Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poruszyć kwestię internetu na Złocieniu. Od lat mieszkam na tym osiedlu( najpierw na Topazowej, teraz na Malachitowej) i od początku korzystałem z usług Interservu. Może ileś lat temu było to ok, ale ostatnio zaczynam myśleć o zmianie dostawcy, ponieważ Interserv nie oferuje prędkości większej niż 10 mbps( a i tak nigdy nie było 10 tylko najwyżej 8-9) a poza tym ostatnio ciągle się muli, zrywa połączenie, itp.Zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzać:( W związku z tym mam pytanie do forumowiczów: czy na Złocieniu jest jeszcze jakiś dostawca netu który oferuje dużą prędkość( fajnie by było tak nawet 60 mbps), stabilne łącze i w razie czego szybką pomoc techniczną? Może ktoś korzysta i może polecić? Będę wdzięczny za pomoc:) Pozdrawiam wszystkich złocieniowców!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Alternatywą na osiedlu jest UPC. Obecnie oferują dla nowych klientów prędkość do 120 Mb/s za 69 zł miesięcznie, przy dwuletniej umowie. Nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń, przerw w dostępie do internetu jeszcze nie uświadczyłem (ani tutaj, ani w poprzednich mieszkaniach w Krakowie). Domyślnie w ofercie dołączają modem WiFi, więc niepotrzebny jest osobny router, jeśli chcemy podłączyć do sieci więcej niż jedno urządzenie. Dostępność usług dla poszczególnych bloków można sprawdzić pod tym linkiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informuję, że firma PRNET w dniu dzisiejszym złożyła stosowne dokumenty do SM Śnieżka w celu uzyskania pozwolenia na świadczenie usług dostępu do Internetu, stacjonarnej telefonii cyfrowej oraz w niedługim czasie telewizji 3 generacji na zasobach Spółdzielni.

Zgodnie z planami, zarówno osiedle Złocień jak i Państwa bloki z osobna zostaną podłączone światłowodem. Nie korzystamy z urządzeń do radiowej transmisji danych, które mogą wpływać na jakość świadczonych usług oraz ich dostępność. Mamy nadzieję, że oferta przygotowana specjalnie dla Państwa pozwoli konkurować nam ze wszystkimi operatorami którzy do tej pory działają w Państwa budynkach. Uruchomienie pierwszych bloków planowe jest na 1 październik 2014.

Firma PRNET działa na krakowskim rynku operatorów od 2006 roku, w tym czasie wypracowaliśmy sobie bardzo dobrą opinię u swoich klientów, staramy się konkurować jakością usług, w razie potrzeby szybkim kontaktem z technikiem i błyskawiczną pomocą dla abonenta. Jesteśmy dynamiczni i potrafimy dostosować się do Waszych potrzeb.

W ramach podłączenia do sieci, każdy klient otrzymuje od nas router WiFi, za pomocą którego może się cieszyć bezprzewodowym Internetem w każdym zakątku swojego mieszkania. Może również podłączyć przewodowo telewizory, tunery i inny multimedialny sprzęt aby w pełni móc wykorzystać jego możliwości. Dodatkowym atutem jest fakt, że klient nie musi posiadać linii telefonicznej; na życzenie, bez dodatkowych opłat dostaje stały, publiczny adres IP oraz nie ma żadnych limitów na ściągane czy wysyłane dane.

Już teraz mogą Państwo wziąć udział w naszym konkursie. Pierwsze 30 osób które pisząc maila na adres zlocien@prnet.pl poda adres zamieszkania oraz numer telefonu kontaktowego i wyrazi chęć przyłączenia się do sieci, otrzyma 6 pierwszych pełnych miesięcy dostępu do Internetu za 1 zł w wybranym przez siebie pakiecie, przyłączenie do sieci i aktywacja usługi również w tej samej cenie.

Zgłoszenia przyjmowane będą jedynie dla lokalizacji uwzględnionych w pierwszym etapie naszej inwestycji, tj:

ul. Malachitowa 5,7,8,9,10,11,12,13

ul. Złocieniowa 42,44

ul. Opalowa 2,4,6

Poniżej wycinek oferty handlowej.

Szybkość ściągania: 12 Mbit/s

Szybkość wysyłania: 4 Mbit/s

Abonament przy umowie na 24 m-ce: 48 zł

Koszt przyłączenia/aktywacja: 1,23 zł

Router WiFi: gratis

Szybkość ściągania: 25 Mbit/s

Szybkość wysyłania: 6 Mbit/s

Abonament przy umowie na 24 m-ce: 55 zł

Szybkość ściągania: 60 Mbit/s

Szybkość wysyłania: 10 Mbit/s

Abonament przy umowie na 24 m-ce: 60 zł

Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Pełna oferta handlowa wraz z materiałami promocyjnymi trafi do Państwa już we wrześniu.

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 663 730 672 lub adresem poczty elektronicznej: biuro@prnet.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i co z tym internetem?

Listopad mamy.

Pełna oferta miała być we wrześniu.

Z czego wynika ta obsuwa?

Zaczęliście prnet'cie mocnym wejściem na forum z dobrą ofertą a potem zamilkliście.

Tak mi to teraz mało wiarygodnie zaczyna to wyglądać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co udało mi się dowiedzieć to spółdzielnia ma jakiś problem z konkurencją na rynku internetu na osiedlu i nie chcieli wydać zgody na okablowanie budynków... Ale finalnie zgoda jest. Ja celowo nie przedłużałem umowy z UPC...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Umowa ze Spółdzielnią Mieszkaniową o dostęp do Państwa nieruchomość została rzeczywiście podpisana z pewnym opóźnieniem w stosunku do zakładanych/ustawowych terminów. Niemniej jednak ten etap mamy już za sobą. Do końca bieżącego miesiąca zaplanowaliśmy uruchomienie pierwszych budynków.

W razie pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 663 730 672 lub adresem poczty elektronicznej: biuro@prnet.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ktoś moze testował LTE w tej lokalizacji ? Jeśli tak to kto był usługodawcą ? Jak wrażenia ?

Znacie może jakąś techniczną możliwość posiadania internetu z UPC przy jednoczesnych zachowaniu sygnału dvb-t z anteny zbiorczej? Przykładowo instalacja z UPC nie poprzez do gniazdko z którego jest dvb-t ? Wydaje mi se że nie ale zawsze warto spytać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Parę dni temu przestał mi działać internet ( mam interserv tak gwoli przypomnienia), zadzwoniłem do Interservu i dowiedziałem się że internet będzie za godzinę i to - uwaga - szybszy! , ponieważ wlaśnie zakładają kabel światłowodowy aby poprawić jakość. Rzeczywiście po godzinie internet wrócił, sprawdziłem prędkość - wyszło 17 Mb/s z groszami.( dawniej nigdy nie przekroczyło deklarowanych 10 Mb/s, zawsze oscylowało w granicach 6,7,8). Od tej pory ta prędkość się utrzymuje, przed chwilą sprawdzałem, wyszło 16,39 Mb/s. I jak na razie nie zrywa połączenia co tak mnie denerwowało wcześniej. No ale to tylko parę dni, nie wiadomo jak będzie dalej. Pytanie tylko czy opłaca się dalej płacić 50 zł za taką prędkość, podczas gdy wielu dostawców oferuje trzykrotnie szybszy net za atrakcyjną cenę, szczególnie jeśli wezmie się w pakiecie z tv( vide UPC). Jak sądzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Od m-c stycznia wchodzi na osiedle Złocień Firma BALMONT z TV + NET . Ta firma ma bardzo fajne ceny pakietowe na TV jak i na samego NETA .

Mój znajomy korzysta z usług tej firmy . Firma ma już działać od stycznia sama czekam mam TV i NET w UPC ale z nich rezygnuje .

Zweryfikujcie sobie ceny na ich stronie . Firma godna polecenia .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Korzystam z interservu już prawie 7 lat i nie narzekam. Od jakiegoś czasu jest jeszcze lepszy. Jeżeli chodzi o obsługa to nawet w niedziele panowie przychodzą jeżeli jest problem, pomagają również gdy problem i wina nie jest po ich stronie i robią to za darmo. Złego słowa nie powiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z przyjemnością informuję, że uruchomiliśmy światłowodowe łącze na os. Złocień i w gronie naszych klientów znajdują się już osoby z Państwa osiedla. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na dostęp do Internetu oraz ofertą programową TV. Szczegółowy cennik pakietów "TV + Internet" pojawi się pod koniec miesiąca stycznia.

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 663 730 672 lub adresem poczty elektronicznej: biuro@prnet.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta