Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym bloku 108, a ile miejsc parkingowych? Patrzyłem na inny plan :) Tak czy inaczej liczba miejsc na osiedlu jest niewystarczająca. Ciężko będzie "ustawić" parkujących nieprawidłowo by parkowali jak projektant nakazał ;). Apele na forum raczej tutaj nie pomogą :) ale życzę powodzenia. 

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 246
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Uuu... mocne słowa. Dupa piecze, że trzeba będzie się przejść 5 minut?

Uprzejmie informuję, że od dzisiaj dzwonię CODZIENNIE na SM, aż wszyscy oduczą się parkowania na zatoczce przy bloku 24 i zakręcie pod blokiem 28. CODZIENNIE!

Użytkownik Drwal chciałby się pochwalić swoją elokwencją:  

Posted Images

1 godzinę temu, robinatorek napisał:

Zamiast jednego kolejnego bloku mogliby zbudować parking naziemny nawet piętrowy i sprzedać miejsca i by zeszły i problem z brakiem miejsc by się rozwiązał

Prowadzisz sklep, masz miejsce na półce. Możesz tam dać towar, który sprzedasz w nie wiesz jakim czasie z marżą 5 zł, lub towar, który sprzedasz bardzo szybko z marżą 15 zł. Co robisz? 

Edytowane przez Nyxon
Odnośnik do posta
9 godzin temu, robinatorek napisał:

Jak mam auto na gaz to po co mam kupować miejsce pod blokiem skoro i tak nie mogę tam wjechać? 

Zamiast jednego kolejnego bloku mogliby zbudować parking naziemny nawet piętrowy i sprzedać miejsca i by zeszły i problem z brakiem miejsc by się rozwiązał

W bloku b17 można wjechać na parking podziemny samochodem z instalacją LPG. Jest odpowiednio do tego przygotowany. Nie wiem jak w innych blokach, ale przypuszczam że podobnie :)

Odnośnik do posta

Też nie kupiliśmy miejsca w dużej mierze ze względu na ten zapis, ale jak odbierlismy komórke lokatorska to jakoś w czasie rozmowy właśnie wyszło, że parking jest przystosowany do samochodów z LPG więc można wjeżdżać. 

Także robinatorek śmiało możesz kupować i wjeżdżać :D

Edytowane przez Gave95
Odnośnik do posta

To nie chodzi o to z e ktoś wjeżdża/wyjeżdża na "gazie" tylko niebezpieczeństwo wybuchy przy ewentualnym rozszczelnieniu zbiornika w samochodzie kiedy ten będzie stał w parkingu podziemnym,  gdyż ten gaz jest cięższy od powietrza i bez odpowiedniego systemu wentylacji ten gaz sam się  z tamtad nie ulotni i może być niebezpieczeństwo wybuchu

• Like 2
Odnośnik do posta
Gość MisiekW
W dniu 6.04.2019 o 17:49, jacekn8 napisał:

Będę zawsze wyjeżdżał i parkował na benzynie więc wentylacja nie będzie mieć problemu. Hmmm

Ludzie drodzy zadajcie sobie czasem minimum wysiłku i poszukajcie informacji, obojętnie czy na forum czy u wujka Google, po ta wypowiedź z miejsca otrzymała u mnie tytuł kalafiora miesiąca. Moje oczy krwawiły jak to czytały.

Odnośnik do posta

Fakt. Nie znam się na gazie więc... napisałem na forum bo w sumie od tego jest... a w Google będzie pisać że nie wolno...  a i tak kilka samochodów na gaz stoi w jednym z parkingów podziemnych lcc. Więc pomyślałem że ktoś coś wie. 

Mam nadzieję że mimo wszystko obeszło się bez wizyty na pogotowiu z powodu... frustracji hehe

Poza tym trzeba być nieźle zbulwersowanym żeby tracić czas na wyrażenie swoich uczuć emocjonalnych w dyskusji o lpg...

Trochę luzu w życiu nie zaszkodzi 

Pozdrawiam

Edytowane przez jacekn8
Literówka
Odnośnik do posta

Obyło się bez wizyty :) Niestety podobnie jak Ty zauważyłem owe samochody już dawno, doprawdy w pale mi się to nie mieści, stąd też może taka moja reakcja... Koniec gazu, wyjaśnione.

Swoją drogą trochę zazdroszczę mieszkańcom nowszych bloków dostosowania garaży do LPG. Ciekawe czy LCC w miarę budowania kolejnych budynków zmieniał/unowocześniał projekty, czy z jakichś powodów miał to zaplanowane od początku.

Odnośnik do posta
9 godzin temu, jelly06 napisał:

Dziwne jest że mimo zakazu wjazdu atut na gaz montowane sąimageproxy.php?img=&key=a1cdcd7d3085fa71 czujniki ELPEG.3 Detektor obecności propan-butanu (LPG) (sa w garażu pod blokami 24 i 26). Założyli je na wszelki wypadek czy na wszelki wypadek zakazali wjazdu samochodów z LPG.

Zalozyli na wszelki wypadek. Tak jak system ppoż montuje się na wszelki wypadek, a nie aby mozna bylo palic ogniska w garażu.  Paragraf 179 ust 3 mówi że: Zbiorniki gazu płynnego nie mogą być sytuowane w zagłębieniach terenu, w miejscach podmokłych oraz w odległości mniejszej niż 5 m od rowów, studzienek lub wpustów kanalizacyjnych.

Chyba dlatego zapis taki znalazl sie w akcie notarialnym.

Inna sprawa że zbiorniki na Lpg są bardzo bezpieczne(pod warunkiem ze sa sprawne). Sam gaz także trudniej zapalić niż np. Opary benzyny mimo podbnych wartości Ggw i Dgw.

Odnośnik do posta
Zalozyli na wszelki wypadek. Tak jak system ppoż montuje się na wszelki wypadek, a nie aby mozna bylo palic ogniska w garażu.  Paragraf 179 ust 3 mówi że: Zbiorniki gazu płynnego nie mogą być sytuowane w zagłębieniach terenu, w miejscach podmokłych oraz w odległości mniejszej niż 5 m od rowów, studzienek lub wpustów kanalizacyjnych.
Chyba dlatego zapis taki znalazl sie w akcie notarialnym.
Inna sprawa że zbiorniki na Lpg są bardzo bezpieczne(pod warunkiem ze sa sprawne). Sam gaz także trudniej zapalić niż np. Opary benzyny mimo podbnych wartości Ggw i Dgw.

Skoro tak to z jakiego powodu znak montowany przez wielu zarządców nie istnieje w kodeksie drogowym?

Dodatkowo - moim zdaniem Ustawa „Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki...” dotyczy budynków samych w sobie a nie tego co użytkownicy do nich wstawia czy czym do nich wjadą.

Malachitowa 10 - nie ma zakazu, jest instalacja pomiarowa do LPG, są wyciągi mechaniczne umiejscowione tuż przy podłodze. Twierdzisz, ze spółdzielnia łamie ustawę?

78ab72160bb9926916a5eef45dba8c15.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do posta

Kwestię LPG w garażach definiują Wam warunki techniczne https://www.lexlege.pl/tech-war-budynkow/paragraf-108/.

"1.W garażu zamkniętym należy stosować wentylację:

(...)

4) mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan - w garażach, w których dopuszcza się parkowanie samochodów zasilanych gazem propan-butan i w których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu."

Więc jeśli budynek nie ma regulowanej czujnikami wentylacji mechanicznej autem z LPG nie można zaparkować i niestety nie można po prostu odwołać taki zakaz - do tego potrzeba była by przebudowania instalacji mechanicznej, zamienne pozwolenie na budowę decyzja strażaka itp... więc tak w jednym zdaniu nie do przeskoczenia - dlatego wszyscy mają to wpisane w akcie i umowie deweloperskiej żeby każdy wiedział co kupuje.

Co do znaku LPG w kodeksie drogowym to w sumie nie ma znaczenia czy znak jest w kodeksie czy nie jest to teren prywatny nie droga publiczna więc równie dobrze może być napis zakaz wjazdu autem z LPG, byle było to czytelne oznaczenie.

Czujnik w takich garażach czasem montuje się na takiej zasadzie jak czujki dymu - to że są takie czujki nie znaczy że można palić ognisko na klatkach w garażu, analogicznie z autem z LPG. Te czujki mają tylko sygnalizować zagrożenie

pzdr  

Odnośnik do posta
3 godziny temu, nslukasz napisał:

Co do znaku LPG w kodeksie drogowym to w sumie nie ma znaczenia czy znak jest w kodeksie czy nie jest to teren prywatny nie droga publiczna więc równie dobrze może być napis zakaz wjazdu autem z LPG, byle było to czytelne oznaczenie.

Dokładnie tak, nie jest to kwestia czy ten znak istnieje czy nie, mógłby wisieć napis i tyle.

A gdyby coś się kiedyś stało, to nie chciałbym być w skórze osoby która mimo zakazu (który developer może sobie wprowadzić tak samo jak np. zakaz palenia na klatkach schodowych) taki samochód postawiła.

Odnośnik do posta