Skocz do zawartości

Parkingi pod blokiem

dlugii

Rekomendowane odpowiedzi

Chamstwo na osiedlu jest coraz większe. Niedługo, jak nie będziemy zwracać uwagi na takie chore zachowania nie wyjedziemy nawet z własnego miejsca postojowego. No, ale człowiek z BMW zapewne szczęśliwy, bo oszukał system. Ciekawe tylko, czy następstwem jego wjazdu jest zablokowana w pozycji otwartej brama w bloku 28. 

Sąsiedzi, warto pomyśleć o kamerach, bo to, co tu się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie.IMG_20190124_060115.thumb.jpg.47056f182c14c07b55da4c46d56be522.jpg

• 4 weeks later...
11 minut temu, jelly06 napisał:

Mam tylko nadzieję że parkowanie niektórych mieszkańców nie spowoduje wysypu słupków. :)

Niestety, ale ci "niektórzy mieszkańcy" na ogół regularnie parkują w ten sposób- więc uciążliwość jest znaczna. Co gorsza- część z nich parkuje w ten sposób pomimo!!! tego, że obok są wolne miejsca parkingowe. Sam byłem świadkiem- i zwracałem uwagę kierowcy, który parkował w najlepsze na chodniku/skrzyżowaniu- pomimo tego, że 20m dalej były wolne miejsca.

Gość MisiekW
W dniu 26.02.2019 o 21:49, jelly06 napisał:

Mam tylko nadzieję że parkowanie niektórych mieszkańców nie spowoduje wysypu słupków. :)

A ja mam nadzieję że spowoduje skoro racjonalne argumenty nie docierają, bo samochody stoją czasem tak że powodują po prostu zagrożenia dla innych uczestników ruchu, zasłaniają widoczność itp.

Ta sama sytuacja 03.03. Dzień lub dwa wcześniej tak samo stał inny samochód. 
Jakiś czas temu był temat poruszany. Narzędziem do egzekwowania kar za dewastację zieleni i stwarzanie niebezpieczeństwa niewłaściwym parkowaniem miały być kamery. Czy ktoś wie jak się ma temat obecnie? Do poruszenia na zebraniach. 

abc.jpg

A ja nie popieram stawania samochodem pod skosem tam gdzie wyliczone jest miejsce dla równoległego parkowania. Utrudnia a. wyjazd z garażu, b. mijanie się samochodów, które jadą od rondka w stronę 30 i kolejnego bloku z tymi, którzy jadą od bloków do rondka...

• Like 1

18 godzin temu, robinatorek napisał:

To ja mam inny drobny apel/prośbę :). Ci co parkują przy nowym bloku 32 fajnie jakby na równoległych miejscach przytulili się do siebie to wchodzi jeszcze jedno auto w rzędzie ekstra, albo tak jak przy bloku 30 parkują pod skosem to już całkiem więcej wejdzie ;). Mam nadzieję, że się to uda :)

Świetny pomysł!  Dopóki nie ma takiej sytuacji że ktoś chce wyjechać z garażu a w tym samym momencie drugie auto chce wjechać. Wtedy jest problem bo nie mam miejsca żeby się wyminąć, bo ktoś zaparkował wspaniałomyślnie pod skosem. Naprawdę super... Miejsca wyznaczone są do parkowania równoległego a nie "pod skosem". 

• Like 1

16 minut temu, Player One napisał:

Świetny pomysł!  Dopóki nie ma takiej sytuacji że ktoś chce wyjechać z garażu a w tym samym momencie drugie auto chce wjechać. Wtedy jest problem bo nie mam miejsca żeby się wyminąć, bo ktoś zaparkował wspaniałomyślnie pod skosem. Naprawdę super... Miejsca wyznaczone są do parkowania równoległego a nie "pod skosem". 

Dokładnie. Może nauczmy się parkować tak jak do tego zrobione i przystosowane są parkingi... 

Jeszcze jak z bloku 32 zaczną wyjeżdżać samochody to powodzenia z mijaniem się pod blokiem 30...

• 2 weeks later...
W dniu 10.03.2019 o 22:26, robinatorek napisał:

To ja mam inny drobny apel/prośbę :). Ci co parkują przy nowym bloku 32 fajnie jakby na równoległych miejscach przytulili się do siebie to wchodzi jeszcze jedno auto w rzędzie ekstra, albo tak jak przy bloku 30 parkują pod skosem to już całkiem więcej wejdzie ;). Mam nadzieję, że się to uda :)

Na wszystkich parkingach parkujesz jak Ci wygodnie, nie zważając na innych użytkowników? Uliczki i tak są ciasne, wiec nie utrudniajmy sobie nawzajem życia i parkujmy auta w miejscach do tego przeznaczonych.

• Like 2

Gość MisiekW

Nie rozumiem jak można bronić parkowania pod skosem na miejscach przeznaczonych do parkowana równoległego, przecież te samochody blokują całkowicie jeden pas ruchu.

Myślę się to się skończy gdy pojawi się po prostu większy ruch, teraz pewnie jest do przełknięcia.

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎22 o 11:43, MisiekW napisał:

Myślę się to się skończy gdy pojawi się po prostu większy ruch, teraz pewnie jest do przełknięcia.

A ja się boje, że właśnie się nie skończy tylko tak to będzie wyglądać albo jeszcze gorzej a przy większym ruchu jest nie do przejścia. Nie wiem kto mógłby z tym zrobić porządek? Nawigator?

W dniu 22.03.2019 o 11:43, MisiekW napisał:

Nie skończy się, na osiedlu brakuje miejsc parkingowych lub jest za dużo samochodów ;) ludzie parkują tam tak bo to bardziej efektywny sposób. Nie bronie parkujących "źle" oni po prostu dostosowali się do warunków. 

Gość MisiekW

Absolutnie się nie zgadzam. Bardziej efektywne parkowanie to parkowanie takie, żeby w ramach parkingu zmieściło się jak najwięcej samochodów (czyli np. nie stawanie w odstępach 1.5 m) a nie zastawianie połowy jezdni. Nie wiem nad czym w ogóle trwa ta dyskusja skoro mówimy o zastawianiu drogi samochodami...

8 godzin temu, jelly06 napisał:

oni po prostu dostosowali się do warunków. 

Dostosowanie się do warunków to zakup z mieszkaniem miejsca postojowego na osiedlu na którym nie ma gdzie wieczorem kija wbić. Tak uważam. Droga jest zastawiana przez źle parkujące samochody i skoro jest tam miejsce do parkowania równoległego to trzeba robić tak a nie jak się komu podoba. Żyjemy na osiedlu a nie w domkach jednorodzinnych poza miastem, gdzie każdy może robić jak mu się podoba na swojej działce... Jakoś dalej, przy bloku 32 już parkują poprawnie. Abstrakcja. Poza tym zgadzam się z MisiekW, że może jakby myśleć przy parkowaniu to byłoby lepiej...

• Like 1

Zreszta, czemu ludzie po prostu miejsc parkingowych nie kupuja/kupowali? W porownaniu z innymi miejscami sa tak tanie, ze az dziwne zeby nie brac. W Avii za 1 miejsce chcieli 50 tys. zl tutaj jakies 18-20, dodajac do tego cene mieszkania ktora tez do najwyzszych nie nalezy, dziwi mnie fakt ze jest taki problem z parkowaniem. Chyba ze w domostwie zyje kilka osob i kazda ma samochod, obecnie gdzie mieszkam sasiad mieszka w 5-6 osob, z czego maja w sumie 4-5 samochodow (zalezy czy przyjedzie jeszcze pracowym), gdzie na osiedlu na ktorym nie ma kontroli nad tym kto jak i ile parkuje i jak duzymi samochodami, robi to niesamowity problem, kiedys bez problemu mozna bylo znalezc miejsce (jeszcze w 2015r), teraz to juz po godz. 20 juz jest duzy problem. Na Galicyjskiej (Centralna Park sprzedawana przez LC Corp) postawili znaki postoju tylko dla osob z pozwoleniem i na każde domostwo przypadają 2 pozwolenia do stawania na zewnatrz (+ obowiazkowe miejsce w hali garazowej do kupna), jak ktos ma 1 samochod to 2 pozwolenia na czas postoju daje znajomemu czy komus kto wpada w odwiedziny, inne sa odholowywane przez straz miejska. Byc moze takie pozwolenie zmusiloby niektorych sasiadow z wieksza iloscia samochodow niz 2 do zakupu miejsc parkingowych, byc moze to byłoby jakieś rozwiązane które zmniejszyłoby natężenie na parkingach na zewnatrz i jakos wspomoglo decyzje zakupowa apropo miejsc parkingowych (ktorych jest jeszcze kilka wolnych w roznych blokach z tego co slyszalem) i unikneloby sie wszelkiego cwaniakowania i stawania na terenach do tego nie przeznaczonych.

Wydaje mi sie ze tego typu rozwiazanie mogloby idealnie w jakis sposob niskim kosztem dla osiedla (i malo inwazyjnym) troche usprawnic problem z parkowaniem.

Edytowane przez mocnyszwed
  • Like 1

13 godzin temu, mocnyszwed napisał:

Zreszta, czemu ludzie po prostu miejsc parkingowych nie kupuja/kupowali?

Dwa bloki ze wspólnym garażem. Łącznie 8 klatek po 16 mieszkań tj. 128 mieszkań a parking podziemny posiada 102 miejsca postojowe. To raz, dwa to ktoś kupił dwa miejsca, trzy kogoś nie stać więc nie kupił, cztery ktoś kupił jedno a ma 2 auta.... itp itd. 

15 godzin temu, Aga napisał:

Żyjemy na osiedlu a nie w domkach jednorodzinnych poza miastem, gdzie każdy może robić jak mu się podoba na swojej działce... 

Jakbyśmy mieszkali w domkach jednorodzinnych to by nie było tematu. 

13 godzin temu, mocnyszwed napisał:

jak ktos ma 1 samochod to 2 pozwolenia na czas postoju daje znajomemu czy komus kto wpada w odwiedziny, inne sa odholowywane przez straz miejska.

Kiedy zrobię "imprezę" mam wybrać jednego znajomego który będzie mógł przyjechać autem. Piękny kraj. 

Identyfikatory tak ale dopiero w momencie kiedy PKP uruchomi tu przystanek Kolei Podmiejskiej, w tym momencie wątpię by ktoś obcy tu parkował (trudno odholowywać auto złotej rączki która wykańcza czyjeś mieszkanie). 

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎29 o 22:46, jelly06 napisał:

Łącznie 8 klatek po 16 mieszkań tj. 128 mieszkań a parking podziemny posiada 102 miejsca postojowe.

Mieszkań w bloku jest 108...

W ogóle dalej nie zmienia to faktu parkowania niezgodnie z przepisami... Są miejsca do równoległego a nie skośnego i tak powinno się parkować a nie wystawać kombi na pół drogi.

• Like 1