasu zakonczenia prac przy instalacji światłowodowej.

Cieszę się, że jednak u nich zostałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też chyba jednak u nich zostanę, chociaż mimo że mieszkam w jednej z podanych wyżej lokalizacji gdzie powinienem przy abonamencie 50 zł mieć 80 Mb/s, przed chwilą mierzyłem - niecałe 20 Mb/s. Jakieś 2 miesiące temu przyspieszyło z 10 na 20 po założeniu przez interserv światłowodu. Chyba że te jeszcze wyższe prędkości o których piszesz dopiero zaczną działać? Byłoby fajnie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, od tygodnia mieszkam przy ul. Topazowej. Kiedy będzie możliwość instalacji internetu w tej lokalizacji innego niż z UPC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Topazowej masz Interserv,na razie po radiu a 20Mb, ale pewnie już niedługo będzie jak na pozostałej części os.światełko .

Pawelon,robiłeś speedtest po WiFi ? Jeżeli tak,to pewnie wina routera,zrób test po kablu i wtedy będziesz miał 80Mb :) a potem zmiana routera i będzie po WiFi

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może być wina routera, kupiłem po prostu pierwszy lepszy...a jaki router zapewni szybszy transfer? Będę wdzięczny za pomoc :) Chyba żeby się zwrócić o pomoc do interservu, może mi pomogą wybrać i potem skonfigurować jak im zależy na kliencie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wcale nie jest powiedziane, że inny router będzie lepszy. Pamiętajcie, że na 2,4 GHz (czyli popularne WiFi 802.11bgn) w idealnych warunkach powinny pracować 3 (tak trzy) sieci. Jest to powodowane tym, że kanały na siebie zachodzą:

15799445234_57a1d5d019_b.jpg

Oczywiście istnieją mechanizmy które pozwalają na to aby na danym terenie było więcej sieci - jednak im jest ich więcej tym pracują wolniej. Ostatnie uruchomienie przez UPC sieci Wi-Free podniosło ilość sieci Wifi o przynajmniej 40%. Akurat robię sobie takie "opracowanie" dotyczące ilości sieci 2,4 i 5 GHz na naszym osiedlu i muszę powiedzieć, że dawno nie widziałem tak dużego nagromadzenia sieci. Pod adresem http://prokocim.org/radioplanning/zlocien_upc_wifree_v1.pdf możecie zobaczyć wycinek mojego "badania" dotyczący sieci Wi-Free na naszym osiedlu.

Dodatkowo - stare AP pracujące w standardzie 802.11b pracują z prędkością do 11 Mbit/s (realnie dla użytkownika do 6 Mbit/s - nie będę wnikał w szczegóły ale tak po prostu jest ;). Troszkę nowsze AP pracujące w standardzie 802.11g oferują prędkość 54 Mbit/s (realnie dla użytkownika do 30 Mbit/s). Obecna generacja AP - tj. 802.11n to maksimum 300 Mbit/s. Ja realnie osiągam na swoim AP 802.11n prędkość 47 Mbit/s a znajduję się jakieś 3 metry od AP.

Jaki masz router? Pewnie 802.11g. Jest szansa, że po prostu nie osiągniesz wyższych prędkości na Wifi nie zmieniając go na 802.11n. Jest też szansa, że Twój komputer / telefon / cokolwiek ma kartę 802.11g i jakiego AP byś nie miał to szybciej nie będzie (chyba, że po dopięciu karty 802.11g na USB).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam, od tygodnia mieszkam przy ul. Topazowej. Kiedy będzie możliwość instalacji internetu w tej lokalizacji innego niż z UPC

Zadzwoń do firmy Balmont. Być może są tam. Na Czeczów obecnie to tylko oni są tam. Od blisko tygodnia użytkuje neta z TV i nie mam zastrzeżeń co do działania obu usług. Testa neta kiedy bym nie zrobił to wychodzi równiutko to co deklarują w umowie.

Dodatkowo - stare AP pracujące w standardzie 802.11b pracują z prędkością do 11 Mbit/s (realnie dla użytkownika do 6 Mbit/s - nie będę wnikał w szczegóły ale tak po prostu jest ;). Troszkę nowsze AP pracujące w standardzie 802.11g oferują prędkość 54 Mbit/s (realnie dla użytkownika do 30 Mbit/s). Obecna generacja AP - tj. 802.11n to maksimum 300 Mbit/s. Ja realnie osiągam na swoim AP 802.11n prędkość 47 Mbit/s a znajduję się jakieś 3 metry od AP.

Przy trybie g 54 Mbps nawet 30 nie pójdzie. W praktyce to jest do ok 20-23 Mbps i ani grama więcej. Przy routerku do 300 Mbps mało te 47. Zapewne karta sama działa do 150 Mbps i ma usztywniony kanał do 20 MHz. Trzeba pogrzebać w ustawieniach sterownika. Przy szerokości kanału 40 MHz powinno wyciągnąć do ok. 80 Mbps.

Dla potomnych - kolejnym urządzeniem śmiecącym eter jest dekoder NC+ mediaBOX. Kolega w domku jednorodzinnym męczył się z wifi. Okazało się że w trakcie załączenia dekodera z pilota ustawał praktycznie całkowicie ruch, transfer z routera. Po wyłączeniu wszystko wracało do normy. Router to był jakiś tplink działający w trybie b i g umieszczony ok. pół metra od dekodera. Po podłożeniu routerka nowszego działającego w n na tym samym kanale problemu nie było. Nie wiem czy to uszkodzony dekoder czy router.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich. Codo telewizji 3 generacji to czy ona będzie z Balmontu, czy też z PRNeta lub z Fibermaxa, to jeden gwint bo wszystkie korzystają z usług JAMBOXA, jedyna różnica to w cenie i ewentualnie jakości usług. Być może to taki mały offtopic ale musiałem napisać :oops: .

Pozdrawiam

Marek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam wszystkich. Codo telewizji 3 generacji to czy ona będzie z Balmontu, czy też z PRNeta lub z Fibermaxa, to jeden gwint bo wszystkie korzystają z usług JAMBOXA, jedyna różnica to w cenie i ewentualnie jakości usług. Być może to taki mały offtopic ale musiałem napisać :oops: .

Pozdrawiam

Marek.

A to jakiś problem? Jambox dostarcza treść a operatorzy infrastrukturę aby użytkownik miał dostęp do tych treści. Iptv jest na tyle skomplikowaną technologią, że sporo MSZ zależy od podejścia operatora.

Każdy ma mieć swoją stację czołową? Wiesz jakie to są koszty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A powiedz mi jeszcze umowa na 24 miesiące tak ? Dostałeś modem + router czy tylko sam router ? Ile miesięcznie płacisz ? Już 3 lata ponad nie miałem internetu stacjonarnego, dlatego mam pare pytań. Dziękuje za góry za odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A powiedz mi jeszcze umowa na 24 miesiące tak ? Dostałeś modem + router czy tylko sam router ? Ile miesięcznie płacisz ? Już 3 lata ponad nie miałem internetu stacjonarnego, dlatego mam pare pytań. Dziękuje za góry za odpowiedź, pozdrawiam

Router tylko. To jest łącze w technologii Ethernet więc kabel podłącz asz albo bezpośrednio do komputera albo do routera (np żeby mieć Wi-Fi).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualnie dla mieszkańców os. Złocień mamy specjalną ofertę:

1. 30 Mbit/s - 29 zł/mies

2. 50 Mbit/s - 39 zł/mies

3. 100 Mbit/s - 49 zł/mies

Koszt podłączenia/aktywacji usługi to 1,23 zł w ramach których klient otrzymuje router wifi.

Czas trwania umowy to 12 miesięcy, a w przypadku zmiany operatora 2 pierwsze miesiące otrzymuje Pan po 1,23 zł.

W razie pytań proszę o kontakt pod numer: 663730672

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta