Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MisiekW
W dniu 16.04.2018 o 19:42, dlugii napisał:

Za tydzien wlasnie kumpel ktory pracuje w inspekcji budowlanej wpada i bedzie mierzyl profesjonalnie ;) inna sprawa ze porobili tez nie wiem po co dziwny prog zaraz za linią bramy wjezdzajac do garazu, o ktory pieknie drze zderzak wielu samochodom. Ja to w ogole nie wjade bo by mi wyrwalo zderzak przedni. 

I jak, pomierzył ten kumpel?

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 246
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Uuu... mocne słowa. Dupa piecze, że trzeba będzie się przejść 5 minut?

Uprzejmie informuję, że od dzisiaj dzwonię CODZIENNIE na SM, aż wszyscy oduczą się parkowania na zatoczce przy bloku 24 i zakręcie pod blokiem 28. CODZIENNIE!

Użytkownik Drwal chciałby się pochwalić swoją elokwencją:  

Posted Images

• 1 month later...

Ze swojej strony chciałbym zaproponować wymianę znaków zakazu parkowania na zakaz postoju na placu manewrowym, dlaczego?

Nieraz się zdarza, że nie ma gdzie zaparkować, a w aucie mamy sporo rzeczy plus dziecko np. w nosidełku. Jak na placu stoi SM to nie ma opcji stanąć nawet na chwilę,a w przypadku wymiany znaku plus informacja o maksymalnym czasie parkowania np. 10 min pozwoli załatwić sprawę, wypakować się, zanieść graty do mieszkania, wrócić i odjechać autem. Ewentualnie dodać do istniejących znaków dodać informacyjny o dopuszczalnym czasie postoju. Na placu jest monitoring więc jeżeli SM wypisze mandat to dzięki nagraniu będzie można lub też nie podważyć jego zasadność. 

• Confused 1
Odnośnik do posta

Obecnie ustawione są znaki zakaz zatrzymywania B-36. Chcesz ustawić znak zakaz postoju B-35. Wg mnie da to furtkę kombinatorom którzy zaczną tam znów parkować i będą się tłumaczyć że oni tylko na chwilę(będą tam stać np całą noc), a SM będzie się musiała z nimi szarpać. Zakaz postoju ustawia się w miejscach gdzie chwilowe zatrzymanie auta nie powoduje większego utrudnienia ruchu, lub zagrożenia bezpieczeństwa. W naszym przypadku jest zakaz zatrzymywania ze względu na bezpieczeństwo. 

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

ppk, jeśli chodzi o Twoją sytuację to myślę że jak trafisz na normalnego funkcjonariusza który będzie widział że faktycznie tachasz jakieś zakupy a w ogóle masz do wniesienia wózek i dzieci w nosidełku itp. to nie powinien się czepiać. Pod blokiem 10/12 też jest zakaz a jednak czasem jakiś samochód stoi. Pewnie nie raz i nie dwa trafi się jakiś "inwalida" z parkingu pod marketem ale myślę że na ogół są to takie sytuacje jak opisałeś.

Odnośnik do posta

Postulant bez sensu, Straż Miejska i Policja przyjeżdża tylko wieczorami bo niejednokrotnie się z nimi mijam o późnych godzinach na placu. Nie ma szans,  żeby byli aż takimi służbistami bo ich działania w trakcie pracy polegają na takim użeraniu się z ludźmi, że uwierz mi nie będą na siłę szukać zaczepki.

• Like 1
Odnośnik do posta

Naprawdę niektórzy z nas nie maja rozumu i nadal parkują albo na zakazie koło śmietnika pod blokiem 14 albo na  środku parkingu - wyjazdu ( przyczepiając się jako 3 samochód do 2 już stojących naprzeciwko wyjazdu z garażu z bloku 16).  Chyba osobiście dopilnuję  następnym razem żeby taki parkujący dostał to na co zasłużył.  Po prostu krew mnie zalewa jak widzę tak zaparkowane samochody. Już nawet nie wspomnę o niebezpieczeństwie i trudności manewrowania szerszym samochodem jak taki delikwent stanie na środku.

• Like 2
Odnośnik do posta

Panie "Max Fliz" niech Pan przyjmie do wiadomości, że miejsca parkingowe pod blokiem 22, 26 nie są przystosowane do parkowania autem o takich gabarytach (z wyjątkiem zatoczki przy bloku 20 gdzie parkuje Pan równolegle i miejsca przy śmietniku, które niegdyś było oznaczone tabliczką dla inwalidów). Tylnymi kołami rozjeżdża Pan trawniki i niszczy krzewy, za które płaci cała wspólnota. Pomimo takiego parkowania przód auta i tak znacząco wystaje na jezdnię, co utrudnia manewrowanie i uniemożliwia minięcie się dwóch pojazdów. Rozumiem, że każdy musi jakoś zarabiać na życie, ale "dzięki Bogu" kierowcy autobusów i ciągników siodłowych nie mieszkają na naszym osiedlu, albo mają gdzie zostawiać swoje pojazdy!!! 😉 Szanujmy się.

Edytowane przez czeczen
  • Like 3
Odnośnik do posta
Panie "Max Fliz" niech Pan przyjmie do wiadomości, że miejsca parkingowe pod blokiem 22, 26 nie są przystosowane do parkowania autem o takich gabarytach (z wyjątkiem zatoczki przy bloku 20 gdzie parkuje Pan równolegle i miejsca przy śmietniku, które niegdyś było oznaczone tabliczką dla inwalidów). Tylnymi kołami rozjeżdża Pan trawniki i niszczy krzewy, za które płaci cała wspólnota. Pomimo takiego parkowania przód auta i tak znacząco wystaje na jezdnię, co utrudnia manewrowanie i uniemożliwia minięcie się dwóch pojazdów. Rozumiem, że każdy musi jakoś zarabiać na życie, ale "dzięki Bogu" kierowcy autobusów i ciągników siodłowych nie mieszkają na naszym osiedlu, albo mają gdzie zostawiać swoje pojazdy!!! [emoji6] Szanujmy się.
Mieszkaja i kierowcy autobusów i kierowcy tir,ale tych pojazdów na osiedlu nie ma.Mamy znak zakaz wjazdu powyżej 2,5t.taki ‘‘bus‘‘ na pusto waży więcej!!!

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, czeczen napisał:

Panie "Max Fliz" niech Pan przyjmie do wiadomości, że miejsca parkingowe pod blokiem 22, 26 nie są przystosowane do parkowania autem o takich gabarytach (z wyjątkiem zatoczki przy bloku 20 gdzie parkuje Pan równolegle i miejsca przy śmietniku, które niegdyś było oznaczone tabliczką dla inwalidów). Tylnymi kołami rozjeżdża Pan trawniki i niszczy krzewy, za które płaci cała wspólnota. Pomimo takiego parkowania przód auta i tak znacząco wystaje na jezdnię, co utrudnia manewrowanie i uniemożliwia minięcie się dwóch pojazdów. Rozumiem, że każdy musi jakoś zarabiać na życie, ale "dzięki Bogu" kierowcy autobusów i ciągników siodłowych nie mieszkają na naszym osiedlu, albo mają gdzie zostawiać swoje pojazdy!!! 😉 Szanujmy się.

Panie czeczen, jak dla mnie powinien Pan pójść do pana K7 HOL i powiedziec mu żeby nie parkował lawetami na jezdni. Tam nie ma Pan problemu z minieciem sie autem czy manewrowaniem? Byl taki jeden co go grzecznie poprosil, żeby sie schowal bo stal prawie na srodku to dostal po papie. Jak dla mnie kolega z maxfliz bardzo dobrze parkuje, chowa auto jak moze i staje lepiej w zatoczkach niż niejedna Karyna smartem, czy jak pod 22jka bmka 3jka czy peugeot 6008, co zostawiaja przed albo za soba 2/2.5 m miejsca zeby ze swoimi umiejetnosciami poradzili sobie z wjazdem ( sut moznaby jeszcze wymieniac wiele ). Jesli chodzi o niszczenie zieleni, co powie Pan o ludziach przy 18stce, albo pod 28ka zaraz przy wjezdzie do garazu, którzy totalnie zniszczyli krzewy ktore kiedys tam byly, bo sobie zrobili miejsce postojowe z trawnika. Jak na przyklad Pan z bmw e91 - ktory chyba najczesciej tam wjezdzal. Wracajac do K7 HOL, mysle ze powinien Pan spytac czy ewentualnie nie uzyczylby i jednego miejsca na jego "prywatnym" parkingu  ( nie musialby Pan przejezdzac i manewrowac az tyle ) albo czy musi stawac jak pi***da dwoma lawetami tak, że często wieksza osobówka lub SUV ma problem zeby przejechac. Jak ze wszystkimi to ze wszystkimi prosze robic porzadek. A nie tylko koledze z max fliz Pan ciśniesz. Ps. Zapomniał bym o gamoniach stawających na rondzie.  Duzo roboty przed Panem. 

Odnośnik do posta
14 minut temu, volvo27 napisał:

Mieszkaja i kierowcy autobusów i kierowcy tir,ale tych pojazdów na osiedlu nie ma.Mamy znak zakaz wjazdu powyżej 2,5t.taki ‘‘bus‘‘ na pusto waży więcej!!!

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie zgodzę sie z Panem. Taki dostawczak w twardej zabudowie ma mase niewiekszą niz 2.2t Na pusto. A Tu jest plandeka.

Odnośnik do posta
Gość MisiekW

Dlugi dosyć się usmiałem z Twojego posta, dobrze napisane :)

Pisałem to już nie raz. Mistrzów parkowania nam nie brakuje. Uważam że nic nie usprawiedliwia niechlujnego parkowania, zajmowania więcej niż jednego miejsca bo mi się moja "terenówa" nie zmieściła (może kierowca ma za duży obwód w łapie i nie umiał kółka obrócić? nie wiem), rozjeżdżania trawników i łamania przepisów. Gdyby ludzie wymagali od siebie 50% co wymagają od innych to świat byłby piękny.

A swoją drogą, obok baraków LCC stoi zakaz ruchu, a pełno tam samochodów. SM się tam nigdy nie czepiała? Za wjazd za taki znak jest 5 punktów - sprawdzone w praktyce :P (nie na osiedlu)

Odnośnik do posta
5 minut temu, MisiekW napisał:

Dlugi dosyć się usmiałem z Twojego posta, dobrze napisane :)

Pisałem to już nie raz. Mistrzów parkowania nam nie brakuje. Uważam że nic nie usprawiedliwia niechlujnego parkowania, zajmowania więcej niż jednego miejsca bo mi się moja "terenówa" nie zmieściła (może kierowca ma za duży obwód w łapie i nie umiał kółka obrócić? nie wiem), rozjeżdżania trawników i łamania przepisów. Gdyby ludzie wymagali od siebie 50% co wymagają od innych to świat byłby piękny.

A swoją drogą, obok baraków LCC stoi zakaz ruchu, a pełno tam samochodów. SM się tam nigdy nie czepiała? Za wjazd za taki znak jest 5 punktów - sprawdzone w praktyce :P (nie na osiedlu)

Niestety, taka mamy mentalność z tym parkowaniem. I nie tylko ( kiedys poprosilem uprzejmie pewna Panią zeby posprzatala kupe po swoim piesku bo prawie sam w nia wlazlem idac posprzatac po swoim psie, to uslyszalem zebym sie zajal swoim kundlem - uprzejmie w tych czasach nie dziala :( - Jakbysmy nie myśleli tylko o sobie, byloby duzo przyjemniej. 

PS. Sam dzis opieprzylem swojego kumpla, że zostawil za soba za duzo miejsca zamiast przytulic sie bardziej do krawężnika w zatoczce :P

Odnośnik do posta
32 minuty temu, dlugii napisał:

Panie czeczen, jak dla mnie powinien Pan pójść do pana K7 HOL i powiedziec mu żeby nie parkował lawetami na jezdni. Tam nie ma Pan problemu z minieciem sie autem czy manewrowaniem? Byl taki jeden co go grzecznie poprosil, żeby sie schowal bo stal prawie na srodku to dostal po papie. Jak dla mnie kolega z maxfliz bardzo dobrze parkuje, chowa auto jak moze i staje lepiej w zatoczkach niż niejedna Karyna smartem, czy jak pod 22jka bmka 3jka czy peugeot 6008, co zostawiaja przed albo za soba 2/2.5 m miejsca zeby ze swoimi umiejetnosciami poradzili sobie z wjazdem ( sut moznaby jeszcze wymieniac wiele ). Jesli chodzi o niszczenie zieleni, co powie Pan o ludziach przy 18stce, albo pod 28ka zaraz przy wjezdzie do garazu, którzy totalnie zniszczyli krzewy ktore kiedys tam byly, bo sobie zrobili miejsce postojowe z trawnika. Jak na przyklad Pan z bmw e91 - ktory chyba najczesciej tam wjezdzal. Wracajac do K7 HOL, mysle ze powinien Pan spytac czy ewentualnie nie uzyczylby i jednego miejsca na jego "prywatnym" parkingu  ( nie musialby Pan przejezdzac i manewrowac az tyle ) albo czy musi stawac jak pi***da dwoma lawetami tak, że często wieksza osobówka lub SUV ma problem zeby przejechac. Jak ze wszystkimi to ze wszystkimi prosze robic porzadek. A nie tylko koledze z max fliz Pan ciśniesz. Ps. Zapomniał bym o gamoniach stawających na rondzie.  Duzo roboty przed Panem. 

Prawda Panie dlugii, ale zaczynam od swojego podwórka! To widzę na co dzień! Dalej to tylko przejazdem, więc się nie rozglądam na trawniki. Teraz gdy już wiem, że od "somsiada" można "dostać w papę" to będę przemykał obok "auto szrotu" ze spuszczoną głową i zamkniętymi oczami! 😆 Normalnie strach się bać!!!

• Thanks 1
Odnośnik do posta
  • 3 weeks later...

A takie pytanie czy te wszystkie auta poparkowane na tym "prywatnym parkingu" to auta K7 HOL ? Bo parkowanie czasami dwóch lawet gdzie na jednej stoi auto nijak się ma do ograniczenia 2,5 tony i powoli zaczyna mnie to denerwować. Człowiek żeby nie stawać jak ostatni dzban i nie zastawiać innych parkuje pod Telefoniką i zasuwa te 10 minut spacerem, a ktoś na połowie drogi stoi lawetą bo jemu tak wygodniej. Dlugii na miejscu kogoś kto jak piszesz "dostał po japie" nawet 2 sekund bym się nie zastanawiał tylko zadzwonił po Policję. Nie ma równych i równiejszych. Biorąc pod uwagę jak niektórzy jeżdżą i parkują to wypadałoby zacząć akcję z karnymi kuta@$%! żeby się nasi kochani sąsiedzi w końcu się ogarneli. Volvo27, niestety sprawdzałem bus MAX FLIZ waży 2,2 tony więc niestety ale się mieści w ramkach, ale tutaj wystarczy nie być huj$#@ i patrzeć odrobinę dalej niż koniec własnego nosa. 

Edytowane przez clocek
  • Like 1
Odnośnik do posta

Z tego co zauważyłem to to jego samochody. A żona na instagramie się popisuje ze VIP parking,eita i takie tam naj,naj,naj jeszcze gdyby tam jakieś furki stały to moze i bym zrozumiał dla mnie ogółem masakra ;p ogólnie samo podejście....a co do parkingu koło telefoniki to ponoć on jest śnieżki ale tez stawiamy tam auto jak nie ma miejsca u nas zamiast stawiać na trawie lub wpychać się na chama nie patrząc na to czy inni wyjada lub otworzą drzwi...

Odnośnik do posta

@Swa @clocek, niestety to sa wszystkie auta k7hol, no moze poza jednym, bo jego siostra tez sobie tu parkuje, choć nie mieszka tutaj w bloku, tylko kilka dalej. Haha elita z nich jak siemasz, wystarczy ich posłuchać . Patolka nic poza tym. Szkoda gadac. 

@clocek mnie tez to wkurza i chyba jedyny sposob to wziecie sie za goscia razem, kazdy niech dzwoni na sm czy policje jak bedzie widzial ze stoi jak cep, albo jak bedzie mial jakies auto na lawecie ;)

@Swa podaj jej login na insta 😅 zobacze sobie jak zyja elity 🤣😎

Edytowane przez dlugii
  • Like 1
Odnośnik do posta
W dniu 11.06.2018 o 22:32, dlugii napisał:

Nie zgodzę sie z Panem. Taki dostawczak w twardej zabudowie ma mase niewiekszą niz 2.2t Na pusto. A Tu jest plandeka.

Tu chodzi o "dopuszczalną masę całkowitą", więc każdy z tych dostawczaków raczej przekracza 2,5 tony.

Odnośnik do posta
Gość MisiekW
9 godzin temu, Swa napisał:

a co do parkingu koło telefoniki to ponoć on jest śnieżki

Po pierwsze nie ponoć tylko na pewno. Po drugie wielokrotnie na forum to było powiedziane. Po trzecie przy wjeździe stoi znak jak byk który mówi "Teren prywatny SM Śnieżka". No i co się dziwić że ludzie "nie wiedzą" że mamy skrzyżowania równorzędne na osiedlu...

Odnośnik do posta
9 minut temu, Swa napisał:

Ci co nie wiedza to nie wiedza... nie wrzucaj każdego do jednego worka :) niektórzy tez nie widza znaku zakazu parkowania na drodze i co z robisz z tym fantem .... 

Oczywistym jest  (dla mnie i powinno przynajmniej dla tych co patrza na znaki ) ze odnosil się do tych co tego nie robią ;)@Swa zareagowales jakbys należał do tej grupy ktora nie patrzy :P (traktuj żartobliwie;) )

Edytowane przez dlugii
Odnośnik do posta