Skocz do zawartości

Parkingi pod blokiem

dlugii

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, 8i5h0p napisał:

Parking będzie za blisko bloku wtedy. Już był podobny temat na forum.

W tym momencie mogloby to przejsc bo zmniejszyła sie wymagana odległość drogi od budynku, tylko inna sprawa jest taka ze chodnik na calej dlugosci musiałby byc przeniesiony, a moim zdaniem to juz dosc spore koszta. Dla przypomnienia poszlyby z naszego funduszu remontowego. Bo to juz nie lezy w gestii developera tylko Navigatora (ps mowa o chodniku przy serafie)

6 minut temu, dlugii napisał:

W tym momencie mogloby to przejsc bo zmniejszyła sie wymagana odległość drogi od budynku, tylko inna sprawa jest taka ze chodnik na calej dlugosci musiałby byc przeniesiony, a moim zdaniem to juz dosc spore koszta. Dla przypomnienia poszlyby z naszego funduszu remontowego. Bo to juz nie lezy w gestii developera tylko Navigatora (ps mowa o chodniku przy serafie)

Masz rację co do kosztów natomiast odległości wg tegorocznego rozporządzenia to:

§ 19. 1. Odległość stanowisk postojowych, w tym również zadaszonych, oraz otwartych garaży wielopoziomowych od: placu zabaw dla dzieci, boiska dla dzieci i młodzieży, okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku opieki zdrowotnej, w budynku oświaty i wychowania, w budynku mieszkalnym, w budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem: hotelu, motelu, pensjonatu, domu wypoczynkowego, domu wycieczkowego, schroniska młodzieżowego i schroniska, nie może być mniejsza niż:
1) dla samochodów osobowych:
a) 7 m – w przypadku parkingu do 10 stanowisk postojowych włącznie,
b) 10 m – w przypadku parkingu od 11 do 60 stanowisk postojowych włącznie,
c) 20 m – w przypadku parkingu powyżej 60 stanowisk postojowych;

• 3 weeks later...
Gość MisiekW

Proszę kolejny geniusz:

image.thumb.png.1275f48d115437355e526e0a776b1102.png

Jak się wpiernicza w połowie na wjazd dla wózków, to proszę później nie mieć pretensji "że ktoś porysował" bo jakoś nie widzę kobiety targającej na schody wózka z dzieckiem w środku.

Oczywiście d.... oddalona od jezdni z pół metra jak nic.

Jakby ktos byl ch**em to moglby specjalnie przerysowac i by wlasciciel od superparkowania mogl mu naskoczyc ;)

Proszę kolejny geniusz:
image.thumb.png.1275f48d115437355e526e0a776b1102.pngimageproxy.php?img=&key=a1cdcd7d3085fa71da4e6b2b2f05c8aab065b41dc26504dfc7fca2e55775c076imageproxy.php?img=&key=a1cdcd7d3085fa71da4e6b2b2f05c8aab065b41dc26504dfc7fca2e55775c076
Jak się wpiernicza w połowie na wjazd dla wózków, to proszę później nie mieć pretensji "że ktoś porysował" bo jakoś nie widzę kobiety targającej na schody wózka z dzieckiem w środku.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

1 po co sie wypowiadasz skoro tu nie mieszkasz.
2) no najlepiej dobrać jakies glupie, ogólne tlumaczenie
3) myslac globalnie miasto/woj/kraj/swiat jest jednym wielkim obozem. Czy oznacza to ze ma nie byc regul, ich przestrzegania, zdrowego rozsądku, troche empatii do innych i myslenia nie tylko o sobie?

Przestańcie narzekać, żyjecie w obozie.
Już to ostatnio tłumaczyłem.
To się nigdy nie skończy, wyboru miejsca zamieszkania należy dokonywać świadomie to znaczy ze zrozumieniem.

• Like 1

Użytkownik nazywa osiedle wielokrotnie w różnych postach "obozem". Słowo "obozy" kojarzą się z obozami śmierci, a wyśmiewanie takich rzeczy podlega karze. Proszę o zablokowanie tego użytkownika

Jako, że dostałem takie zgłoszenie od kogoś kto nie jest zarejestrowany na forum i nie mogę tej osobie odpisać bezpośrednio to napiszę tutaj:

Dawno nie czytałem tak naciąganej bzdury. Wg. mnie WWW stosuje styl wypowiedzi w którym otwarcie pisze co uważa. Obozy nie kojarzą się jednoznacznie z obozami śmierci. Porównałbym to wprost do tego, że np. zdanie "Członek komisji Smoleńskiej w wypowiedzi dla Wiadomości powiedział, że.... " nie kojarzy się z seksem. A jak się komuś kojarzy bo padło słowo członek to powinien wybrać się na wizytę do seksuologa.

• Like 2
  • Haha 1

Gość MisiekW
8 godzin temu, www napisał:

możesz przytoczyć jakiś fragment, który wg. Ciebie jest głupi?

Gość stanął sobie na miejscu parkingowym i nieuważnie zajął samochodem chodnik co generalnie nie ma nic wspólnego z otoczeniem w jakim się to stało, ale jako miły gość rozdajesz na lewo i prawo mądrości życiowe więc mówisz ludziom że mieszkają w "obozie". Rzeczywiście żelazna logika.

Zapewne po wejściu do kogoś do domu "uświadamiasz" gospodarzy ile błędów popełnili w wystroju, przygotowaniu potraw itp. Spoko.

47 minut temu, www napisał:

Przecież kierowca nie wjechał specjalnie na chodnik i nie zastawił go.

On tylko skorzystał z miejsca parkingowego jakie tam jest.

A to że developer zrobił wam tak wąskie przejście to już inna bajka.

Bajka ta, ma na imię obóz o czym cały czas mówię i uświadamiam.

To jakaś samozwańcza krucjata?🔥🔥
Jakby zakup mieszkania w innej części Krakowa nie wiązał siię z niedogodnościami i był usłany różami... może zacznijmy od powietrza w Krakowie 🍸:D
Byłam ostatnio na osiedlu domków szeregowych... i klops bo też nie było gdzie zaparkować już o 12;] mimo że garaże i parkowanie wzdłuż ulicy było.

• Like 1

Gość MisiekW

Nie, to nie tak.

www mieszka na jedynym właściwym osiedlu Krakowa. Jedynym słusznym kryterium którym powinien się każdy kierować to odległość jego bloku od bloku sąsiedniego ew. szerokość przejść. Wszystko inne jest nieważne.

Jako że wie najlepiej, wchodzi (w dobrej wierze oczywiście) na odpowiednie podfora i uświadamia jak może.

www ma zawsze rację.

Fajne tłumaczenie sobie egoizmu. Mam wrazenie że jestes jednym z tych za płotem ktorym zbyt mocno wjechał beef miedzy developerami [emoji23]

Przecież kierowca nie wjechał specjalnie na chodnik i nie zastawił go.
On tylko skorzystał z miejsca parkingowego jakie tam jest.
A to że developer zrobił wam tak wąskie przejście to już inna bajka.
Bajka ta, ma na imię obóz o czym cały czas mówię i uświadamiam.

Jak nie rozumiesz że, miejsce postojowe jest okreslone/wyznaczone od przodu chodnikiem, od tylu jezdnia (lub na odwrot) a po bokach liniami czy to malowanymi czy ulozonymi z kostki, to akurat Ty masz tu problem. I to nie sa linie,wyznaczniki dla kol tylko dla bryły auta, ( do tego blokuja wjazd dla wózka inwalidzkiego, co jest jeszcze wiekszym buractwem. Zamien sie z inwalidą ) wink.png. Nie pozostaje mi zyczyc nic poza "dobrego wieczoru, skoncz pie****ic, wstydu oszczedz.

PS. Brak odpowiedzi na reszte mojej wczesniejszej wypowiedzi rozumie jako "tak" i w sumie mnie to nie dziwi [emoji23]

Gdyby kierowca tego samochodu nie dojechał do samego przodu tyle ile może, to tył pojazdu wystawałby na ulicę.

Wtedy latał byś z aparatem jak POparzony i jojczał jak tak można tamować ruch na jezdni.

Nadal widzę nie rozumiesz filozofii obozowej, nie rozumiesz konsekwencji swojego wyboru, niczego nie rozumiesz.

Gość MisiekW

W dniu 17.11.2018 o 18:29, www napisał:

Gdyby kierowca tego samochodu nie dojechał do samego przodu tyle ile może, to tył pojazdu wystawałby na ulicę.

Jest to nieprawda bo miejsca są wystarczającego długie tyle że podczas parkowania należy użyć mózgu. Nawet to zresztą zaznaczyłem w poście ze zdjęciem:

W dniu 14.11.2018 o 20:45, MisiekW napisał:

11 godzin temu, kuntakinte napisał:

Chętnie bym zobaczył, jak Ci wszyscy pouczający tutaj sami parkują, szczególnie długi, może codziennie wrzucą po jednym zdjęciu, w celach edukacyjnych. W końcu trzeba się uczyć od najlepszych prawda ?

Jak masz prawo jazdy to nie powinienes sie zastanawiac, jak zaparkować auto... jezeli nie wiesz, to sa osrodki, ktore co pomoga..nazywaja sie szkoly nauki jazdy... dzis bylem świadkiem jak dziadek powiedzial babce, ze zaparkowala zostawiakac malo miejsca na chodniku.. a ona bez wahania przeparkowala, bo zrozumiala swoj błąd. Czasem taka lekcja tez uczy, tak samo jak zwrocenie właścicielom psow, ze po kupach sie sprzata!

8 godzin temu, pociag napisał:

Jak masz prawo jazdy to nie powinienes sie zastanawiac, jak zaparkować auto... jezeli nie wiesz, to sa osrodki, ktore co pomoga..nazywaja sie szkoly nauki jazdy... dzis bylem świadkiem jak dziadek powiedzial babce, ze zaparkowala zostawiakac malo miejsca na chodniku.. a ona bez wahania przeparkowala, bo zrozumiala swoj błąd. Czasem taka lekcja tez uczy, tak samo jak zwrocenie właścicielom psow, ze po kupach sie sprzata!

Czytaj ze zrozumieniem, czy napisałem że nie wiem jak parkować ? Na osiedlu jest ekstremalnie ciasno i każdy stara się jakoś zmieścić. Więc śmiesznym jest pouczanie innych jeśli samemu się źle parkuje...

Chętnie bym zobaczył, jak Ci wszyscy pouczający tutaj sami parkują, szczególnie długi, może codziennie wrzucą po jednym zdjęciu, w celach edukacyjnych. W końcu trzeba się uczyć od najlepszych prawda ?

Czuje sie szczegolnie wink.png ze az tak mnie wyróżniłes biggrin.png na prawde nie trzeba. I co z tego moge Ci napisac ze parkuje nieegoistycznie a Ty i tak nie uwierzysz wink.png ja jednak mam zasady przy parkowaniu. Nawet jak jest ciasno to albo sie przytulam stroną pasazera do pasazera innego auta. A jak totalnie za ciasno to nie wciskam jak debil tylko szukam innego miejsca. Nie wazne czy na drodze przy sniezce, czy nawet przy euro. Poraz kolejny dowod na to ze zwrocisz komus uwage, to jest kontratak. Mam wrazenie, ( chociaz mam nadzieje ze mylne) ze sam probujesz sobie wlasnie wytlumaczyc swoje egoistyczne parkowanie, proba wywarcia presji na innych, bedac tak ciekawym jak to oni parkuja (oni na pewno zle parkuja to ja moge sie czuc usprawiedliwiony). Pozdrawiam i życzę mniej egoizmu parkingowego 

PS. A przedewszystkim szanuje cudzą własność (nie ma sie cxym chawlic ale, to ja zalozylem ten temat bo juz mnie wkurw****lo, ze co chwile mi jakis zasrany ignorant auto obijal pod naszym blokiem)

21 godzin temu, kuntakinte napisał:

Długi to jest dostawczak a nie co najwyżej  kombi ( na zdjęciu nie widać). Dobijanie kołami do krawężnika w takim miejscu (https://www.google.pl/maps/@50.020548,20.0567408,3a,75y,229.73h,90.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1sc4-jmRyd_zrv7D-MYqO_Xg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl) jak i w przypadku bezpośredniego sąsiedztwa chodnika czy drogi rowerowej  to skrajny  de.....zm itd. itd. Długość miejsc postojowych w tym miejscu (Czeczów 16) jest  wystarczająca nawet dla kombi (https://www.google.pl/maps/@50.0205408,20.0569965,3a,75y,265.41h,83.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sl2CKaXZ6ksgDWTcnOch7Gw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl). 

Dla takich "kierowców" specjalnej troski (jak właściciel Volvo ze zdjęcia) na miejscach parkingowych montowane są progi zatrzymujące (ograniczniki) aby zminimalizować ból związany w tym przypadku z koniecznością użycia mózgu.

• Like 2

3 godziny temu, dlugii napisał:

Czuje sie szczegolnie wink.png ze az tak mnie wyróżniłes biggrin.png na prawde nie trzeba. I co z tego moge Ci napisac ze parkuje nieegoistycznie a Ty i tak nie uwierzysz wink.png ja jednak mam zasady przy parkowaniu. Nawet jak jest ciasno to albo sie przytulam stroną pasazera do pasazera innego auta. A jak totalnie za ciasno to nie wciskam jak debil tylko szukam innego miejsca. Nie wazne czy na drodze przy sniezce, czy nawet przy euro. Poraz kolejny dowod na to ze zwrocisz komus uwage, to jest kontratak. Mam wrazenie, ( chociaz mam nadzieje ze mylne) ze sam probujesz sobie wlasnie wytlumaczyc swoje egoistyczne parkowanie, proba wywarcia presji na innych, bedac tak ciekawym jak to oni parkuja (oni na pewno zle parkuja to ja moge sie czuc usprawiedliwiony). Pozdrawiam i życzę mniej egoizmu parkingowego 

PS. A przedewszystkim szanuje cudzą własność (nie ma sie cxym chawlic ale, to ja zalozylem ten temat bo juz mnie wkurw****lo, ze co chwile mi jakis zasrany ignorant auto obijal pod naszym blokiem)

Widzisz, po raz kolejny masz gotową odpowiedź i znasz powody dla których ktoś zwraca Ci uwagę. Powiem tylko, że jak to określiłeś przytulając się od strony pasażera do samochodu, uniemożliwiasz tej osobie np. wsadzenie fotelika z dzieckiem, wcale nie samolubne brawo. A już całkiem poważnie, jeśli mamy się tak kurczowo trzymać przepisów, zasad itd, to lekko licząc z 40% pojazdów na osiedlu jest parkowana nieprawidłowo, zaczynając od drogi pożarowej wzdłuż Serafy, poprzez mieszczenie się na teoretycznie dwóch miejscach wyznaczonych liniami trzech pojazdów itd. Tak jak pisałem już wielokrotnie, osiedle jest fatalnie zaprojektowane. A jeszcze takie pieniactwo i publiczne odsyłanie na cudze działki (parking przy TF), doprowadziło jedynie do tego że w końcu Śnieżka się słusznie wkurzyła i teren ogrodziła. Więc reasumując kilka osób zrobiło dobrze kilkuset piechurom, którzy muszą teraz chodzić dłuższą trasą, co najmniej dwukrotnie przekraczać ulicę z dziećmi, chcąc się udać do autobusu, kościoła, biedronki czy potem do budowanego centrum handlowego. Dodatkowo oczywiście została ograniczona liczba miejsc parkingowych. Na prawdę tylko pogratulować sukcesów, jeszcze raz BRAWO!

Piszę to bez złośliwości, po prostu takie są fakty.

ps. Co do obijania aut 100% zgodna, powinno być karane. Każdemu może się zdarzyć, ale trzeba mieć min. odwagi cywilnej i zostawić karteczkę z nr kontaktowym. Chociaż akurat na to nie ma wpływu jakość parkowania, widziałem kierowców którzy mając pół metra odstępu, otwierają tak zamaszyście drzwi że obijają lusterka i boki samochodów.

Pozdrawiam

Edytowane przez kuntakinte
  • Like 1