Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, to świetny wynik, ja nie mogę przy interservie nawet pomarzyć o takim, mój wynik zazwyczaj nigdy nie przekracza 18- 19 Mb/s pobierania, a ok. 10 Mb/s ściągania. ( Mimo, iż płacę interservovi 50 zł/mc za deklarowane przez nich 50 Mb/s) :( Tylko mam jedno pytanie: Czy masz kolego Śledzik taką prędkość z prnet używając routera wifi? Czy to jest po kablu? Może ja mam po prostu zły router i dlatego prędkość jest taka mała a interserv Bogu ducha winny?

Wkurza mnie to coraz bardziej, bo nie wiem gdzie leży problem... :evil:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest akurat połączenie ethernetowe. Po Wifi test zrobiony chwilę temu:

4879389843.png

Generalnie wg. mojego doświadczenia rozkład realnych prędkości via Wifi jest taki:

802.11b - Około 3 Mbit/s

802.11g - Około 20 Mbit/s

802.11n - Typowo 40 ... 50 Mbit/s. Może być więcej jeśli mamy AP i kartę wifi obsługującą 40 MHz kanały (w co wątpię).

802.11ac - 70 do 100 Mbit/s. Mało który laptop ma kartę AC.

Teraz pytanie... jaki masz router? B,G,N czy AC? I jakiej firmy :) Na routerach i access pointach nie wolno oszczędzać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź :) Nie mam pojęcia, jakiej klasy mam router, wiem tylko, że TP link. Kupiłem pierwszy lepszy, nie wiedziałem, że są różne... czyli to faktycznie może być wina routera, że mam małą prędkość i czasem mi zrywa połączenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dzięki za odpowiedź :) Nie mam pojęcia, jakiej klasy mam router, wiem tylko, że TP link. Kupiłem pierwszy lepszy, nie wiedziałem, że są różne... czyli to faktycznie może być wina routera, że mam małą prędkość i czasem mi zrywa połączenie.

Podasz model to będziemy wiedziec co to :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, właśnie zmieniłem dostawcę netu na firmę prnet i jestem jak na razie bardzo zadowolony:) polecam prnet wszystkim złocieniowcom. Mila i profesjonalna obsługa, internet śmiga aż miło, bez żadnych przerw czy muleń, dostałem za darmo( na czas umowy) nowoczesny router i repeater. Cena 39 zł za mc za prędkość 50 mb/s, 2 pierwsze miesiące za 1 zł. Naprawdę polecam, jak na razie super w porównaniu do poprzedniego dostawcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Rzulfrydz

Pytanie do prnet.

Mam rozumieć, że skoro cały Złocień to na ul. Czeczów też jesteście ??

Planujecie dodać kanały eleven ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najgorszy internet jaki kiedykolwiek miałem. Działa jedynie w dwóch pokojach, trzeci pokój w mieszkaniu jest już podobno za daleko (mieszkanie 74m^2) lub jest za dużo zakłóceń. Według firmy Balmont jest to normalna sytuacja i nie będą z tym nic robić. W abonamencie za 60 zł z telewizją praktycznie zawsze występują problemy z działaniem internetu. Pracownik firmy podczas rozmowy telefonicznej wykazuje się chamstwem oraz arogancją po czym się rozłącza. Zachowanie godne dziecka w podstawówce. Jeśli wszyscy pracownicy tej firmy są podobnego pokroju jak opisana osoba, to nie widzę dla nich przyszłości.

Szczerze odradzam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

piotrek276, niestety Balmont może mieć sporo racji - źródeł zakłóceń sygnału w blokach jest mnóstwo. Zauważ ile wokół Ciebie emitowanych jest sieci Wi-Fi. Każde mieszkanie to z reguły osobna sieć, a po kretyńskim pomyśle UPC, żeby emitować po dwie sieci z każdego modemu (średnio udana usługa "Wi-Free") jest po prostu jeszcze gorzej. Nie bronię Balmontu, bo nie znam sprawy, ale ten problem z zasięgiem dotyczy nie tylko ich. Byłem w UPC, teraz jestem w PRNet, i zakłócenia dawały/dają się we znaki i u jednego i drugiego. Niestety, tylko połączenie kablowe gwarantuje osiągnięcie tych najwyższych prędkości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piotrek276, niestety Balmont może mieć sporo racji - źródeł zakłóceń sygnału w blokach jest mnóstwo. Zauważ ile wokół Ciebie emitowanych jest sieci Wi-Fi. Każde mieszkanie to z reguły osobna sieć, a po kretyńskim pomyśle UPC, żeby emitować po dwie sieci z każdego modemu (średnio udana usługa "Wi-Free") jest po prostu jeszcze gorzej. Nie bronię Balmontu, bo nie znam sprawy, ale ten problem z zasięgiem dotyczy nie tylko ich. Byłem w UPC, teraz jestem w PRNet, i zakłócenia dawały/dają się we znaki i u jednego i drugiego. Niestety, tylko połączenie kablowe gwarantuje osiągnięcie tych najwyższych prędkości.

"Nie działa" to nie osiąganie wyższych prędkości :) Nie działa to nie działa. Ale moim zdaniem w mieszkaniu 74 m2 nie ma prawa nie działać. No chyba, że masz ołowiane wstawki w ścianach. W najgorszym możliwym przypadku karta zestawi Ci się na 11 Mbit.

Podejście Balmontu zupełnie nie proklienckie. Weź sobie pożycz od kogoś Access Pointa (w razie czego PM) i sprawdź czy na nie-Balmontowym AP działa Ci wifi tam gdzie Balmont nie działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt - technicy w Balmont są chamscy, też miałem z nimi potyczkę słowną.

Nie mniej, jak kupisz sobie najtańszy ruter to nie wymagaj cudów, sam mam od nich internet, do tego miałem ruter działający w standardzie N i całe mieszkanie 55 objął bez problemów, obecnie zmieniłem na ruter działający w AC i w całym mieszkaniu zasięg pełny, przepustowość łącza po wifi zgodna z abonamentem. Proponuję zakup dobrego sprzętu bo bez tego ciężko wymagać sprawnego zasięgu i przepustowości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ponawiam wcześniej zadane pytanie, czy korzysta ktoś z internetu/telewizji w firmie GEMINI?

Ja używam internetu. Działa dobrze, zdarzały się krótkie przestoje, ale nie jestem pewny czy to ich wina czy mojego starzejącego się routera (restart pomagał). Dla mnie super sprawa jest symetryczne łącze...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybrałem oferte Balmont. Narazie wszystko w porzadku.

Internet śmiga elegancko, brak przerw póki co ( testuję od kilku dni)

Trafiłem na spokojnych monterów, którzy wszystko zainstalowali.

Do tego dekoder o router wifi tp link.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta